Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bel26


bel26
csendes tag

Sziasztok

Nem vagyok szakértő ezért lennék kiváncsi a véleményetekre.

Van egy 2,4-es celeronom egy Asus alaplap(nem tudom pontosan melyik de az olcsó
árkategóriából, és nem intel chipsetes) 512 Ram, 9200 radeon kártya.
A kérdés hogy egy ilyen géphez érdemes e venni egy 6600GT-t, vagy egy 9800pro videokártyát.
Leginkább az american army-val szoktam játszani és hát 20-30 fps -nél több nem szokott lenni. De
amint ellenféllel találkozom lemegy 5-15fps-re emiatt szeretnék fejleszteni. De nem tudom hogy egy
jó kártyát ki tud e használni egy ilyen gép vagy ahhoz már jobb alaplap meg jobb proci is kell?
biztos amatőr a kérdés de talán vagyunk páran akik nem profik a témában.

(#2) Gabesz84 válasza bel26 (#1) üzenetére


Gabesz84
őstag

sztem erdemes cserelni. legfokeppen akkor ha a kozeljovoben a procidat is le akarod cserelni.

(#3) gézu válasza bel26 (#1) üzenetére


gézu
őstag

Egy 2.4-es cerka kb egy 5600U-t tud kihajtani.Ezt vedd figyelembe.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4) bel26


bel26
csendes tag

tehát akkor felesleges ilyen kártyát venni. Elég egy 9600pro vagy egy fx5700 ugye?

(#5) gézu válasza bel26 (#4) üzenetére


gézu
őstag

A kérdés az,mennyire gondolkodsz előre és mennyit akarsz rákölteni.
Egyébként amiket írtál, azok OK.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#6) Boyfish válasza bel26 (#4) üzenetére


Boyfish
senior tag

9600pro bőven elég, de vehetsz nagyobb videokarit is majd folyamatosan tovább fejleszted a cuccost:)

[Szerkesztve]

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#7) djtörök válasza bel26 (#4) üzenetére


djtörök
senior tag

egy 2.2-es celeron egy radeon 9600pro-val 8970pontot nyomott 3dmark 2001, és 3120p a 2003 alatt, tehát olyan 75%-ban sikerült kihasználnia.
egy 6600gt-t olyan 65-70%osan használna ki kb. szvsz ha tudod tuningolni a cuccot mehet a 6600, ha nem akkor fx 5700/radeon9600/9550

(#8) Dilikutya válasza bel26 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy jó VGA mindenen tud dobni jócskán :) Mondjuk egy 9800pro/660gt túlzás, a teljesítmény egy jelentős része benne marad. Esetleg ha belátható időn belül procit is cserélsz, akkor jöhet. Egyébként valami 9600-os elég. Nvidia nem javasolt ebben a kategóriában.
djtörök: az a 89xx pont elég siralmas 3dmark01-ben egy 9600pro-tól. 2.4-es P4A (533fsb)-val az én 8500LE kártyám tud 10k-t (99xx pont).
Egy ilyen proci talán egy Gf3 szintű kártyát még jól meg tud hajtani (de már azt se tökéletesen)

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) bel26


bel26
csendes tag

szerintetek a 9600pro-val az army elérné a 40 fps-t stabilan? mondjuk harc közben.
egy barátomnak van egy integrált 9600-osa és ugyan olyan lassú nála a játék mint nálam a 9200-
assal.

(#10) bel26


bel26
csendes tag

ja és egy proci csere mondjuk egy valódi p4-esre mennyit dobna a sebességen?

(#11) Gergello válasza bel26 (#9) üzenetére


Gergello
addikt

szvsz integráltból minden szar, szóval ehez ne hasonlíts!

(#12) Dilikutya válasza bel26 (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kezdjem zongorázni?:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Dilikutya válasza Gergello (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem szar. Csak nem erre való.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Gergello válasza Dilikutya (#13) üzenetére


Gergello
addikt

hát igen, nem játékra...

(#15) Somejko válasza bel26 (#10) üzenetére


Somejko
aktív tag

Hali
Mindenképp érdemes lecserélned Rendes intelre /533-800fsb/.
Nézd meg az fsb támogatást meddig kezeli az alaplapod,ahhoz mérten vegyél procit is.Nekem előszőr cerka 2.4-es volt,aztán gyors csere 533 fsb-s procira,de az meg besz@rt (elengedett a processzort hűtő tartó lába) ,ezen a játékok is jobban futottak,utána alaplap és proc csere 800fsb-s 2.4 és 9600xt vétel,ami 100% -osan ki is használja a VGA-t.A cerka konfiggal nagyot szivtam az NV5600 256mb karesszal,nagyon gyér teljesitményt nyújtott.Cerka és 800fsb ég és föld + HT előnyei.Én 2.8 on hajtom 1éve.Cerkát ha tudod cseréld le,ha frissen vetted,még teljes árán visszaveszik,én is igy cseréltem le.Késöbb szart se kapsz érte.
Üdv

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#16) mg105


mg105
senior tag

ha leírnád pontosan, hogy milyen alaplapod van, talán többet tudnánk segíteni! lehet, hogy 4x AGP van rajta, és akkor mégjobban nem tudod kihasználni a karit.

(#17) Dilikutya válasza mg105 (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt tegyük hozzá, hogy 4x és 8x AGP között nincs ám akkora különbség....

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Nyuf válasza Dilikutya (#8) üzenetére


Nyuf
senior tag

Már bocs,de nem 3dmark alatt kell mérni a teljesitményt hanem játékok alatt.
3dmark alatt 2000+ -os xp(nem sokkal jobb mint 2.4cerka) 90%osan kihajtott egy 6800gt-t 3dmarkokban.
Viszont játékokban egyböl látszott,hogy a proci bizony kevés...
Amugy én a helyébe vennék egy 9600xt-t,meg legyen a gépben 1 giga ram...ja és huzza meg a procit,igy egy elég ütös gépet kapna.

Debian amd64 sarge

(#19) bel26


bel26
csendes tag

ez egy ASUS P4S8x-x, alaplap és 8x agp van rajta. Mondjuk a mostani 9200-es nem engedi
használni a fast write modót ha nyomok egy retest-et akkor bekapcsolja de hiábba indító ujra utána
mindig letíltja. de ez nem ide tartozik.

(#20) Somejko válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Somejko
aktív tag

Hát ezt nem merném kijelenteni.Néhai cerka gépemen ha gondolt egyet nem ment a 8x agp (biosban nem volt kapcsolási lehetöség),és olyankor a Painkiller nagyon beszaggatott.Nálam számitott a 4x és 8x különbség...
Üdv

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#21) Dilikutya válasza Nyuf (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom, hogy nem 3dmark alatt kell mérni. DE viszonyításnak jó. És igenis kevés 89xx pont egy 9600xt-től. Nekem 9960 volt a csutka az aláírásomban szereplő konfiggal. Neked mit takar az, hogy 90%-ban kihajtotta a 2000+ XP-d? 3dmark01-ben a 6800gt-nek 33k a csúcsa a Futuremark oldalán... ennek a 90%-át te sose éred el ezzel a procival... az 1666MHz-es CPU-val 12k körül teljesít nagy általánosságban. Ez durván 33% :) Jobb ha tudod, hogy ez a proci egy radeon8500/gf4Ti szintű kártyából tudja a maximumot kihozni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Neck


Neck
veterán

Szerintem vegyél egy 9600 seriest. Amelyik a legjobban megéri neked. Vagy egy 9550et és tuningolj mint állat.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23) Nyuf válasza Dilikutya (#21) üzenetére


Nyuf
senior tag

Én nem 2001-el szoktam mérni...
És hidd el, attól,hogy a te kártyád(ha jol emléxem 8500) dx8-ra van optimalizálva és több pontot kap egy dx8-ra optimalizált tesztprogramban mint egy 9600-as ami dx9-re lett optimalizálva, attól még 9600-as alatt jobban fognak futni a játékok,szal ennyit a 3dmark viszonyitási alapodról...

Debian amd64 sarge

(#24) gerlaip


gerlaip
addikt

Folyamatos fejlesztésnél mindig előfordul, hogy vagy a karesz vagy a proci vagy valami nem elég. Amikor a Ti4200-ast vettem egy 800-as cerka volt alatta, és úgy is jó volt. Aztán a 2,4@2,88 P4-hez meg már a videókarcsi volt kevés. Aztán az 512 ram volt kevés a fárkrájhoz meg a dúmhoz.

Szóval én mindig idegharaggörcsöt kapook, amikor ilyeneket írnak, hogy a cerka csak ezt meg azt a kártyát tudja kihajtani.
Faszom. Rakd rá a 4x FSAA-t meg a 16x anizofiltert aztán rögtön nem a proci izzad:D

lámavakond

(#25) Dilikutya válasza Nyuf (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem nem kell előadást tartanod a 3DMarkról... Az én kártyám nem DX8-ra van optimalizálva, hanem a DX8 specifikációjában szereplő dolgokra képes. DX9 esetében a megfelelő kártya detto. És képzeld el, hogy igenis nemnormális dolog, ha egy 9600xt kevesebbet teljesít mint egy 8500... DX8-as tesztprogram ide vagy oda. Egy ilyen gépben, mint az enyém, egy 9600-osnak 13xxx pont körül kellene teljesítenie, de egy 2000+ esetében is 12xxx körül kell lennie. Én tudom, hogy a 9600-os alatt jobban futnak a programok, miből gondolod, hogy nem tudom? Bár... olyan sokkal azért nem... Doom3 pl. nem sokkal ment jobban egy 9600XT-n... de most nem ez a lényeg. A 3dmark viszonyítási alapnak jó, a tesztekben elért fps-ekből számított pontokkal össze lehet hasonlítani 2 kártyát. Nagy vonalakban.
Szerintem az egy szarul összeállt rendszer volt, ahol olyan gyatrán ment az a 9600xt, vagy mi, amiből a vita kirobbant.
És ne hidd még mindig, hogy az a Celeron kihozta a 90%-ot egy 6800-ból.... :D FSAA és anizo mellett is a CPU lesz az, ami előbb megadja magát. Merthogy egy 6800ultrán lehet azért pakolgatni a felbontást, meg a szűrőket, mire komolyan gondjai lennének. A játékok jelentős részében nem is lesznek gondjai. Persze csak megfelelő (kb 3GHz/3000+ fölött) procival.

Amúgy ha jól belegondolunk, a 3Dmark miben más, mint egy játék? Semmiben. Csak irányítani nem tudod. Ugyanazokat az effekteket használja, shadereket, miegymást. Ha a 3dmarkban lassú hozzá egy VGA, nincs azaz isten, hogy majd egy játékban megtáltosodik ugyanolyan minőségű beállítások mellett. Más kérdés, hogy a játékok nincsenek ugy telerakva az adott DirectX trükkjeivel, mint pl a 3dmark.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Flashget válasza bel26 (#1) üzenetére


Flashget
félisten

nekem is 2.4 cerka van abit IC7-ben és hozzá egy siluro fx5700...

Realme GT Master Edition

(#27) Neck válasza Dilikutya (#21) üzenetére


Neck
veterán

De akkor már érdemes neki DX9es kártyát venni, nem? Szal akkor marad a 9600series.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#28) n0tr3adY válasza bel26 (#1) üzenetére


n0tr3adY
tag

Eleve a procit csereld le..Celeron mindenre jó. Csak játékra nem. Meg dolgozni. Meg egyáltalán működésre ;]

Celeron max. irodai gépre jó egy excel/word alá. :(

www.species.hu

(#29) Neck válasza Dilikutya (#25) üzenetére


Neck
veterán

Igazad is van meg nem is.
A te kártyád DX8-as, nekem is volt, csak 9100as néven futott, és nagyon über karesz volt.
Viszont van egy olyan sanda gyanúm, hogy a 9600XT, ami most van, az a régebbi feature-okat már csak emulálja, amikor rárakod az új drivereket, mert régi driver-okkal nagyon gyors volt DX8 alatt, most meg már egyre lassul, persze DX9alatt meg fokozatosan gyorsul. Szal a drivertől is függ. De a te karidra meg biztos úgy írják meg a drivert hogy 8ra legyen optimalizálva, mivel nem is tud 9et:D

És doom3 alatt tény hogy nem visz sokkal többet az XT, mivel mind a 2 lassú, és a ''kevés''től a ''kicsit kevés'' nem sokkal nagyobb. Ezt jól megmondtam :D
Meg szerintem a 9600XTnek a shaderteljesítménye nagyobb, viszont abból a Doom3ban kevesebb van, inkább mapping.

A kihajtásos dologban úgy igazad van ahogy van :))

Viszont a 3DMark attól másabb mint egy játék, hogy ugyanaz történik benne mindig, és ha úgy írják meg a drivert, (márpedig már mindenki úgy írja meg), akkor ha észleli, hogy te 3DMarkolsz, akkor bizonyos kódrészleteket fog használni, ha tudja mi következik, és gyorsul.Te is másképp játszol végig valamit, ha már tudod, mi következik... Viszont gáme alatt nincs két olyan ember, aki egyformán nyomná végig, és mindig ugyanarra nézne, tehát nem lehet optimalizálni. Emiatt van hogy a kari 3DMarkos teljesítménytől teljesen eltérően viselkedhet. Pl fosul volt optimalizálva valamelyik driver, és az új 3DMarkban az Atik szarul mentek. Aztán kijött az új driver és minden beállt a rendes kerékvágásba. De fordítva is lehet, hogy a kari jól megy 3DMark alatt, gém alatt meg nem. Ez meg az optimalizációnak köszönhető. Szal a 3DMarktól vonatkoztassunk el... :)

Ezt nem azért írtam végig, mert hülyének nézlek, biztos te is tudod ezeket, inkább azoknak, akik nem tudják. Aki tudja ne vegye magára :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30) Protezis


Protezis
őstag

Teljesen egyetértek n0tr3adY-vel.
Én most cseréltem le a 2@2.7-es Celt egy 2.4b P4-re. Ég és föld. Én azon a véleményen vagyok, hogy a proci lassúsága sokkal jobban lassítja a rendszert, mint a videokarié. Mivel utóbbit általában csak játékoknál használják ki az emberek (ne menjünk bele 3D modellezésbe stb.). Szóval előbb proc csere, majd videókari. Ja, és a RAM se mindegy.

(#31) Neck válasza Protezis (#30) üzenetére


Neck
veterán

Jelen állás szerint a gémeknek inkább memory meg VGA kell.
Mondjuk sz@rból nem lehet várat építeni, szal sztem is cseréld le.
Imádom amikor úgy adnak el egy gépet hogy P4 2600 MHz, és Celeron van benne, ezekkel a tagokkal úgy elbeszélgetnék. Hogy mi a P4 meg mi a Cel.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#32) Kicker


Kicker
senior tag

szerintem 5900 XT, 9600 XT vegyél, vagy Karácsonyra cseréld ki az egész gépet.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#33) Neck válasza Kicker (#32) üzenetére


Neck
veterán

5900XT helyett inkább 9800Pro :))

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#34) n0tr3adY válasza Neck (#31) üzenetére


n0tr3adY
tag

Nem tudsz neki mit csinálni, marketing szöveg mint invitelnél az 512 ADSL, csak az a bibi, hogy azt nem közlik, hogy -tcpip fejléc:( Meg általában ezeket a ''2.6 Ghz'' gépeket a nagy multik árulják, aki ott vesz gépet az meg is érdemli :((

Nem csak az 533/800 FSB számit, hanem az 512 L2 cache. Merthátugye celerongyon csak 128 van

www.species.hu

(#35) Nyuf válasza Dilikutya (#25) üzenetére


Nyuf
senior tag

Én nem azt mondom,hogy a 3dmark nemjó viszonyitási alapnak.
De te mindig csak a 2001-esre gondolsz amikor irsz.A 90%-ot 2003 és 2005-re irtam,de tudom,hogy játékokat alatt édeskevés,hogy 3dmarkban majdnem hozza az elvárható teljesitményt.(Tudom,hogy 3dmark03 szinte csak a vga teljesitményét méri..pont ezért használom azt)

Én igaziból csak azzal nem értek egyet,hogy szerinted 2001 alapján össze lehet hasonlitani 2 gépet.Szerintem ehhez nem elég a 2001 hanem kell hozzá a 2003-as eredmény is,mert az szinte géptöl függetlenül meghatározza a videokártya teljesitményét és ennek tudatában a 2001-es eredmény már ugyahogy értelmezhető...

Az általad irt ''Amúgy ha jól belegondolunk, a 3Dmark miben más, mint egy játék? Semmiben. Csak irányítani nem tudod'' kijelentés valóban igaz 2001 esetén,de ugye régen volt már 2001,és azóta már a játékok is változtak és újabb tipusu kártyákra lettek optimalizálva amik más hardveres felépitéssel rendelkeznek...

Debian amd64 sarge

(#36) Neck válasza n0tr3adY (#34) üzenetére


Neck
veterán

akarodmondani 256 :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37) Dilikutya válasza Neck (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, hogy érdemes azt. Najó, attól függ, milyen dx9-es... mert egy Gf FX-nél csak jobb egy erős dx8-as kártya (mondjuk 5800xt alatt feltétlen, onnantól már jobban gyorsul az FX sorozat, más kérdés, hogy jó drága)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) bel26


bel26
csendes tag

Akkor a kérdés a köv. mitől lesz gyorsabb a játék ha előbb processzort cserélek vagy videokártyát.
Arról már meggyőztetek hogy egy 9600Xt az elég lesz nekem.
Hogy eltereljem a szót a 3Dmark vitáról újra felvetem a problémámat. American army-ban az átlag
olyan 20-30 fps viszont amint közelembe ér az ellenség és csatába kerülök lemegy 5-10 fps-re. Ezt
mi befolyásolja inkább, a proci vagy a vga kártya?

(#39) Xelo válasza bel26 (#38) üzenetére


Xelo
addikt

Mindkettő, de inkább szerintem a vga. Elég kevéske neki a tied...

(#40) Protezis


Protezis
őstag

Nem látom, hogy írtad volna, 128 vagy 64 bites a karid. De elmondok egy rövidke történetet.
Egyik havernak 1.1@1.3 Tua. Celeron + ATi 9000 64 bites!!! kari 256 sd ram
Másik havernak 1.6 s478 Celeron + 800-as RD-RAM!! + Abit Gef 4 T4200

Az elsőnek pörfiktül ment ezen a konfigon a Battlefield 1942 1024x768-ban is
Másiknak 800x600-ban néha be-be akadt.
A tualatin celeronban 256 k cache van, míg a ''P4'' cerkában 128 k

(#41) Somejko válasza bel26 (#38) üzenetére


Somejko
aktív tag

Hali!
Bármelyiket is cseréled le,gyorsulni fognak a gémek.Ha maradsz a cerka mellett,elég a 9600-os széria,de ha 800fsb-st veszel ahhoz nyugodtan vehetsz 9800pró és feletti szériát.9600xt-vel semmi gond nem volt eddig semmilyen játékkal,értve ezt 1024x768 felbontásra 2-4szeres vonalsimítással...Én a helyedbe előszőr procit cserélnék,és meglátod a különbséget!Értem ezt a 800fsb-re + HT + dual memó kihasználásra.
Üdv!

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#42) Nyuf válasza bel26 (#38) üzenetére


Nyuf
senior tag

Mivel én nem rég estem túl szinte teljes gépbövitésen,tehát a régi gépem is megmaradt.És kiprobáltam a régi procit(2000+) új vga-val(6800gt),valamint az újat(a64) egy also-kategoriás kártyával(9600np.).Arra a következtetésre jutottam,hogy az új proci sokkal többet dob a teljesitményen mint a vga ha az ember megelégszik 800x600-as felbontással.Minden full grafikán élsimitással együtt 800x600-ban tökéletesen futott:pl nfsu2 minden max élsimitás is és nem esett 30fps alá,half-life 2 minden maxon full sima lett.
Viszont a lassu proci jó vga párositás magasabb felbontásokon sokkal jobban teljesitett mint az elöbb emlitett,viszont 1024x768 alatt csunya vereséget szenvedett a gyors proci kevésbé jó vga párositástól.(nfsu 2-ben felbontástol függetlenül csak 24 fps(minden fullon) körül produkált-ez mutatta a procilimitáltságot)
Ha csak procit vagy vga-t vehettem volna akkor tuti procit vettem volna elöbb.
Persze azért a 9600 non-pro nem olyan rossz karesz,szal ha nagyon gyenge a vga-d és a géped jelenleg nagyon vga-limitált,akkor lehet,hogy a vga-bövités több pluszt jelentene teljesitményben...

Debian amd64 sarge

(#43) Somejko


Somejko
aktív tag

Azt is leírhatnád mennyit szánsz az egész dologra!
Én az első hónapban processzort cseréltem,köv hónapban memókat(2x512mb),Köv. hóban vga-t cseréltem.Most már jó.
Jobb részletenként minőségi árut venni,mint egyszeri vétellel fost.
De ha van lóvéd akor mind1!
Üdv

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#44) Pukii válasza Neck (#29) üzenetére


Pukii
senior tag

A dx9 es r ek meg tuti nem emulája a dx8 at ez 100% hanem csak egyszerüen nem optimalizálják öket anyira dx8 ra.A dx7 et viszotn már téynleg csak emuláják a dx9 es r ek.

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#45) Szerintem...


Szerintem...
aktív tag

Nos nekem mit ajánlotok?
A gépem: AMD Athlon 2000+ ami 2.04 GHz-n megy. 256 memó. Gef4MX 440 8xAGP 64MB.
Én azt gondoltam veszek a gépembe egy 6600GT-t és picivel később 256 MB RAM-ot. De úgy látszik nem érdemes. Vagy vegyek most valami 40 ezres videókarit + 256 RAM-ot??? Új proci egy ideig biztos nem lesz. Szóval inkább vm olcsóbb videókártya (ami támogatja a dx9) + RAM, vagy 6600 GT és később (úgy 2 hó múlva RAM). :F Az a baj hogy az a 6600GT nagyon beverte magát a fejembe :DDD Amúgy kb.60e szánnék most erre

[Szerkesztve]

ㅏㄹㅂㅣ - https://www.instagram.com/smogtm/

(#46) Nyuf válasza Szerintem... (#45) üzenetére


Nyuf
senior tag

256 memo mindenféleképpen kevés,szal ramot igyisugyis kell venned,ha meg már veszel akkor sztem 512-est vegyél a jövöre gondolva...
6600gt jó karesz ha esetleg csak 1 év mulva bövitesz procit még akkor is ki fog szolgálni mindent...

Debian amd64 sarge

(#47) mobal válasza bel26 (#10) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

nagyon sokat! nekem volt 2200 cerkám 7*** 3d2k1 és most 2,4 p4 10873! :D megéri a p4 a pénzét. amúgy szvsz én nem vennék drágább kártyát egy 9550 -nél.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48) Dilikutya válasza Nyuf (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a 2001-es verziót említem, mert arról van szó eredetileg :) Azt a tényt, hogy a 2001-es verzió már nem jó, a VGA tuningos topikokban már elmondtam párszor, a 40k-s pontoknál :) Az összehasonlítást nem konkrétan a 2001-re értettem, hanem a 3dmark-ra úgy általában. Nyilvánvaló, hogy egy 3 éves tesztprogram ma már nem állja meg a helyét a legújabb hardverekkel szemben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) Neck válasza Dilikutya (#37) üzenetére


Neck
veterán

az FX szériát nem szabad megvenni, minden árszegmensben van olcsóbb, de jobb ATI.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50) Dilikutya válasza Neck (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

Először is kijavítom magamat, 5900XT-t akartam írni. Mellesleg ugyanezt mondtam én is :) Mellesleg egy árszegmensben nem lehet olcsóbb valami, mert akkor az már más árszegmens :D De értem mire gondolsz, ugyanannyit tudok ATI kevesebből megvan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.