Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark 11 eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:20:38

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark11 listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) jones965


jones965
Modder

GTX Titan SLI & 3770K- Air
Default
P18000

Tuning: majd még komolyabb procival is megnézem, a gpu pontszámot alapul véve a 26K elérése nem lehetetlen. :)
P22101

(#7052) joshua7 válasza jones965 (#7051) üzenetére


joshua7
veterán

A tuningos gpuscore elég durva így is. :)
Proci gyári hűtővel ment? Vga boost mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#7053) jones965 válasza joshua7 (#7052) üzenetére


jones965
Modder

A procin valamilyen Tt cooler van.
A Boost órajel 1198 Mhz-en ment.

[ Szerkesztve ]

(#7054) jones965


jones965
Modder

Szórakoztam este egy kicsit a tweak-el. Legközelebb komolyabb hűtéssel és másik procival jelentkezem.

P22385

A default eredmény is sokat javult:

P18317

(#7055) gombcomp


gombcomp
senior tag

Az új Radeonomból most csak ennyit sikerült kisajtolnom:

Sajnos az új PowerTune,és a boost nehezebbé teszi a dolgokat.
A tweak programok közül csak az MSI-Ab beta 10 ismeri fel,de a feszemelés mintha
itt sem működne.
Gondolom idővel megodódnak ezek adolgok is.
Mehet a listára,szinesítsük egy kicsit. ;)

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#7056) djyuri


djyuri
őstag

Üdv
Megérkezett a 480 GTX-em :R

Alapon ennyit sikerült. Még nem tudom mi a szűk,de gyanítom a CPU (1100T).

[ Szerkesztve ]

(#7057) Johni5 válasza djyuri (#7056) üzenetére


Johni5
őstag

Alapon teljesen rendben van.

(#7058) djyuri válasza Johni5 (#7057) üzenetére


djyuri
őstag

Én is azt hiszem...és túl meleg van kigyilkolni az új kártyámat...ha jön a hideg,ígérem tuningolok egy kép erejéig.
Amúgy egy PNY 480GTX-ről van szó.

Kiváló kártya :R

(#7059) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Minden default.
Jó ez ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7060) joshua7 válasza akoska07 (#7059) üzenetére


joshua7
veterán

A ramot kéne 1333-ra, utána az alapra jó lesz. Lásd szabályzat: [link]
Ezt a tuningosra tudom föltenni, ha kell.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#7061) akoska07 válasza joshua7 (#7060) üzenetére


akoska07
nagyúr

Minden default.
Én nem nyultam hozzá a ramokhoz. :U
Igy állitotta be az alaplap.

Ne rakd igy fel,ha nem jó az alapba.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7062) joshua7 válasza akoska07 (#7061) üzenetére


joshua7
veterán

Hivatalosan az SB által támogatott maximum az 1333. Lásd szintén többi föltett SB eredmény.
Ok.

Semper Fi

(#7063) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Megdöntöttem a saját rekordom, alacsonyabb proci órajellel :DDD
Egy gond van, egyik, hogy a legújabb nvidia driver még nem hivatalos, gy gondolom az eredmény sem hivatalos?

(#7064) subaruwrc válasza ForRedGlory (#7063) üzenetére


subaruwrc
félisten

ph listán elfér a non whql driver is.

(#7065) jones965 válasza ForRedGlory (#7063) üzenetére


jones965
Modder

Az alacsonyabb órajel processzornál a Te esetben kevesebbet számít, mint a memória órajel növelése.
Physics és combined score-ban hoztad összességében a több pontszámot.
Amennyiben 5Ghz-en ugyanilyen ( vagy magasabb) memória órajel mellett futtatnád, átlépnéd a 22K-t is.

(#7066) ForRedGlory válasza jones965 (#7065) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Sasszem ;] Igen, a memória miatt volt, de az 5 GHz nem fog menni ilyen melegben, pláne mert emeleten van a gép és itt vagy 30 fok van, ha nem több :) Végre amikor lefutott volna 5 GHz-n a 3dmark11, a legutolsó tesztnél kb a vége előtt 2 másodperccel lefagyott. :U Nem baj, hamarosan úgy is jön a vízhűtés.

(#7067) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem Urak!
Kérném beszúrni a régik mellé ezt az eredményt is(ha megfelel).
A két kártya VTX7870 Black típusú a többi meg látszik.

Előre is köszönöm! :R

(#7068) joshua7 válasza Milka 78 (#7067) üzenetére


joshua7
veterán

A procit mi hűti?

Semper Fi

(#7069) jones965


jones965
Modder

EVGA GTX Tian SC watercool default:

P13260

(#7070) Milka 78 válasza joshua7 (#7068) üzenetére


Milka 78
nagyúr

H80+2db Slipstream leszabályozva.

(#7071) ForRedGlory válasza jones965 (#7065) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igazad volt, ma hűvös van a szobában, le is futott az 5 GHz :))

P22201

(#7072) jones965 válasza ForRedGlory (#7071) üzenetére


jones965
Modder

2 dolog miatt nem listaképes: részeredmények, és cpu-z memóriafül hiánya.

Egyébként szép eredmény.

(#7073) ForRedGlory válasza jones965 (#7072) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tudom, nem ez a végleges :D Majd ha kivégeztem, akkor beteszem listaképesként.

szerk: köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#7074) jones965 válasza ForRedGlory (#7073) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben a jelenlegi eredményem megdöntése a cél, akkor tapossad neki, mert 228xx felett járok lightos procival, csak egyelőre nem linkeltem. A 3770K-val kimaxolom, majd jön a 3970X. :D

(#7075) ForRedGlory válasza jones965 (#7074) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csak 223xx az enyém, de azt úgy sem tudom megdönteni még úgy sem, hogy ott figyel egy nagy venti közvetlen a ház oldalánál. Viszont max 60-65 fok a két VGA, ami nemc rossz így, csak ne Boeing hangja lenne. :DDD Amúgy a memóriát nem tudom hogy és milyen szabály alapján lehet "húzni", azzal sosem foglalkoztam. Találomra csökkentettem az utolsó számot azt ennyi a tudásom :)) Ami tetszik, hogy a proci már fél órája szénné van nyúzva 3dmark-al és társaival 5 GHz-n, de még nem fagyott. Már várom azt a vizet.

Jah, a 3970x eredményedre senki sem lesz kíváncsi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7076) 04ahgy válasza jones965 (#7074) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Te Titannal nyomod, ő meg a gyengébb GTX780-nal. Nem egy súlycsoport.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7077) jones965 válasza 04ahgy (#7076) üzenetére


jones965
Modder

Upsz, a hallgatag remete is előkerült. ;]

Nyilván nem egy súlycsoport, bár ha azt vesszük alapul, hogy gyári cooler mellett a GTX 780 magasabb órajelekre tuningolható, akkor szűkül a 2 gpu közti különbség, ráadásul a 3dm11 szereti a memória sávszél növelést a vga-n, akkor a 3Gb-al nagyobb esély van magasabb órajel elérésére itt is a 6 Gb-al szemben.
Minden más szempontból természetesen erősebb a Titan, főleg ha egy erős 6/12 cpu számol hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7078) ForRedGlory válasza jones965 (#7074) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tessék, ez volt a cél. Azt hiszem mission accomplished lett :)) ;]
Ha rendben, ez mehetne listára.

P22388

Egyébként ez már nagyon a vége léghűtéssel. A proci 5 GHz fölé esélytelen H100-al, de kb ez a vége a GPU-nak és a Memóriának is jelen állapot szerint. Azért az a +190 GPU és +550 MEM elég szép, főleg SLI-nél, mert mindkét kártya viszi. Ehhez azért mák is kell.

[ Szerkesztve ]

(#7079) jones965 válasza ForRedGlory (#7078) üzenetére


jones965
Modder

A ram időzítésnél a CR-t tedd 1T-be, sokat fog javulni a physics és combined score értéked, ezáltal a végpontszám is.

(#7080) 04ahgy válasza jones965 (#7077) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Upsz, a hallgatag remete is előkerült. ;]"

A gyengébb és kiszolgáltatottabb védelmében ez nyilvánvaló.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7081) ForRedGlory válasza jones965 (#7079) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az már csak max holnap lesz, mára meguntam, és melegszik a szoba is :D

(#7082) jones965 válasza 04ahgy (#7080) üzenetére


jones965
Modder

Akkor már azt is közölhetted volna a kiszolgáltatottabbal, hogy ne az 1.05 verziót futtassa, mert ott rengeteg pontot veszít az utolsó 2 tesztnél. :D :P

(#7081) ForRedGlory : olyan nincs hogy megunjuk. Tessék keresni a megoldásokat a minél jobb eredmény eléréséhez. Vagyunk itt egy páran, akik már betéve tudjuk frame-enként, mi fog következni, mi van ha adott helyen fagy ki a kép, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

(#7083) ForRedGlory válasza jones965 (#7082) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Gondolom a 3dmark verzioszama alatt erted az 1.05-ot. Sajna nekem nincs megveve igy azzal fozol, amim van. :)

Hidd el, meg lehet unni (olyannak, aki hobbibol csinalja). Majd ha itt a vizhutes, akkor normalisabban neki fekszem, de engem jobban hajt a kivancsisag, hogy mennyit megy a gepem, mint hogy 3. vagy 8. vagyok valamilyen listan. Az mas kerdes hogy jo elol lenni, de nem nagyon mozgat meg.

[ Szerkesztve ]

(#7084) jones965 válasza ForRedGlory (#7083) üzenetére


jones965
Modder

Sajna én csak tuning szempontjából emésztem a hardvereket ( na jó vannak gépeim, amik dolgoznak is), ebből kifolyólag ha lehetőségem van rá, szeretem kicsikarni a birtokomban lévő információval együtt a maximumot a hardvereimből.
Az hogy adott esetben ez különböző listákon hanyadik helyre elég, más kérdés, arra mindenféleképpen jó, hogy inspirációt adjon az embernek, hogy hol lehet még valamit elkövetni, hogy azt a minimális pluszt behozza, ami bármilyen értelemben vett javulást eredményezhet.

Ehhez persze nem kevés idő, megszálottság és nem utolsó sorban anyagi áldozat szükséges.

Magamat távolról sem sorolom a profik közé, de aki egy kicsit is jártas a témában, az tudja hogy egy jó eredmény eléréséhez mi mindenre van szükség, és ha még a materiális feltételek teljesülnek is, a biztos siker még akkor sincs garantálva.

(#7085) Johni5 válasza jones965 (#7084) üzenetére


Johni5
őstag

De azért azt is tartsuk szem előtt,hogy mi rommá tweakelünk mindent minden teszt alatt. :D Ami azért nem kis előny az átlag userrel szemben.

(#7086) jones965


jones965
Modder

A cpu szerintem kezdi kilehelni a lelkét,órajel emelésére szépen skálázódik vissza a physics score, hidegvíz ide, vagy oda. :((

[ Szerkesztve ]

(#7087) Johni5 válasza jones965 (#7086) üzenetére


Johni5
őstag

Űber brutál eredmény.Minden tiszteletem. :C Mivel hűtöd a procit?

[ Szerkesztve ]

(#7088) ForRedGlory válasza jones965 (#7086) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ülj le, 1-es... ;] Amúgy nem rossz :D

(#7089) 04ahgy válasza jones965 (#7086) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"A cpu szerintem kezdi kilehelni a lelkét,órajel emelésére szépen skálázódik vissza a physics score, hidegvíz ide, vagy oda."

Ósdi proci. Vacak anyag. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7090) jones965 válasza Johni5 (#7087) üzenetére


jones965
Modder

Ennek a procinak már úgy néz ki teljesen mindegy. Jelenleg chillerrel, 18°C-os vízzel.
Valami nem stimmel a lappal sem, mivel külön a gpu-k mennek 1395 boost órajelen, sli-ben pedig game over.
Valószínűleg friss win-re lesz szükségem.

04ahgy: még egy utolsó próbát adok neki, kupaktalanítás már megvolt, aztán megy a levesbe. Viszont akkor jön a haswell, csak lenne már értelmes lap a piacon. :)

mod: ááá, látom van már extrem lap, szuper.

[ Szerkesztve ]

(#7091) ZetorGumi válasza jones965 (#7090) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ha kukázod azt a 3770k-t akkor úgy dobd, hogy lássam hova esik. :DDD

Amugy szép eredmény még így is.
Nem kevéske a 2 Titan alá? Pontokból nekem úgy tűnik.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7092) jones965 válasza ZetorGumi (#7091) üzenetére


jones965
Modder

Már több benchmark topikban ki lett tárgyalva, a 3770K azonos órajelen több gpu score-t produkál, mint egy SBE. Utóbbi a physics és kombined score-ban tolja meg a végpontszámot.

Itt van pl egy SBE-s eredmény. A gpu score pont majdnem megegyeik, az összpontszámnál viszont van különbség.

(#7093) ZetorGumi válasza jones965 (#7092) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Azért órajelben az a laza 700Mhz is jelent valamit.
GPU Score-ba hogy tud beleszólni a processzor? Én úgy gondoltam, hogy a GPU-nál csak a VGA-t (vagy VGA-kat) nézi.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7094) jones965 válasza ZetorGumi (#7093) üzenetére


jones965
Modder

A pgu teszteknél minimálisat számít a cpu órajel (azt hiszem az 1. és 4. tesztben jobban). Összpontszámnál sokat számít az utolsó kettő teszt eredménye. Sokszor a gpu pontszám kevesebb mint az össz.

Viszont ha linkelt eredményt, és az én 3770K eredményemet összeveted, akkor látni, hogy nála a cpu is +700mhz és a gpu-k is jóval magasabb boost órajelen mentek. A driver azonos volt. Azt hiszem a tweak is sokat hozott nekem a konyhára.

(#7095) subaruwrc válasza jones965 (#7086) üzenetére


subaruwrc
félisten

valószínűbb hogy elmelegszik főleg ha nem gyári a kapcsolat a kupakkal.
4825-n 2200 c10 rammal amúgy mennyi phsyx scoret szeretnél ?

(#7096) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kicsit javítottam :))

P22427

[ Szerkesztve ]

(#7097) jones965 válasza ForRedGlory (#7096) üzenetére


jones965
Modder

Alakul ez szépen, mondtam én hogy kitartás kell ehhez is.

Egy kicsit húzgáltam én is a bajszán, hogy mire harapnia kell, mérges legyen. :D

P22999

(#7098) ForRedGlory válasza jones965 (#7097) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A GPU-t alapfeszen használtam végig, most megtoltam.... és... lehet 23.000 fölé fog menni még ma este :D bár ha ez a max, már az is bőven átment azon a határon, amit csak kívánni mertem volna. Jah nem rossz az eredményed, de már kíváncsi vagyok mit fog mutatni "értelmes" procival :))

P22866

[ Szerkesztve ]

(#7099) joshua7


joshua7
veterán

Legközelebb a véglegest rakjátok már be pls, ne kelljen percenként átírni az aktuálisat. :S
:D

ForRedGlory: majd rakj már ki egy 2. gpuz-t is, ahol regisztrálja a program a max gpu órajelet. Úgy, ahogy jones csinálta.
Ja, és a 1.5 megás png helyett egy egyszerű kis jpg file is megteszi. ;)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#7100) ForRedGlory válasza joshua7 (#7099) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Majd szolok a veglegesnel :D bar ma mar max 2-3 proba fer bele, elfaradtam. Pkusz nem lesz mwg a 23k, mar most latom. :(

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark 11 eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.