Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Samus válasza crok (#6745) üzenetére


Samus
addikt

Megvan a ludas. a gyári témák alkalmazás a felelős. Az alkalmazás beállításaiban a személyre szabott ajánlások kikapcsolásával remélhetőleg megoldódik az állandó értesítés problémája.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6752) Croft-21 válasza Samus (#6751) üzenetére


Croft-21
őstag

Megnéztem, nekem az eleve ki van kapcsolva.

(#6753) beach head


beach head
senior tag

A tárhely adatoknál 10gb "Egyéb" címszó alá sorolt tartalom van. Hogyan lehet ezt törölni? Gyakorlatilag folyamatosa kúszik felfelé a foglalt tárhely mértéke, holott max csak frissítéseket szed le a teló, a képek videók pedig sd-re mennek alapból....

(#6754) crok válasza beach head (#6753) üzenetére


crok
nagyúr

Nincs kedvem n+1; n>5 leírni :D Tessék, itt leírtam, összefoglaltam mi az, miért nem akarsz tőle megválni és miért értelmetlen és rossz a MIUI tárhelykezelője és mivel lehet jobban megnézni. Nem, attól nem akarsz megválni, nem, az hogy a képek videók az SD-re kerülnek attól még pl. a rendszerappok adata is oda van számolva, köztük a Galéria is ami pl. a Best photo meg a Memories meg az anyámtyúkja miatt hízik mintha nem lenne holnap, aztán ott van pl. a GMS (Google Mobile Services) ami hipphopp önmagában 600..700MB, nyilván nem szeretnél megválni tőle (gondolom, de ha meg igen akkor rossz ROM-ot használsz..), ésatöbbi, et cetera, leírtam. (:

(#6755) Danecay válasza crok (#6746) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, az alulról felhúzható menüben van. Azt hidzem nem ez a gyáti beállítás, én állítottam át ilyenre ha jól rémlik, csak elfelejtettem :W

(#6756) Samus válasza Croft-21 (#6752) üzenetére


Samus
addikt

Igazad is van, mert így is jön az értesítés.

A mai (és tegnapi is) viszont megint kicsit aggályos nekem. A Váltakozó Háttérképek (Wallpaper Carousel) tud olyat, hogy reggel (6 és 10 között, első aálakommal kézzel kell felhúzni, mert ekkor sem az arcalapú, sem az ujjlenyomat nem megy, utána csak akkor látni, ha nem volt elég gyors a feloldás, vagy nem a tulajdonos csinálta) mindig mást rak a zárképernyőre, és szépen mutatja az időjárást, tartózkodási helyet, illetve pár sorban mesél az adott napi képről. Kínaiul. Mert ugye az EU miatt ez a ficsőr nálunk nem működik. Annyira kínai, hogy alapból a dátum és idő is kínai írásjeles, de pár másodperc után szépen átváltozik (áttűnési effekttel!) arab betűre és angolul írja legalább a hónapot.

De a lényeg. KFC reklám fogadott. Igyekszem megörökíteni, ha újra előjön.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6757) lajxko


lajxko
tag

Sziasztok!

Arra van ötletetek, hogy hogy tudnám fixálni ezt:
Galéria app - Felvett videó lejátsztása - Lejátszás közben beakad véletlenszerű időpontokban a hang, és utána egyre jobban kezd elcsúszni a képtől.
Nem formáznám le ezért a telót. Galéria app adatait próbáltam törölni, hátha segít.., de csak gyorsítótárat enged, van felhasználói adat 3,33 GB.
Galéria verzió: 2.2.19.15-global
MIUI verzió: 12.5.1.0 Global, stabil

Korábban nem volt ezzel gond, viszont nem tudom behatárolni, hogy pontosan mióta van ez így. Érdekesség, hogy ugyanezek a felvett videók VLC Playerben tökéletesen lejátszódnak.

[ Szerkesztve ]

(#6758) aprokaroka87 válasza lajxko (#6757) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Telefon kamerájával felvett videó?

Vlc player is hardveres gyorsítás-al játsza le?

(#6759) lajxko válasza aprokaroka87 (#6758) üzenetére


lajxko
tag

Igen, kamera alkalmazással felvett.
VLC: Default beállítások, nem piszkáltam hozzá.
Most megnéztem VLC-n belül, ott Automatikusra van állítva a hardveres gyorsítás ( opció még a kikapcsolva, dekódolásgyorsítás és a teljes gyorsítás)

A Galéria alkalmazás felhasználói adatait közben sikerült törölni manuálisan ez alapján, de nem segített.

(#6760) Viktor0610 válasza lajxko (#6757) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha másik appban jól játsza le a videót, akkor miért foglalkozol vele, hogy a gyári app rosszul jeleníti meg?
Amúgy én megpróbálnám a Mi Videó adatait is törölni, hátha ott van valami gond.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6761) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

Az ajánlott alkalmazásokat hogy lehet kikapcsolni?
Nem találom!

(#6762) crok válasza Papix (#6761) üzenetére


crok
nagyúr

(#6763) Papix válasza crok (#6762) üzenetére


Papix
tag

Köszönöm!

(#6764) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

RJZEUXM verzió van a telefonon. Ota-n keresztül lett frissitve amikor feldobta. A kérdésem az lenne, hogy ota-n is letölti a teljes kb 2.5 gigás frissítési csomagot?
Huaweiem volt ezelőtt a készülék előtt, ott nem mindig a teljes csomagot nyomta fel frissítéskor ota-n.

[ Szerkesztve ]

(#6765) puhos363


puhos363
tag

Üdv!
Még semmi hír arról, hogy mikor lesz kiadva a global 12.5-ös frissítés? Ez már kész röhej!

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6766) crok válasza puhos363 (#6765) üzenetére


crok
nagyúr

Semmi.. eeeeelvileg build mar 5-odike ota van de meg "tesztelik".. vagy igaz vagy nem, Telegramon irta valaki akinek elvileg van hozzaferese az OTA szerverhez. Nevetseges, ahogy mondod..

(#6767) aprokaroka87 válasza puhos363 (#6765) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk a júliusi biztonsági patch is gáz kezd lenni....

Még ha nem is mindig fontos dolog.

(#6768) Mátés


Mátés
csendes tag

Sziasztok! Redmi Note 9 Pro joyeuse készülékemet frissítettem a MIUI 12.5-re, android 11-re. Nem jött be, most szeretnék visszaállni régebbi verzióra mindenből, arra, amivel alapból kijött a telefon a gyárból, vagy a legfrissebb, Android 10 alapú rendszerre. Ezt hogyan tudnám kivitelezni, hogy ne haljon meg a telefon, a bootloader legyen visszazárva és a garancia is maradjon meg. Az eszköz Telenoros. Köszi!

(#6769) Samus válasza Mátés (#6768) üzenetére


Samus
addikt

Bootloader-t mindenképp nyitni kell, utána kell a legutolsó 10es ROM, ez EEA (EU-s készülék) esetén a V12.0.4.0.QJZEUXM (a fastboot verzió kell). Itt egy guide a Miflash használatához, igazából ha a driverek fent vannak, akkor még ez sem kell, mert a fastboot ROM tartalmaz előre kreált bat fájlokat különböző műveletekre, többek között flash & lock-ra is.

A bootloader nyitása a macerás (időigényes, szó szerint, mert várni kell rá) folyamat.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6770) Mátés válasza Samus (#6769) üzenetére


Mátés
csendes tag

Köszönöm szépen. Addig sikerült eljutnom, hogy a mi unlock kiírta, hogy 168 óra múlva próbáljam meg és ne adjam hozza újra a fiókot. Ez valószínű, normális ugye, ez az az említett várakozás. 1 hét múlva, ha ismét megpróbálom akkor unlockolni fogja?

(#6771) crok válasza Mátés (#6770) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, normális, és most akkor jön a várakozás: kerek 168 óra múlva pedig már menni fog az unlock mikor rányomsz a gombra (ha az istenek is úgy akarják, mert ugye Xiaomi - meg AMD gépen meg se próbáld, Intelen megy). Ja és a telefonon mostmár tényleg ne add hozzá a fiókot az fejlesztői menü OEM feloldása alatt (megint, újra, érted) mert akkor a 168 óra újraindul..

[ Szerkesztve ]

(#6772) Danecay válasza crok (#6771) üzenetére


Danecay
őstag

Mit ne próbáljon meg AMD gépen? A Flash-elést?

(#6773) crok válasza Danecay (#6772) üzenetére


crok
nagyúr

Unlock. Ismert problema sajnos, Ryzen-en kiakad a MiUnlock.

(#6774) csévoka


csévoka
csendes tag

Sziasztok
Van valami megoldásotok arra hogy ha nappali vagy erősebb fény éri a telefont ne világosítsa túl a színeket!? A fekete világos szürke lesz, stb....

(#6775) puhos363 válasza csévoka (#6774) üzenetére


puhos363
tag

Újraindítás.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6776) Danecay válasza crok (#6773) üzenetére


Danecay
őstag

Nem tudom, nekem Ryzen 5 2600X procom van, azon unlickoltam a sajátés a párom telefonját is, minden gond nélkül.

(#6777) lajxko válasza Viktor0610 (#6760) üzenetére


lajxko
tag

Mert kényelmetlen a VLC-vel sz@rakodni. Rögzítek egy videót Kamera alkalmazással, bal alul kattintva rögtön át tudnék váltani a Galéria nézetre és visszanézni, de neeem, keressem ki a VLC Playerben, ami megnyitáskor elkezdi végigscannelni a belső tárhelyet meg SD kártyát.

Mi Videó adait is töröltem. Ezt alkalmazást amúgy még soha nem használtam. Kiváncsiságból ebben is megpróbáltam lejátszani a videókat, de itt is akadnak.

(#6778) crok válasza Danecay (#6776) üzenetére


crok
nagyúr

Pedig tuti bajos (volt, meg nehany hete is jartunk "igy", MIUI topikban is volt nemreg egy eset, c.mi.com-on is benne van a leirasban meg szerintem).

(#6779) lajxko válasza lajxko (#6777) üzenetére


lajxko
tag

Viszont az irány jó volt, az MI Videó alkalmazás frissítéseit le tudtam törölni, így most tökéletesen lejátsza mindenhol a videókat ahogy nézem. :C

(#6780) csévoka válasza puhos363 (#6775) üzenetére


csévoka
csendes tag

Okés
De ez nem megoldás!
Más ötlet?

(#6781) puhos363 válasza csévoka (#6780) üzenetére


puhos363
tag

Tudtommal nincs. Vagy elfogadod, vagy újraindítod.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6782) Viktor0610 válasza puhos363 (#6781) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az újraindítás nem oldja meg a problémát.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6783) kanyi51 válasza csévoka (#6780) üzenetére


kanyi51
senior tag

Fényerőszintnél nézted már? Napfény mód?

(#6784) csévoka válasza kanyi51 (#6783) üzenetére


csévoka
csendes tag

Másnál ez nem jelentkezett?
Beállításokban nem lehet javítani rajta!
Programokkal próbáltam de csak mutatják a fény érzékelési értéket, ami nagyot ugrik napfénynél.

(#6785) crok válasza csévoka (#6784) üzenetére


crok
nagyúr

De, persze, már én is írtam róla csak már nem tudom hogy hogy keressem vissza.. Telegram-on a Joyeuse hivatalos csatornán is elsírtam meg c.mi.com-on is írtam róla, még a feedback ID-t is betettem amit generáltam hozzá.. senki le se s.*rja :D Ez a Qualcomm egy feature-e amit a SoC csinál a fényérzékelővel együtt (Assertive Display) és nincs rá gomb hogy ki tudd kapcsolni. Navigálás közben kocsiban pl. rettentő idegesítő.. és nem csak ez a Xiaomi csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#6786) Samus válasza csévoka (#6784) üzenetére


Samus
addikt

Ezzel együtt kell élned. Akinél nem jelentkezett, az nem vette észre. Én először azt hittem, rosszul látok, utána azt, hogy elromlott a panel. Kellett pár hónap, amíg rájöttem, hogy erős, direkt fényben csinálja.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6787) puhos363 válasza Viktor0610 (#6782) üzenetére


puhos363
tag

Nálam igen.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6788) csévoka válasza Samus (#6786) üzenetére


csévoka
csendes tag

Köszönöm a választ!
Akkor veszek egy stressz labdát 😁

(#6789) csévoka válasza crok (#6785) üzenetére


csévoka
csendes tag

Köszönöm a választ!

Akkor veszek egy stressz labdát 😁

(#6790) redcordoba


redcordoba
csendes tag

Üdv!
Eddig, ha bejövő hívást nem volt módomban felvenni, akkor megnyomtam a power gombot és elhalkult-elsötétült az egész. Mostanában 2 másodpercre lesz csak inaktív, majd megint feléled a kijelző és megy a bejövő hívás tovább. Be lehet előbbi opciót valahol állítani?
Köszi!

(#6791) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy erre a redmi note 9 pro-ra, hol lehet találni android 11-et? Mert sehol nem találom, van mindenféle verzió, csak a miénk nincs ami gyári OTA.

MIUI 12.0.4.0 van most rajta, és QJZEUXM a száma.

Köszi előre is!

(#6792) crok válasza Fruityloops (#6791) üzenetére


crok
nagyúr

Itt talalod: [link] De az osszefoglaloban a hivatalos letolto linken is ott van a ROM. Ebben [link] osszeirtam mindent is. Ha akarod akkor mehetsz egybol A11-re, van aki egybol valtott es nem volt gondja (de a velemenyem ezugyben ott van egy hsz-ben azutan amit linkeltem [link]).

[ Szerkesztve ]

(#6793) Fruityloops válasza crok (#6792) üzenetére


Fruityloops
tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, és a linkeket, köszi tényleg!
Most már csak az a kérdés, hogy én úgy emlékszem a telefonról a miuinál kéne beadni azt a 3 pöttynél, de nincs olyan lehetőség, hogy betallózni a rom-ot, hogy is kellett megcsinálni telón azt, hogy a 3 pöttynél fent kiadja azt a menüt is a frissítésnél, hogy betallózni vagy ilyesmi csomagot a telefonról..? Mert rátöltöttem most a telóra egy könyvtárba a letöltött rom-ot.

(#6794) crok válasza Fruityloops (#6793) üzenetére


crok
nagyúr

Update app-ben nyomkodd 8..10x a MIUI logot, majd kiirja hogy mostmar kibovult a menu, lesz tallozas is.

(#6795) crok válasza crok (#6766) üzenetére


crok
nagyúr

Na elvileg ugyanaz az ember aki azt mondta hogy Okt. 5 óta van az OTA szerveren 12.5 build a Global-ra (MIXM) most azt állítja hogy van új build : D már csak nevetek rajta.. az előzőről se tudott egyetlen Mi Pilot se.. most meg még hozzátette hogy "talán Enhanced" : D Szóval inkább csak off-offban írom meg itt............. egyre "viccesebb" ez a helyzet.

(#6796) crok válasza crok (#6795) üzenetére


crok
nagyúr

Hát ez kész :D :D :D
EU-ra (EEA-ra) most jött ki egy Mi Pilot build megint :D :D :D
MIUI 12.5.4.0.RJZEUXM
miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.4.0.RJZEUXM_9a0a5fa02b_11.0.zip
Global-ra (MIXM) még mindig seeemmmi.

(#6797) Trooper82 válasza crok (#6796) üzenetére


Trooper82
senior tag

Talán Enhanced? Bocs :DD

[ Szerkesztve ]

(#6798) steele80 válasza crok (#6796) üzenetére


steele80
senior tag

Én még mindig 12.5.1-en vagyok RJZEUXM verzióval. Akkor a 12.5.4 előtt már volt egy?

(#6799) crok válasza steele80 (#6798) üzenetére


crok
nagyúr

[Volt], egy 12.5.3.0 de az is Mi Pilot.

(#6800) puhos363 válasza Trooper82 (#6797) üzenetére


puhos363
tag

Az nem jó sztem.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.