Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Viktor0610 válasza crok (#7149) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MIUI optimalizáció kikapcsolására nem csak a csatolást rontja el?

Csak mert valaki panaszkodott valamelyik topikban, hogy nem tud csatolmányokat megnyitni.
Akkor lehet, nála is ez a baj.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7152) crok válasza Viktor0610 (#7151) üzenetére


crok
nagyúr

Pedig az lesz a gond ha ki van kapcsolva.. ossze van az drotozva minden s.*rral IS.. a jogosultsagokat is elcseszi ugye (fallback to Android) meg az animaciok pl. attol is lagghatnak, meg a 3rd party launcher, mert az meg a gyari launcherrel van osszepatkolva..

(#7153) Viktor0610 válasza crok (#7152) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha megtalálom, ki volt, ajánlom neki, köszi! :R

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7154) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Gyorstárcsázós kapcsolat iknot ki lehet rakni a kezdőképernyőre? Nem csask a kontaktot, mert azt sikerüt nekem is hanem direct gyorstárcsázást?

(#7155) TeeBee73 válasza B.F.G. (#7154) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nálam vannak gyortárcsázó ikonok kirakva, de én Nova Launchert használok jó ideje. (A Redmi 3 Pro-n is az volt.) Abban biztosan van.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7156) Viktor0610 válasza B.F.G. (#7154) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vagy másik launcher kell vagy másik tárcsázó.
Esetleg egy parancsikon-létrehozó appal lehet egyebek közt gyorstárcsázó ikont kitenni. (Pl. Activity Launcher)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7157) B.F.G. válasza Viktor0610 (#7156) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Köszi Kár, hogy gyárilag már nem lehet, néhány eredő gyorstárcsázó ikon megvan a fontosak Redmi note 4 ről jőttek Redmi note 8 pro keresztül átköltöztek Redmi note 9 pro rá :) Kár, hogy már nem lehet kirakni... :(

(#7158) Danecay válasza B.F.G. (#7157) üzenetére


Danecay
őstag

Kíváncsiságból megnéztem én is, és nálam az MIXM (Global) alapú xiaomi.eu-s ROM alatt van ilyen lehetőség. Na most, hogy ez a MIXM kiváltsága az EUXM verzióval szemben, vagy pedig a Redmi butítása, mint pl. a hiányzó Super Wallpaper is, azt nem tudom, de gyanítom, hogy az utóbbi.

(#7159) Viktor0610 válasza Danecay (#7158) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, hogy benne vannak a Xiaomi.eu ROM-ban ezek a pluszok.
Pont az a lényege, "vonzereje" ennek a ROM-nak, hogy alig tér el a gyáritól, de benne vannak a Xiaomi saját appjai a Google-félék helyett, plusz bele szoktak tenni olyan feature-öket, amiket a Xiaomi csak a csúcstelóiba pakol bele alapból (pl. Super Wallpaper).

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7160) Danecay válasza Viktor0610 (#7159) üzenetére


Danecay
őstag

Éppen ezt írtam ,hogy feltehetően a Redmi butítás miatt hiányzik belőle :)

(#7161) crok válasza Danecay (#7160) üzenetére


crok
nagyúr

:DD :DD :DD "MIUI optimalizálás" :DD :DD :DD

(#7162) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, az utóbbi pár hétben többször is előfordult (4-5), hogy beszélgetés közben újraindult a telefon (12.5.4.0 RJZEUXM), minden esetben hosszú (20-30 perces) beszélgetéseknél. Tapasztalt valaki ilyent, van erre esetleg valami gyógymód? (falhoz vágáson kívül :D )

(#7163) #46824192 válasza fireman123 (#7162) üzenetére


#46824192
törölt tag

Üdv a xiaomi klubban :)

Nekem pont ugyanezt csinálta EU 12.0.4-el , aztán egyszercsak elmúlt egyik napról a másikra. Biztosan nem egy ROM frissítés javította ,mert azt meg kb. fél éve nem kaptam egyet sem.
Bár ez is a xiaomi meglepetés fícsöre ,de most ez más lapra tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#7164) Winnie The P válasza fireman123 (#7162) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali! Nálam is volt ilyen jelenség. Két alkalommal éltem a visszajelzés lehetőségével. Igaz nekem MIXM-es verzió van.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#7165) Garf.


Garf.
tag

Olyan problémám lenne felraktam a Christmas Live Wallpaper,
de a lezárási képernyőre nem rakja ki, de kezdőképernyőn működik. Utána próbáltam módosítani a lezárási képernyőt, de csak a téma képe marad kint mindig. Tudnátok ebbe segíteni? Vagy hogyan tudom módosítani a lezárási képernyőképét? Telefon Note 9 Pro 12.5 4.0 RJZEUXM Android 11.
Köszi

(#7166) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudjátok,dolgoznak azon a bugon,hogy az értesítési sávon nem jelennek meg a zene vezérlő alkalmazások?
Spotify,Zene és bármi ilyen hanggal kapcsolatos alkalmazás.
12.5.4 előtti verziónál nem volt ilyen problémám.

(#7167) Viktor0610 válasza dokee78 (#7166) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos. ;]
(Kb. ennyit lehet a témában írni. Meglepődnék, ha bárki, aki ide ír, többet tudna. Ami persze, nem lehetetlen.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7168) crok válasza Garf. (#7165) üzenetére


crok
nagyúr

Feltettem a free-t (én ilyet biztos meg nem veszek..) és abban ha a set wallpaper-re megyek és azt választom ki hogy wallpaper and lock screen akkor beteszi a záróképernyőre is. Hogy próbáltad?

(#7169) crok válasza dokee78 (#7166) üzenetére


crok
nagyúr

Biztos serényen dolgoznak rajta, igen, pont mint a WhatsApp miatti Android 10-ról upgrade-elhetetlenségen :\

(#7170) Garf. válasza crok (#7169) üzenetére


Garf.
tag

Igen, úgy de nem teszi be nekem akkor se.

(#7171) peestike


peestike
senior tag

12.5.2.0 RJZMIXM, Global. Néma üzemmód be van kapcsolva. Amint elindítok egy hívást, fel is ugrik az üzenet, hogy Néma üzemmód kikapcsolva...
Újraindítottam párszor,néma be-ki módban, de a vége ugyanez. Valakinek hasonlóan működik esetleg? Valami gyógyír netán? Tök idegesítő, 2 napja kezdte el csak, fogalmam sincs miért.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7172) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Másnak nem csinál olyant, hogy az ujjlenyomat érzékelő túlságosan érzékeny. hozzáérek és összevissza veszi. Olyan mint ha a gombot is lenyomnám hozzá és kibe kapcsolgatja a képet. Van, hogy bekapcsolás közben kikapcsolja a telefont. Gondolom úgy veszi, hogy nyomom a gombot.

(#7173) steele80 válasza peestike (#7171) üzenetére


steele80
senior tag

Nálam jól működik, viszont volt pár dolog ami nem. Egy fórumon olvastam, hogy a gyári visszaállítást csináljam meg és még mielőtt bármit csinálnék ismételjem meg még egyszer. Nekem ez rendbehozott mindent, azóta kifogástalan a készülék.

(#7174) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Sziasztok tudja valaki hogy új névjegyet miért nem ment el a telefon?
Csak annyit ír ....nem sikerült.

(#7175) Anonymus23 válasza dudicukrasz (#7174) üzenetére


Anonymus23
veterán

Engedély.
Nekem akkor csinált ilyen, ha nem a saját programjával akartam a névjegyet elmenteni.
Másik appot használok telefonkönyvre és híváslista böngészésre, annak nem akarja engedni. Jó mondjuk én 3 havonta mentek el egy új számot :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#7176) dudicukrasz válasza Anonymus23 (#7175) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nincs rajta más program.
Azért köszi :(

(#7177) Viktor0610 válasza dudicukrasz (#7174) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hova mentenéd?
Amennyiben a SIM-re, akkor a név hossza elég korlátozott. Ha ékezet is van a névben, akkor még inkább.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7178) dudicukrasz válasza Viktor0610 (#7177) üzenetére


dudicukrasz
tag

Megoldódott,köszi,a mentés helyével volt a probléma :))

(#7179) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok.
Tegnap óta vagyok tulajdonosa egy ilyen telefonnak. Nem felhőtlen az öröm, mivel utálom a tepsiket, de az előző Redmi 3s-hez hasonló méretű telefon 2-300eFt lett volna, én pedig 100 fölött nem vagyok hajlandó kiadni egy telefonért. Ha meg már tepsi, úgy voltam vele, hogy legalább az üzemideje legyen kurv@jó. Így a Redmi 9T-t néztem i először, csak az 78eFt lett volna a Telekomnál (flottás vagyok, nincs készülék kedvezményem), ez a Note 9 Pro pedig 90eFt volt, így inkább ezt választottam.
A verzió nálam is QJZEUXM, tehát 12.04-en rekedt a frissítés után, de a Redmi 3s android 6-ja után ez is jóval frissebb. Általános felhasználásra nekem tökéletes lesz, kamerák szép képet csinálnak így is, lehet egy gcam-et beszerzek próbának.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7180) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Bog csinált videót a okosteleofnok szoftver hátteréről, melyben megemlíti a problémánkat, ezúton is köszönjük, bár emailben azt írta csak jegyzik a dolgot, végül lett anyag is belőle mivel egy kicsit sokakat érintő általános problémáról van már szó sajnos....Köszönjük!
:R :R :R :
[link]

Véletlenül a Vibert említi, de ettől tekintsünk el :B ;)

(#7181) crok válasza Ferrari fan (#7180) üzenetére


crok
nagyúr

Hát, ha ez valóban a mi telefonunk problémája amit említ akkor többszörösen is sikerült helytelen információt használni a videóban. Egyrészt valóban nem a Viber hanem WhatsApp az ok, másrészt a frissítés sose lett visszavonva, OTA szerveren lett visszatartva annak aki még az utolsó Android 10-en maradt DE továbbra is elérhető az összes frissítés annak aki akkor anno frissített vagy BL nyitás után fastboot-ból felteszi / feltette. Ha valóban visszavont lenne akkor se a c.mi.com-on a letöltések közt se lenne elérhető, se a link birtokában nem tudnád letölteni (törölték a build-et a szerverekről is). Aztán ott van hogy de, jött az OTA-n csak aki lemarad kimarad.. nem csak a honlapjukra tették ki a ROM-ot, csak itt vagy a Facebook csoportokban is folyamatosan jöttek az emberek hogy én is megkaptam én is megkaptam. Szóval de, OTA-n kijött a ROM és sokáig elérhető is volt és aki frissítette akkoriban (vagy utána, úgy Nov. elejéig) azok továbbra is kapják a frissítéseket (12.5 A11). Meg nem csak PC-vel összekötve lehetett frissíteni.. ez teljes badarság.. és nem tűntették el a ROM-ot.. Nem védem, főleg nem mentegetem a Xiaomi-t (mert nagyon nem, ezügyben ajánlom olvasni a c.mi.com fórumos hozzászólásaimat) csak pont borzasztóan pontatlan ÉS félrevezető az információ ami közölve lett, gyak. csak annyi helyes a sztoriból hogy volt / van ROM frissítési gond OTA-n, elvileg egy app miatt.

Egyébként a videoban 11:16-nál kezdődik a rész amire hivatkozol és 12:34-ig tart (ha esetleg valaki nem akarja megnézni az egészet csak az említett részt).

[ Szerkesztve ]

(#7182) Ferrari fan válasza crok (#7181) üzenetére


Ferrari fan
tag

Írtam is a videó alá, egy kis kiegészítés lenne....
Pedig írtam, linkeltem mindent a mailben amit írtam és hivbatkozik is a videóban rá...nah mind1
Reméljük mielőbb kijöna rendes frissítés, bug nélkül... :))

(#7183) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Na ez most érdekes volt. Jelezte a szolgáltató sms-ben, hogy nem fogadott hívásom volt, miközben a telefonon éppen itt böngésztem a fórumot... :F
Próbáltam visszahívni, mert a kolléga volt, aki leváltott a műszakban. Nem volt hajlandó kapcsolni, eldobta a hívást kétszer is. Újraindítottam a telefont, és próba képpen megcsörgettem az asszonyt, egyből jelezte a telefonja, hogy hívom. Megpróbáltam az övéről megcsörgetni az enyémet, eldobálta a hívást, az enyém nem jelzett semmit, sms sem jött, hogy nem fogadott hívásom volt. :W
Átraktam a sim kártyát a második sim helyre, bekapcsolás után minden működik. Nem igazán tetszik ez egy két napos telefontól... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7184) elfelejtette válasza elfelejtette (#7183) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ma reggel ellenőrzésképpen próbáltam megcsörgetni az asszonyt, és megint csak másodjára volt hajlandó eljutni a hívásig... :((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7185) crok válasza elfelejtette (#7184) üzenetére


crok
nagyúr

VoLTE-t kapcsold ki.. felmegoldas de ugy szerintem okay lesz.

(#7186) elfelejtette válasza crok (#7185) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi, megpróbálom. :R

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7187) #46824192 válasza crok (#7134) üzenetére


#46824192
törölt tag

Megcsináltam amit írtál. A netflix továbbra is hibát ír. Sárga felkiáltójellel és nem frissül.

De legalább a retekbook nem baxtat, pedig ahhoz hozzá sem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#7188) ÁrPi2 válasza ktomcat (#6578) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Látom ebben a leírásban hogy a wireless- monitorral van még probléma De..
működik-e (működhet-e ezzel a telefonnal?) vajon _wired_ external monitor? -ezzel az Ubuntu-val?

(#7189) #46824192 válasza #46824192 (#7187) üzenetére


#46824192
törölt tag

Illetve ezt a csodaszép felső sávot valyon mi okozza?

(#7190) crok válasza ÁrPi2 (#7188) üzenetére


crok
nagyúr

Az sehogy se fog menni mert hardveresen nincs benne.

(#7191) crok válasza #46824192 (#7187) üzenetére


crok
nagyúr

Netflix.. esetleg nincs Widewine L1.. Settings - Passwords & Security - Fingerprint Unlock - Fingerprint Payments - Widevine - Download Certificate - hatha majd utana. Van ilyen menupontod, igaz?

(#7192) #46824192 válasza crok (#7191) üzenetére


#46824192
törölt tag

A frissítés nem csinál semmit. A szürke tanúsítvány gombra hibaüzenetet ír.
Netflix app azt írja Digitális jog Widewine L3max felbontás SD :F

[ Szerkesztve ]

(#7193) #46824192 válasza #46824192 (#7192) üzenetére


#46824192
törölt tag

Most visszalépve ebbe a menübe , már tanúsítvány 0 , nem elérhető, frissítésre hibát ír ismét.

(#7194) crok válasza #46824192 (#7192) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor igen a Widevine L1 tanusitvanyoddal van vakami, azert nem frissit a Netflix. Mobilneten se tudja frissiteni? AdBlocker van?

(#7195) #46824192 válasza crok (#7194) üzenetére


#46824192
törölt tag

Restart után frissített a widevine.

Most FHD lett a netflix.
De ennek mi köze a netflix vs. play áruház frissítési hibához.

Az nf ugyanúgy meg L1 nélkül is , csak SD -ben.

(#7196) dokee78 válasza elfelejtette (#7179) üzenetére


dokee78
félisten

Miért nem enged plusz üres képernyőt hozzá adni?

Egy 4x6-ost tennék ki de nem engedi.

Most meg az óra az utolsó oldalra került és nem engedi vissza tenni az első oldalra.

(#7197) elfelejtette válasza dokee78 (#7196) üzenetére


elfelejtette
veterán

Üreset nem adhatsz hozzá, valamit tenni kell rá, mondjuk egy ikont oldalra húzva a jelenlegi szélső képernyőről.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7198) dokee78 válasza elfelejtette (#7197) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor hogyan tudom vissza tenni,hogy az óra legyen az első oldalon?

(#7199) wigo70


wigo70
tag

Üdv!
Garanciális szervízről van valami tapasztalat? Mennyire gyorsak? Az alig egy éves telefonomnak meghalt a hangszórója-

(#7200) gabor_01 válasza wigo70 (#7199) üzenetére


gabor_01
senior tag

Beszédhangszóró?
Amúgy a TMX a szerviz. 1-2 hét lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.