Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

A legfőbb kérdés: lehet egyáltalán?? Mert az ECS nem igazán tuningra tervezi alaplapjait!

(#2) Dalai Láma válasza Pala (#1) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem próbáld ki. Vagy csak kiváncsi vagy?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#3) Pala válasza Dalai Láma (#2) üzenetére


Pala
veterán

Csak kiváncsi vagyok, ugyanis kipróbálni nem tudom. Még meg sem vettem őket:))

(#4) Dalai Láma válasza Pala (#3) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Sejtettem. Egyébként sajnos nem tudok segíteni, nekem egy Asus lapom van. De szerintem nem igazán nagy ugrás, ha egy 1700+-t mondjuk 1900+-ra húzod. Nagyon nem lehet tuningolni, az biztos. Főleg abban a lapban. Vagy tévedek?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5) Pala válasza Dalai Láma (#4) üzenetére


Pala
veterán

Tévedsz-e? Nem tudom, azért kérdeztem. Na mind1, ha nem, hát nem, csak a többletteljesítmény érdekelne, amit majd a Philips hangkártyám után nyerhetek a játékokban:)

(#6) Sidaries válasza Pala (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát valahol én azt hallottam, hogy az ECS az egy tuninglehetőségek nélküli Asus. Ez azt hiszem magáért beszél. Szorzóállítási lehetőség azt hiszem nincsen, és az Fsb-t is nagy közönként lépteti. (kb 33Mhz :DDD) Tuningnál ne erre a lapra építs.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) emvy


emvy
nagyúr

Nekem ugyanez a konfig 1900+ként ment. Visszavettem persze normálra.

while (!sleep) sheep++;

(#8) morzsa


morzsa
aktív tag

Szerintem van benne fantázia. Amíg egy csavarhúzóval le nem amortizáltam a lapot, addig minden további nélkül képes volt meghajtani egy 10x100-as duront 9x133-on. Csak az ocworkbenches biost kell beültetni, és biztosan menni fog a 145-150mhz neki is. Ez pedig a szorzózár kioldása nélkül is 2000+,2200+ teljesítményt jelenthet - csak memória kell, ami bírja a tempót. Na meg hűtés.

https://linktr.ee/wbteam21

(#9) Drizzt válasza Sidaries (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

El kell keserítenelek, az ECS gyártja az ABIT egy részét, s egyébként az alaplapon lehet állítani a szorzót, s az fsb-t is, asszem 4 mhz-enként.

I am having fun staying poor.

(#10) nicktelen


nicktelen
csendes tag

Szi!

tapasztalatom ugyan nincs, de azt olvastam, hogy nemigen lehet ECS deszkán tunningolni. Ezért kerül annyiba amennyibe. Fapados. Nekem is az van, igaz nem régóta, de nem akarom húzni rajta a procit már a garancia miatt sem, meg aztán egy processzortöbbe kerül, mint két processzor közötti különbség :)

Persze elhiszem, hogy az ember azért vesz olcsó lapot, meg procit mert annyija van rá, de szeretne mégis valamivel többet kihozni belőle.

Mondjatok ellent, de ha egy Ladát nitróval tunningolok gyorsabb lesz ugyan, de meddig is? :P

Csak lassan mondjad, mert nem vagyok nagy spíler!

(#11) igi


igi
aktív tag

Nekem is k7s6a-m van, egy 1600+-os XP-vel.
Ha nem akarsz szorzóunlockolni, az alábbi FSB-ket állíthatod be(133 felett):
137, 143, 147, 150, 166
Nekem lazán ment 150-ig, de a 147 szerintem jobb, mert a 150-en a PCI 30 MHz-en megy, 147-en pedig 36,75-ön.
Ha beállítod 147-re az 1700-asodat, az 11*147=1617 MHz, ez valamivel nagyobb az 1900+-os sebességénél (főleg a figyelembe vesszük a nagyobb FSB-t...).

Még egy dolog: Nézd meg a BIOS-ban a ''PC HEALTH STATUS'' menüt, mivel az én lapom (és már mástól is hallottam) alapból 0,1 V-tal kevesebbet ad (1,75 helyett 1,65V - igaz így is ment 150-es FSB-n is).

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#12) marso válasza nicktelen (#10) üzenetére


marso
tag

1 proci elettartalma tobb 10 ev ha tuninggal felezodik, legrosszabb esetben is marad meg 10 eved :D nem eleg?

(#13) Sidaries válasza Drizzt (#9) üzenetére


Sidaries
őstag

Oké elhiszem. Annyira nem ismerem az ecs-t

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#14) Drizzt válasza Sidaries (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, győzelem.:))

I am having fun staying poor.

(#15) zeg válasza Drizzt (#9) üzenetére


zeg
senior tag

Kár ,hogy az ECS alaplapon található szorzóállítási lehetőség csak dísznek van, de szóljatok ha valakinek sikerul, ő lesz az első..

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#16) robekri válasza Pala (#1) üzenetére


robekri
addikt

BIOS frissítéssel lehet tuningolni a lapot, csak azt nem tudom, hogy egyessével-e?

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#17) kokler válasza Dalai Láma (#4) üzenetére


kokler
aktív tag

Hat igazabol kicsit offtopic jellegu a dolog, de nekem MSI KT3 Ultra 2-vel az XP 1700+ t sikerult meghuznom 1900MHz stabilan ami ugye sacc/kb. 2400+os lesz majdnem... :DD

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#18) odani


odani
tag

...de hogy??

Én nem boldogulok a 2000+-ommal! Ha 137-re rakom, már el sem indul a gép! Az meg aztán tökmindegy neki, hogy a core-t 1.85-re rakom-e vagy sem.

Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul, de azért ennél többre számítottam! :-) Ennek mennie kéne 150*12.5-ön (5:2:1) is akár, ami ugyebár 1875 (2300+-nak felel meg), ehelyett sípol, és már csak a CMOS discharge segít.

Mitévő legyek?

Sunshine!

(#19) Dalai Láma válasza kokler (#17) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Akkor mázlid volt a procival. Ha megfelelő a stepping, meg mázlid van, akkor elképzelhető. Meg kell a jobb lap is. De szerintem nem mindenkinek megy 2400+-ig az 1700+-a.

Amúgy emeltél feszt?
Szorzózárat kioldottál?
Vagy szimplán FSB-t emeltél?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#20) Dalai Láma válasza odani (#18) üzenetére


Dalai Láma
őstag

dobd ki a kukába, és vegyél Via C3-at! Azzal nincs gond, és halk is, és nem is fogyaszt sokat. :)) Netelni meg tudsz azzal is ;]

Bocs a destruktív hozzászólás miatt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21) hungeek


hungeek
senior tag

minek ez a sok mhz?? nem értem.....
eddig egy féle módon tuttam tartósan 100%-ra az 1,2 Duronomat:

Rammstein-t Winamp-ból Visulationnal kinyomtam a 2k desktop-jába.... és ott meg a Visulation.... nem semmi háttér... :)) közben max. hangerőn bömböl a punk :)))

(#22) LordX válasza hungeek (#21) üzenetére


LordX
veterán

Tegyél fel egy United Devicest, azt konstans 100%-on lesz a prociterhelés boot-tól shutdown-ig :)

(#23) divot


divot
veterán

Én ugyan a kistestvért használom (K7S5A), de 1700+ procival. Nos, 1628 Mhz-en stabil, egyszer ment 150-es FSB-vel is, de az valami véletlen lehetett, mert soha többé nem sikerült a produkció.

(#24) kokler válasza Dalai Láma (#19) üzenetére


kokler
aktív tag

Hat igen ugy nez ki mak volt. Amugy eleg jol lehet huzni 1730-1740 kornyekeig sima GLACIALTECH IGLOO 2400PRO-val. Amugy az 1900Mhz-et sikerult kihuzni belole de az mar COOLINK COOL U1LITE2 duplaventis hutovel, haz nelkul 15 fokos ''szobaban'' nagyon buta beallitasokkal csak hogy fusson :))
Sok sikert mindenkinek ... amugy az MSI fele Fuzzy Logic bejon :P

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#25) kokler válasza divot (#23) üzenetére


kokler
aktív tag

Ja elobb elfelejtettem hogy csak FSB-t huztam semmi mast a tobbi alapon volt vagy butabban :))

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#26) habarcs válasza kokler (#25) üzenetére


habarcs
csendes tag

Huhh, én is 1700-as XP-t tervezek KT3 Ultra 2-vel.
Hol vetted a procit, és milyen volt a kódja?
Szerinted elég lesz hozzá egy Codegen 300W?

Where? Down in Birdland...

(#27) Ploszi válasza habarcs (#26) üzenetére


Ploszi
senior tag

szerintem jelen pillanatban egy 1.7XP teljesítmáénye pont elég mindenre, ha meg emeled az GFSB-t egy idő után stabilitási gondjaid lesznek, sőt ahogy fentebb is volt említve, a többi beállítást le kell butítani!!! nekem az AGP szokott visszaugatni az igen magas FSB miatt :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.