Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) kanyi51 válasza gabor_01 (#6697) üzenetére


kanyi51
senior tag

Hááát nem is tudom...... talán az 5G miatt, Nekem hál istennek semmi, de semmi bajom nincs a próval, és már elmúlt 1 éves, és amikor akart frissítve is lett. Nagyon meg vagyok elégedve vele, de az elődje egy Mido volt ami a csúcs még most is..

(#6702) gabor_01 válasza kanyi51 (#6701) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én is meg vagyok elégedve. Nem is cserélem le.
(Csak vennem kellett egy tartalékot.)
A feleségemnek is nemrég vettem pro-t.
Frissíteni nem szabad csak.
1-2 napos töltési ciklussal nem is lehet észre venni, hogy megnövelték az alap órajelet, ami a többletfogyasztás egyik alapja.

(#6703) BLUE TORNADO válasza crok (#6700) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Az előző telefonnál ugyan ezt csináltam. Abban volt olyan teljes játék, amit meg is vásároltam. De nem maradt meg semmi

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#6704) crok válasza BLUE TORNADO (#6703) üzenetére


crok
nagyúr

Azért mondtam: teljes játékot megveszed, oké, de nyilván nem "marad meg" az hogy hol álltál benne. Ha megvetted megvetted, ha nem tudod installnál visszakapni a megvárásolt elemeket (in-app purchase item) akkor ott gond van a Play-el. Írni kell, meg kell reklamálni. Sok appban eleve van olyan, hogy restore purchase, pont erre való.

(#6705) kovacss72 válasza psg5 (#6694) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én 2 hónapja vettem az enyémet használtan. Akkor azonnal frissítettem Android 11/MIUI 12 -re, csináltam egy visszaállítást és belaktam a készüléket. Rá 1-2 hétre frissítettem MIUI 12.5 -re. Nincsenek újraindulások, egyedül a 3 ujjas képernyőkép készítés nem működik, hiába van bekapcsolva a funkció. Egyébként teljesen meg vagyok vele elégedve. Pörgős, és jó az üzemidő is.

(#6706) psg5 válasza kovacss72 (#6705) üzenetére


psg5
veterán

Igen, egyértelműen nem minden telefon esetében jelentkezik, de tekintettel arra, hogy iylen hibafaktor vizsgálatra csak ebben a forumban tudok hagyatkozni, sokat visszaolvasva, figyelve a hozzászólásokat egyértelműen kijelenthető reprezentatívan, hogy van eset mikor sajnos megszívjuk. Úgy vélem, hogy a többség (ahogy te is) szerencsésebb, de van egy kisebbség aki beleszalad, ahogy én is. Ez nem von le a készülék minőségéből, hisz ilyen máshol is előfordul, lásd nokia bizonyos modellek, de olyan jellegű a hiba, hogy szerintem nagyban befolyásolja mind a használatot, annak az élményét és a jövőbeni választást.

F.K.T.

(#6707) BLUE TORNADO válasza crok (#6704) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

:R :R :R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#6708) beach head válasza kovacss72 (#6705) üzenetére


beach head
senior tag

ha ki van kapcsolva a miui optimalizáció, akkor nem megy a 3 ujjas képernyőmentés

(#6709) kovacss72 válasza beach head (#6708) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Köszi, és működik!. Erre rá nem jöttem volna!

(#6710) dokee78


dokee78
félisten

Ez a verzió sajnos nem túl akku barát.
Meg ez a háttérben futó,de az értesítési sávon nem meg jelenő lejátszó alkalmazás bug zavaró.
Ez utóbbi hibát formázással nem lehet helyre hozni?

Ez a verzió:

(#6711) Dexter68 válasza dokee78 (#6710) üzenetére


Dexter68
addikt

Nemrég jött ki értesítés-frissítés... az nem javított a helyzeten?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6712) dokee78 válasza Dexter68 (#6711) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem nem talál frissítést.
Melyik verzió a legfrissebb most?

(#6713) nyesteb


nyesteb
tag

Mostanában, kb két napja tapasztalom Xiaomi.eu rommal, hogy nem jelzi ki a hívást. 2-3 alkalommal fordult elő. Némán "csörög", egyszer pont előttem volt az asztalon a teló, mikor így hívtak, azért vettem csak észre. Hetente egyszer újraindítom. Mi lehet ez? Eddig nem tapasztaltam ilyet, csak 2 napja. Persze nem állandó, általában kicseng, csak néha makacsolja meg magát...

(#6714) Dexter68 válasza dokee78 (#6712) üzenetére


Dexter68
addikt

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6715) N€T0X|N válasza nyesteb (#6713) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem amióta megvan, azóta ezt csinálja néha, mondjuk elég ritkán, csak még a képernyőt se véltem felvillanni sose - volt, hogy mellettem volt az asztalon, hívtak, de én nem vettem észre, csak utólag láttam, hogy tényleg, a telefonon ott a nemfogadott.
Cserébe újraindulási gondom egyáltalán nincs.

Sent from my keyBoard

(#6716) dokee78 válasza Dexter68 (#6714) üzenetére


dokee78
félisten

Nem talál nekem frissítést.
Ez meg szerintem még nem a javítás :

(#6717) Jim74 válasza Dexter68 (#6714) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nálam ez nem javított kb. semmit...

(#6718) beach head válasza kovacss72 (#6709) üzenetére


beach head
senior tag

jo nagy hülyeség, a note 3asomon is ki van love a miui optimalizáció es azzal megy igy is a 3 ujjas screenshot

(#6719) kovacss72 válasza beach head (#6718) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Az! Viszont most hogy visszakapcsoltam, semmi hátrányát nem érzem. Pld. minden értesítést időben megkapok. Korábban mintha azt olvastam volna, hogy dolgoznak rajta, hogy ez a funkció Android 11 alatt már jól működjön.

(#6720) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, több mint egy éve használom a telót, különösebb gondom nincs vele, igényeimnek megfelel....viszont a képen bekarikázott közel 15 GB-nyi "egyéb" jelöléssel ellátott fájloktól hogyan tudnék megszabadulni, hol lehet ezeket megtalálni?

(#6721) Viktor0610 válasza fireman123 (#6720) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az egy év használat eredménye.
Az egyes appok átmenetileg tárolt cuccai (amik a telón maradtak végleg).
Átnézheted a telót pl. a SD Maid appal, de nagy csökkenést nemigen lehet szerintem elérni sehogy. Kivéve az egyes appok törlésével.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6722) fireman123 válasza Viktor0610 (#6721) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, hát ez nem jó hír....az SD Maip app kemény 2,8 mb-tól tudott megszabadítani :D

(#6723) Viktor0610 válasza fireman123 (#6722) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézd meg a teló saját alkalmazáskezelőjében, hogy az egyes appok mekkorák, ebből mennyi az alkalmazásadat.
Meg fogsz lepődni. Nálam pl. egy galéria app volt giga feletti, meg persze, a Facebook és társai is előszeretettel nőnek nagyra.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#6724) fireman123 válasza Viktor0610 (#6723) üzenetére


fireman123
őstag

Hmmm, a galéria nálam 1,82 GB,....ha az appot törlöm akkor a fotók-videók is törlődnek? ....vagy azok megmaradnak a tárhelyen (nagy része sd kártyán) és ha újra telepítem az appot akkor azzal újra megnyithatóak lesznek?

(#6725) crok válasza fireman123 (#6724) üzenetére


crok
nagyúr

Az egy bug.. Torolheted a Galeria adatait nyugodtan.
Meg olvasd el amiket errefele irtam meg (lentebb+fentebb).

[ Szerkesztve ]

(#6726) aprokaroka87 válasza fireman123 (#6724) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem fog törlödni a fotó, ha törlöd az appot :)

(#6727) fireman123 válasza aprokaroka87 (#6726) üzenetére


fireman123
őstag

Ok, köszi mindenkinek, a Shortcut Maker app-al a gyorsítótárazott adatokat tudtam törölni, kb. 3,5 GB-ot, de az gondolom újra szaporodni fog, és a galéria app törlésével is javulhat egy kicsit, egy ideig ...hát akkor ez ilyen :O

[ Szerkesztve ]

(#6728) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen telefont. Használt, jó vétel volt...
Viszont,nem talál frissítést,pedig még 12.0.4.0 van rajta,10-es Androiddal és márciusi biztonsági frissítéssel.
Valami ötlet?
Csak BL-t ne kelljen nyitni😁

(#6729) nyesteb válasza aszti75 (#6728) üzenetére


nyesteb
tag

Szerintem örülj neki és ne frissíts..
Erről jut eszembe. Valaki meg tudná írni, hogy xiaomi.eu global rom van a telón, ha szeretném visszatenni a 10-es legfrissebb verzióját mik a lépések? Fastboot vagy recovery kell nekem?

Köszi!

(#6730) crok válasza nyesteb (#6729) üzenetére


crok
nagyúr

Mindkét megoldás jó megoldás, de ha ennyire vissza akarsz térni akkor MiFlash + fastboot, majd eldöntöd hogy visszazárod vagy nem.

(#6731) crok válasza aszti75 (#6728) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor frissítsd kézzel. Megnézed a MIUI verziót hogy EUXM vagy MIXM vagy mi a vége, majd annak függvényében letöltöd innen a legfrissebb recovery ROM-ot (a gyári ROM linkek vannak az oldalon csak normálisabban összeszedve mint a gyári letöltőoldal (mert az valami borzasztó)). Aztán a frissítő app-et megnyitod, 8x..10x megnyomod a MIUI logót (ekkor írja majd hogy a frissítő menüben a plusz elemek elérhetőek lettek) majd a három pöttyös menüt a jobb felső sarokban megnyitod és a tallózással betallózod a letöltött ROM-ot. Aztán hajrá.

(#6732) nyesteb válasza crok (#6730) üzenetére


nyesteb
tag

Köszi! Nem akarnék visszatérni, ha nem jönne ezzel is elő hiba, pl hogy nem látom, ha hívnak. Ez azért nem hátrány, ha működik egy telefonnál, nem?

(#6733) crok válasza nyesteb (#6732) üzenetére


crok
nagyúr

Hát tőlem azt csinálsz amit akarsz :D Én a feltett kérdésedre válaszoltam.. nálunk akinek Xiaomi.EU van fent egyikünk se tapasztalt ilyet.. még random restartokat se.

(#6734) aszti75 válasza crok (#6731) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm! :R

Idő közben már frissült is e módon,amit írtál. Tudtam, hogy létezik ez a megoldás,de nem bíztam benne (Redmi Note 8 T és Redmi 9T után).

(#6735) beach head válasza kovacss72 (#6719) üzenetére


beach head
senior tag

nalam a youtube vanced csipog csak miatta, hogy be van kapcsolva... az ertesitesek jönnek, csak a meseenger nem akar normalisan mukodni (chathead) , illetve jobb mint volt, de ha elolvastam a chatheadre nyomva az uzenetet, attol a messenger ikonja felett meg ott marad az olvasatlan uzenetek szama (pedig hat elolvadtam...)

(#6736) Croft-21


Croft-21
őstag

Időnként megjelenik egy értesítés az alábbi szöveggel: unja már az eredeti témát? Próbáljon ki valami újat.
Amikor erre rá bökök, akkor meg azt írja: MIUI12 Themes - itt nincsenek témák :D

(#6737) crok válasza Croft-21 (#6736) üzenetére


crok
nagyúr

Nincs pl. custom lock screen-ed, temad? Azok szoktak ilyeneket csinalni. Ertesites logoloval kideritheto mi generalta a toast-ot.

(#6738) Croft-21 válasza crok (#6737) üzenetére


Croft-21
őstag

Ugyanaz a kép van beállítva képernyőzàrnak és kezdő képernyőnek.

(#6739) crok válasza Croft-21 (#6738) üzenetére


crok
nagyúr

Az kep, nem tema. Masrol beszelek.

(#6740) Samus válasza crok (#6737) üzenetére


Samus
addikt

Ez gyári ficsőr, a legutolsó frissítés hozta magával, és engem is zavar, mert az értesítéseit nem lehet kikapcsolni...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6741) crok válasza Samus (#6740) üzenetére


crok
nagyúr

És akkor számodra ismert melyik app csinálja? A Témák app csinálja vagy melyik?

(#6742) Samus válasza crok (#6741) üzenetére


Samus
addikt

Mivel semmi témás app nincs fent, csak a gyári, gondolom az. Azóta van, mióta az alkalmazásfrissítőben megjelent a "Változó háttérképek" nevű alkalmazás (amit én egyébként jó ideje használok, csak egy kínai verziót, ami működik is).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6743) Danecay


Danecay
őstag

Aki Xiaomi.EU-romot használ, nem tudja valaki, hogy hová tűnt a fényképező opciók közül a panorámakép készítési lehetőség?

(#6744) dokee78 válasza Danecay (#6743) üzenetére


dokee78
félisten

"Több" gombot meg nyomva:

(#6745) crok válasza Samus (#6742) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor gyanítom a "Változó háttérképek" értesítései lesznek.

(#6746) crok válasza Danecay (#6743) üzenetére


crok
nagyúr

Pl. nálam úgy van, hogy felhúzod az alsó gombsort, a fotó gomb felett látszik egy kis vonal, az mutatja hogy felhúzható. A beállításokban a Settings -> General Settings rész -> Customize -> Feature layout-ban tudod átállítani hogy mi látszódjon ott (vagy ugye felhúzás után ott az Edit gomb). De nekem ugye ez a Camera modes részben beállított Camera modes -> "More panel" beállítás miatt van.. lehet a "More tab" az alapértelmezett.. Akkor csak annyi, hogy az alső részt, a Video, Photo, Portrait felsorolást húzd el balra, ott van egy More, ott lesz a panoráma.

(#6747) Croft-21 válasza Samus (#6742) üzenetére


Croft-21
őstag

Amúgy ezt a változó háttérképet hol lehet beállítani? Én nem találom, csak a "sima" háttérképeket.

(#6748) Samus válasza Croft-21 (#6747) üzenetére


Samus
addikt

A Xiaomi megoldása nem működik az EU-ban (köszi, GDPR). alternatíva a Bing vagy a Google-nak is van valami megoldása. A gyári megoldásból csak ez az egy verzió hajlandó működni. A beállítások része angol, a képek alatti felirat full kínai. Sajnos meg sem közelíti így a Huawei megoldását (amit nagyon hiányolok), de legalább van valami. Néha elfelejti módosítani a zárképernyő képét, akkor újra be kell kapcsolni az opciót, ha igény van rá.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6749) peestike


peestike
senior tag

jobban utánanéztem a galéria adatának én is, hogy korábban szóba jött, hát sokkot kaptam. :DD
majdnem 2 giga volt.
szemét törlésre tudom ajánlani az sd maid-et, a pro változat 450 huf most.
könnyű vele boldogulni.
a root-olt telókkal még jobban működik, sokat használtam évek során korábban.
ez a teló tavaly augusztusi, gyári rendszer, nincs root, bl nyitás, azóta nem is foglalkoztam vele különösebben.
4,6 giga szemetet gyalult le nekem most...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6750) crok válasza peestike (#6749) üzenetére


crok
nagyúr

MIUI topikban pont most hoztam fel mint peldat.. szerintem a Galeria "visszatekintes" modja miatt (is) lehet. [link] es [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.