Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdvözlök mindenkit!

Ezt a topikot azért nyitottam, mert a többi témából, eléggé kimaradtak ezen méretű ventilátorok, nem foglalkoztak velük. Pedig - mint anno a 12 cm-es ventilátor volt a jövő- , most a 14 cm-es légkavaróké lesz szvsz.
Osszuk meg tapasztalatainkat és azt, hogy kinek mit érdemes venni. Hajrá! :C

Egy pár 140mm-es ventilátor a teljesség igénye nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2) Zefír válasza Vasinger! (#1) üzenetére


Zefír
őstag

Jó ötlet ez a topik, fogok ide járni okosodni:).
Szvsz a 14cmes légkavarókkal annyi a helyzet, hogy ha még a házakat 14es ventillátor befogadására is kiszeretnénk alakítani( pl hátul) akkor már télleg batrá eg yházat kéne csinálni, és azért a tapasztalatom (az én tapasztalatom) hogy ha valaki gamer konfogot akar összeteni, az vagy passzívba csinálja vagy vízzel, ha meg csak netezésre, akkor atomosgép, laptop. Szóval a 14cm-esekkel az az 1 baj van, hogy növelni kéne a ház méreteit.És ez nem biztos hogy jó dolog. :K

További szép napot:)

(#3) Vasinger! válasza Zefír (#2) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem 4 darab 14-es hely van a házamon és nem is valami extra ház...
Ma már processzorhűtőkön is használnak 140mm-es ventit. :K

És mi is van azokkal akik netezésre, game-re és egy gyors gépet akarnak? Annak kell azért szellőzés és az aktív léghűtés a legolcsóbb. A legtöbb ember ezt engedheti meg magának, de cáfolj meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#4) Zefír válasza Vasinger! (#3) üzenetére


Zefír
őstag

Hátul van hely 14es ventinek?:O
Akkor csak levagyok maradva :DDD

Azért a passzívhűtésről annyit, hogy aki gamer gépet épít annak úgyis lesz pénze egy ninjára pl, laptopba meg viccesenn ézneki egy 14es venti:D

(#5) Vasinger! válasza Zefír (#4) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, hátul nincsen 14-es venti hely nekem, de sok házban van már elől is és hátul is. :K

A gamer gép fogalma szerintem számodra nem világos. :N Passzívan egy gamer gép nem hinném, hogy elmenne. És a passzivitás nem csak a procira értendő.

De térjünk vissza lassan a topik témájára...

(#6) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, visszatérve a fórum témájához, mi a véleményetek erről a ventiről? :Yate Loon D14SL-12
Mennyire nevezhető halknak? Milyen hangtartományban helyezkedik el?

(#7) Baboon


Baboon
senior tag

[link]

Az ideális ház 14cm-es ventinek. 1felül 2oldalt 1 elől :D ez tud szellőzni :D
Igaz hátul még mindig 12cm de az mind1 :D

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#8) Peti78


Peti78
őstag

Először is UP a topiknak. A 14 es légkavarók beépítésének lehetősége ma már nem csak a kiváltságosok klubjába tartozó háztulajdonosoké. Szvsz a házhűtők tekintetében a 12 cm-nél kisebb ventik kora lejárt, hiszen megvan az igénye még a "gémereknek " is arra, hogy ne legyen repülőgép hangja a háznak, és aludni is lehessen mellette. Hogy ne menjünk messzire, példának jó a CM 690. Ebben 5 darab 14 cmes ventinek van hely, és nem tartozik a csúcsházak közé méretben.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9) Baboon válasza Peti78 (#8) üzenetére


Baboon
senior tag

de hátul ez is csak 12cm. Nem értem miért nem szélesítik 2cm-rel meg a házakat. Az én házamba is éppen csak elfér a Scythe ninja2
Szerk: sőt elől is csak 12

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10) Vasinger! válasza Baboon (#7) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez valóban nem gyenge ház! :C

Peti78: Teljesen megegyező véleményen vagyunk. Mintha csak én mondtam volna. :) :R

#9 Baboon: Az én házam 21 cm széles és még így is csak 12-es van hátul. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy már nagyon széles körben fel lehet használni ezeket a ventiket, ha még hátul nem is. :U

[ Szerkesztve ]

(#11) Peti78 válasza Baboon (#9) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, a 690-nek is csak 12 cmes venti van a hátulján, de a már említett 5 darab ventilátorhely, ami fogad 14cmes ventiket, nos, azok univerzálisak, és ha jól emlékszek 8cmestől felfele tehetsz bele akár 14 cmes ventiket is. Felül 2, alul 1 (ha kivesszük a porszűrőt, és az oldalán 2. A általad linkelt cm600 pedig felül 1 et tud fogadni, és alul sincs hely a házventinek, mert az a tápé. Annyi "előnye" van, hogy elöl is 14 es hely van, és az oldalán 2. Ez akárhogy is számolom, 4darab! Ezen kívül a 600-nak is "csak" 12 es számára van hely.
A méreteket tekintve pedig, ha elfogadjuk azt az elvet, hogy ha 2 házon minden ugyanaz, csak a méreteket változtatjuk, akkor a nagyobbnak jobb a hűtése, akkor nem elenyésző az előnye a 690-nek.

CM 600: (W)202 x (H)440 x (D)485 mm
CM 690: (W)213 x (H)482 x (D)524.5 mm

(#2) Zefír Igazán nem kötekedni akarok, de nem tudom hol hallottad, hogy aki gémer gépet akar összerakni azt passzívan teszi. Nincs az a gémer gép, ami házszellőzés nélkül elmegy passzívan (mér ha a passzív alatt a VGA és a CPU passzív hűtését is értjük)
Ha pedig nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor tudomásom szerint a vízhűtéseknél is használnak ventiket a radiátorokon. Nem beszélve arról, hogy van pár alkatrész egy gépben, pláne egy gémerben, aminek szintén nem árt a levegőmozgás :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12) Vasinger! válasza Peti78 (#11) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ebben valóban teljesen igazad van, hogy vh-hoz is kell ventilátor és ahhoz sokan 14 centis ventit raknak a nagy radiátorok hűtéséhez. :K

(#13) Peti78 válasza Vasinger! (#12) üzenetére


Peti78
őstag

Na és miért? Azért mert csendes és nagy felületet hűt :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#14) Vasinger! válasza Peti78 (#13) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pontosan. :K

(#15) Peti78 válasza Vasinger! (#14) üzenetére


Peti78
őstag

Te is észrevetted már milyen okosak vagyunk? :DD

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16) Vasinger! válasza Peti78 (#15) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát hallod, nagyon :D

(#17) G@ß!


G@ß!
őstag

Itt egy fincsi 14 cm-es ventillátor: [link]

(#18) Vasinger! válasza G@ß! (#17) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bizony, nekem evvel csak az a bajom, hogy az 500 RPM-s változat semmire se elég, az 1200-as az meg már nekem túl sok lenne. :S Egy 800-ast odaraktam volna még :\

(#19) Peti78 válasza G@ß! (#17) üzenetére


Peti78
őstag

Hm, hát elfogadható llégszállításon azért nekem kicsit sok a 26dB. AZ 500 meg ugyan halk, de ha erősen ügyködök a légycsapóval, akokr is több levegő juttatok a házba:D Szal max bizonyos egységek közvetlen hűtésére jó. Mondjuk egy accelero-ra vagy ilyenek. De arra nagyon megfelel. Az 1900 az meg jájjjj :DDD

Vasinger! Igen, egy 800 vagy 1000 RPM es is beleférne a repertoárba.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#20) G@ß! válasza Peti78 (#19) üzenetére


G@ß!
őstag

Dobjatok még ti is valami venti-linket!
Minél többet, és vitassuk meg! :)

(#21) Peti78 válasza G@ß! (#20) üzenetére


Peti78
őstag

Hazamegyek kűdök.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#22) Peti78 válasza G@ß! (#20) üzenetére


Peti78
őstag

Nekem 2 [ilyen] van felül

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#23) Vasinger! válasza G@ß! (#20) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az 1. hsz-ben találsz egy rakat ventit, bár ott pont a revoltec nincs benne.

De itt egy Sharkoon is. :) Ebből három van, power midrange és silent. Bár ezekről a ventikről nem túl sok tapasztalat van, mai meg van az nem pozitív, de ezt majd Peti78 kolléga kifejti. :U

(#24) blazsey2 válasza Peti78 (#22) üzenetére


blazsey2
senior tag

Ilyen Revoltec nekem is figyel oldalt egy darab :) [link]És nagyon halk legalábbis szerintem.

PSN ID:blazseydr

(#25) Vasinger! válasza blazsey2 (#24) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pfú, de jól néz ki az a venti! :K Nekem nagyon tetszik. Leszabályozva tud közel hangtalan lenni? Nem ütközik bele a ninja 2 HP-ba? :F

Egyébként nem csak a venti néz ki jól, hanem a Gép is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) blazsey2 válasza Vasinger! (#25) üzenetére


blazsey2
senior tag

Dehogy ütközik bele,mielőtt megvettem lemértem.Az XFX kártyám terhelés alatt elnyom minden más zajt :D .Nálam előlapról van vezérelve és lov-ra van állítva,így szinte hangtalan nekem,de mint tudjuk vannak érzékenyebb fülűek,ők lehet más véleményen volnának.

PSN ID:blazseydr

(#27) Vasinger! válasza blazsey2 (#26) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, akkor megnyugottam. Lehet, hogy veszek egyet, ha tudok olcsón. :B
Még várok Nyugdíjas válaszára...

Annyira örülök, hogy így beindult ez a topik. Nézzétek meg a léghűtés és a ház ventilátor topikot, sehol nem ilyen aktívak. Kopp-kopp. :C

(#28) Zefír


Zefír
őstag

UP! Pörörög a topik:D

(#29) Vasinger! válasza Zefír (#28) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bezony. Nem hittem volna... :U

(#30) Sdi


Sdi
addikt

Egy 140-es venti teszt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#31) Vasinger! válasza Sdi (#30) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen. Nagyon jó kis teszt, kár hogy német. Megpróbálom valamivel fordítani...
Benne van a sok helyen keresett Yate Loon-om is amiről nem találtam értelmes tesztet, igaz ez a ledes széria...

(#32) G@ß! válasza Sdi (#30) üzenetére


G@ß!
őstag

Szupi!
A yate loon ventit hozta ki győztesül. :R
S-Flexből nem lesz 14cm-es? :DDD

(#33) Vasinger! válasza G@ß! (#32) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jó lenne már... Sajna 14 centis ventiből csak golyós és csúszócsapágyas van, de az utóbbi az elterjedtebb...
Nem értem miért nem készít a Noctua, az AC vagy a Scythe egy folyadékosat. :\ :F

(#34) Peti78 válasza Vasinger! (#31) üzenetére


Peti78
őstag

A ledet ki kell kötni. Nem? :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#35) Vasinger! válasza Peti78 (#34) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tessék? Miért kéne kikötni? Egy ledes változat egyáltalán nem közelíti meg a nem ledes venti teljesítményét, akár világít, akár nem. :)

(#36) Peti78 válasza Vasinger! (#35) üzenetére


Peti78
őstag

Azt sosem értettem, hogy miért van különbség. Mér nem tudnak rárakni csak ugy egy ledet a nem ledesre? :F

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#37) Vasinger! válasza Peti78 (#36) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért mert a ledeset teljesen más anyagból kell készíteni, mivel átlátszó az egész, ami azért eléggé befolyásol mindent. :K

(#38) Peti78 válasza Vasinger! (#37) üzenetére


Peti78
őstag

Hm ebben igazad van, nem is gondoltam rá. :W :W

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#39) G@ß! válasza Peti78 (#38) üzenetére


G@ß!
őstag

Hát az igazat szólva én azt hittem, hogy ezt könnyebben meg tudják oldani, és nincsenek ilyesfajta problémák... :D

(#40) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nyugodtan lehet véleményeket írni a 14 centis ventikről akinek van. Akár rövid tesztek is jöhetnek, videókkal, értékelésekkel, esetleg hangfelvételekkel is. :K

(#41) Peti78 válasza Vasinger! (#40) üzenetére


Peti78
őstag

Sajnos az igény ellenére kevésbé elterjedtek a 14 es ventik, korántsem lehet annyi lehetőségből választani mint a 12 cmesből.így tesztek is ritkán vannak. Maradnak a felhasználói tapasztalatok:D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#42) Peti78


Peti78
őstag

Erről a Thermaltake ventiről mi a véleményetek?
[link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#43) Bermi


Bermi
aktív tag

Szervusztok,

ház ventilátorokat szeretnék vásárolni és csak az aquaban tudok, így nincs nagy választékom:[link]

itt 3féle 14cm es van. inkább a hangra vagyok érzékeny, de a gyári adatokkla nem sokra megyek. Melyiket javasoljátok?

A 12-esek közül a englide n.zerot veszek, sztem azzal nagyon nem lőhetek mellé igaz?

F1.....

(#44) Peti78 válasza Bermi (#43) üzenetére


Peti78
őstag

Nos, nekem a revoltecből és a Sharkoonból van 14 cmesem. A CM690 házamban egyideig a Sharkoon (900RPM-es) volt felül. Sajnos 7Vtól fölfelé vízszintes helyzetben apró kattogás, kerepelést adott ki magából. Most a ház oldalán van, tökéletesen működik. Kívülre tettem, így 900on sincs hangja.
Revoltec: Ebből 2 van felül. 5Vra szabályozva ez is hangtalanul megy. Persze 21 V-on mér van hangja, de egyáltalán nem vészes. Inkább a mély tartományba sorolnám, nem zavaró. Ihaz, a méhrácsot kivágtam felül is, így nincs ami különösebb hangot adjon. Ennél nincs kerepelés.
Én a kettő közül mindenképpen a Revoltecet ajánlom, hiszen le is tudod szabályozni, és van benne tartalék. Ezen kívül harisnyázva van a kábele, ami esztétikailag is dob a minőségen

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#45) DEJVID válasza Peti78 (#42) üzenetére


DEJVID
őstag

Nekem van egy a ház tetejében. Pár hónap után elkezdett zörögni és szorulni. Szétszedtem, befújkáltam szilikon spray-el és azóta megint megy rendesen. Légszállítása egész jó, hangja csak nagyon közelről van.

[ Szerkesztve ]

(#46) Peti78 válasza DEJVID (#45) üzenetére


Peti78
őstag

Melyikről van szó?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#47) Bermi válasza Peti78 (#44) üzenetére


Bermi
aktív tag

köszi :R

a msáik el is fogyott közben és mivel csak holnap lesz időm venni, így mindenképp a revoltec lesz, de örülök, hogy valaki ajánlotta, mert nekem nem mond semmit:)

F1.....

(#48) Peti78 válasza Bermi (#47) üzenetére


Peti78
őstag

Igazán nincs mit

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#49) Vasinger! válasza Bermi (#47) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg te is beírhatnád a véleményed róla, ha megvan. :K

(#50) Daert


Daert
őstag

Örülök ennek a topiknak.
~1 éve megvan a CM690 házikóm,azóta gondolkozom a 14cm-es ventiken,de csak eddig jutottam :B
Sajnos eddig nem igazán találtam értelmes ventit,ami nagyobb légszállítást és kevesebb vagy legalább annyi zajt produkál mint egy jobb 12cm-es.
Olvasva a fórumot a Revoltec megoldása szimpinek tűnik,de már nagyon várom hogy az AC is kirukkoljon egy 14cm-es modellel.
Azért az AC-t hoztam fel példának,mert számomra megfizethető és még nagyon jó paraméterekkel rendelkezik.
A továbbiakban is érdeklődve fogom kísérni a topik alakulását :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.