Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BatemanX


BatemanX
tag

Sziasztok!

Túrkáltam más garanciás topikokat, de nem sok konkrétumot találtam az ügyben, ezért indítok újat. Természetesen ha van ebben illetékesebb téma, irányítsatok oda és ez zárható. :)

Szóval a probléma a következő. Pénteken vettem egy notebookot, ami erősen gyári hibásnak fest nekem (állandó fagyások, BIOS hibaüzenet induláskor). Hétfőn visszaviszem az üzletbe, remélem gyorsan javítják vagy adnak másikat, ebben az esetben semmi probléma.
Probléma akkor van, ha azt mondják, hogy bocs, most nem tudunk vele mit kezdeni, 1 hét múlva gyere vissza, addigra megjavítjuk. Na ez számomra nem járható út, ebben az esetben vissza akarom kapni a pénzem és veszek másik gépet.
A kérdés az lenne, hogy ki tudom-e ezt csikarni minden áron a 3 munkanapos határidőre való hivatkozással, amin belül ugyanis kötelesek visszafizetni az árat, ha nem tudnak másikat adni? Garanciát ugyanis akkor lehet érvényesíteni, ha bizonyíthatóan nem én okoztam a hibát. Hivatkozhatnak-e arra, hogy nem hajlandóak visszafizetni/kicserélni a gépet, mert nem lehet megállapítani, én okoztam-e a hibát, csak 15 napon belül. Ha ezt mondják mit tehetek?

Remélem érthető az okfejtés, tapasztalatokkal rendelkezők válaszát várom elsősorban.

''Budapest, hajnali fél három, gyenge szél, 14 fok. A hajam tökéletes, de azon a rohadt tesztszerveren még mindig 1000-es várakozási sor van...'' -F-ECT$ a WoW tesztszerverről.

(#2) PeliScan válasza BatemanX (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

sajnos a 3 napos rendszer kötelezősége már megszünt, boltja válogatja hogy vavőbarátiságból vállaljá vagy nem. kötelezni semmi sen kötelezi őket. sajnát tapasztalat, és utánajárás eredménye :(

(#3) BatemanX válasza PeliScan (#2) üzenetére


BatemanX
tag

151/2003. rendelet

''7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.''

Ez akkor már nincs érvényben? Mi váltotta fel?

''Budapest, hajnali fél három, gyenge szél, 14 fok. A hajam tökéletes, de azon a rohadt tesztszerveren még mindig 1000-es várakozási sor van...'' -F-ECT$ a WoW tesztszerverről.

(#4) PeliScan válasza BatemanX (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Felváltotta volna vmi? Szerintem nem. Egyszerűen nem érvényes már. De azért nézz utána, hátha változott vmi.

(#5) BatemanX válasza PeliScan (#4) üzenetére


BatemanX
tag

Fogyasztóvédelem fórumon még egy hónapja is írta a hivatalos válaszolóember, hogy lehet és kell hivatkozni erre a rendeletre, ergo érvényben van.
Te honnan tudod, hogy már nincs ilyen, a boltban mondták ahol hivatkoztál rá?...

''Budapest, hajnali fél három, gyenge szél, 14 fok. A hajam tökéletes, de azon a rohadt tesztszerveren még mindig 1000-es várakozási sor van...'' -F-ECT$ a WoW tesztszerverről.

(#6) Protezis


Protezis
őstag

Még decemberben vettem monitort, akkor lett volna szükségem erre a 3 napos dologra. Valami weboldalon találtam e-mail címet, és direkt ilyennel foglalkozó jogászok válaszolnak a levelekre. Kategorikus választ kaptam: nincs törvényileg köteles 3 napos kicserélési garancia, bár sok bolt vállal ilyen garanciát.

(#7) BatemanX válasza Protezis (#6) üzenetére


BatemanX
tag

Nos majd meglátjuk. A fent említett megmondóember javaslatára, ha akadékoskodnának, kérem, hogy vegyenek fel jegyzőkönyvet és írok a vásárlók könyvébe, ahol hivatkozok erre (és pár kapcsolódó) rendeletre. Ha ez nem hatja meg őket, akkor tényleg nincs ilyen törvény vagy roppant halvérű fickók. :D

''Budapest, hajnali fél három, gyenge szél, 14 fok. A hajam tökéletes, de azon a rohadt tesztszerveren még mindig 1000-es várakozási sor van...'' -F-ECT$ a WoW tesztszerverről.

(#8) lapa válasza BatemanX (#7) üzenetére


lapa
veterán

én is úgy tudom, hogy 3 nap nincs. de normális helyen kicserélik a cuccokat. nekem brikóban pár napja simán visszavették a locsolóberendezést, csak megkérdezték mi baja... sok sikert, szvsz a notin nem nagyon van mit elrontani. eredeti szoftverkonfig van rajta?

(#9) luciferc válasza BatemanX (#7) üzenetére


luciferc
őstag

Legjobb tudomásom szerint a 151/2003. Korm rendelet él és virul, érvényben van, a 3 napos cseregarancia érvényes. ha visszaemlékeztek, akkor karácsonykor a csapból is az jött, hogy a 3 napos ceregarancia csak hibás termékre érvényes, nemtetszés esetén nem. 3 napon belül kutya kötelességük cserélni, ezért ha nem akarják, akkor jegyzőkönyv, panaszkönyv meg minden felvétele, hogy igazolhasd, te jelezted a hibát.

(#10) BatemanX válasza luciferc (#9) üzenetére


BatemanX
tag

Én is így értelmeztem a dolgot. Természetesen ha nem hibás a termék, semmit nem kötelesek tenni, sokan ezzel keverhetik.

''Budapest, hajnali fél három, gyenge szél, 14 fok. A hajam tökéletes, de azon a rohadt tesztszerveren még mindig 1000-es várakozási sor van...'' -F-ECT$ a WoW tesztszerverről.

(#11) Flashback válasza luciferc (#9) üzenetére


Flashback
addikt

Jah én is úgy tudom hogy érvényben van és kötelező! Ha a boltnak van ISO9001-e akkor tutti cserélik.

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12) BatemanX válasza lapa (#8) üzenetére


BatemanX
tag

Semmi szoftver nem volt rajta, de mikor WinXP sp2 felment rá, már akkor durván fagyott. Ráadásul nem hinném, hogy bármilyen programmal (BIOSfrissítésen kívül, ami itt nem volt) okozhatnék olyan hibát, ami a gép indulásakor ''0260: System timer errror'' hibát okozna. :)

''Budapest, hajnali fél három, gyenge szél, 14 fok. A hajam tökéletes, de azon a rohadt tesztszerveren még mindig 1000-es várakozási sor van...'' -F-ECT$ a WoW tesztszerverről.

(#13) luciferc válasza Flashback (#11) üzenetére


luciferc
őstag

nem kell ehhez ISO meg egyébb idétlenségek. jegyzőköny, panaszkönyv és rögtön mehet az egész a fogyvédőkhöz, illetve egy laptop esetén ha a fogyvédők nem hatják meg őket, akkor érdemes lehet ügyvédi felszólítást küldeni. nem lehet olyan drága szvsz.

(#14) Flashback válasza luciferc (#13) üzenetére


Flashback
addikt

Nem kell ISO, de ha egy cég komolyan gondolja a jövőjét akkor csináltat...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#15) luciferc válasza Flashback (#14) üzenetére


luciferc
őstag

nem ide tartozik, de muszáj leírnom. az egész iso szarságot totál értelmetlennek tartom, egy komoly cég enélkül is pontosan dokumentál mindent. az egész iso lényege hogy egyes ''auditor'' meg ''tanácsadó'' cégek, amik semmihez nem értenek, jól megszedjék magukat. nagyon remélem hogy 10-15 év múlva már csak mint egy zsákutcára fogunk erre emlékezni.

(#16) Flashback válasza luciferc (#15) üzenetére


Flashback
addikt

Már egy éve tanulok minőségügyet, és szvsz nem így van. Igen az Auditálás nagy lehúzás, de ez az ISO-hoz nem kötelező!! Az Auditálás azért ilyen drága mert nem olyan mint pl a Kresz vizsga hogyha nem sikerült elsőre majd másodikra! Valszeg azért qrva drága hogy aki megcsináltatja az komolyan is gondolja, és a eltökélje magát.

MOD: OFF



[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.