Hirdetés

IPAD 2025 - Első tabletem

Régebben sokszor nem értettem egy - egy termékkategóriát, ilyenek voltak a tabletek is abban a kategóriában amit én még értelmesen elköltöttem volna rá, de idővel változik az ember és a körülmények is, így született meg az ötlete annak, hogy kell egy kiegészítő eszköz a telefon mellé.

A megoldandó feladat a következő:

Egy eszköz vásárlása nem végtelen összegért, amivel kiváltom a videónézést és videótelefonálást úgy, hogy ne kelljen naponta töltenem.

A telefonom egy Iphone 15 Pro, rengeteget használom és az akksi ezt nem viseli túl jól a maga 520 ciklusával 2023 szeptembere óta. 90% -n van a rendszer szerint, amit nem érzek valósnak, én inkább 80 - ra tippelném, ami pont arra elég, hogy 10% alatt essek haza 6 órakor úgy, hogy már figyelnem kell a használatára.

Első körben használt telefonokat kezdtem el nézni, de nem mentem volna messze a problémától így sem.
Ezután új készülékek voltak terítéken, de semmi nem ejtette rabul a figyelmem.
Tablet piac fronton 2015 óta totál homály fedi a tudásom, akkoriban értékesítettem őket, de az emberek 90% -a akinek Tabletet adtam el megelégedett a 20-30 000 Ft -s kategóriával, mondván, hogy az tökéletes netezéshez.

Rekviem egy korszakhoz

Ez amolyan kis rögtönzött írás, kis történetekkel és élményekkel.
Több, mint 20 éve, hogy belekezdtem a saját gamer pályafutásomba.
Tehetősebb barátomnál játszottam eleinte a legújabb címeket, lenyűgözött a grafika, a megoldások, a végtelen lehetőség amit a videójátékok világa ígért. Úgy éreztem rajongók csinálják őket hasonszőrűeknek.
Nagyon kis költségvetéssel rendelkezdtem ennek az időszaknak az elején, ami ugyan rosszul hangzik elsőre, de arra késztetett, hogy mindig a lehető legtöbb utánajárással a legjobb hardvert válasszam.
Ugyan a gépház és a ventilátorok minősége hagytak kérdéseket maguk után, a hangerőről nem is beszélve, de élveztem minden egyes MHz -t amit ki tudtam hozni az alkatrészekből.
Ekkortájt lettem rabja a Prohardver lapcsaládnak és fórumainak. Mostanra sajnos ahogy ott, úgy a gaming terén is elfogyott a lendületem.
A saját PC -s pályafutásom egy Pentium D 945 + Geforce 7600 GT 256 mb indítottam el 4 GB (nyilvánvalóan 4 különböző típusú modullal) társaságában. Ez lényegében a barátomtól összekukázott és baráti áron megvett hardverekből állt.
Ez volt az első olyan gépem ami már tényleg használható volt játékra.
Nem volt lényeges, hogy mennyi fps van, hogy mennyire mosott a textúra, csak a játékélményt láttam. Ezelött egy internet nélküli Sulinet PC -n játszottam 15 fps -sel a San Andreas -t 16 bit + 800 x 600 felbontás mellett és ez is a legszebb élmények közé tartozik.
2007 közepére már éreztem a konfig limitjeit és a legendás 8800 GTX elérhetetlen árnyéka alatt állva vártam a G92 GPU megérkezésére, azon belül is a 8800 GT 512 MB -ra. Hosszú hónapok gyűjtése után megvettem életem legelső bontatlan dobozos kártyáját az MSI féle 1 slotos verzió személyében. Mai napig emlékszem a 63 000 Ft -s blokkra, nagyon örültem.
A számítógép meghálálta a törődést és a max grafika elérhető vált minden címben, elképzelhetetlen volt az akkori szemeimnek ez a látvány, sehol egy recés él vagy szaggatás.
Itt elkapott egy érzés amitől nem tudtam elengedni éveken keresztül a számok és az erős hardverek bűv körét.
Az ember ugye könnyen megszokja a jót, a szép képet és ha nem úgy fut már-már fanatikus szemei elött ahogy azt az agya tökéletesnek fogná fel, akkor keresi a megoldást mivel tehetné még magasabbra a lécet.
Így jött a teljesen új PC összerakása, talán ez volt az első és 2024 -ig utolsó eset, hogy boltból rendelve a hardverapró segítsége nélkül raktam össze gépet relatíve nagy összegből.
Törekedtem a jó érték / arányra, de a videókártya szörny a 9800 GX2 személyében elhúzta a figyelmem és a költségvetés egy nagy részét is.
A processzor az akkori középkategória tetejének királya a Intel Core2 Quad Q9450 lett, 8 GB RAM és P35 alaplap társaságában. Természetesen minőségi tápra is adtam már ekkoriban ami egy Enermax Platimax 600 W volt.
Ez volt az a pont ahol még igazi szerelemből építettem a gépet, innentől pedig csak a számoknak és a saját tesztjeimnek éltem, amiknek egy kis részét olvashattátok anno Logout -n.
Teljesen elvitte a fókuszom a játékokról és csak azt néztem mivel tudnám leterhelni a legjobban a tesztelt alkatrészeket.
Mennyit számít a memória órajel, a GPU x % -s túlhajtása mekkora gyorsulást tud hozni a konyhára egy-egy címben etc.
A varázs elmúlását a hardverek iránt úgy 2013 körülre raknám, mikor az utolsó VGA szörnyet a 780 Ti -vel úgy éltem meg, hogy ez valami ami brutális. Viszont sajnos a játékok élmény szintje egyre inkább csökkent számomra, évről évre kevesebb olyan cím fordult meg a kezeim alatt amire azt mondtam erre érdemes volt pénzt áldozni.
Aztán eljött az elherülhetetlen kiégés: a hobbi amit annyira szerettem már nem okozott különösebb örömet.
Nem is hiányzott egy jó ideig, mert elmozdultam a mozgás irányába, de 2020 -ban jött az ötlet a PS5 érkezésével, hogy a számomra egyik legkedvesebb cím is fog kapni folytatást a God of War Ragnarök képében, közben pedig rengeteg PS4 címet hagytam ki konzol hiányában.
Az első évben bepótoltam minden PS Only címet, amik között megtaláltam a legjobb sztori alapú játékokat, de még a gyengébbek is kiemelkedőek voltak. Eljött a várakozó szakasz, hogy a Sony mit lép, aztán 1 évig semmi nem történt ami számomra érdekes lett volna, a konzol porosodott és csak volt. Az a gondolat fogalmazódott meg bennem, hogy ez egy roppant gyenge generáció a Sony részéről, kár volt PS5 -t venni.
Az utolsó rendkívül erős évem 2022 -ben volt amivel az Elden Ring visszahozta a gyermeki csillogást a szemeimbe és persze év végén a God of War Ragnarök is, amivel nem voltam maradéktalanul elégedett, de egy roppant minőségi alkotás lett.
Ezután újabb év pangás, tisztes iparos munkák társaságában.
2024 -ben jött el a gondolat, hogy újra számítógépet kell összeraknom, mert mindenki azon játszott körülöttem és a konzolon való futási sebesség és a felbontás sokszor arcpirítóan rossz volt.
Lelkesedést már nem hozott magával az új gép, de míg összeállítottam papíron és gyakorlatban azt jó élményként éltem meg.
Összességében szomorú vagyok, hogy 2 évente jön egy maréknyi kis cím ami megmozgat még bennem valamit. Manapság visszanyúltam a PC -s kezdeteimhez játékok terén és olyan sebességgel és minőséggel játszom újra őket amiket anno nem létezhetett. Elgondolkodtató számomra, hogy megéri -e ilyen drága eszközt tartani arra, hogy ritkán, de legalább szép látvány mellett próbáljak rá újabb megjelenésekre.
Vajon a mai generáció hogyan élte meg a videójátékos piac fejlődését ? Látnak -e olyan kirívó címeket, mint én anno ?
Annyi bizonyos, hogy tovább kell lépni egy bizonyos ponton a ragaszkodáson olyan dolgok felé, amik izgalmasak és új élményeket takarhatnak hosszútávon.
Ti mivel kapcsolódtok ki egy fárasztó nap után abban az 1-2 szabad órában ami megadatik ?

R9 290X teszt - 2. nekifutás - STOP - Frissítve

Újra visszatérek a jelen generációs AMD-hez. Ennek a legfőbb oka a kis költségvetés. A súlyosan túlárazott, használt GTX970-k sem segítettek a válogatásban, tehát egy teljes értékű Hawaii GPU-tól várom, hogy elégítse ki azt az elvárásaim.

Hogy mik is ezek?

Ami ennyi pénzért megjárja - nem várom el, hogy mindent a legdurvább részletességen futtasson, de legyen egy korrekt kompromiszumokkal övezett társ.

Tudom, hogy nagy az étvágya, így hangra és hőfokokra sincsenek hiú ábrándjaim. Ezt kicsit kompenzálva egy MSI Gaming modellt sikerült a magaménak tudni.

Miért nem szimpla 290? - A piac eléggé le van rágva és nem igen volt választék, de tetszik maga a kártya és a tény, hogy teljes értékű GPU dolgozik a kártyán, még mindig egy különleges érzés, ami még nagy tuninggal sem pótolható a kis különbség ellenére sem.

Kékhalálok? - Ez egy olyan probléma aminek az orvoslására az előző kártya óta tanultam még pár trükköt, de ha az egyik is bejön, már egy lépcsővel közelebb kerülök ahhoz, hogy a kártya maradjon hosszabb ideig.

A következő teszt

A mostani bejegyzés létrejöttéhez mérten, már 4-5 hónapja végeztem a 780 Ti méréseivel. Azóta nem sok minden történt a VGA piacon, mennek a pletykák az új kártyákkal kapcsolatban, de csak sejteni lehet, hogy mennyivel lesznek gyorsabbak, mint a jelenlegiek.

Tervbe van véve valamelyik /jövőbeli/ kártya beszerzése, így legközelebb akkor fogunk találkozni az írás alatti topikban. Itt már jelen lesz a 4K, mint DSR által nyújtott opció. Amikor használhatom normális sebességgel, akkor meg is teszem, mert nagy minőségi ugrás tapasztalható a játékok többségében.
Ide néha már kevés a 780, de ezalól jelenleg nincs kivétel, ami az 1 GPU-s megoldásokat illeti.
Ez számomra mindenképp fontos pont lesz az új kártya véleményezésénél.

2007-2014 - Egereim térképe

Annyira nem vagyok toppon az egeres cikkek írásában és nem is akartam száraz tényes és sok képes tesztet, helyette írtam egy rövidebb, tapasztalat és élménybeszámolót.

Milyen az, amikor az ember egy jól bevált beviteli eszközt lecserél, arra alapozva, hogy az "utód" teljesen más karakterisztikája lehet az igazi és eddig tévúton járt?
Alapjáraton természetesen nem így indul a történet:

A Logitech G500-t nem másért választottam 2010 környékén, mint a G5 bevált formájának megtartása végett.
A "kigyúrtabb" forma, a szabadon futható görgő, a több gomb és a rendkívül kedvező ár /13.500 Ft/, mind arra késztetett, hogy lecseréljem az addigra teljesen elkopott és idejét megszolgált G5-t.
Akkoriban és még most sem vagyok a szenzorok milyenségének rabja, tehát nem szoktam 20-30 G-nyi mozdulatot belevinni a játékomba azt figyelve, hogy vajon visszatolva, a célkereszt elcsúszott e fél centivel.
Ez nyilvánvalóan az én szemléletem gyengesége, de azt nagyon is észreveszem, hogy melyik "közvetlenebb" és melyiket érzem pontosabbnak.

4 vs 6 mag teszt - Bejelentő - Update #4

Úgy jöttek ki a dolgok, hogy ráteszem a kezem egy 6 magos, 12 szálas Xeon processzorra.
Mivel unikumnak számít a Logout-n az ilyen processzorok tesztje, így rászántam magam és elkezdtem írni egy kis cikket, hiába ígértem, hogy többet nem kaptok idén tőlem.

Jelen állás szerint a processzor 12 szálon vinni fogja a 4600+-s órajelet 7/24-re, ami meggyőző és sok kérdést vet fel.

Most kivételesen nem csak a játékokat fogom megnézni, mert 12 szálnak ott 2014-ben semmi értelme nincs.

Lényegében ez az i7 vs Tahiti Crossfire teszt 2014-s kiadása lesz, csak immár 6 maggal (is) és egy Hawaii GPU-val.

A kezdeti tervekhez képest a tesztelt beállítások és programok száma nem tagadom: megcsappant, de ez effektíve nem jelent semmit a teszt mondandójára és minőségére nézve.

2 beállítás lesz:

CPU limitre gyúró: ahol 3 dolog játszik: élsimítás elfelejtve, 720p, részletesség butítása.