Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Nem tudom ki hallott róla,de:
2002.04.01.től nincs vám a PC alkatrészekre és adathordozókra!!!!!
:-D

prohardver vendég

(#2) McJames


McJames
senior tag

Mi a vonatkozó joganyag száma és címe?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Den válasza guest (#1) üzenetére


Den
veterán

Azért nagyon ne örülj, nem hiszem hogy ezt végfelhasználóként érezni is fogod, mivel jelenleg a hazai forgalomban a pc alkatrészek jelentős része csempész áru, és mivel ezekre eddig sem fizették ki a vámot ezek az olcsóbb árukkal lenyomták a tisztesswégesen behozott alkatrészek árát is.
Szerintem amit érezni fogunk az az, hogy végre a kiskerek normális haszonkulcsal dolgozhatnak, ezáltal (remélhetőleg) emelkedik némileg a szolgáltatási szinvonal, meg remélhetőleg ez a mindent elárasztó oem őrület is megszűnik.

www.simson4t.hu

(#4) Egon válasza Den (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez pontosan így van...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Don Vittorio válasza guest (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nem csak az USA-beli cuccokra igaz ez? Mintha azt olvastam volna. Mi meg itt mind taiwani csodákkal nyomulunk...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#6) Den válasza Don Vittorio (#5) üzenetére


Den
veterán

Nem, minden szg. alkatrész vámmentessé válik.

www.simson4t.hu

(#7) Egon válasza Den (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Den: hogy jönnek ide a személygépkocsi-alkatrészek??? :D :D :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Den válasza Egon (#7) üzenetére


Den
veterán

Ja... mi... Hol vagyok? :)

www.simson4t.hu

(#9) tocsa válasza Den (#3) üzenetére


tocsa
senior tag

Hi!

''Szerintem amit érezni fogunk az az, hogy végre a kiskerek normális haszonkulcsal dolgozhatnak, ezáltal (remélhetőleg) emelkedik némileg a szolgáltatási szinvonal, meg remélhetőleg ez a mindent elárasztó oem őrület is megszűnik.''

A vámteher egyébként csak 5%, a nagyobb falat az az ÁFA a cuccokon. Jó, kapjanak nagyobb haszonkulcsot a kereskedők, _de_ azért az pofátlanság lenne, ha mi 0%-ot látnánk ebből az egészből. Csak figyelem, hogy 12% százalékokkal mennek le a szerződéses proci árak, és ebből én nem sokat látok. Szóval legalább ebből 1-2% árcsökkenést kaphatnánk a vám miatt legalább. A kutya fáját neki.

Uff beszéltem.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#10) Den válasza tocsa (#9) üzenetére


Den
veterán

Én jobban örülnék hogyha az árak változatlansága mellet azok végre dobozos verziót jelentenének.
Hányok mikor megrendelek 200 ezer forintnyi számítógépalkatrészt, és akkor kapok egy szakdt kartondobozban egyrakás zacskós hw-t ömlesztve, egy darab leírás nélkül, Ki tudja milyen paraméterekkel.

www.simson4t.hu

(#11) guest


guest
veterán

Na ettől én is hülyét kapok... Ha az ember vesz pl. egy Radeon 8500-ast 128 megával 80 ezer forintér' ne csak má' egy szakadt zacskót kapjon hozzá!!! De ugyanez igaz a procikra, ramokra, vinyókra.. Könyörgöm, egy 120 GB-s Western Digitalt mé' nem lehet legalább vmi műanyag dobozkába becsomagolni???

prohardver vendég

(#12) 9CS


9CS
senior tag

Bruhaha :)) Kiváncsi leszek rá, mit jelent ez majd a ''bótokba''.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#13) guest


guest
veterán

A zacskós videókártyák,winyók még csak elmennek, de a procik???? Hááát azért nehogy már egy 30.000Ft-os procko ne érdemeljen legalább egy dobozt,amikor a 20Ft-os csoki is igényesen be van csomagolva!!!!!!! :(

prohardver vendég

(#14) Den válasza guest (#13) üzenetére


Den
veterán

Arról nem is beszélve hogy akkor járna hozzá gyári hűtő is (az gápre ragasztható AMD/Intel embléma, már csak a hab a tortán).
Egyébként videokártyánál sem mindegy, mert pl, az enyémhez járt volna videovágó szoftver, meg efektgeneráló, stb.

www.simson4t.hu

(#15) Den


Den
veterán

Ja, és pont a vinyó az amit a legkevésbé kéne zacskóban adni. Meggyőződésem hogy nagyon sok vinyó halál oka a zacskós szállítás/tárolás/eladás.

www.simson4t.hu

(#16) guest


guest
veterán

Pontosan a vám 5-9% között mozog, amit most megszüntettek! Ez jobbesetben nagyjából 3-4%-os csökkenést fog jelenteni, persze csak az után ha már a meglévő készletek elfogynak.

prohardver vendég

(#17) MagiComp válasza Den (#15) üzenetére


MagiComp
csendes tag

Csak hogy tudd: a zacskós vinyók 20-, 30-, 40-es egységcsomagolásban utaznak a világ bármely pontján. Ez az egységcsomagolás pedig hasonlít egy kicsit a Hungarocel-re, bár annál egy kicsit puhább, de már biztos te is láttál ilyet. A meghibásodás nem a zacskónak köszönhető, hanem annak, hogy mechanikai alkatrész a vinyó...!

it's a MagiC...

(#18) guest


guest
veterán

Gondolkozzatok! Az elmúlt 1 évben mennyivel csökkentek a nyugat európai gépkocsi tipusok árai? hmm? Hát nem sokkal... Pedig ott is 0% lett a vám tavaly! Ne gondoljátok, hogy mostantól itt a kánaán... :(

prohardver vendég

(#19) Den válasza MagiComp (#17) üzenetére


Den
veterán

Azt tudom hogy a gyárból nem zacskóban jön ki, és igazad van azért megy tönkre mert mechanikai alkatrész. Méghozzá precíziós, ahol a fej és a lemmez között keveseb mint 0.0000005 milliméter van. Elég ha zacskósítás után egyszer odébbrúgják a dobozt ( a hanyag mouzdulattal dobálásról már nem is beszélve)amiben ömlesztve tárolják, hogy a fej a lemezzel összeütközve egy kis kiemelkedést hozzon létre. Indításkor a fej szépen legyalulja a kiemelkedést, a keletkezett forgács pedig szépen megteszi a magáét. És ez csak egy lehetséges meghibásodás, még egy tucat _mechanikai_ eredetű probléma lehet.

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza guest (#18) üzenetére


Den
veterán

Az autóárak csökkentekm, igaz nem a vám, hanem a forint erősödése miatt, mint az importtermékek általában.

www.simson4t.hu

(#21) sulfur


sulfur
csendes tag

Az autóárak csökkennek, a forint erősödik, a vinyókat meg zacsiba kell csomagolni. Miért? MERT CSAK!!

(#22) guest


guest
veterán

A vinyoknak a feje nem a lemeznel van kikapcsolt allapotban. Igen a res nagyon kicsi ha ott van a fej, akkora, hogy ott mar anyagi kotes jonne letre ha nem forogna a lemez. Ezert ha a lemez forgasa leall a fej egy szelso/nem a lemez felett levo/ kis dock-ba megy.
Ennek tobb elogye van.
-szallitas kozben nem rongalodik/kibir 300g-s gyorsulast is/
-nem 'tapad' a lemezhez a fej.

Ha elindul akkor gyakorlatilag a lemez felett repul a fej.
Tehat tok mindegy/azert nem egeszen/ hogy mibe csomagoljak a vinyot.

Egyebkent nem feltetlenul kell teljes dobozos cucc.
PL: oem philips hangkartya. Lehet hogy a kerbe zacsiba jon, de egy /feher/ dobozba van teve a cd-vel, kabellel garipapirral egyutt.
A vevo igy kapja meg./mintha dobozos lenne/
Tehat az uzlet igazan megtehetne enyitt.+20 FT
Hali

Beko

prohardver vendég

(#23) Den válasza guest (#22) üzenetére


Den
veterán

Amit a vinyóval leírsz az az ideális eset, abban a szélső áéllapotban nem mindegyik típus van rögzítve is.
A dobozos nem csak annyit jelent hogy a termék dobozban van, hanem álltalában jobban ''felszerelt'' is. Például álltalában járnak hozzá kiegészítő szoftverek, nagyobb értékben, mint a dobozos oem közti ár különbség.

www.simson4t.hu

(#24) Den válasza Den (#23) üzenetére


Den
veterán

...dobozos és oem ár...

www.simson4t.hu

(#25) guest


guest
veterán

ha zacskoban van a vinyo, akkor is dobozban szallitottak, hungarocell-be allitva, csak a kiskerben veszik ki belole.

az oem meg a dobozos kozott sok esetben semmi kulonbseg sincs. pl:
cd iro-nal en dobozosat vettem a haver meg nem
kulonbseg hogy neki most nincs doboza a kukaban.
cd, kkonyv, kabel ugyanugy van mindkettonknek..

szoval en nem vagyok a dobozos cucc hive, vinyonal meg eleve tok folosleges.
''egy tokeletes vilagban'' az ember nem is latna soha a vinyojat. (ez is befolyasolja gondolom a csom-technikusokat )


prohardver vendég

(#26) guest


guest
veterán

Fel kéne ébredni, mert a kezetek belelóg a bilibe!

Árat csak az tud csökkenteni a vámtételek módosítása miatt, aki eddig is fizette. Namost a magyar számtech piac mindössze kb. 10-15%-a legális. Proci, winyó, RAM 100%-ban illegálisan, vám és minden egyéb nélkül kerül be. Ezeknek az ára egy kanyi vasat sem fog csökkenni, max lesz néhány márka, aminek a forgalmazója ''rendes'' cég, és emiatt tudja csökkenteni az árait.

Azt ne gondoljátok, hogy amelyik kereskedő/importőr leviheti az árait, az ne tenné meg. Ő nem fogja magasabban tartani az árat a kicsit nagyobb haszon érdekében, inkább ezzel igyekszik közelebb kerülni a feketepiaci árakhoz.

A lényeg: nagy változásokra nem érdemes számítani.

prohardver vendég

(#27) Den válasza guest (#26) üzenetére


Den
veterán

Ha meg olvasni is olyan jól tudnál, mint amekkora arcod van, akkor láttad volna hogy ezt már az elején leírtam.

www.simson4t.hu

(#28) guest válasza Den (#19) üzenetére


guest
veterán

0.0000005 mm táv a fej és a lemez közt?
0.0001300 mm (0,13 mikro) jelenleg a processzorgyártásban használt technológia.
0,0000001 mm egy anyagban két atom közötti távolság.
Ennyire fejlett lenne az adattárolási technológia? :) Mellesleg a fej parkolópályán van (nem a lemez fölött) olyankor, amikor nincs bekapcsolva a vinyó...

gadka

prohardver vendég

(#29) Den válasza guest (#28) üzenetére


Den
veterán

Az érték engem is meglepett, de ez van a tankönyvemben. Mindenesetre a mai adatsűrűségnél tudtommal egy bit a lemezen, kb. 200 atom méretű.
A parkolópálya ok, de konstrukciónként változik hogy _rögzítve_is van-e ebben a pozícióban, és ha igen akkor hogyan.
De a lényeg hogy a vinyó, egy precíziós eszköz, amit nem jó dolog zacskóban tárolni és hurcolászni. Igen tudom hogy a gyárból hungarocellben jön...

www.simson4t.hu

(#30) Den válasza Den (#29) üzenetére


Den
veterán

Vagy centiméter lenne?

www.simson4t.hu

(#31) guest


guest
veterán

Inkább méterben. Akkor 0,5 mikront jelent. Megpróbáltan a neten rákeresni, de pontos (és föleg mai) értéket sehol sem találtam. Egy helyen 0,7-0,05 mm; másik helyen 1 mikronost találtam.

gadka

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.