Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120751) Guitar14 válasza YxVs (#120750) üzenetére


Guitar14
senior tag

Őőő...
BT-s fejessel se és BT-s hangallal se tudsz csatlakozni az Xbox-ra. Így hogy kerülöd ki, hogy csatlakoztatod a gépre?

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#120752) persil válasza YxVs (#120750) üzenetére


persil
nagyúr

Ha a tv-re aggatod a bt-s holmijaidat, akkor sememnyire nem kell foglalkozni a box szabvanyaval, cserebe 3 hetes keses lesz a hangban. 🤷

Boxban viszont nincs bluetooth, tehat a gephez ilyesmi nem lesz jo, csak amelyik termeken latod az xbox cimket.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#120753) parandroid válasza Guitar14 (#120751) üzenetére


parandroid
nagyúr

Szerintem a hangfal kábelen kapja a hangot, és onnét akarja átlőni fejesre. Gyanúm szerint ez egy halott projekt, ha valami csoda folytán mégis menne, akkor is késni fog a hang. De annyira speciális eset, hogy ezt csak amgának tudja kipróbálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120754) Bad Pritt válasza Guitar14 (#120751) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Szerintem úgy gondolja, hogy kábellel csatlakozik a hangfal a konzolhoz és BT-vel a fejes a hangfalhoz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120755) Scholes9 válasza vendingo (#120748) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az igen :DDD :C

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#120756) YxVs válasza Guitar14 (#120751) üzenetére


YxVs
senior tag

Xbox a tévére, a tévé pedig optikai kábellel a hangfalhoz. Vagy így nem lesz jó?

(#120757) parandroid válasza YxVs (#120756) üzenetére


parandroid
nagyúr

Eddig jó, de ebből hogyan megy a fülesre?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120758) beyruth82 válasza persil (#120752) üzenetére


beyruth82
veterán

Mostmár xbox wireless fejhallgatót használok de előtte sima huawei bt fülhallgatót csatlakoztattam tv-re hajnali játékaim során és abszolút semmilyen késés nem volt a hanggal. Sima sztereóban szólt normálisan. Most hogy az xbox fülest használom annyi a gond, hogy kapcsolódik a boxra de a tv is minden egyes alkalommal rákérdez, hogy akarom-e, hogy a hang a fejhallgatóbol szóljon, amire én nemet nyomok, hogy a box beállításai szóljanak a fülesből és ne a tv-jé.

(#120759) Guitar14 válasza YxVs (#120756) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ahogy parandroid mondja: kábellel most összekötötted a hangfalt a TV-vel (nem az Xbox-szal) most hogy lesz fülesed? Rá tudsz menni a hangfalra?

De közbe utánajártam kicsit.
Más megoldás még az lehet, hogy veszel egy BT transmittert amit bedugsz a kontrollerbe jack-el és azt párosítod a fülessel. Nincs tapasztalatom ezekkel, de ez működhet, hisz jack-en megy rá a kontrollerre a transmitter és a transmitter kommunikál BT-n a fülessel.
Lényeg, hogy transmittert kell venni, nem recievert. Utóbbi arra lenne ha befelé adnánk a jelet a kontrollerbe. (persze az is kérdés ha a fülesnek van mikrofonja az lehet nem fog működni, aztán ki tudja)

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#120760) zsocy válasza YxVs (#120756) üzenetére


zsocy
őstag

Működhet, nekem xbox megy a tv-re, tv megy a házimozi erősítőre HDMI-n, és BT fejes csatlakozik az erősítőhöz. Biztos van késés a hangban, de én nem érzem, nem hallom.

Ha már feljött a téma, a gyári xbox fejesen kívül van olyan wireless fejes amit érdemes lehet megvenni?
Amelyik nem xbox wireless, az gondolom BT donglet használ, azokból is csak az mehet amin külön jelezve van hogy xbox, igaz? Egy Jabra link 380 usb donglet próbáltam, de azt nem ismerte fel az xbox, pedig nem egy olcsó motyó.
Akinek van bevállt wireless fejese tudna esetleg konkrét tipusokat is ajánlani ami jól szól és megy direktben a boxxal?

Guitar14, tudnál esetleg egy ilyen transzmittert linkelni? Szerintem én csak receivereket találok, amiben benne van hogy transzmitter az meg tenyérnyi méretű, azt a kontrolleren vagy nem lógathatom, vagy nem lesz wireless.

[ Szerkesztve ]

(#120761) NoOne1976 válasza beyruth82 (#120758) üzenetére


NoOne1976
őstag

Miért nem törlöd a párosítást a tv-ről? Gondolom korábban kapcsolódtál hozzá, ezért kérdez rá mindig.

(#120762) YxVs válasza Guitar14 (#120759) üzenetére


YxVs
senior tag

Írtam, a BT-s fejessel a szintén BT-s hangfalra csatlakoznék. Így egyszerűbb lenne.

(#120763) gianni85 válasza YxVs (#120762) üzenetére


gianni85
veterán

És pontosan mi az a bt-s hangfal? Biztos van benne bt transmitter? Mert alapesetben inkább csak receiver szokott ezekben lenni, hogy tudjál rá streamelni.

(#120764) YxVs válasza gianni85 (#120763) üzenetére


YxVs
senior tag

Edifier 1280 DB

(#120765) beyruth82 válasza NoOne1976 (#120761) üzenetére


beyruth82
veterán

Tényleg. :DDD
Nem is emlékeztem rá. Töröltem és az első bekapcsolásnál rákerdezett megint, hogy párosítsam-e de nemet nyomtam és azóta nem kérdezi. Köszi! :R

(#120766) gianni85 válasza YxVs (#120764) üzenetére


gianni85
veterán

Akkor ez bukó. Azon csak input van, onnan nem fogsz hangot átvinni a fülesre.

(#120767) YxVs válasza gianni85 (#120766) üzenetére


YxVs
senior tag

És ahogy beyruth82 kolléga írja?
BT-s fejhallgatóval a TV-re kapcsolódni. Az működhet, nem?

(#120768) NoOne1976 válasza YxVs (#120767) üzenetére


NoOne1976
őstag

Persze hogy működik. Igazából ki kell próbálnod, hogy te érzel-e késést a hangban. Vagy ha igen, akkor az zavar-e. Például egy single player gameben ez lehet kevésbé zavaró. Tehát függ attól is, mivel játszol.

(#120769) Khadris válasza YxVs (#120767) üzenetére


Khadris
csendes tag

Én is úgy játszom, hogy a tévére csatlakozik a BT füles, az enyémben van Gaming Mode, és nem tapasztalok zavaró késést.
Amit még próbáltunk, az LG Tone headsetek közül van olyan, aminet a tokja transmitter, és a kontroller jack-jébe bedugva tökéletesen működik. Csak bénán lóg a tok a kontrolleren :D

(#120770) Moby válasza NoOne1976 (#120768) üzenetére


Moby
addikt

Jónéhány tv ki is kapcsolja magát gamemódból, ha bt füles csatlakozik hozzá. LG oledek pl ilyenek. Korlátozottan alkalmas az játékra, nem véletlenül nem engedi egyik konzol sem, akár van benne bt, akár nincs, és dolgoznak saját rádiós szabvánnyal.

(#120771) skroy


skroy
senior tag

Használ valaki ilyen vezetékes kontrollert? Mennyire lehet tartós?

(#120772) icemad válasza YxVs (#120767) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként csak hangot akarsz a fülhallgatóra? Vagy party chat is kellene?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#120773) NoOne1976 válasza Moby (#120770) üzenetére


NoOne1976
őstag

És hány user lehet, aki azt se tudja van-e a tv-n game mode. Illetve ha tudja is, észre se veszi a különbségeket. Lásd 30 vs 60 fps.
Nekem is van boxos ismerős, aki mai napig one s-en tolja, és teljesen jól elvan. Úgy, hogy minden este játszik, de neki elég.
Visszatérve az eredeti dologra, szerintem sokan a csúszást se vennék észre, és azt se, hogy hány fpssel fut a játék. A kérdező pedig eleve egy 3 láncszemből álló opcióban gondolkodott, tehát lehet, hogy neki se gond, illetve a tv+bt leget, hogy semmivel se rosszabb, mintha még ott can közte a hangfal is (ami ráadásul nem is tudja).

(#120774) YxVs válasza NoOne1976 (#120773) üzenetére


YxVs
senior tag

"tehát lehet, hogy neki se gond"

De, nekem gond lenne a késés....
Csak azért gondolkodom ebben a setupban, mert így nem kellene Xbox fejhallgatót venni. A fenti kommentekből egyébként nem gondolnám, hogy észrevehető késés lenne, mint direkt összeköttetés esetén (Box+Xbox Wireless).

@icemad

Csak hangot. Mikrofon miatt kérded?
Egyébként egy JBL Tune 760NC a fejes, ebben van mikrofon is.

(#120775) Wesder


Wesder
félisten

Lies of P - Update Notes Version 1.3.0.0

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120776) persil válasza beyruth82 (#120758) üzenetére


persil
nagyúr

"sima huawei bt fülhallgatót csatlakoztattam tv-re hajnali játékaim során és abszolút semmilyen késés nem volt a hanggal"

Teljesen biztos, hogy volt valamennyi, legfeljebb nem vagy ra erzekeny.

"de a tv is minden egyes alkalommal rákérdez, hogy akarom-e, hogy a hang a fejhallgatóbol szóljon, amire én nemet nyomok, hogy a box beállításai szóljanak a fülesből és ne a tv-jé."
Boxon van ra beallitas, hogy csatlakoztatott fulesnel csak az szoljon. Mondjuk, ha a tv-d fontoskodni szeretne mindenaron, azzal nem tudom mit lehet kezdeni. :D Atnezted mar a beallitasait?

Szrk.: most latom, hogy megoldodott es tenyleg csak tv beallitas kerdese volt. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#120777) Bad Pritt válasza Wesder (#120775) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nem igazán értem, miért adnak ki egy nehéz játékot, ha utána szépen graduálisan felismerhetetlenségig könnyítik. Most platináztam odaát az Elden Ringet, az is erre a sorsra jutott, köszönőviszonyban sincs a játék már a launch állapotával.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120778) Wesder válasza Bad Pritt (#120777) üzenetére


Wesder
félisten

Gondolom próbálnak mindenkinek megfelelni. Nem tudom milyen volt az 1.2.0.0 elött, de szerintem az úgy pont jó volt. Ahoz hogy biztosra tudjam mennyivel lett könnyebb az 1.3 kellene egy új játékot kezdeni, de inkább futok egy NG+-t az sokkal szórakoztatóbb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120779) Bad Pritt válasza Wesder (#120778) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Szvsz a soulslike zsáner halála, ha meg akarsz felelni mindenkinek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120780) Guitar14 válasza zsocy (#120760) üzenetére


Guitar14
senior tag

Persze, itt is van pár. Egyik-másik nagyobb, valamelyik akksis valamelyiket rá kell dugni USB-re. Utóbbiak inkább TV-re dugás esetén ajánlottak.
UGREEN USB 2.0 to 3.5mm Bluetooth Transmitter/Receiver Adapter with Audio Cable - Bluetooth adapter | Alza.hu
Sandberg adapter Bluetooth Audio Link 2in1 TxRx - Bluetooth adapter | Alza.hu
BlitzWolf BT05 vásárlás, olcsó BlitzWolf BT05 árak, Bluetooth adapter akciók (arukereso.hu)
Ali 1
Ali Ugreen

Kérdés, hogy mennyire jól müködik ez a megoldás és mekkora a késés. (mert biztos lesz, switch-en is van azért kb 1 másodperc késés BT füles esetén)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#120781) NoOne1976 válasza YxVs (#120774) üzenetére


NoOne1976
őstag

De miért nem próbálod ki a tvn a bt fülest? Pár perc alatt kiderül, hogy mi van. Ha nem jó, keresel más megoldást.
Viszont ha kell neked a mikrofon is, akkor ez vagy az általad kigondolt módszer sem jó.

(#120782) beyruth82


beyruth82
veterán

Na ki a király? :DD :DD :DD
[link]
Végét elbénáztam kicsit de legalább megvan. Ezután már senki és semmi nem állíthat meg!
Ezrezni fogom én is :DDD

(#120783) Wesder válasza beyruth82 (#120782) üzenetére


Wesder
félisten

Ugye hogy nem is volt olyan nehèz?

Vicces látni egyèbkènt hogy alig sebez, legalábbis NG3-hoz viszonyítva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120784) Steve1207 válasza beyruth82 (#120782) üzenetére


Steve1207
veterán

És fable arts se volt, plusz nem is használtál el mindent. Na kb ilyesmire gondoltunk múltkor :D

.

(#120785) Frod válasza beyruth82 (#120782) üzenetére


Frod
addikt

GG.
Jó volt látni, hogy több Perfect Parry-t is sikerrel lehoztál!

Do you see the white shadow?

(#120786) beyruth82 válasza Wesder (#120783) üzenetére


beyruth82
veterán

Azért én örülök neki, hogy nem annyira nehéz :D

(#120784) Steve1207

Gyakorolni kell meg kitapasztalni még sokmindent. Fegyvereket, stílust, mindent. Most pl vettem egy nagy kardot ami tök lassú de gondolom nagyot sebez, illetve az arm on steel helyett puppet stringre raktam mert az valami jó kis távolsági fegyvernek tűnik. Aztan lehet jobb az eredeti fegyver beállítás de majd kiderül. Egyébként érdemes ezeket cserélgetni, van ertelme vagy mindegy mert mindegyiknek amennyi előnye annyi hátránya is van?

(#120785) Frod

Igen, igazábol az a titka mert ha arra ráérez az ember akkor tulajdonképpen sebezhetetlen. Néztem videókat amikben bekapott sebzés nélkül verik le a bossokat.

(#120787) Bad Pritt válasza beyruth82 (#120786) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Egyébként érdemes ezeket cserélgetni, van ertelme vagy mindegy mert mindegyiknek amennyi előnye annyi hátránya is van?

Játékstílus függő, viszont ez a játék úgy működik, hogy a gyors fegyverekkel előnyben vagy.

Igen, igazábol az a titka mert ha arra ráérez az ember akkor tulajdonképpen sebezhetetlen. Néztem videókat amikben bekapott sebzés nélkül verik le a bossokat.

Vagy akár hét From játékot egymás után. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120788) Wesder válasza beyruth82 (#120786) üzenetére


Wesder
félisten

A Puppet string az legtöbb esetben jó mindenre, főleg ha majd 3. szintre fejleszted.

A spèci Ergo amit kaptál most azt ne váltsd be XP-re, mert a 4. boss elött majd beválrhatod spèci fegyverre.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120789) Frod válasza beyruth82 (#120786) üzenetére


Frod
addikt

Így van, mi mondjuk ezeknél a játékoknál, hogy csak el kell fogadni a saját szabályrendszerét, és aszerint alkalmazkodni, aztán már nem is tűnnek lehetetlennek :D

Do you see the white shadow?

(#120790) YxVs válasza NoOne1976 (#120781) üzenetére


YxVs
senior tag

Még nincs meg a box, úgyhogy nem tudom kipróbálni.

(#120791) beyruth82


beyruth82
veterán

Ok köszi mindenkinek. :R
Már jobban megy, bár a 2.pályán még a magasból leesve is meg lehet halni. :DDD
Lassan de biztosan ráérzek azért. Nyomom is tovább.

(#120792) Janusz001


Janusz001
őstag

Csatlakozom azokhoz, akik szerint használható a tv bt -jén keresztül az xbox hangja, ráadásul akkor még valami gagyibb fülesem volt, nem volt zavaró késés.
Jelenlegi Xbox wireless -em azért tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés :)

(#120793) persil


persil
nagyúr

Nyeremenyjatek!

Aki a kov. kerdest meg tudja valaszolni, annak jovok egy sorrel.
Bizonyos ikonokon allva a dashboard-on, halk zugas hallatszik a tv felol. Ez mi a retkes szar? :D Egyebkent minden hibatlan, most is csak hot veletlen vettem eszre, mert nema csond van korulottem. Alig hallhato "elektronikus zugas", jobban nem tudom korulirni. Foleg a bal oldalon levo ikonoknal hallani, ha egyel arrebb megyek, akkor megszunik. Ha vissza a "zugosra" akkor ujra hallani. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#120794) elder troll válasza persil (#120793) üzenetére


elder troll
senior tag

TV tápjára gondolnék első körben, vagyis Xbox-nál még nem hallottam coil whine-t.
Hidegben nem iszok sört, de 6 puttonyost elfogadok :D

(#120795) Moby válasza NoOne1976 (#120773) üzenetére


Moby
addikt

Konkrétan ezeken a tévéken nem kell tudnia sem, az ALLM bekapcsolja neki a tévén a game módot, akkor is, ha nem is tudja. Meg a normálisabb tévék ki is írják jellemzően, hogy a bt-s füleshez igazítják a kép késést.

(#120796) elder troll válasza Moby (#120795) üzenetére


elder troll
senior tag

Amúgy engem tényleg érdekelne a témakör, többször feszegettem is, és mindig oltás lett a vége. Nem lehetséges, hogy az "őskori" oled tv-d régebbi bluetooth szabványt kezel?
MS Wireless fejest használok, PS5 és mozizás esetén a tv-n keresztül bluetooth-on használom. Csak singleplayer játékokkal játszottam PS-en, de amit írsz, az nálam nem jelentkezik: se "game" mód kikapcsolása (freesync/VRR is megy), se zavaró késés. Nyilván van valamennyi késés, amikor bekapcsolom a fejest, akkor a tv megkérdezi, hogy igen vagy nem. Poénból kipróbáltam xbox esetén is az igent, és egyszerre szólt kétszer a játék, és volt egy ritmus eltérés a zenében, ami miatt irritáló volt, de csak abban az esetben, ha mindkettőt hallottam egyszerre.
Próbáld már ki egyszer egy újabb készülékkel is, mert szerintem ebből adódhat ez az állandó félreértés.
Most külön megnéztem, és már bluetooth-on csatlakozott fejessel is kiírja az "azonnali játékválaszok funkció elindult" (ALLM LG fordításban), amikor váltok a bemenetek között.

[ Szerkesztve ]

(#120797) darkstreet89 válasza persil (#120793) üzenetére


darkstreet89
tag

Az elektronikus hangjelenség (EVP) olyan jelenség, amely révén a halottak, hang és kép útján kommunikálnak az élőkkel,

bocs de ez jutott eszembe elsőre. :D

[ Szerkesztve ]

(#120798) negyven2


negyven2
veterán

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#120799) NoOne1976 válasza Moby (#120795) üzenetére


NoOne1976
őstag

Milyen tvken? Nem mindenkinek van 1-2 éves gamer tvje. Az én pár éves Lg oledem se váltja magától game modera. Simán át tudom tenni más képbeállításra.

(#120800) Moby válasza elder troll (#120796) üzenetére


Moby
addikt

CX-ig biztos jelzik, addig van ráltásom. Egy viszont biztos: APT/X LL-t a C3 sem kezel. Lehet, hogy már leszarja a tévé gyártó is, és úgy van vele, hogy a felhasználóik vakok, süketek és hülyék, de lényeg nem változik: 100+ms késés lesz Bt-n.

NoOne1976: 2019 óta van az LG tévéken, pontosabban a C9 óta van HDMI2.1 az lg oledeken, annak meg része az ALLM.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.