Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Danecay válasza crok (#6848) üzenetére


Danecay
őstag

Hát akkor jól elbeszéltünk egymás mellett :) Ezt írod:
"Igen, pilot volt az is [link] abbol utana alig 2.5 ora mulva mar ott volt a build [link] Na hatha most is.. "
Én úgy gondoltam, hogy Pilot-ból nem csinálnak Xiaomi.EU-s verziót, csak végleges stable-ből, ezért is írtam ezt a #6812 -ban azt, hogy:
"A xiaomi. EU-verzió akkor még odébb van, nyilván az enm ebből lesz hanem a véglegesből."
Akkor ezek szerint ez a mostani V12.5.4.0, az a MIXM Pilot-ból készült?
Tudom mi a különbség a ROM-ok között, én a Pilot-ból végleges Build miatt hoztam csak fel, gondoltam ezen a téren időben nem nagyon különbözik a két verzió, ebbe kavart bele pluszban a Xiaomi.EU :)

(#6852) crok válasza Danecay (#6851) üzenetére


crok
nagyúr

"Én úgy gondoltam, hogy.." -- feltételezésből indutál ki.. erről nem tehetek.

"Akkor ezek szerint ez a mostani V12.5.4.0, az a MIXM Pilot-ból készült?" -- természetesen igen.

"én a Pilot-ból végleges Build miatt hoztam csak fel" -- akkor azt kérdezd ha az érdekel. Te a #6812-ben eleve Xiaomi.EU kifejezést használtál (ezzel kezdted a mondatot), nyilván arra válaszolok amit kérdezel, miért beszélnék összevissza? :U #6813: "ha van alapanyag (mindegy mi) 1..2 napon belul van build, szerintem most is lesz" -- volt alapanyag, lett build..

[ Szerkesztve ]

(#6853) Danecay válasza puhos363 (#6850) üzenetére


Danecay
őstag

Már most félve merek kérdezni is :)
Ez mi lenne, kijött a Stable Final 12.5.2.0 MIXM ROM? :F :)

(#6854) Danecay válasza Viktor0610 (#6841) üzenetére


Danecay
őstag

Nincs gond, de megalapozatlanul talán a csipkelődést is mellőzni lehetett volna :R

(#6855) Trooper82 válasza Danecay (#6853) üzenetére


Trooper82
senior tag

Igen már véglegesek az új romok Eea-n meg a másik verziónál is.

(#6856) crok válasza Danecay (#6853) üzenetére


crok
nagyúr

Olyan amit írsz olyan nincs, olyan nincs hogy "Stable Final bla bla".
Ha van egy Pilot akkor abból vagy publikus lesz vagy visszavont.
A V12.5.2.0 ami most Mi Pilot (volt.. mert már most pont nem az, mostmár elérhető mindenkinek) az Stable (Stable meg Developer van, erre a készülékre viszont Developer nincs is). Ha a Xiaomi úgy gondolja hogy már nem lesz Pilot fázisú a ROM (mert nem volt vele durva probléma) akkor kiadják előbb kis körben OTA-n aztán ha még mindig nincs nagy zúgolódás akkor széles körben is - "átnevezik", igazából a ROM nem változik csak a státusza. A kis kör már kiment, mirom.ezbox-on már kint is van vagyis mostmár "publikus", nem csak pilot (a nagy kör még nem ment ki, a hivatalos letöltőoldalon még nincs kint a ROM). De ettől még előtte és utána is Stable volt (nincs Developer) és a két dolog közt se a ROM file maga sem a linkje nem változot meg és nem is fog, csak elérhetővé vált többek számára is (míg a státusza Mi Pilot addig nem tudod feltelepíteni ha nem vagy benne (a készüléken beléptetett Mi fiókod nincs benne) a Mi Pilot-ban). Ha lenne újabb verzió amiben változtatás lenne az kapna új verziószámot is. Nem tudom így mennyivel világosabb.

(#6857) puhos363 válasza Danecay (#6853) üzenetére


puhos363
tag

Ezek szerint igen.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6858) puhos363


puhos363
tag

Hali! Azt, hogy tudom elérni, hogy megjelenjen a frissítőcsomag kiválasztása lehetőség a miui verziós képernyőnél (három pöttyre rábökve)?

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6859) crok válasza puhos363 (#6858) üzenetére


crok
nagyúr

Nyomkodd a frissito app-ben a MIUI logot 8..10x, utana irja majd hogy engedelyezte a menut.

(#6860) Danecay válasza crok (#6856) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi a kimerítő választ, de szerintem egy kicsit túlkomplikálod, pontosabban nem komplikálod, mert biztosan úgy van minden mint ahogy leírtad, helyesebb lenne a túlliheged kifejezés, de ez hathat esetleg bántóan is, az pedig nem célom :R Szerintem mindenki számára világos volt a kérdés, kaptam is rá a Tieden kívül 2 választ is. Ne bonyolítsuk túl a dolgot, kérdésemben cseréld le az általam Final-ként emlegetett jelzőt Public-ra és helyben is vagyunk :)
Egyébként, ha eddig is volt V12.5.2.0 Pilot, akkor abból hogyhogy nem készült Xiaomi.EU-s rom, vagy egyidejűleg került ki a V12.5.2.0 és a V12.5.4.0 is Pilot-ba? Ennek nem sok értelme lenne.

(#6861) puhos363 válasza crok (#6859) üzenetére


puhos363
tag

Köszi

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6862) crok válasza Danecay (#6860) üzenetére


crok
nagyúr

Nem en hanem a Xiaomi "komplikalja".
Azert nem keszult mert erre a telefonra (mivel Dev. ROM nincs) a Global-t hasznaljak alapnak ami az MIXM, az altalad emlitett ROM meg EEA (EUXM). Az altalad emlitett ket ROM ket teljesen kulonbozo ROM, ezert irtam amit irtam.
Ezert is vartuk paran a 12.5 MIXM-et

[ Szerkesztve ]

(#6863) Danecay válasza crok (#6862) üzenetére


Danecay
őstag

Én most mindkét esetben MIXM ROM-ról beszélek. Van ugye V12.5.4.0 Pilot, és az azon alapuló Xiaomi.EU-s változat amiket Te linkeltél, valamint ott van puhos363 #6850 hozzászólásában a screenshot a V12.5.2.0, szintén MIXM ROM-ról.

(#6864) crok válasza Danecay (#6863) üzenetére


crok
nagyúr

Nincs V12.5.4.0-ra alapulo Xiaomi.EU ROM mert nincs (most meg) V12.5.4.0 verzioju MIXM ROM, amit linkeltem V12.5.2.0 MIXM-re alapul mint minden Xiaomi.EU a joyeuse-ra.

V12.5.4.0 csak EEA (EUXM) van (most meg), abbol meg nem lesz Xiaomi.EU ROM.

[ Szerkesztve ]

(#6865) Danecay válasza crok (#6864) üzenetére


Danecay
őstag

Bocs, hülye vagyok, már magamat is bekavarom. Egyforma telefonunk van az asszonnyal, annyi különbséggel, hogy én Xiaomi.EU-s ROM-ot használok már egy ideje, ráadásul az utoljára linkelt V12.5.2.0-t is felraktam tegnapelőtt, nem tudom miért emlékeztem V12.5.4.0-ra, gondolom az asszony telefonjára keresett EUXM frissítés miatt :) Lényeg, hogy magamat is bekavartam :R Közben a Bocy7 által a #6849 linkelt V12.5.4.0.RJZEUXM is feltelepült az asszony telójára. Köszi a linket, reméljük, orvosol valamit az újraindulásokon!

(#6866) crok válasza Danecay (#6865) üzenetére


crok
nagyúr

(#6867) steele80


steele80
senior tag

Az én telóm tegnap este OTA-n megkapta a 12.5.4.0 (RJZEUXM) frissítést!

(#6868) Merseyside


Merseyside
tag

Sziasztok, RN9 Pro-ról váltottam RN10 Pro-ra. A gyári fényképező app helyett szeretném a Snap Camera HDR Pro-t használni, de akármit csinálok csak 12 MP-t enged max. Próbáltam beállítani alapértelmezettként, de fel sem kínálja csak a gyárit. Azért itt kérdezem meg, mert az RN10 topicban nem válaszolt senki. Tud valaki megoldást?

YNWA

(#6869) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

MIUI 12.5-nél az újfajta értesítő sáv kibontásnál hol kell beállítani, hogy az elhasznált mobiladat mennyiség megjelenjen, mint a régi verziónál?

Köszönöm. :R

(#6870) horusok


horusok
csendes tag

Sziasztok! Azzal tudok valami tenni, hogy a google-ban az eszközöknél Google Pixel 2-nek látja a a telefont? A új firmware előtt rendesen Redminek látta. köszi

(#6871) crok válasza horusok (#6870) üzenetére


crok
nagyúr

Magisk-t használsz, igaz? Milyen modulok vannak fent? Szerintem az egyik modul lesz ami azért csinálja hogy basic attestation legyen a cts check hogy átmehessen a telefon a cts teszten.

(#6872) horusok válasza crok (#6871) üzenetére


horusok
csendes tag

magisk (MagiskHide props Config, Riru, Systemless Hosts,UniversalSafetyNet Fix.

(#6873) crok válasza horusok (#6872) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor első körben az MHPC-t nézd meg milyen prop-okat állít át (van-e fingerprint beállítva benne, a force basic attestation be van-e állítva) mert szerintem az lesz a ludas.

(#6874) horusok válasza crok (#6873) üzenetére


horusok
csendes tag

Force Basic-ben redmi Note 9 pro van.

(#6875) crok válasza horusok (#6874) üzenetére


crok
nagyúr

Hát, akkor az USNF-re tudok még gondolni. Mert az meg Riru-val csak és kizárólag a Google-re van ráállva.

(#6876) horusok válasza crok (#6875) üzenetére


horusok
csendes tag

És azzal tudok valamit csinálni? Vagy maradhat így?

köszönöm a segítségedet

(#6877) crok válasza horusok (#6876) üzenetére


crok
nagyúr

Miért ne maradhatna úgy?
De át tudod írni a készülék nevét amire akarod.
Google Play-ben weben:
https://play.google.com/settings -- megnyitod és legörgetsz, majd a készülék sora mellett jobbra ott a szerkesztés gomb

(#6878) horusok válasza crok (#6877) üzenetére


horusok
csendes tag

Megnéztem a Play-ben Redmi Note 9 pro van.

(#6879) Alien4


Alien4
tag

Help, mert kezdem feladni.
Készülék nincs 1 éves, már kapott amiatt egy HR-t is.
Lassú a mobilnet. Letöltés szépen jön wifin, mobilneten... de az oldalakat a böngésző néha olyan lassan tölti be, hogy eret vágnék. Blokada van fent, de már inkább azt sem használom... csak menne már. Telenor és a mai nappal jött digis kártya is ezt produkálja... eléggé ki vagyok már idegileg ettől :/ Help pls :W :R

ja, gyári a rom

[ Szerkesztve ]

(#6880) Danecay válasza crok (#6866) üzenetére


Danecay
őstag

OK, de nem úgy van, hogy a Pilot-ot nem teheti fel akárki, csak aki benne van a programban és regisztrálva van rá? A #6849 alatt linkelt frissítés is Pilot lenne, és ha igen akkor az asszonynak, hogy ment fel minden gond nélkül?

(#6881) crok válasza Danecay (#6880) üzenetére


crok
nagyúr

De, úgy van, le is írtam. De.. Mire te oda jutottál hogy feltetted addigra már nem volt pilotban, akkor már a kis körös OTA-ban volt.

(#6882) Danecay válasza crok (#6881) üzenetére


Danecay
őstag

Arra akartam célozni, hogy hiába linkelted múlt hét csütörtökön a Pilot-ot, én úgysem tudtam volna akkor mit kezdeni vele :)

(#6883) crok válasza Alien4 (#6879) üzenetére


crok
nagyúr

Gyári ROM és milyen böngésző? Chrome? Az adatcsökkentés vagy mi a bánat be van kapcsolva? Vagy Private DNS? APN-ek rendben vannak? Telenor-on is meg Digi-n is az IPv6-ot ne állítsd be mint protokoll, maradjon csak IPv4 - én eleve hozzáadnám a szolgáltató APN-jét kézzel mert amit a Google-től behúznak a ROM-ok az néha katasztrófa.. másrészt ha v6 címeg kap de csak v4-et tud akkor borzasztó idő míg egy DNS feloldásból mondjuk HTTP(S) kérés lesz mert vár az "elérhető" címre..

[ Szerkesztve ]

(#6884) Jim74 válasza Jim74 (#6869) üzenetére


Jim74
nagyúr

Erre senki nem tudja a választ? :F :(

(#6885) crok válasza Jim74 (#6884) üzenetére


crok
nagyúr

Nem használom, szerintem borzasztó és rengeteg helyen írják hogy ráadásul vissza is fogja a vasat rendesen (amit érzek is, néha szaggatott is régebben) így én nem is használom meg nem is használtam akkor se mikor bejött mint újdonság - ezért nem válaszoltam. Most miattad átállítottam és megnéztem, nekem a keretből fennmaradót mutatja. Ezt kérdezed hogy hol lehet beállítani? Akkor nyomd a mobilnet ikont a hosszan és odaugrik. Azt nem látom hogy hogy lehetne úgy beállítani hogy azt mutassa mennyi maga az "elfogyasztott" adat, csak hogy a keretből mennyi maradt.

(#6886) Alien4 válasza crok (#6883) üzenetére


Alien4
tag

Neki esek fektetes utan a temanak, PM jatszik esetleg? Vagy valahol van ez szummazva?
Koszipacsi!

(#6887) Viktor0610 válasza Jim74 (#6884) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal ez csak a Xiaomi eu ROM-okban elérhető.
Ha ezen a ROM-on vagy, akkor passz.

Látom, hülyeséget írtam, plusz crok válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6888) crok válasza Viktor0610 (#6887) üzenetére


crok
nagyúr

Én abban se találom ha arra gondolsz hogy az elhasználtat és nem a fennmaradót mutassa ott fent. De megnézem én bárhol ha súgsz.

(#6889) Jim74 válasza crok (#6885) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Nekem semmi nem látszik, ha lehúzom az értesítési sávot... A fennmaradó is jó lenne, mindegy végülis.
Lehet visszaállítom a régi megjelenítést, mert lehet, hogy nem olyan dizájnos, de legalább használhatóbb...

[ Szerkesztve ]

(#6890) dokee78 válasza crok (#6802) üzenetére


dokee78
félisten

Az értesítési sáv bugot nem javítottak.

(#6891) Jim74 válasza dokee78 (#6890) üzenetére


Jim74
nagyúr

Remek... :U

(#6892) crok válasza dokee78 (#6890) üzenetére


crok
nagyúr

Melyik ertesitesi sav bugra gondolsz?

(#6893) dokee78 válasza crok (#6892) üzenetére


dokee78
félisten

Se a Zene se a Spotify nem jelenik meg az értesítési sávon.
Azaz nem vezérelhető m

(#6894) laracroft


laracroft
aktív tag

Hmmm.... xiaomi.eu rom-om van, eddig frankón ment a google pay/curve NFC fizetés, erre ma azt mondja "Az eszköze nem felel meg a biztonsági követelményeknek". A google pay szept 3-án frissült utoljára. Mi történt?

(#6895) Jim74 válasza dokee78 (#6893) üzenetére


Jim74
nagyúr

TuneIn Radio, és Synology DS Audio sem... :(

(#6896) kanyi51 válasza Jim74 (#6895) üzenetére


kanyi51
senior tag

Sőt ...a MYOnline Radio sem

(#6897) aszti75 válasza dokee78 (#6893) üzenetére


aszti75
senior tag

V12.5.4.0.RJZEUXM-en tökéletesen működik nálam a hagyományos értesítési sávon.Az új értesítési sávon nem próbáltam.

(#6898) dokee78 válasza aszti75 (#6897) üzenetére


dokee78
félisten

Akinek eddig is működött akkor nem lehet gond ezzel a verzióval sem.
Hagyományos értesítési sávot használom én is.

V12.5.1-el jött nekem elő ez a probléma.
Korábbi verziókkal minden rendesen működött.

(#6899) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Nekem még mindig a régebbi rendszer van fent, amivel eddig nem is volt gondom. Mostanában kezdet olyat csinálni, hogy hiába megy egész nap gond nélkül a média megosztása bt-on a kamion fejegységére, este rábökök egy YT linkre és már el is dobja a hangot. A funkciók működnek (fejegységről léptetés, stb., csak a hang kezd el szólni a teló hangszórójából. Azt hiszem, hogy minden beállítást, újra csatlakoztatást, fejegység rendszer újraindítást megcsináltam. Hasztalan. Az egyetlen dolog, ami gatyába rázza, az a teló újraindítása. Onnantól fogva a másnapi YT linkig nincs baj.

Mi lehet a gond, mit érdemes lecsekkolnom még?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6900) Dévidzon


Dévidzon
tag

Tegnap este végre megjött OTA-n a 12.5.2 MIXM
Nem tudom, ki hogy van vele, de a 11.7 óta ez tűnik az első igazán jó verziónak. Egész más lett tőle a telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.