Főétel IV., desszert IV-V.
Rántott hekk majonézes hagymás burgonyasalátával
Klasszikus hal. Illetve nem, mert nem ponty. Én szeretem a halakat, tényleg azt is bármilyen formában fogyasztom. Viszont párom nem szereti a szálkás dolgokat, mert túl sok a macera evés közben, nem lehet az egész szájat betöltő falatot ízlelgetni, ezért a hagyományos rántott halunk hekk. Egyszerű panírban megsütve, frissen fogyasztandó.
A köret hozzá pedig ecetes lében pácolódó főtt kifliburgonya és sonkahagyma-szeletek, amely egy nap állás és lecsepegtetés után megkapja a majonézes-tejfölös-mustáros ágyat.
Almás pite
Családi recept, most párom receptkönyvéből. Omlós, foszlós margarinos tésztalapok között reszelt Jonatán alma cukorral és kellő mennyiségű fahéjjal. A "grízet" (jelen esetben kis mennyiségű darált dió) nem felejtjük el az alma alá :)
Fanta-szelet
Mirindával készítve. Hirtelen robbant be hozzánk egy kolléganőtől, és tarolt. Eredetileg Fantából kell készíteni - nevéből adódóan - de mi kipróbáltuk Mirindával, Schweppes naranccsal is. Személy szerint a Fantával készített a legfinomabb, de most ezt inkább vendégségbe visszük, nekik pedig a Mirindás változat nyert még korábban. Alapja kakaós piskótatészta, rajta túrókrém és a tetején pedig szénsavas üdítővel főzött puding.
Az első alkalommal, amikor sütöttük, egyszerűen nem volt ideje kihűlni. Pedig a túrót hideg tésztára, a pudingot hideg túróra kell felhelyezni, illetve a pudingnak is meg kell dermednie. Vendégeinknek is készítettük már több alkalommal, és igazán meg voltak elégedve, aminek rendkívül örültünk.

Vége



