Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120301) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Még a végén meggyőztök, h nem is olyan rossz az a kontroller! 😀 :B :R
Végül is tudok rá aludni még jó párat!
Anno 8 éve próbálkoztam xbox obe-on, de gyorsan túladtam rajta.
Meg a pubg mobile se az igazi, igaz azt se kontrollerrel nyomja az ember.

(#120302) Guitar14 válasza Zoli1222 (#120301) üzenetére


Guitar14
senior tag

Én is 2004-től 2019-ig Pc-n egér+bill.-t használtam. Utana One tulaj lettem és még ha béna is voltam kontrolleren az elején, boldogan nyomtam kényelmesen a kanapén ülve/fekve (és nem asztalhoz láncolva) a Halo flanchise single story-t. Utána jött a masszív Warzone kontrollerrel ahogy belejöttem és utána már elég jól ment és nem is vagytam vissza Pc-re. :)
Szerintem kontrolleren válassz egy szimpatikus solo fps/tps játékot és játszd végig, utana mehet a multis kikepzés.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#120303) persil válasza Zoli1222 (#120301) üzenetére


persil
nagyúr

"nem is olyan rossz az a kontroller"
Annyira nem is olyan rossz, hogy munkan kivul en mar penzert sem nyulok egerhez... :D

De ezeket a mocsok ximeket es tarsait tenyleg felejtsd el. Ha egy jatek tamogatja, akkor gyk. barmilyen eger jo lesz, ha meg nem, akkor szimplan torodj bele, nem eri meg kockaztatni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#120304) Norb79 válasza Zoli1222 (#120301) üzenetére


Norb79
őstag

3-4-5 havonta jön vki, aki fél-1-1,5 milliós pc helyett venne xboxot, mert olcsóbb, de jó lenne egérbill, mert fps, és akkor van 10-15 szívbe markoló komment, hogy ki mikor hogyan próbálta ki a kontrollert sok év egérbill után és szokta meg végül.
Nekem is van ilyen sztorim, és ugyanarról szól, mint mindenkié, eleinte ment a taknyoncsúszás és a szenvedés, aztán x óra után már jobb volt, manapság meg csak akkor van egérbill a kezemben, ha muszáj.
Csak szándék is kitartás kérdése. Aki 5-10-20 óra után feladja az feladja, aki kitart az meg át tud szokni simán.

És a pro tipp is ugyanaz mindenkitől, vmi sztorialapú singleplayerben kell elkezdeni a gyakorlást, és amikor már kicsit megy akkor multizni, mert ha rögtön a totálban szénné aláztatod magad mindenkivel multiban az hamar megtöri a lelkesedést. :)

(#120305) Döglött Róka válasza Norb79 (#120304) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ugyanez a komment, csak tegyétek hozzá a cinizmusomat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#120306) l.skywalker válasza Döglött Róka (#120305) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ennyivel meg akarod úszni? :DD
#regenmindenjobbvolt

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#120307) parandroid válasza Norb79 (#120304) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor én is leírom a saját sztorimat: többször is megpróbáltam kontrollerrel lőni, mindig az lett a vége, hogy olyan 40-50 óra gyakorlás, és elég jól menne, aztán olyankor le is tettem mindjárt, és átültem a PC elé, mert nekem annál értékesebb a szabadidőm, és nem tanulni akarok, hanem játszani. Na meg 40-50 óra, ja. Akkor lennék ott, hogy valahol el lehet kezdeni, és be mernék merészkedni egy online lobbiba. Anno CS-ben kb fél év után éreztem először azt, hogy nem csak ágyútöltelék vagyok online játékban. ;] Na, ezt az időt én még egyszer rá nem szánom arra, hogy valami tök fölösleges skillt megtanuljak. Pláne dupla annyi idősen, amikor lassan a hamut is mamunak mondom, és 3 szemüveggel járok, mert az egyikkel messze látok, a másikkal közelre, a harmadikkal meg keresem az első kettőt, hogy hol a picsában vannak, amikor kellenének.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120308) Bad Pritt válasza parandroid (#120307) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

#napkommentje

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120309) Döglött Róka válasza l.skywalker (#120306) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:D Lustulok na

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#120310) Oistrakh1


Oistrakh1
tag

Valaki tudja pkntosan higy működik ez az xbox rewards ,mert tegnap 215 pontot sikerült csinálni,ma már csak kb 60 pontot..

(#120311) IntelKiller7 válasza Oistrakh1 (#120310) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Tök random ad pontot. Mindig mindenre más értékűt.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#120312) Steve1207 válasza Oistrakh1 (#120310) üzenetére


Steve1207
veterán

90-et kereshetsz pc kereséssel, 60-at mobilos kereséssel és edge-et használva is kapsz még 12 pontot naponta. Valamint mobilos alkalmazásban még napi 5-öt behúzhatsz (12x7nap után pedig +1000-et). Ez a max, amit idehaza ki lehet sajtolni belőle naponta, nyilván a fiókoddal bejelentkezve kell megtenni. Szerk.: ja igen, a 7 naposnál növekszik a napi pontérték mobilos alkalmazásban, meg az ilyen lekattintható cucok is a rewards oldalon adogatnak 5 pontokat, álatalában hetente beesik egy új.

[ Szerkesztve ]

.

(#120313) parandroid válasza Steve1207 (#120312) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Németeknél még az xbox app használatával lehet szerezni napi vagy 400 pontot. 500 körül meg a keresésekkel, hírek olvasásával (csak kattintani kell a hírre, nem kell elolvasnod, ha nem érdekel). Plusz vannak napi, meg heti feladatok is (indíts el egy játékot, egy másikkal játssz kicsit, vagy szerezz egy akármilyen acsit, játsz 3 különböző játékkal, ilyesmik. Plusz ha GPU-d van, némelyikre szorzót is ad. Most a hónapban pont ráálltam, napi kb 15 perc ráfordításával kiszedtem belőle egy hónap alatt 30 eurónyi utalványt, megvettem belőle a strayt. Ahogy nézem, heti 5 eurót lazán össze lehet szedni vele. Ha közben megcsinálod a bónusz heti/havi feladatokat is, akkor többet (ahogy nekem is meglett a 30). Kíváncsi vagyok, mikor nerfelik, mert ez így túl szép, hogy igaz legyen. :D

A dolog egyetlen szépséghibája, hogy csak abban a store-ban vásárolhatod le, ahol gyűjtötted, így kénytelen voltam 30 euróért venni a strayt, pedig izlandon csak 20 lett volna. :U

Megnéztem az order historyt, a következő beváltásaim voltak:
09.27: 10 eur (9300 pont)
10.12: 10 eur (9300 pont)
10.20: 5 eur (4650 pont)
10:26: 5 eur (4650 pont)

Naja, ezek szerint a 20 eur reális egy hónapban, az első 10 eurót még szeptemberben gyűjtöttem. Most meg megint van már azóta 6322 pontom.

Szóval jó ez a rewards program, talán túl jó is, csak sajnos nem mindenhol működik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120314) Wesder válasza parandroid (#120313) üzenetére


Wesder
félisten

3 ève gyüjtöm így a pontokat. Nem hogy nerfeltèk, de emeltek is a napi pontokon kb 6 hónapja.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120315) eL Geri válasza Wesder (#120314) üzenetére


eL Geri
őstag

Hát igen, itthon lassabban megy a pontgyűjtés.
Én azóta gyűjtöm a böngészős keresésekkel, amióta itthon van, de csak 57e pontnál tartok.

(#120316) Willhunting válasza parandroid (#120313) üzenetére


Willhunting
aktív tag

"A dolog egyetlen szépséghibája, hogy csak abban a store-ban vásárolhatod le, ahol gyűjtötted"

Ezek szerint az Xbox store egyenleg nem univerzális? Nem értem pontosan hogy működik ez hogy elköltözhetsz bármilyen régióba, de az egyenleged nem viheted magaddal.

#120315eL Geri: Ezt pontosan hány év alatt gyűjtötted össze, mert így gyorsan utána nézve nekem a mai napra max 63 pontot ajánl :( Abból nem lesz vacsora, így kb semmit nem ér ez a kiherélt rewards program.

[ Szerkesztve ]

(#120317) parandroid válasza Willhunting (#120316) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jep, így van, magyar store-ban sem vásárolhatok belőle.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120318) chipesz válasza Willhunting (#120316) üzenetére


chipesz
őstag

Nem univerzális. Hiszen a török/argentin stb Storeba is külön gift card kell, nem lehet magyart venni és azt levásárolni máshol.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#120319) Wesder válasza Willhunting (#120316) üzenetére


Wesder
félisten

Minden règiónak külön zsebe van, ahova az egyenleget töltöd fel. Feltève hogy abban a règióban van feltöltőkártya.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120320) Zoli1222 válasza persil (#120303) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi srácok! :R

(#120321) eL Geri válasza Willhunting (#120316) üzenetére


eL Geri
őstag

Én úgy látom jelenleg napi kb. 162 pontot lehet összeszedni, plusz hetente egyszer + 100-at.
Ha ezt gyorsan elosztom, akkor kb. pont 1 év alatt.

(#120322) Willhunting válasza Wesder (#120319) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Köszi, így már tiszta.
Az mondjuk fura, hogy a rewards pontokat itthon még mindig nem lehet xbox vagy microsoft gift cardra beváltani, csak külsős partner utalványaira. A beváltás fül alatt szerepelt, hogy hamarosan elérhetőek lesznek, de egy év alatt sem lett belőle semmi és már a listáról is eltűntek. Microsoft az itthoni szolgáltatásaiban kicsit le van maradva. Na mindegy is, mi úgysem vagyunk rászorulva az ingyen GPU-ra :N

(#120323) Steve1207 válasza Willhunting (#120316) üzenetére


Steve1207
veterán

mai napra max 63 pontot ajánl - Az amiatt van, mert kihagysz napokat és visszaesel alap lvl szintre. Olyankor kevesebbet lehet naponta összeszedni keresésből, 45+3+15 az arány desktop/edge/mobil vonalon kezdéskor, ha jól emlékszem, az meg pont annyi.

.

(#120324) icemad válasza Steve1207 (#120323) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk még vannak kvízek is, ahol helyesen válaszolsz 30 pont. Kb 2 perc egy kvíz nekem, mert (rohadjon meg) hollandul van. Így mindig az összes választ végig kell nyomkodni, valamelyiket csak elfogadja. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#120325) Steve1207 válasza icemad (#120324) üzenetére


Steve1207
veterán

Jaja tudom, hogy mi minden van, ahogy usa-ban meg elcseszel vele 10 percet rohanva is, ha kicsit el is olvasod a feladatokat. És ez még csak a böngészős :D Kérdezz felelek, mi hol található, csinál sushi-t, hol kirándulnál, nézd meg az xy-t képekben, az említett kvízek meg minden egyéb még stbstb (nekem a kis képes tetszik, amikor ki kell válogatni 8-10-ből, hogy mi tartozik az adott régióba vagy kérdéskörbe).
Plusz, ha jól rémlik még ezeknek a teljesítését is számolja, talán 3 naponta, ha mindent megcsinálsz, amiért szintén kapsz valamennyit.
Viszont ezt a sok apróságot és adott országokra szabott dolgokat összeszedni, előkészülni vele... hát nem két perc az biztos. És ebben még az AI se igazán segítség sokszor (bár alapokat biztos össze tudnak legalább infónak szedni vele).

.

(#120326) elder troll válasza Norb79 (#120304) üzenetére


elder troll
senior tag

Akkor a saját tapasztalatok megosztása helyett csináljunk egy inspirációs videót.

Első jelenet:
(fotel szemből véve) kígyóvállú, pelyhes bajszú főhősünk tv shoppos stílusban vagdalózik a kontrollerrel, miközben 30%-os átfedéssel beúszik egy "frag tábla" (utolsó helyezett kiemelve valami számos noob névvel). Még mindig tv shoppos stílusban, kócos hajjal grimaszolás után hátranéz egy rocky poszterre...

Második jelenet:
Lassan felcsendül az eye of the tiger, miközben trikós-fejpántos főhősünk egy ps és egy xbox kontrollerrel súlyzózik, ismét beúszik a képbe a "frag tábla", de már az utolsó előtti helyezett van kiemelve.

Harmadik jelenet:
(már csak instrumental-ban megy a háttérzene) nintendo joy-con-okkal ugrálókötelezést imitál még mindig trikóban és homlokpánttal, csak úgy száguldozik felfele az átfedéses "táblázatban".

Negyedik jelenet:
fps nézetben vad lépcsőzés 5 percig, (vágás) leveszi a vr headset-et, de azért még mindig megy felfele a képbe beúszó listán.

Ötödik jelenet:
Súlyzórúdra erősített xbox-szal és ps-sel fekvenyomás, harmadik helyezés a "frag táblán".

Ending1:
Szokásos hollywoodi happy end, de az uncsi.

Ending2
Reggel kopognak (dörömbölnek) a főhősünk ajtaján, majd édesanyja kedvesen így szól hozzá: "a qrv@ @nyád@t, nem megmondtam, hogy vidd le a szemetet!!!", amit egy szelíd ablakokat is megremegtető ajtócsapással nyomatékosít.
Főhősünk kómásan elkezd botorkálni a szobában, megmozgatja az egeret, aminek köszönhetően feléled a monitor. Miután meglátja nevét a "frag lista" végén, vágja is ki a kukába a kontrollert.

(#120327) Redneck


Redneck
veterán

Régebbi CoD-ok várhatók GP-be? WW2 jó lenne, mert az Elit alakulat megnézése után nyomnám, de megvenni nem akarom, PC-n már lenyomtam anno.
MW Remaster és Infinity Warfare is jó lenne. :U

Más:
25-30 év masszív PC-zés után elég volt 2 évig konzolozni, hogy elkényelmesedjek. Nem hiányzik a bill és az egér, igaz kb. 12 éve kontizok SP címeknél. Plusz van némi NES, SNES, N64, PS2, X és X360 előképzettségem, de csak alkalmi szinten.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#120328) Wesder válasza Redneck (#120327) üzenetére


Wesder
félisten

Majd valamikor 24-ben jönnek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120329) l.skywalker válasza elder troll (#120326) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Várd meg a sorozat második évadjának a végét és a főhősödnek menni fog ez dühöngés nélkül.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#120330) AMD Power


AMD Power
titán

Csak én vagyok olyan Like a Dragon fanatikus, hogy már nyomom az Ishint!? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#120331) Wesder válasza AMD Power (#120330) üzenetére


Wesder
félisten

Nem kapott angol szinkront, így nem játszom vele. A Gaidennel sem fogok 9.-èn, mert kèsik az angol szinkron.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120332) consono válasza AMD Power (#120330) üzenetére


consono
nagyúr

Én elkezdtem, de borzalmas volt nekem a kamera, beakad mindenbe, le is töröltem egy óra után...

"In God we trust. All others must bring data"

(#120333) IntelKiller7


IntelKiller7
Topikgazda

Azt írja a zinternet, hogy Baldur’s Gate 3 Reportedly Arriving December 6 For Xbox Series X/S.

:U :U

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#120334) F_Peter válasza IntelKiller7 (#120333) üzenetére


F_Peter
őstag

Akkor nem hiába írtam a Mikulásnak, megyek is csizmát pucolni.

(#120335) Phoen|x válasza F_Peter (#120334) üzenetére


Phoen|x
őstag

Sherkulás tuti figyel már. :K

Go Gunners!

(#120336) IntelKiller7


IntelKiller7
Topikgazda

Phil Spencer visszavonta a döntést ami elvette volna a dolgozóktól az ingyenes GamePass Ultimate hozzáférést.

#Frígémpessz

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#120337) Wesder válasza IntelKiller7 (#120336) üzenetére


Wesder
félisten

Pontosabban azokotól vette volna el, akik nem az Xbox részlegen dolgoznak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120338) ThorsHUN válasza Wesder (#120337) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Lássuk be azért ez az a tétel amit illik odaadni..

(#120339) Redneck válasza ThorsHUN (#120338) üzenetére


Redneck
veterán

Elég kicsinyes, szarrágó dolognak tűnik, de a 221.000 főt számláló MS sem szeretetszolgálat.
Persze érdemes lenne megnézni, hányan veszik igénybe, illetve ez hány százaléka az éves profitnak. Gyanítom hogy nagyon alacsony szám, ha számszerűsítenénk, csak földi halandóknak tűnne nagy összegnek.

Phil jól döntött, ilyen is van. ;]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#120340) parandroid válasza Redneck (#120339) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell hasraesni, leírják az adóból, mint dolgozói juttatást. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120341) pzstm válasza Wesder (#120337) üzenetére


pzstm
titán

EU-ban nem is jart :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#120342) Döglött Róka válasza pzstm (#120341) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#120343) oriic válasza Döglött Róka (#120342) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ócccsó/Free game pass-t tudsz szerezni? ;]

Live-Die-Respawn

(#120344) AMD Power válasza consono (#120332) üzenetére


AMD Power
titán

A kamera "mozgás" az valóban nagyon fura. De nekem ez kötelező darab. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#120345) Döglött Róka válasza oriic (#120343) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Bocsi de kell nekem is :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#120346) darkstreet89


darkstreet89
tag

Egy évre újabb GamePass, 19K ért (Törökből). Ugyan úgy élt a 300 forintos ajánlat megint. :D

(#120347) IntelKiller7 válasza darkstreet89 (#120346) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Karacsony utan nekem is kell vegyek.
Talan szerencsem lesz. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#120348) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

A népszerűségi listák mennyire akkurátusak? Létezhet, hogy ez a Disney Speedstorm akkorát durrant, hogy Warzone után a második legjátszottabb ingyenes jelenleg?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120349) oriic válasza Bad Pritt (#120348) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem többnyire pontos a lista.

Live-Die-Respawn

(#120350) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Ez a COD kampány egy szégyen . Nem voltak magasak az elvárásaim , de azt is sikerült alulmúlni .
Tényleg csak megúszós az egész , ahogy mások már említették . Csináltak random DMZ szerű pályákat , teledobálták ellenséggel , vannak rajta ilyen random objective-ek oszt csókolom . Volt már pár (szerintem ) gyengébb kampány , de ez mindennek az alja . Inkább maradtak volna a cső megoldásnál.
Várom szeretettel a multit. A béta alapján az se fogja reformálni a műfajt (igaz ezt senki se várja el ), de legalább jókat lehet majd csapatni a régebbi faxa map-okon.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.