Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) elfelejtette válasza dokee78 (#7400) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gondolom nem kapcsoltátok ki véletlenül...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7402) crok válasza dokee78 (#7398) üzenetére


crok
nagyúr

Persze hogy van led.

Tesztelni magát a led-et CIT test-ben tudod:
Settings -> My device -> All specs -> Kernel version-t nyomkodod sokszor (6..8x) és elindul a CIT test app -> 6. Led -> a teszt egyből indul -> 3 világításból egyet bekapcsol: vagy az értesítő led-et vagy a vakut vagy a háttérvilágítást fogja és van 3 gomb, azt kell megnyomni a teszthez amit látsz hogy működik.. ha kis időn belül nem nyomod meg a gombot a gomb piros lesz, a teszt elhasal. Szóval ha nem a vaku megy és nem a háttérvilágítás változik.. akkor az értesítő led kell menjen.. ha nem látod.. akkor a led halott -> szervíz.

Bekapcsolni a használatát úgy tudod, hogy előbb

Settings -> Additoinal settings -> Led light -> Light up when charging (töltéskor menjen) és Blink light (villogjon ha értesítés van)

Settings -> Notification & Control center -> App notifications -> egyesével meg tudod adni vagy tagadni az értesítő led használatot az egyes app-eknek a Allow using LED light kapcsolóval.

Írtam róla itt meg itt és itt. (Bocs hogy angolul írom a menüket, angolul használom a telefont.)

(#7403) Thales79


Thales79
csendes tag

Sziasztok! Az értesítési led láthatóságát nálam egy hangszórórács pucolás megoldotta. :)

(#7404) dokee78 válasza crok (#7402) üzenetére


dokee78
félisten

Hopp!

(#7405) crok válasza Thales79 (#7403) üzenetére


crok
nagyúr

lol :D:C

(#7406) crok válasza dokee78 (#7404) üzenetére


crok
nagyúr

Led teszt akkor fail? Nem is látod hogy felvillanna?
Fentebb van egy pucolás is mint megoldás :D

(#7407) dokee78 válasza crok (#7406) üzenetére


dokee78
félisten

Fel se villan.
Hangszóró tisztítás sem oldotta meg.

(#7408) Dévidzon válasza dokee78 (#7404) üzenetére


Dévidzon
tag

Nálam úgy is fail lett, hogy működik. Csak mondom...

(#7409) elfelejtette válasza Dévidzon (#7408) üzenetére


elfelejtette
veterán

Rossz gombot nyomtál...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7410) crok válasza Dévidzon (#7408) üzenetére


crok
nagyúr

(#7411) rumkola válasza dokee78 (#7400) üzenetére


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#7412) laracroft


laracroft
aktív tag

Xiaomi.eu-ról átállás indonéz fastboot rom-ra legszembetűnőbb változása a gyorsabban merülő akku :( + a dupla kopp nem kapcsolja le a képernyőt klasszikus témánál sem...
De legalább NFC fizetés (tudom az utolsó eu-n ez is megjavult) + banki progik mennek...

(#7413) Viktor0610 válasza laracroft (#7412) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nemhiába hirdetik a Xiaomi.eu ROM-ot úgy, hogy kiszedték belőle a sok szemetet. :K
Kicsit zavart, mikor a korábbi telóimon volt, hogy talán még a Gmail sem volt benne, de biztos, sok akkut spóroltam meg a kevesebb, számomra felesleges app nélkül.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7414) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot, Urak!Nos, most épp a 3 ujjas képernyőkép-készítés nem műxik a 12.5.6.0 RJZEUXM global-on... a menüben engedélyezve van, és semmi... kezd elegem lenni ebből a 12.5.6.0-os verzióból...

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#7415) Viktor0610 válasza R3nts (#7414) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MIUI optimalizáció ki van kapcsolva?
Ha igen, akkor az a baj.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7416) R3nts válasza Viktor0610 (#7415) üzenetére


R3nts
senior tag

Nem is tudom hirtelen hol van, de megnézem... amúgy "megjavult", a menüben "kikapcsoltam" a képernyőkép-készítést, majd újra beállitottam neki a 3 ujjas verziót, és működik.. :U

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#7417) Zelk 1 válasza Thales79 (#7403) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Nekem sem működik a LED.Hogyan pucoltad meg a hangszóró rácsot,hogy neked megjavult?

(#7418) Anonymus23 válasza Zelk 1 (#7417) üzenetére


Anonymus23
veterán

Gondolom csak kosz volt a hangszórórácsban ami eltakarta a ledet is, azaz amúgy működött csak nem látszott :D

;) - The Power of the Light Side

(#7419) San398


San398
őstag

Sziasztok!
Jelenleg V12.0.4.0.QJZEUXM van a telefonon és azt írja "Nincs elérhető frissítés." Ez alapján felrakhatom ezt a ROM-ot?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7420) crok válasza San398 (#7419) üzenetére


crok
nagyúr

Nem fogod tudni..

(#7421) San398 válasza crok (#7420) üzenetére


San398
őstag

Köszi a választ

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7422) kishoris válasza San398 (#7419) üzenetére


kishoris
tag

Unokahugom telefonja (Note 9S) "ragadt be" ugyanígy 10-es androidon, csak a bootloader nyitás segített, utána fastboottal ment fel a 11-es ROM.

(#7423) San398 válasza kishoris (#7422) üzenetére


San398
őstag

Várok még de ha nem lesz más akkor nálam is ez fog történni.

Kérdések a profikhoz:
- ha már bootloadert nyitok akkor melyik rom-ot érdemes felrakni, gyári vagy kigyomlált pl. xiaomi.eu?
- nyitott bootloaderrel a banki app-ok fognak menni?
- vissza tudom zárni a bootloadert ha szükség lenne rá?
- esetleg amire még figyelni érdemes?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7424) crok válasza San398 (#7423) üzenetére


crok
nagyúr

- ha már bootloadert nyitok akkor melyik rom-ot érdemes felrakni, gyári vagy kigyomlált pl. xiaomi.eu?
Ha mindenképp MIUI-t akarsz akkor nem rossz választás a Xiaomi.EU, abban alapból van a bootloader nyitottságának "elfedésére" megoldás. Custom ROM van a készülékre vagy két tucat, pl. egy LineageOS-el nem nagyon lehet mellélőni, de ott bejön a képbe hogy nyitott a bootloader és kelleni fog a Magisk hogy ezt elfedd (ami nem mindig egyszerű de nem is lehetetlen).

- nyitott bootloaderrel a banki app-ok fognak menni?
Simán? Nem. Ez attól függ hogy milyen ROM-ot teszel vissza (lásd fentebb). Global ROM-okra (EUXM, MIXM, IDXM, etc) akár vissza is zárhatod.
- vissza tudom zárni a bootloadert ha szükség lenne rá?
Igen.

- esetleg amire még figyelni érdemes?
Úttesten áthaladás előtt mindenképp, 2x, jobbra és balra is. :D Leginkább arra érdemes odafigyelni hogy NE előbb döntsd el milyen ROM-ot akarsz feltenni és aztán fejet vakarni hogy valami nem megy hanem előbb próbáld átgondolni mik az igényeid.. és aztán keress ROM-ot.

(#7425) San398 válasza crok (#7424) üzenetére


San398
őstag

Köszönöm a választ Gondolkodom rajta még akkor

Szerkesztés: ÁÁ közben jelzett a telefon megjött a frissítés :)

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#7426) -Pityer-


-Pityer-
csendes tag

Érdemes megnézni az EU ROM-os MIUI 12.0.4.0-án, android 10-en ragadt Note 9 pro-kat. Ma reggel jött a frissítés, több fórumon olvastam, hogy sokaknak sikerült frissíteni, köztük nekem is (de volt akinek, még most sem). A frissítést automatikusan dobta fel.

(#7427) Viktor0610 válasza -Pityer- (#7426) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Írtam is már korábban, hogy valószínűleg elhárult a hiba, ami miatt nem lehetett frissíteni. :K
Szuper, hogy végül tényleg úgy tűnik, összekapták magukat.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#7428) Zelk 1


Zelk 1
csendes tag

Megjött a frissítés.Ha valaki már frissített erre a verzióra írja már le,hogy mi a tapasztalata.Vannak anomáliák?Kell-e gyári visszaállítást csinálni stb.A válaszokat előre is köszönöm!

(#7429) crok válasza Zelk 1 (#7428) üzenetére


crok
nagyúr

Es ez mar vegre 12.0.4.0 QJZEUXM-re jott?

(#7430) HoTaZo válasza crok (#7429) üzenetére


HoTaZo
addikt

Ugyanúgy kell jönnie mobilneten vagy csak Wi-Fi-n hajlandó?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7431) crok válasza HoTaZo (#7430) üzenetére


crok
nagyúr

Teljesen mindegy.

(#7432) Zelk 1 válasza crok (#7429) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Igen!

(#7433) HoTaZo válasza crok (#7431) üzenetére


HoTaZo
addikt

Csak mert otthon még Wi-Fi-n nem dobta fel, most meg csak mobilneten leszek két hétig. S, ha csak Wi-Fi-n dobná fel, az nyűgössé tenne... :DD

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7434) Dexter68 válasza Zelk 1 (#7428) üzenetére


Dexter68
addikt

Nekem kettő bajom van vele:
• az előző romok a Notification Shortcuts appot napi egyszer lőtte ki, valamikor éjjel kettő környékén, ez viszont nagyon sokszor, MIUI-kanossza ide vagy oda.
• a spotify, illetve a podcast addict nem mindig áll meg telefonálás alatt, hanem némán megy tovább a lejátszás, úgyhogy sokszor van az, hogy leteszem a telefont és gőzöm nincs, hogy miről folyik a beszélgetés a podcastban, amit hallgattam.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#7435) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Páromnak vettem fél éve egy ilyen telefont, nagyon elégedett vele minden téren, de mostanában olyat csinál, hogy fogja magát kikapcsol, aztán újraindítja magát, ez mitől lehet..?
A másik, hogy idáig elment neki másfél napot az aksi simán, nem láttam frissítést, hogy jött volna és az zabálja le az aksit jobban esetleg, lényeg 1 napot megy el most már csak ami idáig másfél volt. Más is tapasztalt ilyet?

(#7436) Zelk 1 válasza Dexter68 (#7434) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Olyan hibára gondolok ami nagyon zavaró.Random ujraindulások stb.Ami még nagyon fontos lenne,kel-e gyári visszaállítást csinálni.Köszi!

(#7437) xviktorx válasza Fruityloops (#7435) üzenetére


xviktorx
tag

Nekem korábban többször csinálta a random újraindulást, de navigáció során mindig. 2 szer küldtem vissza gariba, másodjára kicserélték az egész belsejét. Nekem 2 kártyával simán kibír másfél napot az akksi.

(#7438) Potyka03 válasza Zelk 1 (#7428) üzenetére


Potyka03
senior tag

Megéri feltenni. Nekem sokkal jobb lett az akku időm pl. :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#7439) Ferrari fan válasza crok (#7429) üzenetére


Ferrari fan
tag

Igen, a kiválasztós módszerrel sikerült feltennem nekem is végre, de köztes verzióra nem lehet frissíteni azt nem tették fel a serverre. :F
Simán keresve nem jelezte a telefon.
Szóval 12.0.4.0-ról elég nagy ugrás van.....remélem minden ok lesz :))

Zelk 1: Köszi, hogy szóltál! :R

(#7440) fireman123 válasza Fruityloops (#7435) üzenetére


fireman123
őstag

Nekem az utóbbi időben a hosszú beszélgetéseknél (>20 perc) indult újra néha.....

(#7441) elfelejtette válasza Zelk 1 (#7428) üzenetére


elfelejtette
veterán

És ez hogy-hogy most jött? A xiaomifirmwareupdater.com szerint ez dec.15-én lett kiadva, és azóta senkinek sem dobta fel, aki 12.0.4-en ragadt... :U

#7439 Ferrari fan: Milyen az a kiválasztós módszer?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7442) Ferrari fan válasza elfelejtette (#7441) üzenetére


Ferrari fan
tag

Úgy nézz ki a Xiaomi végre kiadta a frissítést amit visszavont november elején...

A kiválasztós módszer pedig az, amikor letöltöd a telepíteni kívánt romot, annak megfelelően ami fent van most is (LINK), felmásolod a belső tárhelyre, majd a Miui verziónál a hárompöttyre bökve a Frissítőcsomag kiválasztása lehetőséget választva szépen kitallózod a file-t és ok, és szépen felfrissíti magát, ha a serveren is fent van a frissítés (nah ez hiányzott november óta EEA rom esetében, csak 12.0.4.0 volt elérhető).
Ha nincs ilyen menüpontod, akkor addig addig bökdösöd a miui verzió feliratot míg ki nem írja, hogy a további frissítési funkciók be vannak kapcsolva és a hárompontos menü nem bővül ki.

(#7443) crok válasza elfelejtette (#7441) üzenetére


crok
nagyúr

Letöltöd c.mi.com-ról linkelve vagy pl. mirom.ezbox-ról (mindkettő a hivatalos linkeket adja meg amúgy) aztán az updater app-ben a MIUI feliratot nyomkodod sokszor, akkor a három pontos menüben jobb fent lesz egy olyan menüpont hogy frissítés kiválasztása, betallózod a ZIP-et, ellenőrzi, és ha mindent rendben talált (és engedi feltenni..) akkor utána kicsomagolja.. majd restart, update.. profit.

És hogy miért most adta fel és eddig miért nem? Hát, erről vitáztunk már, itt is, c.mi.com-on is eleget :D :D :D Ugyanis nem ezt az egy frissítést nem adta fel ezeknek az embereknek hanem semmit ami Android 11, az meg nem 2021 Dec közepe volt ám.. hanem 2021 Június!

Szerk. már jött válasz.

[ Szerkesztve ]

(#7444) elfelejtette válasza crok (#7443) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát nekem ez nem megy. Az updater app az mi? Mert nekem csak a beállítások menüpont van, de ott hiába bökdösöm a miui verzió feliratot, csak a fejlesztői beállításokat akarja bekapcsolni. :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7445) crok válasza elfelejtette (#7444) üzenetére


crok
nagyúr

Nem jó helyen vagy... ott nyomkodd a MIUI logót ahol a MIUI verziót meg tudod nézni, ahol a frissítéseket tudod megnézni, nem ott ahol most nyomkodod, mert az valóban a fejlesztői menüt kapcsolja csak be.

(#7446) elfelejtette válasza crok (#7445) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hú, de trükkös... :DDD :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7447) HoTaZo válasza crok (#7443) üzenetére


HoTaZo
addikt

& Ferrari fan
S, ezek közül melyiket tallózom be a frissítés kiválasztása opciónál?

S, akkor a 12.0.4.0 verzióról lehet erre a "Latest" verzióra ugrani?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7448) Ferrari fan válasza HoTaZo (#7447) üzenetére


Ferrari fan
tag

Igen, recovery Verzió

(#7449) crok válasza HoTaZo (#7447) üzenetére


crok
nagyúr

Ha neked most V12.0.4.0 QJZEUXM van fent (amennyire visszanézve ez igaz lehet) így neked a recovery alatti download link kell, vagy itt van közvetlenül (RJZEUXM):
https://bigota.d.miui.com/V12.5.6.0.RJZEUXM/miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.6.0.RJZEUXM_90d3bd36af_11.0.zip
Ugyanaz van ott is, ez a hivatalos link. Ha megengedi hogy feltedd akkor fel lehet tenni.

(#7450) HoTaZo válasza crok (#7449) üzenetére


HoTaZo
addikt

Na, akkor este lesz ám szórakozás! :D
:R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.