és a végeredmény
Az utolsó fázisként, mondhatni végszóra érkezett meg a névadó termék, a Poseidon videókártya, melyet természetesen beépítés előtt alaposan kiteszteltem. Gyorsban pár benchmark-futtatás, amit majd később LN2 hűtött CPU-val újra megismétlek, de most a kártya így is megmutatta oroszlánkörmeit a benne rejlő erővel. A kártya úgymond Hybrid hűtéssel rendelkezik, tehát tudják használni azok is, akik csak léghűtéses géppel rendelkeznek, de opcióként vízhűtéses csatlakozást is biztosít a szabványnak tekinthető G1/4" menetes részével az egyedi vízhűtéssel már rendelkező felhasználók számára. Nálam a kártya gyári alapórajel mellett vízzel hűtve 2050 MHz-re boostol fel, amit folyamatosan tart. Ráadásul a tervezők az előd megoldásához mérten már változtattak mind a belső csőméreten, ezáltal kisebb ellenállást biztosítva a szivattyúnak, valamint vizesblokkoknál megszokott kialakítással találkozunk, tehát mind a kettő oldalról lehet a csatlakozókat felszerelni, kinek hogyan jön ki jobban az elrendezés.
A teszteket követően a kártya bekerült a helyére, ami nem a megszokott módon került beépítésre, hanem egy riser kábel alkalmazásával az alaplapra párhuzamosan egy alumínium lemezből készült konzolra került felszerelésre. Ezáltal a korábban is említett ROG vonalak érvényesülnek, illetve a tartó konzol is részesült egy díszítő elemmel, ami tovább viszi ezeket a markáns színeket és formákat. A kártya súlya miatt nem csak a csatlakozók felőli résznél lett rögzítve, hanem kapott egy alátámasztást a konzolon, illetve az alaplapi rögzítő pontra.
Az alaplap tápellátás biztosító kábelek elrendezése is letisztult formát kapott, ami egyrészt köszönhető az alaplapon 90 fokban elforgatott 24 pin-es csatlakozónak, ezáltal egy minimális helyigénnyel bíró kábelelvezetést biztosítva,
,másrészt a 8 pin-es CPU tápvezetékeit pedig egy rézcsövön keresztül a felső tartó konzolhoz illesztve került elvezetésre. Természetesen a kábelek egyesével kerültek harisnyázásra.
A gép megkapta minden egyes részletén azt a kialakítást, amit megálmodtam, a közönség, illetve adott helyeken pedig a szakértők eldöntik, mennyire nyeri el a célközönség tetszését.
A támogatásért ismételten, és bízom benne, nem utoljára jár a köszönet az Asus Magyarország Kft-nek, valamint a Cooler Master Hungary Kft.-nek, nélkülük ez a munka sem jöhettek volna létre.
Az alábbi linkre kattintva az építésről készült összes fotó megtekinthető.