Power Metal Blog - Vol 3.

Ismételten jelentkezem egy újabb gyöngyszemmel.

Ezúttal azonban egy kisebb kitérőt iktatunk be, ugyanis a most következő banda nem teljesen a power metal kategóriába tartozik, de mivel sok hasonlóság fedezhető fel a stílussal ezért nem baj, hogy bekerült ide.

Hirdetés

Az első bejegyzésben megírt lista szerint fogok haladni, ezért a mai kiválasztott az Alestorm.

Az együttes tagjai:

* Christopher Bowes – ének, keytar (2004–jelenleg)
* Dani Evans – gitár, háttér vokál (2008–jelenleg),
basszus gitár, háttér vokál (2006–2008)
* Gareth Murdock – basszus gitár, háttér vokál (2008–jelenleg)
* Peter Alcorn - dobok (2010–jelenleg)

Albumaik:

* Captain Morgan's Revenge (2008), Napalm Records
* Black Sails at Midnight (2009), Napalm Records

A felvezetőben elhangzott kijelentés, miszerint nem teljesen power metal stílusban játszanak abban gyökerezik, hogy Skócia kies vidékéről származnak a srácok és bizony egy kicsit keményebb és szabadabb szájú nótákat írnak. Ők ugyanis a Folk és a Pirate (kalóz) metál elemeit ötvözik mesterien. Aki nem hallott volna még erről a fajta zenei irányzatról az ezen a linken tudakozódhat egy kicsit.

Röviden arról van szó, hogy a banda a tengerek nagy kalózairól és azok tetteiről zengenek sörszagú ódákat. Szövegeik eléggé érces és felvágós hangneműek, hűen tükrözve a kalózok világát. Szerepelnek benne ledér hölgyektől a fosztogatásokon át a jól megérdemelt ivászatokig minden. Elkalauzolnak minket a korabeli tengeri utakra, bemutatják, hogy miként is teltek a borús, ám cseppet sem unalmas hétköznapok egy kalózoktól hemzsegő hajón.

A kalóz mibenlétét szemlélteti a Wolves of the Sea, amiben felcsendülnek a morált javító énekek valamint az, hogy a hajó kapitányának - Morgan Kapitánynak - mindenki feltétel nélkül engedelmeskedik. Ez a nóta is tele van a folk zene jellemző elemeivel, habár a zenekar a népies elemeket nem a hagyományos hangszerekből, hanem digitális úton a keytar-nak nevezett szörnyűségből (én zongitárnak hívom :) ) csalogatják elő.

A Wenches and Mead című nóta semmi másról nem szól, mint amikor a tenger farkasai megérkeznek egy fosztogatásról, és irgalmatlanul kirúgnak a hámból, és követelik az ehhez szükséges elengedhetetlen kellékeket. Ezeket pedig hol is lehetne könnyebben beszerezni mint Nancy ivójában, ahol a legjobb sör folyik a csapról és omló hús a csontjáról jár minden megfáradt utazónak.

Természetesen a fiúk megemlékeztek szülőföldjükről is a Flower of Scotland című nótában, ami egy igazi ír kocsmazene hangulatát hozza el a hallgatónak. Ezek után azt hiszem mindenki levonhatja a konklúziót, de abban egyet érthetünk, hogy remek hangszereléssel és szövegírói készséggel lehet ivásra serkentő és lelkesítő zenét kreálni. Akit egy kicsit érdekel a banda, az nézze meg a Kettőnégyes srácok által készített interjút, amiben az Alestorm is szerepel, hiszen kis hazánkban is felléptek a Paganfesten. Figyelem, vulgáris kifejezések a videóban, csak saját felelősségre! :DDD

Addig is: Long Live Power Metal!

Power Metal Blog - Vol 1.
Power Metal Blog - Vol 2.
Power Metal Blog - Vol 4.
Power Metal Blog - Vol 5.
Power Metal Blog - Vol 6.
Power Metal Blog - Vol 7.
Power Metal Blog - Vol 8.
Power Metal Blog - Vol 9.

Tovább a fórumba.