Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  2monitor -> vidkari beallitasa (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) New_Hero


New_Hero
tag

Tehat van 2 moncsim egy 19-es crt es egy 19es tft es egy vivos msi geforce 6600.
a crt a main display.mindent be tudtam loni amit szerettem volna,kiveve egy dolgot.
akkor amit pontosan szeretnek:2 teljesen kulonallo munkaterulet egymastol fuggetlen.

ez meg is van minden fain kiveve egy dolgot,ha pl jatszok a main displayen a masikon pedig msnezni szeretnek,ha athuzom a tftre a kurzort es rakattintok egy ablakra ne ugy vegye mint egy ''alt+tabot'' a mainen.tehat ott a jatek lemegy talcara kis meretre.

a driver:forceware 93.71

4 lehetosegem van:
single display
clone
horizontal span
vertical span
dualview(en ezt hasznalom)

Egyebkent minden megvan lerogzitett frissitesek jok,felbontasok minden.jo is lenne ettol eltekintve h a jatek mindig lemegy kis meretre ha a second displayen bele kattintok egy blakba.

kerlek titeket segitsetek biztos csak egy piparol van szo :)

(#2) knajf válasza New_Hero (#1) üzenetére


knajf
senior tag

ezt a kérdést én is feltenném, ugyanis nekem is PONT ez volt a PROBLÉMÁM :R

úgyhogy ''up'' :W

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#3) New_Hero válasza knajf (#2) üzenetére


New_Hero
tag

akkor mar pontosan 2en varjuk az ahitott segitseget.

(#4) smc


smc
addikt

Dettó. :D
Amúgy annyit tudtam csinálni, hogy ablakban futtatom a játékokat.. (már aminél lehetséges ez..)

Tényleg, nem tudtok valami módszert, hogy az összes játék ablakban fusson?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5) New_Hero válasza smc (#4) üzenetére


New_Hero
tag

akkor mar 3an vagyunk :/

(#6) smc


smc
addikt

Amúgy ajánlom az ultramon nevű kis progit, nagyon hasznos tud lenni több-monitoros rendszerekhez.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7) New_Hero válasza smc (#6) üzenetére


New_Hero
tag

vmeik ''vga-pro'' benezhetne es 1 mondattal elintezhetne minket.

(#8) smc


smc
addikt

Szerintem itt inkább az a gond, hogy nem nagyon van megoldás. :(

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9) New_Hero válasza smc (#8) üzenetére


New_Hero
tag

az irto nagy szegyen lenne.nvidiaeknal 1 14es 60hzes crt elott ulnek?nemhinnem h ez a problema ''csak'' nekunk jott elo.

nincs vmilyen ''tuningolt'' driver?

[Szerkesztve]

(#10) C4mp3r válasza New_Hero (#9) üzenetére


C4mp3r
addikt

Nvidianal Z-Tweaked. Keress a káryádnak megfelelőt és próbáld meg azzal.

(#11) New_Hero válasza C4mp3r (#10) üzenetére


New_Hero
tag

a tuningoltat arra ertettem,h tobb finomhangolasi lehetoseg van teszem azt a tobbmonitoros rendszerekhez.erre a celra megfelel ez a ''z-tweaked''?

(#12) New_Hero válasza New_Hero (#11) üzenetére


New_Hero
tag

kozben rakerestem,neki inkabb gyorsasagot,es nehol stabilitast igernek.
egy probat emger,hatha korultekintobbek voltak a fejlesztok ilyen teren.

(#13) New_Hero válasza New_Hero (#12) üzenetére


New_Hero
tag

nemigazan valtozott semmi,attol eltekintve h rohadt instabil az a tweaked amit feltettem,szoval egyre egetobb a problema! :Y

(#14) Ste válasza New_Hero (#13) üzenetére


Ste
addikt

szerintem win feature miatt nem fog a dolog működni
(hiába multitaskos a rendszer)

(#15) New_Hero válasza Ste (#14) üzenetére


New_Hero
tag

:O :F :U

(#16) New_Hero


New_Hero
tag

jo regi a tema,de azert,ha van vkinek megoldasa,otlete,tovabbra is erdekel,ezert felhozom.

elore is koszonom a segitseget.

(#17) New_Hero válasza New_Hero (#16) üzenetére


New_Hero
tag

ako nemlesz? :O

(#18) New_Hero válasza New_Hero (#17) üzenetére


New_Hero
tag

:(

(#19) smc


smc
addikt

Hali, egy notebookra szeretném rákötni a monitorom és együtt használni őket. Analógon össze is kötöttem, de a monitoron nem jelenik meg a kép, kiterjesztett asztal révén át tudom húzni rá a dolgokat, csak a kép hiányzik. Van valami öteletetek mi lehet a gond?
Egyszer már bejött a kép de valamiért eltünt :S

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#20) Laraxior


Laraxior
titán

nem tudom mi probléma..nálam minden működik a legnagyobb rendben :K :B
19" és 24" 2560x1024

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21) Rover623 válasza smc (#19) üzenetére


Rover623
félisten

A notebookodon van egy rakat spéci billentyűkombináció...általában az Fn gomb és a számgombok együttese...
Van egy-két olyan amin monitor(ok) piktogram van...aztatat próbálgassad...;)
Esetleg a BIOS-ban is engedélyezni kell...
Ahogy az ős Linuxosok szokták volt mondogatni: RTFM;]

primus inter pares

(#22) smc válasza Rover623 (#21) üzenetére


smc
addikt

Az meg is van, csak sajnos hiába állítom be, hogy a notin és a monitoron is legyen kép, notin van kép, monitoron nincs. :S
Ha a monitoron átváltok dvi-re akkor a másik gépről érkező kép simán megjelenik. de ismét megnyomva az analógra vált és csak nagy sötétség.. :S

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#23) Lucif-R válasza Laraxior (#20) üzenetére


Lucif-R
senior tag

... őőő te mire válaszoltál? Olvassál vissza picit abban látszik a valós problémájuk. Egyiken fullscreenen megy a game kikatint másikon msn-re erre a fulloscreen lemegy tálcára... nem az bajuk hogy nem tudnak expandolni két kijelzőre. :U

Én is kerestem erre a megoldást de egyenlőre nem találtam... amit lehet fullos ablakban futtatok és igy a gond meg van részlegesen oldva.

(#24) smc válasza Lucif-R (#23) üzenetére


smc
addikt

Ezt írtam én is anno. :)
Azóta mondjuk változott jócskán a helyzet.. :D
Egy gép és két crt helyett egy gép egy lcd-vel és egy notebook.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#25) Lucif-R válasza smc (#24) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nu de megoldódott a helyzet? :) Vagy még méindig nem megy a az LCD + 2gépes móka?

(#26) New_Hero


New_Hero
tag

hát,még mindíg nem megy,butawindows?

(#27) New_Hero


New_Hero
tag

up -.-

(#28) New_Hero válasza New_Hero (#27) üzenetére


New_Hero
tag

up

(#29) Chrys_ válasza New_Hero (#1) üzenetére


Chrys_
addikt

UP

Éppen most gondolkoztam a dolgon megint, mert 1x én ezt egy 21" CRT-vel és egy 22" wide TFT-vel akartam beállítani és ugyanez volt a gond még a mostani driverekkel is.

Ez a probléma szvsz elég sokakat érint.

(#30) Chrys_


Chrys_
addikt

up

(#31) New_Hero


New_Hero
tag

2007 aprilisi topic, és még mindíg nincs megoldás :)

UP!

(#32) New_Hero


New_Hero
tag

up.

(#33) Vico87


Vico87
tag

Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogy ez "Windows feature". Kipróbáltam Vista SP2 alatt D3D10-es progival, és ugyanazt tapasztaltam. Eleve nem engedett ki a második képernyőre a kurzorral, csak alt+tab kombinációval tudtam váltani.

(#34) Vico87


Vico87
tag

A DirectX SDK dokumentáció szerint két esetben történik automatikusan visszaváltás teljes képernyős módról. Az egyik kikapcsolása a program módosítását igényli, ami nem járható út. A másik egy registry bejegyzés módosítása :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\DXGI\DisableFullscreenWatchdog

értékét 0-tól eltérő értékre kell állítani. Utóbbi csak akkor működik, ha az alkalmazás használja a fullscreen watchdogot.

(#35) Vico87 válasza Vico87 (#34) üzenetére


Vico87
tag

Bocsi, azt elfelejtettem mondani, hogy ez Windows Vista és DirectX 10 vagy újabb esetben megy csak, Windows XP esetére nem tudok megoldást, bár úgy sejtem, hogy van.

(#36) Vico87


Vico87
tag

Windows Vista alatt megoldottam, de XP alatt nincs lehetőségem kipróbálni.

A cél, hogy a fullscreen alkalmazás kiengedje a kurzort a másik képernyőre. Ha kiengedi, akkor egyszerűen átviszed a kurzort, és ott azt használsz, amit akarsz. Ha nem engedi ki, akkor ki lehet próbálni a registry átírást és alt+tabot használni, de az nem biztos, hogy megoldja.

Saját alkalmazásnál persze megoldható, hogy kiengedje, de másénál nem, mert a programkódot kell módosítani hozzá (persze vannak módszerek, de egyrészt macera, másrészt minden alkalmazásnál el kell végezni külön-külön).

(#37) New_Hero válasza Vico87 (#36) üzenetére


New_Hero
tag

Ha jól értem, ez erősen alkalmazás, és OS függő.

Tehát NINCS egy álltalános megoldás, avagy csak nem tudunk róla? Ez lenne az első eldőntendő kérdés akkor! :)

Mindenesetre egy bizonyos körnek már megoldást is nyújtottál! :R

(#38) New_Hero


New_Hero
tag

Azt viszont nem teljesen értem, hogy miért függ szorosan össze bizonyos alkalmazások működése, a windows kijelző kezelése, és a directx. Főleg, ha opengl, vagy esetleg software-s megjelenítést használ az alkalmazás, ezért is kerestem eddig egy átfogó, álltalános megoldást.

(#39) Vico87


Vico87
tag

Nekem az jött le, hogy a gond játékoknál van. Én használtam már nem játékra dupla monitoros gépet. Dualview módban tényleg két külön munkaterület lesz a két képernyő, és ezt bármilyen OS alatt meg lehet csinálni. A komplikációk akkor lépnek fel, ha egyik monitoron fullscreen alkalmazást (pl játékot) akarsz futtatni.

Windows Vista alatt kipróbáltam, és működik az, hogy először elindítod azt, ami a második monitoron fog látszani, majd a játékot az elsőn fullscreenben, és feltéve, hogy a játék kiengedi a kurzort a második képernyőre, bármilyen ott lévő programot tudsz használni. Elvileg csak akkor teszi tálcára a fullscreen programot, ha valami takarná. Úgy sejtem, hogy ez így menne Windows XP alatt is. Most teljesen általánosságban beszélek, az ugyanúgy megy DirectX, OpenGL, és más alkalmazások alatt elviekben (ki kell próbálni, hogy a gyakorlatban is így van-e) Windows alatt (Linux alatt nincs módom kipróbálni, de úgy sejtem, hogy hasonlóan működik). A gond azzal van, hogy a fullscreen alkalmazások többsége nem engedi, hogy a kurzor elhagyja a területüket. Az FPS-ek például úgy szokták kezelni az egeret, hogy miután megmérték az elmozdulást (Windows megmondja nekik), akkor a kurzort a képernyő közepére visszateszik, elkerülve azt, hogy eléri a képernyő szélét, és nem lesz a széle felé irányuló mozgás mérhető.

(#40) smc


smc
addikt

DXwnd nevű kis progit tudom ajánlani. Ezzel elvileg bármilyen programot lehet ablakban futtatni, beállítva az ablak pozicíóját. Így probléma nélkül lehet mást is csinálni.
Bár fps játékokhoz ez sem lenne jó. :S Bár így ha alt-tabot nyomsz legalább nem teszi le tálcára.

És akkor én is feltennék egy kérdést ezzel a progival kapcsolatban, hátha valaki jobban ismeri. Miért nem tudom ablakban futtatni vele az age of empires 2-t? :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#41) Vico87 válasza smc (#40) üzenetére


Vico87
tag

AoE2-vel kapcsolatban arra tippelnék, hogy azért nem megy, mert nem használ DirectX-et a megjelenítéshez, csak más dolgokhoz, mint pl hang, input, stb...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  2monitor -> vidkari beallitasa (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.