Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) laracroft válasza crok (#7698) üzenetére


laracroft
aktív tag

Igen persze

(#7702) Rugólábserif


Rugólábserif
lelkes újonc

Üdv mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség arra, hogy a hangszóró hangerőt módosítsam?
Este túl hangos a leghalkabb is.

(#7703) Samus válasza Rugólábserif (#7702) üzenetére


Samus
addikt

Persze. Használj fülhallgatót. Olcsón kapni jópofa TWS-t is már (valami Xiaomi-t láttam mStore-nál 7k pénzért). Másik módszer a szivacs a hangszóró elé. De a fülhallgató jobb.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7704) Rugólábserif válasza Samus (#7703) üzenetére


Rugólábserif
lelkes újonc

Hogy ezek nekem nem jutottak eszembe! :DDD
Végülis a teljesítik a feltételt, de természetesen te is tudod jól, hogy nem ilyesmire gondoltam! ;]

(#7705) draco31


draco31
veterán

WiFi-vel és a hotspottal nem vagyok megelégedve amit produkál.
Néha gondol egyet, és eldobja, aztán vissza is csatlakozik. A hotspot része meg néha elfelejt netet is adni. Remélem ez még azért javítódik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7706) Samus válasza Rugólábserif (#7704) üzenetére


Samus
addikt

Tudom, de más megoldás nincs. A hangerőállítás szoftver adottság, azt mókolni nem tudod.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7707) draco31


draco31
veterán

Be van állítva a sötét mód. És pár alkalmazás amit nem akarok hogy átvegye a sötét módot, mégis sötét. Ezt hogy lehet megváltoztatni, ha egyébként az alkalmazásban nincs ilyen mód?
Megjelenítésnél a további sötét mód lehetőségek, itt kellene szerintem kivenni a pipát, ha nem akarom, hogy az adott app is sötét legyen.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7708) Viktor0610 válasza draco31 (#7707) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Megjelenítésnél a további sötét mód lehetőségek, itt kellene szerintem kivenni a pipát, ha nem akarom, hogy az adott app is sötét legyen."
Igen.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#7709) paolinho


paolinho
őstag

Annak mi lehet az oka, hogy amikor szeretnék fastboot-ból romot cserélni (a jelenlegi indonézt cserélném xiaomi.eu-ra) akkor fastbootba téve a telót a kiadott parancs(ok) ellenére nem történik semmi. Olyan, mintha a PC nem látná az eszközt. De egyébként látja, mert le tudtam menteni kábellel adatokat a telepítési szándékot megelőzőleg.
"C:\adb>fastboot devices" parancs után egyszerűen visszadob C:\adb> - re.
Korábban minden gond nélkül sikerült mind a TWRP-t feltenni, mind a rom-okat cserélni, most viszont valami érthetetlen ok kapcsán nem tudok fastboot alól TWRP-t sem tenni a telefonra. Mit ronthatok el?
Természetesen bootloader nyitva, USB hibakeresés bekapcsolva (ha egyáltalán ez szükséges), kábelt cseréltem, mert hátha..., és mégis megállt a tudomány nálam.
Esetleg volna erre valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#7710) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy a gyári töltőjére csatlakoztatva nem a szokásos Gyors töltés kiírást mutatja, hanem Mi Turbo Charge kiírást.
Ez az Android 11-el jött vagy valamelyik másik frissítéssel?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7711) Samus válasza HoTaZo (#7710) üzenetére


Samus
addikt

Ez a kezdetektől kezdve így volt. A hangja változott meg a 11es főverziónál. Nekem a régi jobban tetszett.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7712) HoTaZo válasza Samus (#7711) üzenetére


HoTaZo
addikt

Ok, sima Gyors töltésre emlékeztem. Általában szivargyújtós, mágneses csatlakozással töltöm, itthon teszem saját töltőjére, s nem figyeltem nagyon a kiírást.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7713) crok válasza paolinho (#7709) üzenetére


crok
nagyúr

Kabel es|vagy port csere megvolt? Win? Driverek tuti rendben, eszkozkezeloben latszik a keszulek? Ha a fastboot devices nem latja akkor ezeket nezd at.

(#7714) Upo válasza paolinho (#7709) üzenetére


Upo
addikt

cmd vagy powershell alatt vagy? Mert ha powershell, akkor
.\fastboot devices
(de ez cmd alatt is működik)
Ha valami frissítés átállította a parancssort akkor bele lehet szaladni, powershell alatt nem keres az aktuális könyvtárban, kizárólag a PATH változóban levő helyeken.
De nyiss egy rendszergazdai parancssort, és írd be ezt:
setx path "%path%;c:\adb;" /m
Utána a parancssort be kell csukni. De a parancs kiadása _után_ megnyitott parancssorokban már meg fogja találni a c:\adb könyvtárban levő programokat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#7715) paolinho válasza crok (#7713) üzenetére


paolinho
őstag

Nem azt mondom, hogy mindenhez értek, de ezek természtesen alap voltak. Látszik az eszköz, bár nem tudom, hogy ez így jó-e?!
[kép]
Upo: megcsináltam a parancsot, de ez sem hozott előlrébb.
[kép]

Ilyennel még sosem találkoztam, pedig már jópárszor cseréltem romot.
Holnap kipróbálom a laptopommal, hátha tényleg az eszköz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#7716) crok válasza paolinho (#7715) üzenetére


crok
nagyúr

Nem, az úgy nem jó. Ott nálad driver gond van (sárga háromszög felkiáltójellel). A MiFlash-ben benne vannak a driver-ek. Ezért nem látja a fastboot devices se. A mindenkori hivatalos MiFlash-t megtalálod a c.mi.com hivatalos fastboot ROM install guide-jában (Step 1 alatt ott lesz, nem adok linket hogy ha valaki rákeres akkor a guide-ot kövesse és a friss linkt, ne a linket itt). Elindítod és ott van benne a menüben a driver install vagy ahogy kicsomagolod ott van benne a driver mappa.
A kép szerint nem PS-t hanem sima cmd-t használsz, az úgy teljesen jó lesz neked - ha már a driver is rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7717) paolinho válasza crok (#7716) üzenetére


paolinho
őstag

Hála a MiFlash-driver-es ötletednek SIKERÜLT!!! A driver-install-t követően cmd-ből a fastboot devices parancs azonnal megralálta a telefont.
Újabb parancsok: fastboot flash recovery twrp.img, majd fastboot reboot, és már be is töltött a TWRP3.4.1B-joyeuse-fix
Az Install alatt a tárterületen csak valami ákom-bákom szövegek jelentek ugyan meg, de teljes adat törlést követően a pendrive-ről simán engedte telepíteni a 12.5.3-as romot. Ez egyébkén a legfrissebb ehhez a típushoz?

Viszont ha nem is telhesen idekapcsolódóan, de beleakadtam egy olyan hibába, amit nem nagyon értek, és nem is tudtam kezelni. Történt ugyanis, hogy a 15 second ADB Installert szerettem volna a laptopomra feltenni, de az alábbi képet adta a telepítő:
ADB-hiba
Ennek mi lehet az oka?

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a hathatós segítséget! :R
Egyelőre most mentésből mennek vissza az applikációk, aztán megpróbálom az NFC-t is összhangba hozni a GPay-jel, remélem menni fog gond nélkül.

(#7718) crok válasza paolinho (#7717) üzenetére


crok
nagyúr

TWRP helyett inkabb Orangefox [link], az friss is meg hivatalos is meg mukodik is.

A 15 sec ADB-vel megszivatta mar parszor magat sokmindenki, az XDA posztjaban [link] meg aki csinalja is leirta hogy egy borzasztoregi adb-t tesz fel (2015-ost!!) szoval ha mindenkepp azt akarod hasznalni te tudod de olvasd el az elso posztot vegig es tedd fel melle amit ir.. de megis inkabb azt mondom hogy ne ezt hasznald hanem vagy a minimal-t (esetleg a tiny-rt) vagy a rendes, teljes platform tools-t [link] itt sokmindent osszeszedtem ADB-vel kapcsolatban.

(#7719) paolinho válasza crok (#7718) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen ezeket az infokat is, megolvasom őket. Nem ragaszkodom semmihez se TWRP, se ADB kapcsán, csak ezek voltak a kelléktáramban.
Mellesleg a GPay is hibátlanul működik! :)

(#7720) Danecay válasza HoTaZo (#7712) üzenetére


Danecay
őstag

Nem elég a saját töltője, a saját kábele is kell a Mi Turbo Charge-hez.

(#7721) #46824192


#46824192
törölt tag

Szerintetek ez a nyomorék retekfon miért gondolja úgy ,hogy mától a netflix csak sd lehet?

(#7722) crok válasza #46824192 (#7721) üzenetére


crok
nagyúr

Mert elment vagy siman nincs Widevine L1 licenszed. Talan lehuz egy ujat itt: Settings -> Passwords & security -> Fingerprint unlock -> Fingerprint payments -> Widevine (L1)

[ Szerkesztve ]

(#7723) #46824192 válasza crok (#7722) üzenetére


#46824192
törölt tag

Igen, ez megoldotta. Köszi!

De mi az hogy elmegy meg nincs? Hová tűnik? Miért ba...dik el? Komolyan ,nincsenek nagy elvárásaim. Csak használnám ,semmi extra...

Egyébként L1 volt a telefonon , mégis manuálisan kellett frissíteni :W

[ Szerkesztve ]

(#7724) crok válasza #46824192 (#7723) üzenetére


crok
nagyúr

Lejar es nem frissul le automatikusan. Megesik.. Eleve mennie kellene magatol. De van hogy kell neki ilyenkor egy-ket nap is.. vagy a seggberugas :D
Nezd a jo oldalat: 5 percen belul volt megoldas :D

[ Szerkesztve ]

(#7725) #46824192 válasza crok (#7724) üzenetére


#46824192
törölt tag

Annak kéne seggberúgás ,meg más egyéb is (csak nem írhatom le) aki ezt a tákolmány telefont megalkotta.

[ Szerkesztve ]

(#7726) paolinho válasza crok (#7718) üzenetére


paolinho
őstag

Arra esetleg tudnál ötletet adni, hogy kell-e valamit beállítani ahhoz, hogy NFC-s fizetésnél elég legyen ujjlenyomattal feloldani a telefont, és lehessen azonnal érinteni?
Mintha azt olvastam volna valahol, hogy jogosultságot kellene ehhez adni neki.

(#7727) Bocy7


Bocy7
csendes tag

Sziasztok. Olyan problémám van tegnap óta hogyha valaki felhív vagy felhívom headset nélkül akkor sistergést és recsegést hallani. Headsettel működik. Hangot felveszek és fülesen vissza hallgatom akkor egyik oldalt csak sistereg és recseg a másik oldalon tisztán hallani mindent. Szerintetek mi baja lehet? Helyre lehet hozni?

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 EVA-AL10 Cunaja V14-Oreó (EVA-L09),Xiaomi Note 9Pro

(#7728) crok válasza Bocy7 (#7727) üzenetére


crok
nagyúr

Az pl. hogy rossz (esetleg zsebpiszoktol eltomodott) lehet a mikrofonod, megpedig az also. Gyari tesztet neztel mar ra (CIT)?

(#7729) HoTaZo válasza Danecay (#7720) üzenetére


HoTaZo
addikt

Hehe, s tényleg! :D
Samsung (gyors) töltő kábelével néztem meg most.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7730) Dévidzon válasza Danecay (#7720) üzenetére


Dévidzon
tag

Nálam az az érdekesség van, hogy a saját töltőjével gyorstöltés van, a Pad 5-höz kapott (azt hiszem) 22,5W-os töltővel meg turbo :Y

(#7731) Dévidzon válasza crok (#7724) üzenetére


Dévidzon
tag

Pad 5-nél napi szintű probléma sokaknak.

(#7732) Bocy7 válasza crok (#7728) üzenetére


Bocy7
csendes tag

Szia. Egyből ekkora db-t ír és teljes csend van a lakásba. Piszok nem látható,nagyítóval néztem és látszik a háló.

Huawei P9 EVA-AL10 Cunaja V14-Oreó (EVA-L09),Xiaomi Note 9Pro

(#7733) Bocy7 válasza Bocy7 (#7732) üzenetére


Bocy7
csendes tag

Persze hogy teloról nem tölti fel a képet.Megprobálom a frissitö csomaggal hátha szoftveresen van valami baja.Csináltam képernyöképet és egyböl 30db jelet ir,teljes csend van a lakásba.Végzett a frissitéssel feltöltöm a képet.

Huawei P9 EVA-AL10 Cunaja V14-Oreó (EVA-L09),Xiaomi Note 9Pro

(#7734) crok válasza Bocy7 (#7733) üzenetére


crok
nagyúr

Ha nem tölt fel képet.. és piszkáltad a MIUI optimalizációt.. akkor kapcsold vissza, mert az okozhatja többek közt ezt az anomáliát is (meg pl. GMail csatolmányok le-feltölthetetlensége, ésatöbbi..).

Ha alapból ilyen magas értékkel indul.. szerintem mikrofon lesz.. :((

[ Szerkesztve ]

(#7735) Bocy7 válasza crok (#7734) üzenetére


Bocy7
csendes tag

Gyári hangrögzítővel vettem fel hangot és olyan mint amikor belefúj a szél a mikrofonba,azt is kiprobáltam hogy beszéd hangszórón lejátszani a hangot és a telo tetején lévő mikrofonon játsza le a hangot. Optimalizációt vissza kapcsoltam és semmi változás,rég ki van kapcsolva.A képfeltöltés a huawein se működött.

Huawei P9 EVA-AL10 Cunaja V14-Oreó (EVA-L09),Xiaomi Note 9Pro

(#7736) Bocy7 válasza Bocy7 (#7735) üzenetére


Bocy7
csendes tag

[kép]
Na ezt adja be tesztelésnél.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 EVA-AL10 Cunaja V14-Oreó (EVA-L09),Xiaomi Note 9Pro

(#7737) Bocy7 válasza Bocy7 (#7736) üzenetére


Bocy7
csendes tag

Arra jutottam hogy küldtem egy hibabejelentőt,sok reményt nem fűzök hozzá de ahhoz se hogy reagálnak rá.

Huawei P9 EVA-AL10 Cunaja V14-Oreó (EVA-L09),Xiaomi Note 9Pro

(#7738) Upo válasza paolinho (#7715) üzenetére


Upo
addikt

Azért adta a hibaüzenetet, mert sima parancssorban adtad ki. Írtam hogy rendszergazdaiban kell, tehát a "futtatás rendszergazdaként" opcióval.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#7739) paolinho válasza Upo (#7738) üzenetére


paolinho
őstag

Aha, értem, köszi. Erre nem figyeltem. Szerencsére azóta már felment a rom, és egyelőre hibátlanul fut a rendszer. :)

(#7740) draco31


draco31
veterán

Másnak is telefonált már a zsebében a telefon magától?
Direkt kijelzővel kifelé hordom, és zseb mód is be van kapcsolva, meg ugye van ujjlenyomat vagy pin a feloldáshoz.
Favágósdi volt ma, aztán hív ismerős, hogy hívtam már vagy 3x, de nem szólok bele, csak a fűrészt hallja. Én meg pislogtam, hogy csinál ilyet a telefon? És ott is volt valóban a híváslistában a hívások.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7741) Samus válasza draco31 (#7740) üzenetére


Samus
addikt

Még soha nem fordult elő ilyen, pedig kb. Mindig a zsebemben van a telefon. Atomtölteteket még nem akart kilőni? Csak mert el kellene pusztítani, mielőtt komolyabban öntudatra ébredne :D Bocs a poénért

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7742) draco31 válasza Samus (#7741) üzenetére


draco31
veterán

Kérdeztem is öcsémet, 1 évig Ő használta. Azt mondta neki is csinált ilyet. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7743) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Ma, egy kis tájvideózás közben megharagudott a teló az SD kártyára, azóta nem ismeri fel.
Van megoldásotok, hogy újra írni-olvasni tudja? Felajánlotta a formázást, de még van rajta anyag, amit nem mentettem ki. Jó lenne visszanyerni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7744) crok válasza HoTaZo (#7743) üzenetére


crok
nagyúr

PC, kartyaolvaso es ellenorzes, gyanitom eldobta a mount-ot es ugy maradt a dirty bit. Ha egyaltalan felismeri majd, de remelhetoleg igen.

@draco31: akkor ez genetika, nem a keszulek :D

(#7745) crok válasza crok (#7372) üzenetére


crok
nagyúr

Van egy mai Xiaomi.EU ROM build:
xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.5.4.0.RJZMIXM_v12-11.zip [link]
Fura, mert az alapjaul szolgalo MIXM ROM-ot publikusan nem latom sehol (igy persze changelog sincs).

(#7746) crok válasza crok (#7745) üzenetére


crok
nagyúr

A SourceForge link eltűnt.. nem érhető el.. viszont bebootolt rendesen: a Security update dátum 2022-01-01 (eddig 2021. November volt) de egyelőre ennyit látok mint változás.

(#7747) crok


crok
nagyúr

Meg nemsoká érkezik majd többeknek is az EUXM-re egy V12.5.7.0, a changelog-ja annak csak a security update (2022-01-01).

(#7748) Danecay válasza crok (#7746) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem tölti a ROM-ot linkelt helyről, erről a mirror-ról: Virginia, USA - mVA1

(#7749) HoTaZo válasza crok (#7744) üzenetére


HoTaZo
addikt

:R
Remélem, hogy csak ez a gond.
De azt, hogy "eldobta a mount-ot es ugy maradt a dirty bit", azt hogy lehet javítani? A kártyaolvasó+ PC (szerencsére még van nálam egy laptop...) és ellenőrzés utáni folyamatra gondolok...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7750) crok válasza HoTaZo (#7749) üzenetére


crok
nagyúr

Pont úgy lehet javítani ahogy leírtad. Ha nem rendesen lett leválasztva akkor a filerendszerben nyoma van ennek. Viszont a készülék filerendszer ellenőrzést vagy javítást nem fog csinálni, így viszont mount-olni nem fogja (ergo format). Buta.. PC-n meg majd ha megcsinálod az ellenőrzést akkor szól, ha van mit javítani.. ha kész van vele leválasztja rendesen meg amúgy is átbillenti azt a dirty-t ha minden rendben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.