Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:21:56

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark06 listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Speed® válasza Soak (#198) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Értem. Lelked rajta, de félreértettél. Nem sírtam, nem panaszkodtam. Egyszerűen csak azt mondtam kicsit lehet kacifántos módon, hogy ha lesz is konfigom, amin értelmesen fut le a DMar06, ide hiába szúrom be az eredményem, mert pontosan Rover munkássága miatt itt főleg az nV tulajok versengenek. Hozzáteszem, kívülállóként szemlélve a dolgot, nem értem, hogy mennyivel nyűgösebb beírni azt, hogy X1950XTX, mint azt, hogy 7900GTX. Csak 1el több karakter.
Mindegy, részemről téma off. Majd jövök ha meglesz a gépem, a GeF3 DMark03 alatt teker 1200pontot,a 06' el sem indul rajta :)

[Szerkesztve]

(#202) Tivi32


Tivi32
aktív tag

3 pontos gyorsulás!
Így 6613 3DMark 06 pont ot kaptam[link]
Tudom nem nagy gyorsulás de legalább fej fej mellett haladok22 arpi6k val
Tehát már csak 1 pontot kell gyorsulni és enyém a 22. Helyezés ! ! ! :DD

(#203) JohnR válasza greatchaos (#197) üzenetére


JohnR
aktív tag

Ne bánkódj, nem rossz eredmény. Sajnos az A3200+ nem nagyon húzható (nálam +5%-ot volt hajlandó gyorsulni), és a videókártyádat nem hajtja ki teljesen. Jobb lesz az eredményed, ha procit cserélsz (a 3DM-hez erős proci is kell, nézd meg a más-más procival és azonos vid.kártyával mért eredményeket).És még +RAM! Az is kevés. Van egy hasonló konfig egy kicsit későbbi hozzászólásban jobb eredménnyel (több RAM és ha jól látom gyengébb vid.kártyával). Egyébként a GF8800-asok is még proci limitáltak. Szerintem talán a négymagos Core2Duo hajtja ki belőle a maximumot (vagy talán még az sem).

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#204) JohnR válasza infectedmann (#200) üzenetére


JohnR
aktív tag

Hát lehet, hogy nem tudod meghúzni! Nekem sem ment. Nem egy tuningbajnok proci, de az AMD egyszer már megfelezte a prociárakat, és az Intel erőteljes nyomulása miatt szerintem hamarosan megint felezni fog, egyszerűen vegyél bele egy magasabb órajelezésűt. Ez az igazi TUNING. De a gyári hűtőt feletsd el (azt már úgyis vettél), mert roppant zajos.

(#205) Tivi32 válasza JohnR (#203) üzenetére


Tivi32
aktív tag

szerintem még az én Gainward GeForce 7900 GTX em is CPU limites a d930+ al még 4GHz en is ! ! ! :DD

(#206) Ribi válasza JohnR (#203) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na az ilyen megszolalasoktol verem a fejem a falba...
''talán a négymagos Core2Duo hajtja ki belőle a maximumot''
Mi nem vilagos azon, hogy a jatekok 98%-a es a 3dmarkok is 1 magot hasznalnak ki es lehet 50 magos procid az sem fogja kihajtani ha csak 1 tetves magot hasznal??????? :W :W

(#207) Ribi válasza Tivi32 (#205) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat egyes jatekoknal pl oblivion durva gyorsulast mutat egy c2d a sima dualcore procikhoz kepest. En sem hittem el, de 76gt-vel kozel max grafon lehet tolni (aa,af nelkul) mig d820@3.5G-vel kozep graf sem mindig ment zokkenomentesen.

(#208) JohnR válasza Soak (#195) üzenetére


JohnR
aktív tag

Köszi! Már ülök. Az első beírásom szubjektív volt, a második azonban objektív. Az oldal célja nem az, hogy véleményeket cseréljünk? Vagy csak a számokat írjuk be önmagukért? Mert akkor 3Dmark 06: 19094 pont. Ezt döntsétek meg.

(#209) JohnR válasza Ribi (#206) üzenetére


JohnR
aktív tag

Minden világos. A válasz nem neked szólt, hanem példa volt a proci limitáltságról. És nem a mostani játékokra meg a 3DMarkra Gondoltam!


[Szerkesztve]

(#210) Ribi válasza JohnR (#209) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat mindegy kinek szolt, mert amit irtal az nem volt igaz ! Valamint a kartyat jatekon kivul szerintem itt senki sem hasznalja masra. Ha nem a mostani jatekokra gonszolsz hanem azokra ami majd kijon, akkor pedig ugyancsak hulyeseg ezen vitatkozni, mivel senki sem tudja mit fognak igenyelni.

(#211) JohnR válasza Ribi (#210) üzenetére


JohnR
aktív tag

Látom nem értesz meg! Én arra akartam utalni, hogy hiába veszel egy GF8800GTX-et egy A3200+ mellé, a rendszer szűk keresztmetszete a proci lesz, és nem fogod a vid.kártyát teljesen kihasználni. Azt meg nem tudom szerinted mi nem igaz az állításaimból? Persze tudom, hogy mindenki csak a játékok miatt vesz újabb vk.-t (én is), de önmagában ez kevés. De azt azért nem mondhatod komolyan, hogy a tetris miatt tesznek be 8800GTX-et, hanem pont a köv. generációs játékok miatt. És annélkül, hogy tudnák mi lesz ezeknek a hardver követelményei, reménykednek,hogy a gépükön még elmegy.

(#212) JohnR válasza Tivi32 (#205) üzenetére


JohnR
aktív tag

Csak Ribi veri a fejét a falba a véleményemtől (miszerint a brutális teljesíményű vk-kat nem hajták ki teljesen a mai procik), Te is visszaigazoltad ezt. Nálad nem jelentkeznek driver problémák? Mert a barátomnak GF7800GT-je van és a 81.98 utáni driverek felrakása megöli a gépét, meg ha el is indul a gép a Lunában ''befeketedik'' a csaj ha jönnek a fénycsíkok. Meg egyéb hibák. Vagy csak a kártya rossz, és menjen garanciát érvényesíteni? Csak ezeket a hibákat nem szeretik elfogadni! Pedig képernyőmentéseket is készítettünk a hibákról.

(#213) feka007 válasza JohnR (#194) üzenetére


feka007
nagyúr

Egyébként a 8800 GTX DX 10-ben úgyis elvérzik Indok? :(((
az árából meg 3 ilyen kártyát lehet venni. Igen, 3-at, de annyiszor gyorsabb is (pl. 3DMark-ban ;] :P )
Mod: Indok nélkül ez nem vélemény hanem egyszerű fikázás :P
On

[Szerkesztve]

(#214) Rover623 válasza greatchaos (#197) üzenetére


Rover623
félisten

Erős közepes...:DD

primus inter pares

(#215) Rover623 válasza infectedmann (#200) üzenetére


Rover623
félisten

Láma vagyok az ilyenekhez ezért megkérdem, hogy a procit hogyan is kell pontosan húzni?
Itt rengeteg olyan topicot találsz ahol segíthetnek neked:[link]

P.S.:
Az OK hogy nem húztad a procit, de a VGA-t sem?
Milyenek az alapórajelei ennek a karinak?
Amúgy erről van szó:[link]?
1280x1024-ben csináltad a tesztet?

primus inter pares

(#216) feka007 válasza JohnR (#203) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem talán a négymagos Core2Duo hajtja ki belőle a maximumot Szerintem egy 3 GHz feletti Core 2 Duo is kihajtja, de ez saját vélemény. :)) Amúgy a nevük nem négymagos Core2Duo, hanem Core 2 Quad :P :R

[Szerkesztve]

(#217) Rover623 válasza Speed® (#201) üzenetére


Rover623
félisten

Hozzáteszem, kívülállóként szemlélve a dolgot, nem értem, hogy mennyivel nyűgösebb beírni azt, hogy X1950XTX, mint azt, hogy 7900GTX. Csak 1el több karakter.
Ezek alapján nem kívülálló vagy, hanem ''hozzánemértő''...;]
Nem az én hibám hogy a PH!-s közösségben nincs egy olyan ember aki legalább annyira ismeri az ATI kártyákat mint én az NVIDIA-kat és van legalább ennyire lelkes...:(

primus inter pares

(#218) Ribi válasza JohnR (#212) üzenetére


Ribi
nagyúr

Najo akkor en is magyarazok. Nekem a 4 magos kell a kihajtashoz dologgal van a problemam. Mi a facnak 4 magos ha ''1 mag hajtja a vga-t''. Ha lenne core 2 solo az pontosan ugyanannyira hajtana ki mint a core 2 Quadro (persze ugyanolyan orajelen) Ezert kapok minidg hulyet amikor valaki jon a hubazze a 2 mag is keves neki. Mikor abbol a 2-bol is csak 1-et hasznal, de keves neki, mert kell meg 3 mag ami malmozzon a teszt alatt (eltekintve a CPU teszttol, de ott meg a VGA malmozik). Ha lenne core 2 solo ami megy 4G-n az sokkal jobban kihantana a vga-t mint egy 3G-s quadro.
Tobben is mondtak mar, hogy van kulonbseg sm2/sm3 ertekekben (8800gtx) ha a core 2-t 3.4G-rol mondjuk 3.6-3.7G-re huzzak, vagyis nem hajtja ki teljesen a vga-t a proci.

(#219) JohnR válasza feka007 (#213) üzenetére


JohnR
aktív tag

Bocs ha fikázásnak érződött,nem annak szántam! Meghajtom a fejem a 8800 GTX teljesítménye előtt! Azt, hogy a DX 10-ben elvérzik csak jóslásnak szántam, a korábbi tapasztalatok miatt. Persze a bizonyítékot, vagy a cáfolatot az új 3DM fogja szolgáltatni(kb.:1000-1500 pont (nem fikázás!!!!!)), de a marketing gépezet működési elveinek megfelelően, fél év múlva megjelenik egy 2x gyorsabb+ talán felekkora kártya ezért az árért. Nekem az egészből az óriási értékvesztés nem tetszik, maga a vk. tök jó.

(#220) JohnR válasza feka007 (#216) üzenetére


JohnR
aktív tag

Bocs a proc. név elírásért. Igazad van. Hogy kihajtja-e van gyakorlati mérésed is?

(#221) JohnR válasza Ribi (#218) üzenetére


JohnR
aktív tag

Ha majd a programozók megcsinálják az új multiprocesszoros teszteket visszatérhetünk a témára (persze a további magoknak lehet, hogy ezután is mást kell számolniuk). De abban talán egyetértesz velem, hogy ha proci tuninggal 3DM-ban nagyobb pontszámot érsz el akkor még mindig nem a vk. a szűk keresztmetszet?

(#222) Tivi32 válasza Ribi (#218) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Lehet hogy jelenleg nem nagyon használját a sokadik procit de a jővőben biztos vagyok benne hogy a játékok is majd több magra irodnak de ez nem proci topic hanem egy 3D Mark 06 os eredményeket befogadó Topik! :P :))

(#223) Speed® válasza JohnR (#221) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Te, nézz már meg egy eredményt részletesen ugyanazon VGAtól különböző processzorral és lásd már meg hogy miért beszélsz itt hülyeséget már vagy 10 hsz. óta. :W
A DMark06ban a végeredmény 3 összetevőből áll: SM2.0, SM3.0, CPU
Azért nő az eredmény egy erősebb procival, mert a CPUscore magasabb lesz, de a VGA nem lesz ezáltal gyorsabb! Egy C2D E6300 már alapórajelen kihajtja a maxot szvsz bármelyik vidkariból ha a videótesztekben vizsgálgatjuk az FPSeket. Más kérdés, hogy 3.5GHzre tuningolva a CPUScore megduplázódik és emiatt a végeredmény is olyan lesz amilyen.

(#224) Speed® válasza Rover623 (#217) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jogos a visszacsipke, de nem igaz a vád. Elnézést kérek a keresetlen szavakért, kicsit pozitívabb olvasatban kérem őket értelmezni, nem célom sosem mások lelki békéjének megbolygatása! (dehogynem ;] )
Ami az Atis lista készítését illeti, nagyon szivesen adnám hozzá a tudásomat és a lelkesedésemet, ha valaki kitalálná, hogyan lehet egy 24 órás napból legalább 36ost csinálni. Más problémám nincs ezzel..
ui.: Csapj már szét a kiscserkészek közt ;]

[Szerkesztve]

(#225) xion


xion
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Konfigom:MSI K9A platinium(xpress3200)
Am2 3800+(2368 Mhz)
2Gb ddr2-800(947Mhz)
MSI X1950XT-256 ddr3
3Dmark06:6411pötty
Jó lessz ez valamire?

(#226) JohnR válasza Tivi32 (#222) üzenetére


JohnR
aktív tag

Ja! Bocs: 4151

(#227) Soak válasza JohnR (#219) üzenetére


Soak
veterán

Te komolyan mondom nem vagy komplett, most megmondod ,hogy a g80 vhogy fog teljesiteni 3d07-ben?térjél már magadhoz hülyeségeket beszélsz és nem csak én vagyok egy f@sz akinek feltünt ,kicsit nézz már magadba , fogalom zavarban szendvedsz és még csak tájékozott sem vagy :O

[Szerkesztve]

(#228) JohnR válasza Speed® (#223) üzenetére


JohnR
aktív tag

Hmmm... Mennyi ész és figyelem. Kössz a kioktatást. Legközelebb jobban utánajárok... (Bocs feka007, de akkor még is gagyi a 8800GTX? Pedig én nem is akartam fikázni!)

(#229) JohnR válasza Soak (#227) üzenetére


JohnR
aktív tag

Köszi neked is a tájékoztatást! Most már sokkal többet tudok! :D Máris végignézem a teljes topicot, hogy még tájékozottabb legyek...

[Szerkesztve]

(#230) Soak válasza JohnR (#229) üzenetére


Soak
veterán

Megnyugtatlak ha továbbra is ezt a viselkedést folytatod semmit nem fogsz senkitől sem megtudni mert az ember nem szereti pazarolni az energiát ;)

(#231) Rover623 válasza Speed® (#224) üzenetére


Rover623
félisten

ha valaki kitalálná, hogyan lehet egy 24 órás napból legalább 36ost csinálni.
30 is elég...;)

primus inter pares

(#232) feka007 válasza JohnR (#219) üzenetére


feka007
nagyúr

Na igen, bár én azért nem a 3DMarkokkal döntöm el melyik vga-t vegyem, de azért egy körülbelüli képet tud adni :)

(#233) Ribi válasza Speed® (#223) üzenetére


Ribi
nagyúr

''Egy C2D E6300 már alapórajelen kihajtja a maxot szvsz bármelyik vidkariból ha a videótesztekben vizsgálgatjuk'' Ez nemigaz, mert a 8800GTXnel mint irtam az sem mind1 hogy a c2d 3,4-en vagy 3,6G-n megy, es most az sm2/sm3 eredmenyekre utalok. Ezt mar tobben is leirtak.

(#234) feka007 válasza JohnR (#220) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem nincsen nekem sem, mivel még nem húztam a procit a végtelenségig, de játék közben -tesztek szerint- a Core 2 Quad minimálisan jobb (tudom, a játékok csak egy magot használnak, de akkoris).3DMark-ban pedig nyilván több pontot kap az ember ha csak a Cpu-ra 4500-at kap egy négymagossal, de ha sm2.0/3.0 score-ban nincs eltérés akkor valszeg elég a vga-nak a C2D is (bár nemtudom, hogy mennyire van! :) )

[Szerkesztve]

(#235) rob210


rob210
nagyúr

Na én meg kell hogy kövessem akit meg kell hogy kövessek:)
Valóban nem sok külömbség van az xt-és az xtx között.
:(
Placs ez volt a pofára esés pillanata.



U.I.: Nem szégyen a tévedés, de be kell ismerni, ha így jártunk.Ezt tudom javasolni itt egy két embernek és akkor nem lesz 30HSZ-on át tartó vitatkozás valamiről amiről nincs is értelme.ÉN megkaptam a fejmosást utánna olvastam majd megállapítottam, hogy igaz.:)

Renault power

(#236) feka007 válasza JohnR (#228) üzenetére


feka007
nagyúr

Igenis van különbség: Core 2 Duo-m:
2,7 GHz-en:
SM 2.0: 4793
HDR/SM 3.0: 4883
Cpu: 2320
Össz: 10401

3,2 GHz-en:
SM 2.0: 5051
HDR/SM 3.0: 5149
Cpu:2734
Össz: 11284


[Szerkesztve]

(#237) DoxaM válasza Speed® (#223) üzenetére


DoxaM
aktív tag

'' ''Egy C2D E6300 már alapórajelen kihajtja a maxot szvsz bármelyik vidkariból ha a videótesztekben vizsgálgatjuk'' Ez nemigaz, mert a 8800GTXnel mint irtam az sem mind1 hogy a c2d 3,4-en vagy 3,6G-n megy, es most az sm2/sm3 eredmenyekre utalok. Ezt mar tobben is leirtak ''

Tehát akkor nem JohnR volt a hülye....Speed egyébként neked valami problémád van vele?és tényleg nem 1 ember mondta már hogy igenis számit, h 3.4 helyett 3.7-v. 3.8 és ez nem a cpu score-ra vonatkozik...ha figyeltél volna ;)

(#238) JohnR válasza Soak (#230) üzenetére


JohnR
aktív tag

Van valahol összefoglaló táblázat azonos rendszerről, különböző proc. sebesség mellett? Mert a főtáblán elég nehéz két azonos rendszert találni az összehasonlításhoz (és az SM2.0/3.0 értékek sincsenek feltüntetve). Csak, hogy tájékozottabb legyek, mert rajtad kívül már más is kioktatott...

(#239) DoxaM válasza Rover623 (#231) üzenetére


DoxaM
aktív tag

maradjunk a 36nál... :C :DDD

(#240) JohnR válasza DoxaM (#237) üzenetére


JohnR
aktív tag

Jól felkavartam a vizet, de talán most már jönnek olyan eredmények is amik használhatóak is lesznek, és nem csak arra jövünk rá belőlük, hogy 11222<12050.

(#241) Soak válasza Ribi (#233) üzenetére


Soak
veterán

1280x1024 szűrök nélkül igen, de ha rátolsz szűrőket akkor ez esik, a proci szerintem akkor limtáló tényező (pl oblivion) ha dc optimizált és ezért már nem csak a vga kihajtás a fő célja

(#242) JohnR válasza feka007 (#236) üzenetére


JohnR
aktív tag

Akkor mégsincs itt a vége még a vid.karidnak? Vagy megint tájékozatlan vagyok?

(#243) Soak válasza JohnR (#238) üzenetére


Soak
veterán

Rover csinált alapórajeles táblát is, ott tudsz nézegetni, 8800as szériából kevés van, de a többiből van bőven

(#244) feka007 válasza JohnR (#242) üzenetére


feka007
nagyúr

Biztosan többet kapnék 3,6 GHz-en mint 3,2-n ;) De jó így is :)) (legfeljebb ha beszerzek gyorsabb RAMokat akkor megyek tovább :DD ) De játék közben nem sokat gyorsulna további húzásoktól...
Mod: off

[Szerkesztve]

(#245) Ribi válasza Soak (#241) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az viszont igaz hogy 3dmark szurok nelkul megy, mig ilyen vga-val max grafon illik jatszani szurokkel, szoval vga jobban le van terhelve, mig a proci kicsit kevesbe. Ekkor lehet hogy eleg neki egy 3G-s core2 es kihasznalja rendesen.

(#246) JohnR válasza Soak (#243) üzenetére


JohnR
aktív tag

Linket is légyszi, mert már annyi b@romságot írtam, hogy fél óra mire megtalálom a táblázatot. :)

(#247) JohnR válasza feka007 (#244) üzenetére


JohnR
aktív tag

Készíthetnél te is egy összefoglaló táblát a méréseidről (alap beállítástól kezdve ameddig húztad). Persze csak egyszerűt, és ha van egy kis időd.. Csak az okulás kedvéért.

(#248) Soak válasza Ribi (#245) üzenetére


Soak
veterán

Bizony, de ha mondjuk DC optimizált egy játék mint az Oblivion ugyan csak akkor még egy 3ghz-s core 2 is kevés lehet [link] , természetesen ez csak igen erős vga-val jön ki , de ki jön, szóval addig felesleges kihajtsáról beszélni amig a játékok nem DC -ra vannak optimizálva.Persze a core2 olyan játékokban is hoz gyorsulást ahol eddig az AMD pl nem birta kihajtani a vga-t , főleg g80-nál , de ez nem a magok számából adódik hanem egyszerüen a c2d egy gyorsabb proci család mint az eddigiek és jobban kihajtja. Na jó sokat magyaráztam, remélem érthető :)

(#249) Soak válasza JohnR (#246) üzenetére


Soak
veterán

(#250) JohnR válasza Rover623 (#231) üzenetére


JohnR
aktív tag

Főnök! Mond már meg a népeknek, hogy számolja a 3DM 06 a pontszámot. Most beleszámít a CPU teljesítmény, vagy csak a graf. teljesítményből kalkulál?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.