Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#11301) salieven


salieven
aktív tag

Még lenne 1 olyan kérdésem emberek hogy ha netán valami gondom lenne ... akkor hogyan tudom a t-mobilos 2.2-es rendszert vissza rá rakni? Mivel ugye most rootolt a teló és nem jön be a t-mobile leírása szerinti FTM felirat ... szóval ebben is kérhetek 1 kis segítséget? :)

PSN: salieven

(#11302) Psychonaut válasza salieven (#11301) üzenetére


Psychonaut
addikt

Alig kellett volna visszaolvasnod. Ime: katt

(#11303) bunny válasza Psychonaut (#11299) üzenetére


bunny
csendes tag

Valahol anno azt olvastam (csak nem találom már hol) hogy pont az exe-s megoldás a rizikós és emiatt TPT-t váltás kell. De mondom nem értek hozzá, ezért is lenne jó a #1-be egy leírás gen1-gen2+2.3 rom for dummy

(#11304) Stirlitz válasza #19617792 (#11264) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Köszi az infot! :R Rákattanok.

(#11305) apeelme válasza bunny (#11303) üzenetére


apeelme
addikt

mindkét művelet veszélyes, de ismervén az átlag user számítógépét az azon lévő operációs rendszert az EXE-s műveletet én problémásabbnak ítélem...TPT-nél kevesebb a hibalehetőség! :K

(#11306) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Úgy néz ki nem a rom adta meg magmát, nem is a telefon, hanem csak a töltője. Simán usb-ről tölt a telefon, csak hálózatiról nem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11307) lsebestyen


lsebestyen
addikt

udv! van nalam egy zte blade. gen1 es, megeri gen2iteni vagy gen1 romot rakjak ra ha ilyen van e egyaltalan? mar jo reg volt nalam zte akk meg olyan h gen2 nem is letezett:) koszi

(#11308) Psychonaut válasza apeelme (#11305) üzenetére


Psychonaut
addikt

TPT-vel nem lehet teljeskoruen GEN2-esiteni.

bunny: valoban "veszelyesebbnek" itelik az exe-t, de szamodra nincs mas megoldas.

lsebestyen: GEN2-esits majd tegyel fel fozott ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#11310) apeelme válasza Psychonaut (#11308) üzenetére


apeelme
addikt

igen, elnézést félrevezető volt amit írtam, természetesen az EXE a kötelező bunny fórumtársnak hiszen azzal lesz csak teljes értékű GEN2, én csak a műveletek közötti különbséget ecseteltem...ami ugye vonatkozik a már GEN2-es telefon esetleges gyári állapotra való visszaállítására is...

(#11272) jano_77: az előbb ránéztem az általad küldött log file-ra, sajnálatos módon tapasztaltam hogy NEM szűz rom-on tevékenykedtél... :( :F

(#11311) salieven: maga a folyamat és a nem megfelelő előkészület a veszélyes...

[ Szerkesztve ]

(#11311) salieven


salieven
aktív tag

"Gyári T-mobilos TPT csak T-MOBILOS KÉSZÜLÉKEKRE: gyári méretű partíciók, gyári recovery, RENDSZERT, ROMOT TARTALMAZ Ezzel a módszerrel a teljes gyári állapot is visszaállítható."

magyarul ha nekem egy gen2es 2.2-es gyári zte bladem van akkor ezzel a cuccal teljes egészében vissza állítható arra? Mivel ugye frissítettem ... de a téglásítást nem értem még mindig ... miért olyan veszélyes ha ez csak visszaállít?

PSN: salieven

(#11312) Psychonaut válasza salieven (#11311) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, ez mindent visszaallit gyari allapotura es viheted gariztatni.

Miert veszelyes: mert a flasheles sosem a legbiztosabb muvelet, leven olyan rendszerszintu dolgokat torol, majd ir vissza, amik letfontossaguak a telefon mukodesehez, es ha valahol megakad a muvelet (akar kulso, akar belso hiba miatt), akkor az vegervenyesen tonkreteheti a keszulekedet.

(#11313) salieven válasza Psychonaut (#11312) üzenetére


salieven
aktív tag

ez most kicsit elbizonytalanított :Y remélem azért menni fog minden gond nélkül és nem kell tényleg beépítenem a szobám falába :D

apeelme: a folyamatot értem hogy veszélyes ... a nem megfelelő előkészület? ezt hogy értsem? :F

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#11314) Psychonaut válasza salieven (#11313) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem lesz semmi gond minden valoszinuseg szerint, ne aggodj. A TPT-s megoldassal szerintem meg senki nem csinalt teglat a telefonjabol.

(#11315) lsebestyen válasza #40993792 (#11309) üzenetére


lsebestyen
addikt

hogyan tudom a legbiztonságosabban gen2íteni? mert olvastam, hogy a t-mobile oldaláról frissítők közül egy párnak téglásította a telefonját... :R

(#11316) TRob1 válasza lsebestyen (#11315) üzenetére


TRob1
veterán

Pedig úgy tudod.. csak legyen fenn megfelelő driver a gépeden, ne legyen áramszünet (ha lapos, legyen benne akksi és hálóra is rádugva), stabil win alól csináld, ne előlapi usb-ről hanem hátlapról (ha asztali PC), figyelj oda... nagyjából ennyi, és nem lesz gond.

¤ R'n'R ¤

(#11317) Psychonaut válasza lsebestyen (#11315) üzenetére


Psychonaut
addikt

Neked nyolc hozzaszolast kellett volna visszaolvasnod: igy. Es csak igy.

(#11318) salieven válasza Psychonaut (#11314) üzenetére


salieven
aktív tag

rendben akkor neki is állok :)

PSN: salieven

(#11320) lsebestyen válasza Psychonaut (#11317) üzenetére


lsebestyen
addikt

oké, csak régen még kelzsoca kirakott egy másik lehetőséget is/mmint én úgy emlékszem/, gondoltam inkább rákérdezek :R

(#11321) salieven


salieven
aktív tag

na már csak 1 problémám van .. nem tudom letölteni mert egyik fájlmegosztón se elérhető már a file ... nagyon jó .... szóval ezt lehetne valahogy máshonnan esetleg megszerezni? :)

PSN: salieven

(#11322) Thrawn válasza salieven (#11321) üzenetére


Thrawn
félisten

A szolgáltatói frissítést szeretnéd fájlmegosztóról letölteni? :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11323) salieven válasza Thrawn (#11322) üzenetére


salieven
aktív tag

nem hanem azt a TPT-s megoldást ami visszaállítja a telefonom alap állapotra alap rom-al ... mivel nekem ami a tmobile oldalán le van írva nem akar működni az istenért ... nem akar megjelenni az "FTM" felirat hanem helyette a root menü jön be :( és így nem tudom visszaállítani alapra a romot :(

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#11324) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Nem tudom felrakni a hivatalos frissítést, mert nem aktiválódik a start gomb! ZTE_Android_Driver_W7.exe <- ezt a drivert raktam fel, a fastboot mappát bemásoltam a C:-re de így sem jó. win7 64 bit. mi lehet a gond? :R

(#11325) Thrawn válasza salieven (#11323) üzenetére


Thrawn
félisten

Vissza kell állítani a gyári recoveryt és menni fog az exés frissítés.
gyári FTM recovery

lsebestyen: Mire kell neked a fastboot? A telefonodon FTM felirat van amikor csatlakoztatod a géphez?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11326) lsebestyen válasza Thrawn (#11325) üzenetére


lsebestyen
addikt

igen. ftm van, a drivert is felraktam, de mikor csatlakoztatom azt írja, h hsusb device nincs telepítve... :W

(#11327) Thrawn válasza lsebestyen (#11326) üzenetére


Thrawn
félisten

Hagyd a kábelen a telefont, a kérdőjeles HSUSB eszközt távolítsd el eszközkezelőből, majd ugyanitt kerestess új hardvert hátha felismeri rendesen. Ugyanezt megpróbálhatod úgy is, hogy a HSUSB eszköz eltávolítása után újraindítod a géped. Opcióként még megadhatod neki kézzel is a drivert ha tudod merre van az INF fájl amit a telepített driverpack feltett.

szerk: Ha jól emlékszem akkor a gyári frissítő EXE rak fel drivert is.

Psychonaut: Így kezdődött a kérdés: "Nem tudom felrakni a hivatalos frissítést"
Véleményem szerint az EXE-s és TPT-s frissítés kb ugyanannyi veszéllyel jár (ha kiiktatjuk az egyenletből az user errort akkor a téglásodás esélye elenyésző).

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11328) Psychonaut válasza Thrawn (#11325) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az exe mar tobb keszulekbol is teglat csinalt, ezert szoktuk a TPT-t ajanlani. ;)

(#11329) salieven válasza Psychonaut (#11328) üzenetére


salieven
aktív tag

de a TPT-t meg nem tudom honnan leszedni mivel egyik fájlmegosztón se volt fenn :(

PSN: salieven

(#11330) Psychonaut válasza salieven (#11329) üzenetére


Psychonaut
addikt

Olvastam, de nem tudok segiteni, mert nekem nincs meg. De ha megnezed, nem is neked valaszoltam. ;)

(#11331) Thrawn válasza salieven (#11329) üzenetére


Thrawn
félisten

Aha. Viszont TPT-hez nem kell gyári, FTM recovery.
Innen mindhárom letölthető még: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11332) salieven válasza Psychonaut (#11330) üzenetére


salieven
aktív tag

tudom hogy nem nekem írtad ... de akkor teszek fel 1 kérdést? Ha téglásodik a telóm azt miből tudom és mivel lehet orvosolni? Vagy az akkor már végleg úgy marad?

PSN: salieven

(#11333) Psychonaut válasza salieven (#11332) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha teljesen tegla lesz, akkor azt mar semmivel nem tudod. Megprobalhatod bevinni szolgaltatohoz, hatha cserelik, de ehhez sem szabad sok remenyt fuzni, elvegre garanciat megszego valtoztatasokat hajtottal vegre a keszuleken.

(#11334) salieven válasza Psychonaut (#11333) üzenetére


salieven
aktív tag

na jól van .exe-s megoldással nekiugrok aztán ha nem lesz semmi akkor így jártam ... mind1 ... mondjuk TPT-s el is csinálhatom ...

PSN: salieven

(#11335) hr2 válasza salieven (#11332) üzenetére


hr2
őstag

Ha netán tégla lesz és nem cserélik, akkor keresel egy GSM üzletet ahol van JTAG és egy kis pénzér megcsinálják neked.

(#11336) Psychonaut válasza salieven (#11334) üzenetére


Psychonaut
addikt

TPT-vel tenyleg kevesebb az esely arra, hogy teglasitsd, semmilyen erv nem szol az .exe mellett.

(#11337) salieven válasza Psychonaut (#11336) üzenetére


salieven
aktív tag

rendben inkább azzal állok neki :) esetleg nem tudsz segíteni msn vagy valami? ott gyorsabb és tudnád is mondani mit hogyan pontosan még is csak saját tapasztalattal rendelkezel :)

PSN: salieven

(#11338) Psychonaut válasza salieven (#11337) üzenetére


Psychonaut
addikt

Miben kellene segiteni? Letoltod a TPT-t, letrehozol a memoriakartyad gyokereben egy "image" mappat (idezojelek nelkul ertelemszeruen), abba bemasolod az image.bin fajlt, kikapcsolod a telefont, majd Menu es Volume+ nyomvatartasaval bekapcsolod. Lefut a folyamatjelzo, es keszen vagy.

(#11339) t181


t181
senior tag

Üdv!
Bevittem T-pontba a telót, rossz hangszóróval, azt mondta a srác, hogy cserélik.
Na most, nem úgy volt, hogy nincs több Blade?
Mert webshop-ban nem látok, és mintha itt olvastam volna, hogy nem kapható több.
Mit kapok? :S

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#11341) TRob1 válasza t181 (#11339) üzenetére


TRob1
veterán

De mintha azt is olvastad volna utána (csak már nem emlékszel :P ), hogy ilyenkor még azért tartalékolnak pont a gariztatások miatt. (Meg ugye vannak a "felújított újak" is. :DDD)

¤ R'n'R ¤

(#11342) t181 válasza #40993792 (#11340) üzenetére


t181
senior tag

Köszönöm a gyors választ! (és #11341) TRob1
Ajj...pedig reménykedtem, hogy azt mondják, hogy csak egy Skate-et, vagy egy Moto Defy-t tudnak adni helyette...:D
Na mindegy... Már csak attól tartok, hogy egy minden porcikájában hibás Blade-et kapok...

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#11344) tlac válasza #40993792 (#11343) üzenetére


tlac
nagyúr

na nekem meg van a 4. bladem is...
az utóbbi pár héten folyamatosan hordtam vissza őket, mert első pillanattól kezdve volt valami bajuk, többnyire mindig valamennyire átnéztem átvételnél őket, de arra nincs lehetőség, hogy fél óráikig tesztelgessem, így aztán mindig pár órával később fedeztem fel a hibákat

az a tapasztalatom, hogy egyszerűen nem létezik tökéletes blade, mindegyiknek van legalább 1-2 apró problémája, a mostani legalább funkcionálisan jól működik

mivel most több darab is járt nálam, a következők a benyomásaim:
-az oldalsó hangerő nővelő, csökkentő gombok egyiken sem tökéletesek (azt tippelném, hogy ezek tényleg javított változatok lehetnek és valahogy nem sikerül olyan jól összerakni, mint újkorában)
-volt nálam 2 db, amiknek szerintem újabb kijelzőjük lehetett (a mostani, legutóbbi nem olyan), elsőre szokatlan, teltebbek a betűk, és kontrasztosabb összességében a képe, szerintem szebb
-ebben bizonytalan vagyok, de mintha erősebb tudtak volna rezegni

(#11346) TRob1 válasza tlac (#11344) üzenetére


TRob1
veterán

Az enyém tökéletes elsőre, már 1 éve. :P

¤ R'n'R ¤

(#11347) Keeperv85 válasza #40993792 (#11343) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A mai mesedélután rovatunk olvasták...

(#11348) tlac válasza TRob1 (#11346) üzenetére


tlac
nagyúr

az a kérdés, hogy mennyire vagy szigorú ;)

az első nekem is tök jól ment majdnem egy évig, idővel elkezdett recsegni
plusz volt egy kicsit jobban látszódó pixelhibája is

(#11349) TRob1 válasza tlac (#11348) üzenetére


TRob1
veterán

Nem vagyok olyan szigorú :D De amíg Én nem tapasztalok semmi rendellenességet (pixelhiba, lötyögő gombok/hátlap, recsegés, foltok, por, fagyás...stb) addig számomra Tökéletes. És most egyelőre ez a szitu. :K (Ami remélem marad addig így, míg úgy nem döntök, hogy cserélném másra. kopp-kopp)

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.