be quiet! Dark Base Pro 900 rev.2

Sziasztok. Már nagyon régóta foglalkozok számítógépekkel. 1990-ben vettem az első 286-os PC-met, azóta elképzelni sem tudom, mi lenne velem, ha gép nélkül maradnék. Ezalatt a majdnem 30 év alatt rengeteg különféle házat szereltem szét, sok konfigurációt költöztettem át egyik kuckóból a másikba, vagy újonnan raktam össze. Sokszor akadtak kisebb-nagyobb gondok, de szerencsére mindig meg tudtam oldani őket, így nem riadok vissza bonyolultabb házak szerelésétől sem, ahová azért már nem árt némi tapasztalat.

Mivel a nemrég vásárolt Corsair Graphite Series 780T fehér színe nem igazán tett rám kellően jó benyomást – megpróbáltam, milyen lenne összerakni egy hófehér konfigot, de a végén nem tetszett –, ezért ismét eljött az ideje, hogy a gépemet új házba költöztessem. Első lépésként el kellett döntenem, hogy mit választok. Az elmúlt 10 évben három házam volt, mindegyik más gyártótól, és ez a tendencia most sem fog megszakadni.

Gigabyte AORUS GeForce® GTX 1080 Ti 11G - Valódi szépség. Vagy szörnyeteg?

Sziasztok.

Mozgalmas időszakon vagyunk túl, már ami a videokártyák piacát illeti. Korábban, ha az ember új VGA-t akart venni, sokkal egyszerűbben ki tudta választani, melyikre van szüksége, majd meg is vehette azt, amint megvolt rá a pénze. Ahogy én is tettem az ASUS GTX 980-nal. Azt hittem, hogy az akkor kapható legerősebb GPU-val gond nélkül ki tudok húzni akár 4-5 évet is, anélkül, hogy cserélnem kellene. Tévedtem. Viszont most már sokkal nehezebb dolog eldönteni, hogy milyen kártyát vegyen az ember, és főleg mikor.

Jelenleg még ennél is egy fokkal bonyolultabb a helyzet. Tavaly év végén hirtelen beütött a "bányász-láz", a kriptopénzek, mint pl. a BitCoin, Litecoin, Ethereum, stb. értékei eddig még nem látott magasságokba szöktek. Ennélfogva a VGA-k árai is meredek emelkedésbe kezdtek, hiszen a bányászok nem sajnáltak akár dupla árat is kifizetni a felsőkategóriás GPU-val szerelt VGA-kért. Százas tételben vásárolták fel őket, emiatt aztán a kereskedők is egyre kapzsibbá váltak, és szinte naponta írták át a kártyák árcéduláit.

ASUS GeForce GTX 980 Strix DirectCU II - 7 év után újra nVidia kártyám van

Sziasztok.

Hát, végre eljött ez a pillanat is. Hét évvel ezelőtt, egy Gigabyte GV-NX88T512HP (GeForce 8800 GT) "személyében" volt utoljára nVidia GPU-val ellátott videokártyám. :) Azt követően - egy komplett gép társaságában - érkezett meg az új kártya, az MSI Radeon HD 4890 T2DIG, amin immár ATI Radeon HD 4890 GPU dolgozott. Onnantól kezdve egészen mostanáig csak AMD GPU-val szerelt kártyákat vettem. Na nem azért, mert AMD fan lennék, pusztán csak az adott generációkból azok tetszettek jobban. Az is érdekes dolog, hogy akkoriban mindig csomagoltak a VGA-k dobozába teljes játékokat, manapság meg csak promóciós kódok vannak - melyeket természetesen a hazai kereskedők szinte mindig kispórolnak. :(((

Egy Vérelf naplója 2. rész

3. fejezet: Erdei kalandok

Üdv mindenkinek!

A múltkor ott hagytam abba, amikor megérkeztem Silvermoon városába, hogy kitanuljam azokat a szakmákat, melyekre szükségem lesz a későbbiekben. Ahogy beléptem az Ősök Sétányára (Walk of Elders), teljes pompájában elém tárult a nyüzsgő főváros. Annak ellenére, hogy Silvermoon továbbra is a Vérelfek életének központja, utcáin a Horda teljes faji képviselete megtalálható. Megszokott látvány az Orkok, Trollok, Taurenek, Goblinok és Élőholtak jelenléte, de egyre több Pandarent is látni itt, akik a nemrég felfedezett kontinensről, Pandariáról érkeztek. Személy szerint nekem tetszenek ezek a pandamackók (Bár néha kezdem úgy érezni, hogy a Horda egyre inkább egy állatkerthez hasonlít, ahol rajtunk kívül alig akad kellemes küllemmel rendelkező faj). Természetesen ezt nem sértésnek szántam, hiszen egyrészt nem lehet valakit pusztán a külseje alapján megítélni, másrészt pedig egyedül egy Ork hadúr, Thrall segített a Vérelfeken akkor, mikor mindenki más elfordult tőlünk. Szóval a külső egyáltalán nem minden.

Hosszútávra Logitech egér ajánlott

A számítógép egyik legfontosabb eszköze jelenleg kétségtelenül az egér, bár a Windows 8 megjelenésével egy új korszak vette kezdetét, ahol már szinte nincs is rá szükségünk - feltéve persze, ha rendelkezünk egy érintésérzékeny kijelzővel. Annak idején még DOS alatt viszonylag keveset használtam egeret, a játékok többségét - DOOM és társai - billentyűkkel vezéreltem. Majd amikor jöttek a Windowsos játékok, egyre inkább kezdtem kiaknázni az egér lehetőségeit - gondolok itt elsősorban a teljes, 360°-os célzásra, a fegyverek váltására a görgővel és hasonló előnyökre.

A DOOM alatt még nem tudtunk le-fel célozni, de a Duke Nukem 3D-ben már azt is bevezették. Manapság pedig már ott tartunk, hogy egér nélkül gyakorlatilag nem optimális FPS-t vagy hasonló, célzásra alapuló játékot használnunk (Konzolosok esetén ez más, aki megszokja, annak kontrollerrel is működhet egy idő után a dolog, de aki eddig egérrel játszotta az FPS játékokat, az nem tud az irányítóval normálisan célozni, ezt tapasztalatból mondom).

Intel Core i7-3770 Ivy Bridge - Gépfejlesztés öt év távlatában

Sziasztok.

Nincs olyan PC tulajdonos, aki előbb-utóbb ne futna bele abba a kellemetlen helyzetbe, amikor hőn szeretett konzervdobozának alkatrészeit, netalán az egész gépet kénytelen fejlettebbre vagy gyorsabbra cserélni. Főleg olyanoknál fordul ez elő gyakrabban, akik játékra vagy komoly munkára használják gépüket, ezért a több memória, erősebb processzor, gyorsabb videokártya beszerzésének lehetősége csábító alternatívát jelent - bár pénztárcánk nem mindig örül ennek. :( Általánosságban elmondható, hogy a gépfejlesztésnek hat különféle "hagyománya" létezik, szigorúan aszerint beosztva, kinek mennyi pénze van erre a célra.

A tehetősebb tuning-megszállottak egy része már megjelenés után megveszi a legújabb alkatrészeket és büszkén mutogatja a különféle benchmark programokban és játékokban elért pontszámokat és FPS értékeket. ;] Ugyanakkor a kevésbé tehetősebb, de még mindig PC-mániákus felhasználók folyamatosan fejlesztik meglévő masináikat, persze közben ügyelve arra is, hogy megfelelő ár-teljesítmény arányban legyenek a megvásárolt alkatrészek. Feleslegesen nem fizetnek dupla árat 20% teljesítménynövekedésért, amiben tökéletesen igazuk is van. :K