Hirdetés

Samsung LED TV tudástár - E széria

Mélyvíz és vásárlási tanács

Mélyvíz

Tavaly ez a rész igazán kiterjedt volt, de idén az E szériához még semmi átlagfelhasználónak érdekes szoftvermódosítás nem jelent meg. Aki esetleg soros porti kábelt szeretne és azzal terminálon bűvészkedni a tévéjén annak ajánlom a samygo.tv E szériás wiki oldalát.

A szerviz menü idén is előhívható a Info-Menü-Mute-Power gombok egyszerre nyomásával. De ne lépj be, csak saját felelősségre, akár használhatatlanná is teheted a tévét bizonyos paraméterek átírásával.

Természetesen ha érdemleges történés van a témában, akkor frissítem majd a cikket.

update:
PVR bekapcsolása EH5300-on

Laca1944 hívta fel ár a figyelmem, hogy tavalyhoz hasonlóan idén is belehet kapcoslni a PVR-t és a timeshiftet az 5300-as tévén, szerviz menüben. Itt a hozzászólás, a lényeget kimásoltam:

"Tovább böngészve a szerviz menüt találtam a config option lapon a jobb szélén egy PVR RECORD NUM címet 0-val. Ezt átállítottam 1-re, majd a test -el kezdődő lapon rányomtam a "Function Upgrade" gombra off-ról átváltott wait re, majd vissza off-ra. kikapcsolás -bekapcsolás és láss csodát ,működik a time shift és a PVR."

Fuso

donjohnson leírása:

Rákerestem a fuso.tv szerverének ip címére és láss csodát ott van a widgelist-en maga az alkalmazás, így elméletileg fel lehet frissíteni a tv-n develop accounttal. Gyorsan ki is próbáltam és bejött! Simán feltelepült és használható. Szóval, aki hasonló cipőben jár és nem látja valamiért a Samsung Apps találatai között, az ne habozzon, próbálja ki ezt a módszert. ;)

felh. név: develop, jelszó: bármi
utána tools gomb / beállítások / fejlesztés / szerver ip címének beállítása (ide kell a fuso szervere: 217.113.62.80)
és végül alatta alkalmazások szinkronizálása, amivel települ maga a program.

PVR-el rögzített videó dekódolása

RudY leírása, keressétek őt ha elakadtok (linkek az eredeti hozzászólásban):
Alapok
Felvételt csak abban az esetben lehet készíteni, ha a készülék saját, beépített dekóderét használja, azaz, külső Set Top Box-ok alkalmazása esetén nem is érdemes erőlködni. Ebben az esetben a STB is elvégezheti a felvételt, amennyiben erre fel van készítve. Az egyszerűség kedvéért, ha a koax antennakábel közvetlenül a TV-be csatlakozik (attól függetlenül, hogy milyen Conax modul van használatban), akkor jók az esélyek.
A felvételhez szükséges adattároló természetesen az egyéni igény szerint kerülhet kiválasztásra (HDD, Pendrive stb.), a megfelelő sebesség mindenképp fontos! Ez főleg Pendrive esetén kiemelkedő szempont, sajnos a gyártók és a forgalmazók nem igazán erőltetik az írási és olvasási sebesség feltüntetését (szemben pl. a memóriakártyákkal).
Némi támpont lehet a választáshoz: [USB Flash Drive Speed Tests]

Ami minden egységnél közös lesz a későbbiekben, az a formázásuk, amit a TV már az első adandó alkalommal elvégez: [XFS]
XFS fájlendszer, illetve partíció. Ezen sajnos nem lehet változtatni, bár vannak már sikeresnek látszó próbálkozások [[App] NTFS: writable! for D series (arm)].
Linux rendszer használata esetén a következő lépés széles mosollyal kihagyható, hiszen simán látja az XFS fájlrendszert.
Win alá az alábbi programok valamelyikének megléte szükséges:
Raise Data Recovery
UFS Explorer
XFS Data Recovery
stb.
A FREE és TRIAL verziók szépen bemutatják, hogy és miként érhetnénk el a felvett anyagot, de a másolást már nem engedik.
FREEWARE programot nem igazán lehet találni, marad az egyéb helyeken való keresgélés ;)

C széria
Saját tapasztalat hiányában irány a [SamyGO fórum].

D széria (a lehetőségek kánaánja :)
Egyes modellekben nincs gyárilag akvitálva a PVR funkció, ennek megoldása az alábbiak szerint történhet:
[Activating PVR on D5500]

Kivételes lehetőség a D szériás tulajoknak az alábbi megoldás:
[Rooting D series arm cpu models]
[Root access for D series Mstar cpu models]
Ezek segítségével akár fixre is köthető egy-egy külső HDD a TV-re, nem kell ide-oda szaladgálni vele másoláskor.
Ilyenkor ajánlott fix ip-t adni a TV-nek, ugyanis FTP kapcsolattal bármit, bármikor, bármire másolhatunk ;)
Érdemes több partícióra felosztani a wincsit, így bármikor másolhatunk rá, illetve a TV elintézi az XFS particíót is, amire bármikor készíthető felvétel. Ebben az esetben - szintén FTP kapcsolattal - simán másolhatjuk a felvett anyagot bárhova, amit azonnal dekódolhatunk is, nem szükséges extra XFS kezelő progi használata, továbbá a Destroi azonnal, "On the fly" módban elintézi a dekódolást.

E széria
A SamyGO-s kollégák szerint, jelenleg is csak a gyárilag felkészített PVR funkcióval rendelkező készülékek alkalmasak teljes biztonsággal a felvételre. Akinek van kedve és türelme, az próbálkozhat esetleg ennek "besütésével" a D szériás módszer szerint, de azért óvatosan! Ennek részletezése itt olvasható:
a folyamatos E szériás frissítések pedig itt, érdemes időnként látogatni:
E Series

[Destroi 1.3.3]
A felvett anyaggal megegyező elnevezésű fájlokat is át kell másolni (CONTENT mappa), tehát nemcsak az srf, hanem ezeket is: ckf, inf, mdb, enc, mta. (Gyakorlatilag nem kellene minden, de a mai napig nem tudtam megjegyezni, hogy melyiket fájlokat kellene csak, így ez a legtisztább.)

Ezután jön a Destroi, a beállításokkal én is trükköztem rövidebb tesztfelvételekkel, amíg nem lett megfelelő minőségű az anyag.
Key Retreival: MDB
Decrypt AF pipálva aztán pipa nélkül is

Key Retreival: DRMGet
Decrypt AF pipálva aztán pipa nélkül is

A kapott ts formátum akár azonnal lejátszható: [TS player]
de természetesen konvertálható, vágható szerkeszthető:
[TS konvertálás]
[MC-TVConverter]
Az egyik legegyszerűbb és legbiztosabb ts konvertáló:
Free AVI Video Converter
Letöltéskor víruskereső esetleg riaszthat! Telepítéskor egy toolbar-t is felkínál (természetesen kihagyható), illetve egy másik értelmetlen programot, amit szintén nem kötelező telepíteni!
Ezeken kívül rengeteg egyéb program is található, kinek-kinek kedve szerint

Hardveres érdekesség

attamero81 írt egy érdekes hozzászólást. Lehetősége nyílt fényképeket csinálnia az egyes TV szériák vezérlő paneljairól. Sokra nem megyünk vele, de arra jó hogy lásd nem csak szoftverben térnek el egymástól az egyes szériák:

1.csoport
X9-es verzió flash-el szerelt lapok:
EH5000,EH5005 és a 4000-es összes.

2.csoport
X10-es flash-el szerelt lapok:
EH5300 (EH5305),ES5500 (ES5505),ES5700 (ES5705),ES6100,ES6300 (ES6305)

3.csoport
X10-ES flash-el szerelt lapok (maga a flashben van egy apró változtatás kb. annyi, mint a C modellben a VAL6DEUC és a VALDEUC közt)
ES6530-ES6535,ES6540-ES6545,ES6560-ES6565,ES6570-ES6570,ES6710-ES6715
ES6800-ES6805

4.csoport
ECHO-P panelek
ES7000,ES7005,ES8000,ES8005

Árak – mikor érdemes vásárolni?

Röviden szólnék a TV árak alakulásáról. Már 2 éve követem a Samsung árazási politikáját, és a véleményem, hogy már a padlón vannak az árak. A legtöbb típus közel 40%-al olcsóbb mint amennyi a márciusi bemutatásakor volt és az euró árfolyam is kedvező (bár tavaly sem volt hatása a forint ingadozásainak a TV árakra). Még novemberben számítok egy maximum 10%-os áresésre akciók formájában, de semmi több.

Amiért talán még érdemes várni novemberig, hogy számítani lehet különleges előkarácsonyi Samsung akcióra. Tavaly például a legtöbb 6 és annál magasabb szériájú tévéhez 5 év garanciát adott a gyártó, valamint a 6500-as típushoz ingyen adta a skype kamerát.


Árbecslés

Érdemes-e várni januárig a vásárlással? Erre nehéz válaszolni. Tavaly (tulajdonképpen idén) a D széria árai megragadtak a karácsonykor elért minimumon és egészen addig azon a szinten maradtak míg ki nem futottak. Ezzel ellentétesen a 2 évvel korábbi C széria karácsony után még olcsóbb lett, persze csak szép fokozatosan, de hónapról hónapra olcsóbban lehetett őket megvenni. Én azt mondom, hogy ha elvan döntve hogy Samsung TV-t veszel, akkor karácsonyig vedd meg. Lehet hogy január-februárban még olcsóbb lesz a kiszemelt típus 1-2 százalékkal, de az biztos hogy olyan kedvezmények nem lesznek hozzá amit feljebb említettem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt