Egy barátom Édesapja kórházba került. Ma - miközben beszélgettünk - rákérdeztem az Öreg hogylétére:
G: nincs szabad ágy, ezért kib@sztak egyet a folyosóra
és ott kell feküdnie
mondjuk az jó, hogy a nővérek mindig figyelnek rá
Egy barátom Édesapja kórházba került. Ma - miközben beszélgettünk - rákérdeztem az Öreg hogylétére:
G: nincs szabad ágy, ezért kib@sztak egyet a folyosóra
és ott kell feküdnie
mondjuk az jó, hogy a nővérek mindig figyelnek rá
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
3
...az amit egy masszőr nem ehet minden nap.
Ezt a szombatot viszont tuti vajas-fokhagymás pirítóssal, friss paradicsommal kezdem. Nagyon komoly, hétvégébe nyúló péntek esti randinak kell jönnie, hogy ne így legyen.
Anno még a masszőrélet előtt a nyarakat végigfokhagymáztam. A szúnyogok olyannyira utálták a vérem, hogy egy Duna-parti bográcsoláson a haverok csak néztek, mikor rászállt egy a karomra és továbbrepült.
A kérdés:
Milyen típusú autó vitte ki Ayrton Sennát a Hungaroring 1988-as futamának szabadedzéseire?
a.) FIAT 1500
b.) Wartburg
c.) Dacia
A nyeremény egy újabb érdekes de abszolút használhatatlan információ az autóversenyzés történetéből.
A megfejtés:
Katt ide, majd állítsd a lejátszó csúszkáját 10 perc 17 másodpercre!
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
5
Ma déltájt a Budaörsi úton elém toppant egy csinos meztelen nő.
...no, nem elém toppant, hanem az egyik családi ház felső szintjére sétált fel a külső lépcsőn, de mondanom sem kell, hogy nagyon meglepődtem Budapest egyik legforgalmasabb bevezető útjának közvetlen közelében egy ilyen váratlan helyzeten. Ő is meglepődött és kb. fél percig csak néztük egymást.
Az utolsó 15 másodpercben már mosolyogtam mint a vadalma, mondanom sem kell. Gyönyörű, napbarnított testével, hatalmas kebleivel azt az igazi "megcsípem a kezem, ezt nem hiszem el" érzést keltette. Mivel a házat magas palánk kerítés veszi körül, hamar összeállt a kép:
A hölgy békésen nudizott az udvaron, mikor is eszébe juthatott valami, amiért felszaladt a lépcsőn az emeletre. Gondolta, "senkit nem zavar", ha nem öltözik kapucnis overálba arra az egy percre, "úgysem néz ide senki" gondolatfoszlánnyal a fejecskéjében. Nem zavart. Meglepődtünk, mosolyogtam. ...egész nap.
Egy ma-gyar-ta-nár-nő szom-bat es-te meg-le-pő dol-got me-sélt. Nem tud-nak sza-va-kat el-vá-lasz-ta-ni a di-á-kok mi-ó-ta szin-te csak a ne-ten, és csak tör-delt szö-ve-ge-ket ol-vas-nak. A szer-kesz-tett szö-ve-gek-ben nincs el-vá-lasz-tás.
Me-ga-gyor-san for-má-ló-dik a nyelv.
Tippeld meg, hogy melyik napon fogy 10.000.000 alá Magyarország népessége.
Vajon melyik napon jelentik be, hogy tízmilliónál kevesebben vagyunk?
Áprilisban már csak alig 7 ezerrel voltunk a 10 milliós határ fölött.
Nyeremény nincs.
A legszebb a június 26-i USA-Ghána nyolcaddöntő hosszabbításának 121. percében Howard(1) és Kingson(22) kapusok csatája a ghánai 16-oson belül.
A 120. percben amerikai szöglethez készül Donovan(10). Tim Howard, a válogatottuk kapusa is esélyes a gólszerzésre, hiszen 10 csapattársával várja a beívelést. Kingson kiöklözi a hálóját fenyegető labdát, de az a jobb szélről balra, Bocanegra(3) felé tart. A fehér mezes hátvéd a lövését Howard kapus fejére helyezi, ám Kingson bravúrosan, szinte ellenfele orra elöl kiöklözve megmenti csapatát és lényegében összetöri az amerikai negyeddöntőbe jutás reményeit.
Szerintem Kingson - miközben Edu(19) "bakot tart" neki - és Howard légiharca a labdáért a 2010-es VB legszebb képsora.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
8
Didereg a lelkem és üres megint minden. Nehéz hetek, hónapok jönnek, de nem bánom.
Enyhül a magány ha az ember a VB döntős, kivetítős, együttnézős estén izzadtan összetapad barátokkal és másokkal a szurkolás sörgőzös hevében. Valaki boldog, van aki nem. Körbenézve Isten ezer kis rezgését látom és megnyugszik a szív, hiszen így együtt - öröm és bánat - egymáshoz - mint a test - oly' közeli.
Enyhül a magány mikor meztelen álmaim repítenek egy forró délután. Álmodom a lányról aki tudja, érzi, hogy a lenyugvó nap izzásában minden boldogságom, minden fájdalmam látom. Tudja, érzi és érti. Megszorítja kezem, gyengéden beletúr hajamba és lassan a vállamra hajtja fejét. Csak állunk és nézzük ahogy a hegy mögé bújik a nap. Álmodom, hogy elémtoppan és szemében láthatom a múltam és jövőm.
"Keresd a csillagokban,
keresd a földön,
Mindegy, hogy honnan jön,
csak jöjjön! Jöjjön!"
Jó néha kiürülni és helyet adni valami tisztábbnak, jobbnak, szebbnek. Újratöltheted szíved fioláját hittel, szerelemmel, vággyal, a megkopott elveiddel. Minden hajnalon újjászülethetsz, minden hajnalon új ember lehetsz. De ehhez bizton tudnod kell, hogy a jó, része a rossznak, pontosan ahogy a rossz is része a jónak.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
0