Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tothgera30 válasza Vasinger! (#150) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Árat nem határozok meg, de lehetőleg 10 ezer alatt legyen a két légkavaró ára! A színe mindegy, de az alacsony forulathoz ragaszkodnék, olyasmi kllene mint a Coolink Swif pwm-es ventije (azt hiszem 120P a jele).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#152) Vasinger! válasza Tothgera30 (#151) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Álljunk csak meg. A 120P nem 1200 RPM vagy kevesebb, ha nem 1700. Most nem értelek. :F

(#153) Tothgera30 válasza Vasinger! (#152) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Swif 12cm-es pwm verziója ha jól tudom 800-1700rpm szabályozza magát. Na ilyesmi kellene, de ha lenne, akkor még alacsonyabb fordulatúban, mint pl.: 500-1200rpm, de lehet hülyeséget beszélek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#154) Vasinger! válasza Tothgera30 (#153) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos az a helyzet, hogy ezek a választásaid vannak:

Vagy megelégszel sima 3 pines csatis fülessel
Vagy lesz PWM-es, de 2 különböző márka/szín.
Vagy lesz 2 PWM-es egy sz@r márkából ugyanolyan. (De még ilyet is alig találni)

Nos?

Pontosítok. 140 mm-ből nem nagyon van PWM-es, talán egy. Ő lenne az: Scythe Slip Stream 140mm

De ez csak tipp, ez sem biztos, hogy az. De még a hiv. oldalon sincs fent, annyira új.

Egyébként megkérdezhetem, hogy hova kell ez neked annyira?

[ Szerkesztve ]

(#155) Tothgera30 válasza Vasinger! (#154) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lian Li PC-Q08 ha elérhető lesz a magyar piacon akkor, annak az elejébe menne a 14-es, a tetejébe meg a 12-es, ami hűteni a Corsair H50-et. Rosszabb esetben meg nem lesz normális m-itx alaplap, és akkor m-atx lapot kell vennem, beleraknom egy V351-be, és farigcsálhatom a hátulját, míg beleszerkesztek egy 12-es pwm-es ventit a 8-as helyére. De akkor bekerülne egy ford. szabályzó ami az első két 12-es ventit vezérlené...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#156) Vasinger! válasza Tothgera30 (#155) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha lesz fordulatszám-szabályozó, sokkal könnyebb lenne a helyzet, mert akkor nem kéne PWM-es venti, max a CPU-ra.

Ha az úgy jó lenne Neked, akkor előre egy sima 3 Pines 1000 RPM-es 140-es és akkor ha az állandó fordulaton is lenne, nem lenne hangos, a H50-re pedig egy PWM-es 12-es menne.
Ha ez így megfelel, írok alternatívákat.

(#157) Tothgera30 válasza Vasinger! (#156) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tökéletes :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#158) Vasinger! válasza Tothgera30 (#157) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, ha mindenféleképp egy márkából kell, akkor itt van ez:

140 mm-es: Katt Ezzel az a baj, hogy csak 500,1200 és 1900 rpm-es van. Szvsz 14 centisből az 1200-as már hangos, az 500 meg kevés...

120mm-es PWM: Scythe Slip Stream PWM Ez viszont meg csak 1300 RPM-ig forog. Ha ez kevés, akkor ott a Swif 2 120P, csak az nem fekete...

Ha esetleg a 140-esből nem tetszene az alternatíva, akkor ajánlanám az én eladó Yate Loon ventimet, amiről van személyes tapasztalatom. A mai napig nem adnám el, ha nem vált volna fölöslegessé. Nagyon jó kis csöndes venti, de rendesen teszi a dolgát. :K

Szóval, ha én vennék, akkor A 140-es YL 1000 RPM-eset venném meg és mellé a 120-as Scythe Slip Stream PWM-et. Ezek szinte ugyanúgy néznek ki, csak a márka más. De ha a PWM-es venti keveset forogna, akkor Swif 2, csak az zöld...

[ Szerkesztve ]

(#159) Tothgera30 válasza Vasinger! (#158) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még átgondolom egyszer, és próbálok zöld ágra vergődni, hátha kapok valami ihletet, mert rohadt nehéz a döntés...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#160) Vasinger! válasza Tothgera30 (#159) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megértelek. Sajna nem nagy a választék. :(

(#161) Tothgera30 válasza Vasinger! (#160) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez van sajnos... Majd meglátom, de előtte a házat kellene megvenni. Viszont 2 darab 12cm-es pwm-esből melyiket ajánlanád a Coolinken kívül?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#162) Vasinger! válasza Tothgera30 (#161) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Coolninken csak egy van 12-es közül PWM-ben. A 120P. És annál jobb nincs is nagyon a piacon. :N

(#163) Tothgera30 válasza Vasinger! (#162) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor akörül is szétnézek, mert jó árban van :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#164) Mans20


Mans20
addikt

Est

Nemrég vettem egy Noiseblocker Blacksilentfan XK2-t,1100 at forog,így van némi szélzaj meg motorhang,inkább olyan mélyebb,1000 re leszabályozva szélzaj már alig van,motorhang csökken,vagy még jobban mélyül,de már nem igazán hallom,kb 60 centire vagyok a géptől.Aki ilyet tervez az szerintem megveheti,vagy akinek kell az viheti az enyémet,mert még a xigmateket lehet kipróbálom,sajnos csak így tudom meg hogy milyen.

(#165) Vasinger! válasza Mans20 (#164) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én kicsit többet vártam egy NB-től. Olyan mint motorhang náluk ismeretlen volt, ezidáig. És nem is olcsó. :(

(#166) Sonja


Sonja
veterán

Én egy Scythe Slip Stream-et vettem (14cm-es ofc), ami 800 rpm-es. Meglepően halk, még 12V-on is és ami fontos, nincs motorhangja! :C 7V-on meg nagyon szuper és még megfelelő levegőt mozgat meg és a szélzaj is megszűnik. :R Sajna 5V-on már nem megy, de ezt elnézem neki. :K

Szerk.: Kérdés, hogy meddig fogja bírni, mert az MTBF érték meglepően alacsony. :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#167) Vasinger! válasza Sonja (#166) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah, ez az első személyes vélemény, amit hallottam róla. Nekem van 12-es Slip Stream-em, de nem nagyon vagyok vele megelégedve :S

Mi az az MTBF ? :F

(#168) Sonja válasza Vasinger! (#167) üzenetére


Sonja
veterán

MTBF Wiki ;) Nyílván ez csak az elmélet, de ha eleve kevesebbet ad meg a gyártó a "szokásos" értéknél, akkor csak lehet benne valami. :B

12-es Scythe ventit még soha nem hallottam (ez előtt a 14-es venti előtt még Scythe ventit egyet se), így véleményt nem tudok írni róla. :N Ami biztos, hogy a Cooler Master 14-es ventik (amik alapból a házban voltak) 5V-ról hajtva sajnos megjön a motorhangjuk. :( 7V-on már elmúlik egyébként.

Szerk.: Egyébként jó, hogy NB-ről leírta valaki, hogy motorhangjuk van, mert egyébként azt akartam a Scythe helyett venni. Így inkább maradtam a Scythe mellett és nem bántam meg. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#169) Savanya


Savanya
addikt

Kérésem lenne : Van valahol Aerocool Streamliner 14cm-es venti ? Gondolok itt nem a csomagküldős +pk-s shop-okra .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#170) Mans20 válasza Savanya (#169) üzenetére


Mans20
addikt

[link]

próbáld meg tőle,talán tud,a cedrus,ramiris,meg juventus nagykerekből tud dolgokat,ilyen aerocoolt nem láttam most ezekbe,de kérdezz rá.

(#171) Daert


Daert
őstag

A CM 690-be most próbáltam ki a Revoltec 140mm-es ventijét így:
Betettem felülre hogy a meleget "szívja" ki a házból,és ebben a felállásban meglepően halkan dolgozik!
Viszont mikor alulra tettem,a táp elé és a házba fújta a hűvöset,zavaróan hangos volt.Mind szélzaj és mind motorhang tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#172) Mans20


Mans20
addikt

Megvan a Xigmatek 1453 venti,hangosabb 1000RPM-en mint a blacksilent XK2,de a légszállítása jobb,ennek is olyan mély hangja van mint annak régi fajta repülőnek,900 ra szabályoztam,így már nem figyelek a hangjára,és még így is fúj eléggé,,szerintem meghagyom a ventit.

(#173) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem rég túltettem a Yate Loon-omon, fájó szívvel tettem, mert nagyon jó venti volt. Szinte hangtalan volt és a 950 RPM-éhez méltóan nem volt egy tornádó, de elegendő levegőt fújt. :O

(#174) lorcsi4


lorcsi4
tag

Szia! kérdésem lenne hogy gondolkodok 14 illetve 12 cm-es ventikben :) 12 cm-eseből a coolinknek a 120p-ét néztem ahogy te is írtad attól jobb most a piacon nem nagyon van viszont a 14 cm-nél elakadtam hiszen ha a coolink (honlapon 123 c3m képes megmozgatni) akkor a 14 cm-estől többet várnék tudsz neekm olyan 14 cm-es ventiben tanácsot adni ami nagyon durva légszállítással bír(durvább mint a 120p) és elérhető áron van magyaron is? :)
Köszönöm a segítséged,lorcsi4

(#175) Mans20 válasza lorcsi4 (#174) üzenetére


Mans20
addikt

Nekem ez van csak zöld ledesbe,[link] ez 108 kömbméter/óra ,itt írják,[link] ez a xigmatek 1000 ret forog,elég jól fújja a levegőt,vagy van még a noiseblocker [link] ez 1700 at forog,gondolom hangja is van már,meg drágább,ilyenem még nem volt.

(#176) Daert válasza Mans20 (#175) üzenetére


Daert
őstag

Szia.
Nem tudod véletlenül;a Xigmatek 140-es ventijei elindulnak 5 Voltról?

(#177) Mans20 válasza Daert (#176) üzenetére


Mans20
addikt

Most megnéztem zalman fan mate 2 vel,ami 5V-11V között megy,teljesen letekerve 415RPM et mutat az everest,én inkább 800-900 között ajánlom,415 ön is fúj valamennyit.

(#178) Daert válasza Mans20 (#177) üzenetére


Daert
őstag

Köszi,akkor elbírna vele a Kaze Q-m :R
Mellesleg milyen tápcsatija van?
3pin-es?Vagy agyonbonyolított?

[ Szerkesztve ]

(#179) Mans20 válasza Daert (#178) üzenetére


Mans20
addikt

3 pines harisnyázott,semmi más,de vízszintbe nem tudod mennyire jó neki.

(#180) Daert válasza Mans20 (#179) üzenetére


Daert
őstag

Pedig a Cm692-be tervezném felülre vagy előre. :U

(#181) Mans20 válasza Daert (#180) üzenetére


Mans20
addikt

[link]

ebbe a német tesztbe az van hogy vertikálisan meg horizontálisan ajánlott,úgyhogy csak jó,csak úgy tudom nem mindegyik csúszócsapágyas jó hosszútávon vízszintbe.

(#182) Daert válasza Mans20 (#181) üzenetére


Daert
őstag

Azért elég durva hogy a teszt alapján a xigma 140-ese 3,6W-ot kajál. :(

(#183) Vasinger! válasza Mans20 (#181) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a linket, jó kis teszt. Nem semmi, rendesen kielemzik őket, csak kár, hogy német...
Érdekes megoldást találtam a gumirögzítő csavar rögzítésére, beolajozták. :)

Daert: Hát, sajnos ennyi kell neki, jó fényes ledek miatt. :K

(#184) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Azt szeretném kérdezni hogy tudtok-e vmi jó ventitesztet mert itt a ph-n nem nagyon van, meg máshol se találok csak régebbieket.

Engem főleg 12-14cm-es ventik érdekelnének.

[ Szerkesztve ]

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#185) Vasinger! válasza kisfer (#184) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Helló!

Mondjuk ez a teszt elég sok ventivel foglalkozik. :K

(#186) sestertius


sestertius
őstag

Most adtam el eme 14-es ventimet. A helyére jött egy - több okból kifolyólag - Noctua NF-P14 FLX.

Jelenlegi tapasztalatom, hogy halkabb picit /végül is kétszer annyiba került/, és mivel Zalman 6 csatornás szabályzót használok, könnyű belőni egy korrekt hangszintre. Ami még jó, hogy bár magasabb rpm-nél magasabb hang is van, azonban a légszállítás is jelentősen megnő. Egyelőre tetszik, úgy néz ki, bejön... :)

Valakinek van ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#187) Amacs


Amacs
aktív tag

Sharkoon házhoz csomagolt 14 centis ventiről valamit lehet tudni?
Esetleg kapható az külön? Vagy legalább valami ahhoz hasonló.

Üdv,
Amacs

(#188) Vasinger! válasza sestertius (#186) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem rajtad kívül nem sokan vettek még ilyen ventit. Valóban magasabb fordulaton a Noctuáknak előjön az a magas hangja, de szabályozóval kellemesen el lehet lenni vele szerintem.

Amacs: Melyikre gondoltál pontosan? Ha ilyenre, akkor igen, lehet kapni boltban.

(#189) sestertius válasza Vasinger! (#188) üzenetére


sestertius
őstag

Hát ebben igazad lehet, mert nem igazán találok kollégát, aki hajtana ilyet.
Az egyik fő szempont a 12-es csatlakoztatási lehetőség volt, így ez és egy Scythe Kaze Maru 140 között gondolkoztam - ez lett belőle.
Nem hiszem, hogy meg fogom bánni, tetszik, hogy nagyon sokat nyom, ha felhúzott állapotban hangosabban is, de jól hűt, az tuti... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#190) Zohan


Zohan
senior tag

kéne nekem 1db 14es venti ti mit ajánlotok?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#191) sestertius válasza Zohan (#190) üzenetére


sestertius
őstag

Az nagyban függ attól, milyen célra akarod használni és hogy hová akarod elhelyezni, illetve mennyit akarsz rászánni. :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#192) rup1u5


rup1u5
nagyúr

14centis, félmagas, 3pines, 900rpm-es ventiből kéne nekem 2db plusz egy normál magasságú 14-est is szeretnék venni alúlra a házba, szintén 900rpm körüli 3pineset.
mit ajánlanátok? lényeg, hogy halk legyen.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#193) Zohan válasza sestertius (#191) üzenetére


Zohan
senior tag

ház oldallapja torny hűtés elé

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#194) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Prolimatech Red Vortex Red Wings tipusú 140-es ventiről tud valaki valamit mondani?A Xigmatek Crystal 140-esével kéne összehasonlítani...Le lenne szabályozva halkra,de nyáron meg tudnia kéne,mert eléggé kohó a gépem.
Előre is köszi a válaszokat! :R

(#195) sestertius válasza Zohan (#193) üzenetére


sestertius
őstag

Ház oldal lap.. ez oké, de milyen hűtés elé? Esetleg egy kép többet mondana, valamint kicsit több információ kellene - szerintem, mert én több tényezőt is figyelembe veszek:
- szükséges-e a 12-es felfogató hely, vagy nem
- légszállítás magas legyen, ha nagy fordulaton is, de magas, tehát tudja-e a nagy rpm-et
- molex átalakító kell-e hozzá vagy szabályozni akarod
- aztán amit említettem korábban is: fontos-e az ár, a design, hogy milyen színű stb.

Nekem anno a 922 aljában volt egy Sharkoon, ami kis állandó rpm-el ment. Arra tökéletes volt. Aztán szabályzót vettem, és jónak láttam meghajtani néha. De nem tudott nagy fordulatot, így nagy légszállítást sem, valamint fontossá vált a 12-es felfogató hely is - így csere, lett a jelenlegi Noctua.
A Sharkoon volt 2k, a Noctua ugye duplája... az igény dönti el, és hogy tetszik-e neked, passzol-e a házhoz stb. :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#196) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Na, hát én meg azt hittem, hogy pörög ez a topik és a venti guruk jobbnál-jobb ajánlatokkal fognak bombázni.
Akkor egyszerűsítem a kérdést:
Félmagas, 14centis, 3pin-es, 900rpm körüli ventik léteznek?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#197) kircipeti válasza rup1u5 (#196) üzenetére


kircipeti
senior tag

AeroCool 140mm Streamliner van, de ez is 20mm-es. Szerintem vekonyabb nincs ebben a meretben.

[ Szerkesztve ]

(#198) sestertius válasza rup1u5 (#196) üzenetére


sestertius
őstag

Ha a félmagason az átlag, azaz 25 mm felét érted, akkor neked nem egyszerű a választás. 120-asból tudok 12 mm nagyságút, de 140-ből ilyet, ami itthon kapható lenne... :(
De semmi sem lehetetlen... biztosan van, csak nem tudok róla. :)

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#199) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Egy kis infó a Prolimatek Red Vortex 14 cm-es ventilátorokról...Megjött a 2 dd Prolimax Red Vortex 14cm-es ventim.4 piros led van rajta,piros lapátokkal,szép nem túl erős fénnyel és átlátszó fekete kerettel.Eddig rendesen le vagyok nyűgözve.Nincs különösebb zaj amit kiad(mint a Xigmatek 14cm-énél),legalább is bántó morgó hang nincs.Viszonyítás képen 2db Artic F12 pro van kívülről felszerelve a ház lapjára,ami nem egy hangos venti,még is simán elnyomja hangba a 14cm-est.Igazság szerint 1/3 és full sebesség közt nem nagyon érzek hangba különbséget,de már 1/3 sebességen is tolja ki a levegőt,de nem egyszerű módon.A 87CFM-es adat úgy néz ki nem kamu és érezhetően erősebb mint a Swif2 120p 1500rpm-en ami még hangosabb is(persze az csak 12cm-es).A hatásáról annyit,hogy a Yasha végre hozza az adatait amiért megvettem.1.465v-n Prime alatt 52 fokon tartja a procit ha 1/3 sebességen megy a ház szellőztetés,de ha felcsavarom,lement 50 fokra.Ilyenkor már a procihűtő is jócskán csökkenti a fordulatszámot,tehát ha maxon pörgetném szerintem még menne ez lefelé.Az eddigi adataim durván 6-7 fokkal csökkentek.Összegezve ez egy halk és meglehetősen erős házventi ami még jól is néz ki és az ára is elérhető.

(#200) Krisinto


Krisinto
őstag

Valaki egy viszonylag kis dbA-val rendelkező ventit keresnék.
Ház elejébe és a tetejébe kellene. Lehetőleg led nélküliek.
Ki-mit tudna ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.