Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  16:9-es wmv-ből 4:3-as dvd (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zsiba


Zsiba
senior tag

Üdv Mindekinek!

Van pár nagyfelbontású 16:9-es windows media videóm melyet szeretnék kiírni DVD-re. A kiírással még nem is lenne gond, csak a konverzió nem megy. Nincs olyan programom, ami lehetővé teszi, hogy a 16:9-es videót átkonvertáljam 4:3-asra úgy, hogy a két feket csík megjelenjen... A jelenlegi szoftverem (neoDVD), amit azíróhoz adtak nem képes ilyenre, egyszerűen szétnyújtja a képet.

Szóval az érdekelne, hogy milyen szoftverrel tudnám átkonvertálni a 16:9-es wmv-t 4:3-ra?

''One Ring to rule them all...''

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Miért nem hagyod 16:9-ben??? :F

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) Zsiba válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


Zsiba
senior tag

Akár úgy is jó volna, de ez rohadék író, amivel szerkesztem és csinálom a menüket, meg minden átnyújtja 4:3-ba. Így ''csúcsfejek'' lesznek az emberek... Nem enged hozzányúlni a fájlhoz. Nincs ilyen beállítás....
Az egyik a NeoDVD(ezt az íróhoz kaptam) ez kezeli a windows mediát, de van egy másik programom is, amit anno a capture kártyához kaptam, de az meg nem kezeli a wmv-t, de amúgy az is átnyújtja a cuccot.
A VirtualDub szintén nem hajlandó a wmv-t megnyitni...

[Szerkesztve]

''One Ring to rule them all...''

(#4) Rolly válasza Zsiba (#3) üzenetére


Rolly
veterán

Ebből arra következtetek, hogy neked is egy LG dobozos DVD íród van

(#5) Zsiba válasza Rolly (#4) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ja! :) Friss!

''One Ring to rule them all...''

(#6) Zsiba


Zsiba
senior tag

DVD Guruk! Ötlete valakinek?

''One Ring to rule them all...''

(#7) Zsiba


Zsiba
senior tag

up!

''One Ring to rule them all...''

(#8) rdi válasza Zsiba (#7) üzenetére


rdi
veterán

Nagyon sok beépülő modul van a virtdubhoz, talán kérdezd Kureszt az Ő fórumában.

Fej! Tor! Potroh!

(#9) <Adamsky> válasza Zsiba (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Próbáld meg a TMPGEnc programot. Ez nem DVD író progi,
de tud MPEG2-t. Én már készítettem vele 4:3-as ''méretű'',
de 16:9-es képarányú MPEG-et.

(#10) Zsiba válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


Zsiba
senior tag

Megnézem! Bár nem tudom ez kezel-e wmv-t...

''One Ring to rule them all...''

(#11) Agyzuzo válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


Agyzuzo
addikt

WMV-t az sajna nem kezel...
Egy olyan progi kéne, ami WMV-ből tud MPEG-be konvertálni.
Talán itt: [L]http://www.google.co.hu/search?q=WMV+to+MPEG&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=hu&meta=[/L]

Úgy látom az Adobe Premier-rel lehetséges.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Zsiba válasza Zsiba (#10) üzenetére


Zsiba
senior tag

Hoppá! Ez megnyitotta a wmv-t és át is kódolja! Már csak az a kérdés, hogy milyen beállításokat kellene választanom, hogy 16:9 maradjon, vagy 4:3 legyen feket csíkokkal... mert úgy látszik láma vagyok, mert ez nem jött össze...

''One Ring to rule them all...''

(#13) Zsiba


Zsiba
senior tag

Back again...
A problémám továbbra is fennáll. Kipróbáltam az adobe premiert is, ami majdnem jól működött. a 720*300-as filmemet kellett volna átkonvertálni 720*576-ra, amit szépen meg is tett, de érdekes módon nem csak alul-felül jött létre fekete csík, hanem jobb és bal oldalon is egy vékonyabb fekete sáv jelent meg... 720-ból 720 nem megy kapásból??? Mit lehet ezzel kezdeni???
A másik, hogy bármit állítottam be az audiónál, a hang egyszerűen eltűnt a végső fájlból... ???? :F

Itt van ez TMPGEnc is, ami szimpatikusabb is lenne nekem, de valahogy nem sikerült jól megcsinálni. a 720*300-ból 720*576-ot úgy csinálja meg, hogy nyújtja a képet. Már több beállítást is kipróbáltam, de úgy néz ki béna vagyok... Tudna valaki segíteni, hogy milyen beállításokat használjak a 720*576 alul-felül fekete csíkos képhez????

Please help! :U

''One Ring to rule them all...''

(#14) L3zl13 válasza Zsiba (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elvileg a TmpegEnc-ben kiválasztod, hogy 4:3-legyen a képarány az eredményben, majd a Settings-ben, az advanced fülön a video arrange method. Ott kiválasztod, valamelyik keep-aspect ratio-sat. Szvsz valamelyik Full Screen, Keep Aspect Ratio lesz.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Zsiba válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Zsiba
senior tag

KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DD

''One Ring to rule them all...''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  16:9-es wmv-ből 4:3-as dvd (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.