Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  40gb maxtor(740dx) shutdown során kattog (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) macika


macika
csendes tag

Hali!

Valaki megmondaná mi lehet a probléma??? Kábel, tápkábel?? Vagy szarakodik a vinyó??? Leállítás során az utóbbi 1 hónap során 4-6x kattan a maxtorom, de utána leáll. Olyan mintha nem találná a vinyót. Amúgy egyébként SOHA nem kattogott, menet közben sem, boot során sem.
Rögtön felismeri a bios, udma 66-ra van kötve (hpt366, ver 1.28).

Valaki ha tudna valamit mondani... cseréljek adatkábelt, vagy tápkábelt??? most 7végén hazaviszem, és megnézem a powermax-szal is.

kösz a helpet.... :-)

(#2) macika


macika
csendes tag

Na mi az srácok???? SENKI SEMMI???? Hát nincs olyan ember, aki már találkozott ilyen problémával???
Valaki mondjon valamit....

(#3) ocso válasza macika (#2) üzenetére


ocso
tag

Nekem is volt ilyen gondom, igaz 2x volt leállítás után, a többi mind login után. Miután a vinyóm mellől kiszedtem a CD-ROM-ot és átraktam a Secoundary-ra megszűnt a dolog. (MAXTOR)

(#4) J1s


J1s
csendes tag

Hello!

Nem akarlak elkeseríteni de meg fog halni a vinyód :-(
Nekem az 5400-as RPM-ű 40 GB-os Maxtor kezdte így.
Aztán bekapcsoláskor egyre gyakrabban jelzett SMART hibát.

Aztán lelassult kb. floppy sebességűre.

Most ott tartok, hogy naponta 1-2 órán át megy, ez alatt tudok
kb. 1 GB adatot lementeni róla. Utána elkezd őrülten kattogni
és nem olvasható tovább, ki kell kapcsolni, majd másnapra megint
el lehet indítani.
Ha végzek az adatmentéssel, kuka...

Persze mindez fél évvel a garancia lejárta után kezdődött...

Jones

(#5) macika válasza J1s (#4) üzenetére


macika
csendes tag

asszem itten megy a nagy okoskodas... oszt a fele sem igaz. Egyreszt ne keverjuk ossze ezt a inyot egy 5400 rpm-essel, ez nem a a szeria!!!

aztan (lekopogom) ugy nez ki nem fog meghalni a vinyo, szerencsere. mint kiderult a hpt 366 legujabb drivere w2k ala egy poppet bugos, es ez okozta az erdekes hangokat/ficsoroket shutdown soran. amint visszatettem az 1.25 verziot, minden jo lett. eszembe jutott, hogy felraktam vmi 3 hete az 1.28-at, es kb. onnatol produkalt ilyet.

szoval aki meg ilyen regi alaplappal sznved, az semmikeppen ne rakja fel a legujabb hpt driver winfos2k ala, ha nem akar ugy jarni mint en...

amugy udv mindenkinek, és kösz a segítséget

barNA mackÓ

(#6) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sajna én is csak azt tudom mondani neked, amit a kolléga lejjebb, ugyanis én ma fogom átvenni a zúj vinyómat az E-connectben, mert a régi pontosan ugyanilyen jelekkel meghalt. A BIOS látja, de azután nagyjából semmi több. Nekem is kezdetben csak marha ritkán kattogott, aztán hirtelen Winamp közben elindult és nem bírta abbahagyni, így kikapcsoltam a gépet. Újraindítás után már halott volt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  40gb maxtor(740dx) shutdown során kattog (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.