Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:21:56

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark06 listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#641) #96302336 válasza Z.m.Z (#640) üzenetére


#96302336
törölt tag

Viszont a sima P5b-hez, ha jó tuninot is szeretnél akkor ajánlott a vmod.
A Gigabyte pedig már okult a hibából, és jó minőségű holmikat gyárt. (főleg, hogy most már az is Asus :P ) Az NForce széria legnagyobb gondja, pedig a chipset. Az nvidia nem igazán remekel az alaplapi chipsetek terén. Persze gyorsak, ellenben ''kissé'' instablok, túlmelegszenek.
Nagy általánosságban most is azon a véleményen vagyok, hogy ár/teljesítmény terén főleg a középkategóriában jobban jár az ember egy giga S3 lappal, mint egy P5B-vel. Feljebb pedig az Abit AB9QuadGT lehet a befutó, szorosan az Asus Commando-val. Még feljebb már összetettebb a kép, itt már érdemes gondolkodni, hogy tuningot, vagy a felszereltséget részesíti előnyben a vásárló. Felszereltség terén az Abit AB9Pro ár/érték bajnok. Tuningban az Asus P5B Deluxe/wifi. a kettő között meghúzódik a Giga DS3/DS4. A DQ6 szerintem pénzkidobás, és ha tuningra kell, bukta a procifoglalat alatt lévő nemtomminek hűtőborda.
Amúgy izlés dolga, ismerősnek P5B Deluxe lapja van, és abban szépen muzsikál egy E6300-as. Viszont, az én ramjaim képtelenek elindulni 1000MHz fölött abban az alaplapban, akármekkora feszt. is állítottam, és az időzítés állítgatás sem segített. Az egyszerű AB9Pro viszont gond nélkül viszi az 1060MHz-et betonsabilan némi feszemeléssel. Igaz, hogy az Abit nem tud 500FSB-t első nekifutásra, de akkor venni kell egy jobb CPU-t, és máris nagyobb szorzóval esek neki a tuningnak. Az én célom nem a %OC eredmény, hanem a teljesítmény.
400FSB mellett is 3.6 GHz/1000MHz RAM órajel mellett stabil a holmi. (Az alaplapom is tud 470MHz-ig mászni, csökkentett szorzó mellett, nekem ez bőven megfelel.Azért majd, ha megjön a QuadGT, még egyszer megcibálom a cuccaimat, mégi smit tudnak :) ))
Amúgy volt sima P5B alaplapom is, annak a chipset-hűtője egy katasztrófa. Ha nincs légáram körülötte simán megfő alatta a NB. A másik bajom az volt vele, hogy full fapados. Se egy Firewire, nincs RAID a firewire nagynéha használatban van nálam a raid szintén. Azon az áron amibe került kapok egy Giga DS3-t, vagy Abit AB9Pro-t.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.