Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Wind-Storm válasza M_o_g_y_i (#350) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor jó, kezdhetsz is gyártani kábeleket :C

(#352) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Elnézést,hogy ide írok,de nem tudtam hova írjak.van egy gondom.Hangos a ventilátorom.A legegyszerűbb játékoknál is néha olyan hangos,hogy nem hallom a játék hangját.(Mellesleg nincs szar gépem)valamit be kell állítani,vagy van itt valami EPU program azt mire állítsam,vagy csak egy másik venti kéne?
Bocsánat még egyszer,és köszönöm a válaszokat.

(#353) Wind-Storm válasza kisÁdi (#352) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az sokmindentől lehet. :U
Milyen CPU hűtőd van? (gondolom a gyári..)
Pasztát mikor cseréltél alatta utoljára?
Milyen procid van?
Alaplapod pontos típusa? (Ha az EPU-t emlegeted talán Asusod lehet)

(#354) kisÁdi válasza Wind-Storm (#353) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Most lesz karácsony körül a gép 1éves.Azóta még nem pasztáztam.
CPU:AMD Phenom II x4 3.2Ghz
alaplap:ASUS M4A88T-M
VGA:Sapphire Radeon HD 5570 1GB
A Venti gyári.

(#355) Wind-Storm válasza kisÁdi (#354) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A játékok alatti melegedés természetes, everest-tel meg tudod nézni a hőfokokat.
Főleg az AMD-k nem szoktak annyira hűvösek lenni.
Ha nem tervezel új CPU hűtőt vásárolni, akkor:
Elsősorban a hűtő kitakarítását és újrapasztázását tudom javasolni.
EPU-ban keresgélhetsz fan controlt, de ha lehalkítod akkor jobban fog melegedni a proci is, tehát lehet, egy új hűtő jobb megoldás lenne.

(#356) kisÁdi válasza Wind-Storm (#355) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Tudom,én hogy a melegedés természetes,de hogy ennyire menjen a venti,ezt nemértem.
Cod2-nél megsüketülök,és akkor ilyenekről,hogy Bulletsorm Cod7,Assassin's creed stb,nem is beszélek.nyáron,amikor gatyarohasztó meleg volt cod2-ztem multiban, és állandóan kikapcsolt a gép,mert szétforrt a venti meg ment ezerrel.

(#357) Wind-Storm válasza kisÁdi (#356) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nézd meg a hőfokokat játékok alatt...
Ha meg új cpu hűtőt akarsz venni, tudom ajánlani ezt a topikot [link]

(#358) kisÁdi válasza Wind-Storm (#357) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Máshol írták lehet a BIOS-ban van hiba.Ilyeneket találtam:
Gart Error Reporting
Microcode Updation
Secure Virtual Machine Mode
Cool'n'Quiet
C1E support
Advanced Clock Calibration
Unleashing mode
Active CPu Cores:(mondjuk itt 4 magos a procim még is azt írja hogy 1-es on 2-es on 3-as on...a6-ig)
Suspend MOde
APM Configuration
Restore on AC Power Loss stb,és Power on-os cuccok.

Ezeket hogyan állítsam be?(Enabled,Disabled,Auto vagy mittudomén mi van még)
Illetve ilyen CPU ventiket hol találom BIOS-ban?A Standard és a silent módot?

(#359) Wind-Storm válasza kisÁdi (#358) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hiba... ha hiba van akkor az nem ott van, mondom nézd meg a hőfokokat.
Cool'n'Quiet-et bekapcsolhatod.

Illetve ilyen CPU ventiket hol találom BIOS-ban?A Standard és a silent módot?
Hardware/System monitor, vagy nem tudom milyen bios-od van, ahol a hőfokokat látod ott meg fogod találni.

(#360) kisÁdi válasza Wind-Storm (#359) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Nem találom amit mondasz.És a hőfokokat hogy tudom nézni játékok alatt,meg alapjáraton?

(#361) Wind-Storm válasza kisÁdi (#360) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Írtam, hogy everest, de inkább már aida64 (újabb)
Ez utóbbit hagyod futni a háttérben játék alatt is és amikor a játékot gyorsan letálcázod, akkor ránézel, hogy hány fokot ír ki... például.
BIOS-ban keresd csak, ahol feszültségi és hőmérsékleti értékeket fogsz találni....

(#362) kisÁdi válasza Wind-Storm (#361) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Aida 64-em van szerencsére.

(#363) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Sziasztok

Valaki tudna nekem segíteni? Le szeretném cserélni a házamban (Cooler Master Cm690 II) a gyári kék ledes előlapi 14 centis ventit, de itthon nem találok sehol 14 centis piros ledes légkeverőt.... Ha van valakinek valami infó akkor help! Köszi

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#364) Wind-Storm válasza Ti Bo (#363) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Itt tömkelegével találhatsz: [link]
Attól függ, hogy 3 pines vagy 4 pin PWM-es kell.

(#365) Ti Bo válasza Wind-Storm (#364) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

3 pines. Nagyon köszönöm a gyors segítséget! :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#366) Wind-Storm válasza Ti Bo (#365) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)

(#367) Mans20


Mans20
addikt

Jónapot

A bitfenix 140 es ventikről van valakinek véleménye?

(#368) Kvazár válasza Mans20 (#367) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali,

Nekem, volt 2 db-om. Egyik teljesen rossz volt (zörgött, visszavittem, levásároltam), a másik normális volt.
Nem, voltam elragadtatva tőle, pont annyit tudott, amennyibe került: BitFenix Spectre 140mm ventilator - all black

Eladó cuccaim: -

(#369) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Eléggé kihalt ez a topik :(

(#370) ghoszty válasza Vasinger! (#369) üzenetére


ghoszty
tag

üdv!
valaki tudna ajánlani nekem 140 es hazhuto ventit a leheto leghalkabb legolcsobb fehér ledes megoldás érdekelne a legjobban (más szinu ledes is szoba johet) :R

(#371) xatos3


xatos3
senior tag

sziasztok!
egy crosair h110es hűtőt fogok vásárolni, és ehhez keresnék 4 darab rácsot, hogy védjem a sérülésektőll a radiátort, és a ventiket, mivel a ház tetején lesz a cucc.
hol és mennyiért tudok ilyen rácsot venni?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#372) Wind-Storm válasza xatos3 (#371) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szia!

Én a Lomex-ben kérdeztem meg legutóbb, hogy van-e 140mm-esük, és volt párszáz forintért.

(#373) SRII


SRII
őstag

sziasztok,
5 darab 14 cm venti kellene nekem, Cooler Master 690 II usb 3.0 plexis házikóba - lenne, ami csendes és nagy a légszállítása((eddig a Nochtua ventiket néztem és a dicséretük is elég jó)) olyan ventiket keresek amik elférnek egymás mellett (így a 12cm helyre berakható 14-es ventik kiesnek) mindenképp egy 5 vezérlős ventiszabályzó lenne az ami takarékon tartja a szellőcsinálókat, de ezt még nem válaszoztam ki melyik lenne a sok közül a jó megoldás, ( ha van tippetek egy jó kijelzős ventiszabályzóra azt is szívesen venném) így gondolom a csatlakozó is fontos, 3pin vagy 4 pin...így fontos lenne az állítható sebességük.
Tudnátok valami alternatívát ajánlani, lehet az több is, több márka.
Nem baj ha ledes, és az sem baj hogy ha nem az, csak a csend és a teljesítmény számít, a kinézet ebből a szempontból másodlagos.
köszönöm a segítségetek.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#374) V.Dave válasza SRII (#373) üzenetére


V.Dave
senior tag

scythe kaze server igaz ez csak 4csatornás de 0-ra megtudja állítani a ventiket amit nem minden szabályzó tud elmondani magáról és a gyártók legtöbbször hallgatnak is róla mint szar a gazba.

szóval nekem ilyenem van és csak ajánlani tudom egyébként scythe-ből van bőven választék egyikkel sem jársz rosszl

Xiaomi mi 8 6/128

(#375) SRII válasza V.Dave (#374) üzenetére


SRII
őstag

[link] erről tud valaki valamit? elég jónak tűnnek az eredményei, és még vezérelhetők is, csendes és még olcsóbb is a többi hasonló vetélytársnál, valakinek van valami híre róla?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#376) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nekem is szükségem lenne néhány jó 14 centis ventire, aminek nagy légszállítása van de ugyanakkor halk is.
Mit vegyek szerintetek?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#377) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló! Érdeklődné szeretnék, hogy vízhűtés radiátorához milyen 14-es ventiket ajánlanátok mai szállításra is és hangra is megfelelő lenne, kevesebb de meredekebb lapátút vagy több lapáttal rendelkezőt de kisebb szögűt? Melyik variációnak volna kisebb zaja de mégis jó légszállítása? radi(EK XT280) Köszönöm!

(#378) mufi


mufi
senior tag

120 mm-es ventilátorok topikja merre van, már ha van?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#379) Wind-Storm válasza mufi (#378) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet hogy nincs, de valószínűleg ez a topik is jó lesz: [link].

(#380) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Házba keresek ventit. Halk legyen, jó légszállítással. Porszűrő van, pwm nem feltétel.
Vannak ajánlottak úgy 3000 Ft-ig?
Házhoz járt egy NZXT 14-es, ahogy nézem nem olcsó. Még nem próbáltam ki, ha halk, akkor maradhat, akkor csak egy kell. :U

Amiket néztem:
Enermax TB silence
Be Quiet! Silent Pure Wings 2

Vélemény, javaslat? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#381) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Véletlenül nem vett valaki mostanság Be Quiet Silent Wings 2 | 140mm PWM-es ventilátort? [link]
Két dolog nagyon érdekelne vele kapcsolatban:
Hozza-e a névleges fordulatszámot 12V-on, illetve a lapátkereket kézzel megállítva megállva marad-e némi időre?
A régi USC szériában még képes volt mindkettőre egy nem PWM-es venti is.. előbbit nagyon nem értem, a nem PWM-esem olyan pontosan forog 900-on mintha az lenne a névleges fordulatszáma, nem vigasztal a %-ban megadott +/- eltérés egy ilyen drága darabnál.

(#382) korion


korion
senior tag

Sziasztok!

milyen 14cm ventit ajánlotok vízhűtésre?

előre is köszi!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#383) Wind-Storm válasza korion (#382) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szia!

Ez a "vízhűtésre" kifejezés eléggé szűk meghatározás.
A légszállítás az egy dolog, de kell-a nagy statikus nyomás vagy sem? Ergo egy sűrű bordán fog keresztülfújni, vagy a ventilátor előtt és után nem lesz ilyesféle akadály? Mert ha nem, valamint 0 hangja van a vízpumpának és cél a halkság megőrzése, én tudnám javasolni a Be-Quiet SilentWings 2-t, de azt is leszabályozva.

(#384) korion válasza Wind-Storm (#383) üzenetére


korion
senior tag

Bocs igazad van!
Corsair 110 szeretnék venni!
arra lenne..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#385) Wind-Storm válasza korion (#384) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jó sűrű a bordázata, oda inkább nem ajánlanék semmit, legalábbis B.Q.-ből. A halkság mennyire opció?

[ Szerkesztve ]

(#386) korion válasza Wind-Storm (#385) üzenetére


korion
senior tag

Eddig Akasa Viper-t használtam!(nem volt hangja..)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#387) Wind-Storm válasza korion (#386) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és most cserélnéd? miért?

(#388) korion válasza Wind-Storm (#387) üzenetére


korion
senior tag

jött egy félelmem,hogy szét fog esni a Triton és belefolyik a gépembe! :D

azon 120 ventik vannak..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#389) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

140-es ventit nézegetek egy nemsokára megvásárolandó gépbe, előre 2, hátra 1. Ki is néztem egyet:

Enermax T.B. Silence PWM UCTB14P

Ami fontos: halk, ehhez mérten korrekt légszállítás. Szabályozóról lenne vezérelve.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#390) Laz_


Laz_
újonc

Sziasztok!!

Mivel gondom elég jártasak vagytok a témában, ezért titeket kérdezlek meg erről.
Probléma a következő: Vettem egy CM HAF XB gépházat, egyszerűen szuppper, DE az a két 120mm-es venti amit adtak hozzá, az valami borzasztóan hangos. Állandóóóan csak zümmögnek mint a darázs a pokhálóban. Elegem lett és az elejébe a két 120-as helyére be szeretnék rakni 2db 140-est (mert befér), DE olyan 140-est szeretnék ami csendesebb mint egy női szellentés. Lehetőleg nem csillagászati áron. Milyen márkát/típust vegyek?

(#391) core i7 válasza Laz_ (#390) üzenetére


core i7
addikt

Én ezt ajánlom neked 1541Ft/db 25decibel 1300Rpm ARCTIC 14cm

Amik 10-15 decibel környékén vannak az sajna 3ezer és 2db esetén 6ezer

[ Szerkesztve ]

(#392) wrtn


wrtn
csendes tag

Sziasztok!

A kovetkezo configom van, minden vadi uj:
NZXT S340
Seasonic M12 EVO 520W
MSI 970 Gaming
Egy Corsair AF120 hatul es ketto Corsair AF140 elol a 4pin-es sys_fan-okra teve

Mikor minden alacsony fordulaton porog akkor hallhato ilyen enyhe kerepelo hang. Meg is lestem a tapot es bezony az ad ki ilyen kerepelo/csapagyasnak tuno hangot, amit hangosnak nem mondanek, de azert hallhato es nagyon nem tetszik. Nagy meglepetesemre azonban amikor kivettem a ventiket a gepbol es kb 5 cm-re tettem a fulemtol akkor azok is ilyen hangot adtak ki. Letezik, hogy a ketto kozt van osszefugges? Van egy be quiet pure wing a proci huton es ha azt veszem referencianak akkor az a levego mozgasan kivul semmi hangot nem ad ki. Megneztem par ertekelest, ahol eleg jora ertekeltek a ventiket, de nem igazan erre szamitottam... Szal kerdes, hogy tul sokat vartam toluk, vagy lehet osszefugges a tap es ventik kozott, vagy esetleg az alaplaphoz lehet koze?

(#393) Wind-Storm válasza wrtn (#392) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szia!

Ha nem golyóscsapágy van egy ventilátorban, sajnos akkor is előfordul hangosabban vagy halkabban ahhoz hasonló, ahogy írod "kerepelő" hang. Ezt a hangot a motor gagyi vezérlése okozza. Annak ellenére hogy (brushless) kefe nélküli ventilátorokról beszélünk, a tekercseken a négyszögjelszerűen megjelenő feszültség nem csak mozgási energiát kelt, hanem akusztikusan erősítő közegen keresztül (maga a ventilátor anyaga) megrezgeti a levegőt is, ami miatt ezt hallod is. Személyes tapasztalatom alapján csak egy típusú ventilátort tudnék ajánlani ami nem ilyen, például a Be-Quiet Silentwings szériáját, nekem még vannak USC szériásaim, ezek voltak a legjobbak, ezután vettem még egy Silentwings 2-t, ez már kevésbé jó, (beakadáskor leégés elleni védelem nincs, sem a névleges fordulatszámot nem tudja tartani, azaz egy 14 centisnél 100RPM-mel kevesebbet forog a névleges fordulatszámnál) de a megszokott zajszintet hozza. Létezik már SW3 is, de erről nem tudok nyilatkozni. A csendességük abban rejlik, hogy a tekercsek vezérlése szinuszosan történik, nincsen hirtelen lökés ami hangot adjon, így alacsony fordulatszámon amikor szélzaj sincs, némák.
Minebea-nak is voltak olyan ventilátorai, pl. Zalman tápokban megfordultak, melyeknek nincs motorhangjuk a bennük lévő vezérlésnek köszönhetően, viszont dupla golyóscsapágyasok voltak, így az elrontotta az összképet.

(#394) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek, mert már nincs ötletem...
adott egy Phanteks PH-TC14PE ocsmány narancssárga színben, 3db ilyen szélmalommal
Üveghangon lenne 19 dB(A)...
annak ellenére hogy állítólag hangtalan, van egy folyamatos halk kerepelése, nullkilométeres ventikkel.
200as fordulatszámon is hallatszik, és egy teljesen hangtalan rendszerben ez zavaró...
kivágjam, vagy van rá valami okos megoldás? Ha kézzel megforgatom a ventit, akkor is hallatszik, nem elektronika. Olyan mintha valami ütemesen súrlódna, pl mintha a mágnes beleérne az állórészbe, de semmilyen ellenállást nem mutat, nem akad meg egy pillanatra sem. Lehet "hallható" a tengely? bár az nem egy ütemes zaj lenne, hanem folyamatos...

Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#395) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Vettem egy In Win 509-es házat és mikor megérkezett sajnálattal tapasztaltam, hogy gyárilag nemtettek bele egyetlen ventit sem... :(((

Az alap elgondolásom az lett, hogy egy 140-est beteszek előre és egyet hátra és kész. :DDD
Apróról ezeket néztem és kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánlanátok:
-Enermax T.B. Silence 140mm (UCTB14B)
-Prolimatech Blue Vortex 140mm (a színe miatt kérdőjeles)
-Fractal Design Silent Series R2 140mm
-Fractal Design Silent Series R3 140mm

Esetleg van valami amit kifejezetten ajánlanátok? Szempont, hogy ha lehet akkor halk is legyen és menjen a házhoz. ;] :))
Köszi ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#396) blaca83 válasza blaca83 (#395) üzenetére


blaca83
őstag

Esetleg még a Corsair AF140 is szóba jöhetne, mert találtam olyan verziót aminek cserélhető a műanyag keretének a belső része és annak a szìnét lehet módosítani.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#397) #16939776


#16939776
törölt tag

Nagyon jó topik, leteszteltem már egy párat, beírnám ide, ha szabad. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.