Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) Met válasza SamSem58 (#74099) üzenetére


Met
nagyúr

Először a Driver Boostert törlöd.
Ha van benne olyan lehetőség hogy egy eszköz driverét törlöd akkor törölsz minden drivert, törlöd a boostert majd a gyártó oldaláról előzőleg leszedett drivereket felrakod.
A Driver Booster meg elfelejted..

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74102) internetezoo


internetezoo
senior tag

Egy esetet leírok. Felraktam a https://smartdriverupdater.com-t csak tesztelésként. Azt írta az egyik drivera, hogy van frissebb a 10.0 verziónál a 9.0 verzió. Uninstall volt a válasz rá.

[ Szerkesztve ]

(#74103) Anulu79 válasza Met (#74101) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez driver boost az ami leszedi a szoftvereket a driverekhez?

(#74104) SP4C3 válasza Anulu79 (#74103) üzenetére


SP4C3
veterán

Az szeretne lenni. Egy nagy kupac malware.

Arra figyelj, hogy ha eltávolítod és azokat a drivereket, amiker felokoskodott, akkor lehet elmegy a neted. Szóval legyen mivel beszerezni a drivereket a gyártóktól. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74105) Anulu79 válasza SP4C3 (#74104) üzenetére


Anulu79
addikt

Pont kérdezni akartam, hogy mi legyen a driverekkel, hogy a win telepíti-e vagy dobjam fel CD-ről őket.

(#74106) YASKATIR válasza Met (#74101) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mi a problema a driver booster-el? WHQL drivereket szed le, en gond nelkul hasznalom 4 laptopon es 1 asztali gepen. A gyarto oldalarol csak abban az esetben erdemes drivert leszedni, ha valami sehogy sem akar mukodni, mert szinte mindig, minden outdated (esetemben a Intel 620-as driver majdnem 1 evvel van lemaradva az intel aktualis driveretol)

(#74104) SP4C3 : "Az szeretne lenni. Egy nagy kupac malware." Egyeb fake info?

[ Szerkesztve ]

(#74107) guppi2 válasza SP4C3 (#74098) üzenetére


guppi2
tag

Köszi
Igen , a fülesre gondoltam.
Minden max-on. - de így sem jó.
Akkor úgy látszik ez nem nyerő.
Én azt hittem, hogy van valami erősítő program amivel ezt még fokozni és állítani lehet.

(#74108) Doky586 válasza YASKATIR (#74106) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minek használnál külső programot a win10 frissítésére ha a win10-nek saját eszköze van erre ami mégis jobban ismeri saját magát és a WHQL drivereket..

(#74109) Met válasza YASKATIR (#74106) üzenetére


Met
nagyúr

Az hogy felesleges felrakni egy programot azért amit Te is meg tudsz csinálni.
Mellesleg kekszuális kapcsolatot létesíthetsz a csodaprogramoddal ha a win nem ismeri fel a hálókártyád és nincs neted.
Azt meg valahogy nem hiszem hogy jobb drivert írnak a boosternél mint a gyártó.

Csak kérdezem, minek frissítgetni a drivereket orrba szájba az amúgy jól működő rendszeren?
Gyorsabb lesz a net? Nem.
2-vel több FPS-ed lesz? Talán.
Gyorsabb lesz az alaplapban a ram? Nem.
Tudom, jön az overpower érv, régi hardverhez honnan lehet akkor drivert találni. Itt az overpower válasz, google.
De mindegy, részemről a téma lezárva, használd ha tetszik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74110) YASKATIR válasza Doky586 (#74108) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A windows update driverek eleg messze vannak az up-to-date drivertol. Lasd mondjuk nvidia vagy intel driver. bar emlithetnem barmelyik bluetooth drivert is

(#74109) Met : Miert csinalnam egyesevel magam, ha van erre kulon program, ami megsporol egy csomo idot? Kepzeld, en Ninite-t is hasznalok, mert nem fogom egyesevel letolteni a szukseges programokat... Egyebkent pedig nem a iobit irja a drivereket, ezt a hulyeseget ki mondta neked?

2018-ban tok altalanos, hogy a Windows 10 nem ismeri fel a halokartya drivert... utoljara ilyet 2006 kornyeken lattam Windows Xp-nel.

Gyorsabb lesz a net? Nem.
De, pontosabban stabilabb lett, nem dobja el a kapcsolatot

2-vel több FPS-ed lesz? Talán.
Fortnite eseteben volt az 20 korul is

Szerinted viccbol irjak a drivereket? Tok poenbol fizetnek egy rakast embert, hogy csak ugy viccbol neha kirakjanak egy uj drivert ugye? Mert hat a neted se lesz gyorsabb, meg 2 fps-nel tobbet sem fogsz kapni..

[ Szerkesztve ]

(#74111) #86564352


#86564352
törölt tag

Driver booster az új registry cleaner és RAM tweaker mánia :D
Egyszerűen nem értem miért izgul ilyenekre a nép. Felrakom a Windows-t felismer és telepít mindent: nyomtató, VGA, gyártó honlapjáról telepítem az egér kiegészítő Logitech Options szoftverét és kész. Windows Update frissít mindent magától, vagy ott a gyártó honlapja, minden működik. Mások meg önként felrakják ezt a kínai szarkupacot feleslegesen, rosszabb esetben elrontva vagy ajándék malware-rel? :D

[ Szerkesztve ]

(#74112) SP4C3 válasza YASKATIR (#74110) üzenetére


SP4C3
veterán

Izzadtság szag van, ne erőltesd...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74113) Syl válasza HartgeH3-2.8 (#74100) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem azt írtam, hogy nem szabad ilyet berakni. Azt meg pláne nem, hogy neked nem szabad.
Én csak jeleztem, hogy van egy ilyen topik, ahol szívesen fogadjuk az ilyesmit ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74114) Cs1csó válasza Vigyorka (#74089) üzenetére


Cs1csó
félisten

Számos probléma lehet de a videólejátszás közbeni képszétesésre megoldás lehet a DAUM POTPLAYER (a KMPlayer korábbi fejlesztője csinálja) van 32 és 64 bites telepítője is. Telepítésnél nyugodtan tedd be a pipát mindenhova azaz minden kiegészítőjét telepítsd ezzel valószínűleg nem fog szétesni a kép.

U.I.: majd írd meg az eredményt, hogy használt e.

[ Szerkesztve ]

(#74115) YASKATIR válasza #86564352 (#74111) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Miert az olyanok probalnak meg okoskodni a driver booster-el kapcsolatban, akiknek fogalmuk sincs rola?

Ember, ez a program annyit csinal, hogy megkeresi a legfrissebb WHQL drivereket a nyominger gepedhez, majd letolti es szepen felrakja silent install-al. Pontosan ugyan olyan hasznos program, mint a ninite. Elkepzelesem sincs, hogy hogyan hozod ide az idiota registry meg memory cleanereket... Persze ertem en, hogy ti szerettek orakat vesztegelni a manualis letoltesekkel es telepitessel, de az emberek 99% pont nem ilyen.

Ez a malware-ezes pedig kezd unalmas lenni, mert csak egy alaptalan hazudozas, az pedig ismet vicces, hogy az Iobit inc nem kinai, hanem amerikai ceg...

Gondolom szamologepet sem hasznaltok, hiszen lehet tollal es papirral is szamolni. Minek egy extra dolog ehhez?

(#74112) SP4C3: Ja izzadsag szag... Kettonk kozul te vagy aki hazudik, de persze, en erolkodom, hogy igazam legyen.. Nevetseges

[ Szerkesztve ]

(#74116) #86564352 válasza YASKATIR (#74115) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes módon lassan heti szinten nyafognak az emberek nem működő hardver miatt a szar Windows 10-t okolva, pedig ők aztán boosterrel frissítettek. Iobit oldalán az ajánlásukként valószínűleg szponzorált megvett PR cikk kommentjeit is érdemes átfutni. Vagy csak írd be google-be: "driver booster problems" számtalan hozzászólás hogy tönkrevágta a gépet, ami elrontja a géped az nem malware? Milyen órákat vesztegetünk? Win10 magától felismer 99% ismert hardvert.

Nem kínai? Csak azért mert USA-ban is be van jegyezve, attól még kínai. Ha nem kínai akkor szerinted a honlapjuk legal részén alul miért olvasható ez:

If you live outside of the United States, the terms of this Notice shall be governed by the laws of the Hong Kong Special Administrative Region of the People’s Republic of China.

Úgy tűnik kettőnk közül te vagy a fogalmatlan...

[ Szerkesztve ]

(#74117) movax válasza YASKATIR (#74110) üzenetére


movax
őstag

A driverek beszerzésének három megbízható útja van: a gyártó honlapja, az oem-honlap és a windows update. Minden egyéb olyan, mint itt az egyik fórumos kolléga, aki saját weboldaláról közvetítőként ajánl letöltésre a gyártói oldalakon is könnyen elérhető ingyenes szoftvereket. Te vennél a számgépbolt ajtaja mellett álldogáló fickó zsebéből memóriát vagy procit? Ez egy bizalmi kérdés, alapvetően.

[ Szerkesztve ]

(#74118) YASKATIR válasza #86564352 (#74116) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Igencsak vicces vagy, hogy idelinkelsz egy 2013-as cikket :DDD Mindossze ennyit talaltal?

"ami elrontja a géped az nem malware?"

Nem, nem malware. A windows update is tonkrevaghatja a geped, szoval a windows update malware? :DDD :DDD

"Vagy csak írd be google-be: "

Vagy ird be a google-be, hogy ccleaner problems, vagy windows update problems vagy potplayer problems vagy 7zip problems vagy barmilyen tetszoleges "problems" es talalni fogsz legalabb 10 olyan embert, akiknek allitolag tonkrevagta az X program a gepuket.

Vicces is lenne, ha egy olyan program rontana el a gepet, ami WHQL drivereket rak fel (ti tisztaban vagytok egyaltalan, hogy mit jelent a whql?)

"Milyen órákat vesztegetünk? Win10 magától felismer 99% ismert hardvert."

Az ugye megvan, hogy en sosem allitottam mast, en azt mondtam, hogy a windows update-es driverek honapokkal vannak az aktualis whql driver mogott (mikori is az utolso windows update-es HD 5500 driver? Tobb mint 1 eves, mikori a legutolso whql driver? 2017 november).

A bemasolt dologgal pedig az egvilagon nem bizonyitottal semmit (szerintem nem is erted, hogy mi van leirva, csak latod, hogy "china"), mivel egy amerikai ceg, amibe bevasaroltak magukat a kinaiak, es nem egy kinai ceg, amit ide sikerult hazudnotok

Bar mit is varok egy olyan embertol, aki szerint minden malware ami elrontja a geped :DD Meg a malwarebytes is malware mivel elofordul, hogy olyan fertozott fajlt torol, ami bedonti az egesz rendszert.

(#74117) movax: Ha az az ember szamlaval adja a a ramot meg a cpu-t akkor igen, mivel itt ez tortenik. Ismet leirom: whql.

En itt be is fejeztem, mert ez mar nevetseges, ovodas szint.

[ Szerkesztve ]

(#74119) SamSem58 válasza Met (#74101) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Évekig semmi gondom nem volt a Driver Booster telepítette driverekkel! Egyébként azért lett telepítve mert nem leltem bizonyos drivereket. Így egyelőre csak letiltom aztán majd a többi meg majd kiderül.

Samsem

(#74120) SP4C3 válasza YASKATIR (#74115) üzenetére


SP4C3
veterán

Tényleg, szerinted a levegőből kaptam? Kipróbáltam, mert a sok agyatlan alkalmatlan f@sz úgy Istenítette a drájver búsztert, meg az összes ájóbit sz@rware-t, mintha az lenne a legelső software win telepítés után. Meg voltam vele elégedve, mit ne mondjak. De te csak használd ezt az utolsó bloatware-t az engem nem érdekel, csak aztán majd jönnek picsogni a vérpistik, hogy recseg a hang, meg az amúgy is reklámokkal telezsúfolt windoes tízen dobálja a retek adware, hogy ezt vedd meg, azt vedd meg, bonzi buddy kórtána mellé apjakasza... De azt majd elfelejti elmesélni, hogy valaki ajánlotta neki ezt a telibeqrt programot, felrakta és jó volt, aztán gondolt egyet és frissítés meg telemetriázás közepette még ez a phos is befrissített neki egy hibás driver-re, mert az iobit-nél nem láttak rendesen és benézték a rossz drivert és kiküldték a kismestereknek, akik lusták, mint a 70 éves lópikula és ő bezony nem fog 10 driver-t egyesével feltenni, inkább eszi a sz@rt és két kattintással el akar intézni mindent, aztán meg megy a csodálkozás, hogy bakker valami nem működik, kékhalál... Na de mind1, hagyjuk a témát. Ja meg kettőnk közül te vagy te a hazug elvakult idióta, nem én. Részemről téma lezárva. ..!.,

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74121) YASKATIR válasza SP4C3 (#74120) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Latom te is a hasonlo szintet kepviseled, mint twofatcat, szoval ismet leirom, felesleges irnotok barmit is, mert en innentol nem fogok erdemben reagalni egyik hazudozo, szakmaiatlan frocsogesre sem

Majd visszaterunk erre a beszelgetesre 5 ev mulva, addigra talan felnottok es felfogjatok azt, hogy mit jelent a whql minosites

[ Szerkesztve ]

(#74122) pendre54 válasza movax (#74117) üzenetére


pendre54
addikt

Már a Win 7 alatt is használtam a Driver Boostert, mint ahogy 2015 augusztusa óta, a Win 10 alatt is, nekem soha nem okozott még problémát. Persze nem ész nélkül, lefuttatom időnként megnézem, hogy mit talált, azután eldöntöm, hogy frissítem az ajánlott cuccot, vagy nem. A lényeg, hogy semmit nem telepít fel önhatalmúlag, rábízza a felhasználóra, van lehetősége utána nézni, ha akarja.
Mivel tavaly októberben lett tisztán újratelepítve a Win, mostanában nem igazán használtam, de most kíváncsiságból lefuttattam. Kettő darab drivert ajánlott fel, mindkettő a hangillesztőkkel kapcsolatos.
Így néz ki az egyik, kíváncsi vagyok akkor véleményedre, hogy mi a probléma, az általa ajánlott újabb verzióval.

Hozzáteszem, hogy én ezeket nem fogom most frissítgetni, de ennek az a prózai oka, hogy én egy TEAC UD-301-es, külső USB-s DAC-ot használok.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#74123) mpo válasza pendre54 (#74122) üzenetére


mpo
veterán

Már uninstall volt a Driver Booster. ezért nem tudom mellékelni, mit mutatna.
Csak kerestettem vele, aztán megnéztem a gyártói oldalakat és nem passzolt vele. Miután mindent kézzel megcsináltam, még mindig egy rakásra azt mondta elavult.
De én ezt használom és nekik (Intel) jobban hiszek.
Így vagyok az alaplappal is (Gigabyte).
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74124) mpo válasza pendre54 (#74122) üzenetére


mpo
veterán

Meg itt sincs újabb!
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74125) movax válasza pendre54 (#74122) üzenetére


movax
őstag

"rábízza a felhasználóra"

Na ja. És akkor Felhasználó eldönti, hogy neki aztán márpedig a ma délelőtt kijött hang- vagy videó-driver kell és harciasan fel is teszi. Aztán Felhasnzáló windows 10-es rendszere szépen megborul, percenként fagy, dobja a kékhalált stb., Felhasználó meg nem tudja, miért van, de idejön a fórumra, hogy "nem megy a windows, mijabaja". Közben meg elképzelhető, hogy a megborulás oka pl. az a Realtek driver, amit erőszakkal frissíttetett ezzel a Boosterrel a gyártói honlapról (miután a windows update nem ajánlott neki frissítést), holott bőven jó lett volna neki az Acer, a HP, vagy a Lenovo, vagyis a gépe gyárja által szállított tavaly januári STABIL (!!!!!!) driver, amihez képest a mostani, legfrissebb semmivel nem tud többet, de csrébe legalább instabil, mint az állat. De nem, mert Felhasználó Driver Boostert használ, oszt az jobban tudja, így olvasta a fórumon. Na ez a bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#74126) YASKATIR válasza mpo (#74124) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Pedig van ujabb whql driver, a Realtek High Definition Audio (HDA) R2.8x (8356) WHQL a driver booster pedig ezeket nezi, az pedig ismet nem a driver booster hibaja, hogy a realtek elszart valamit az utolso driverben

Nem minden whql driver kerul fel a gyarto oldalara. Ez a 8. update a te verziod ota es egyebkent fent van a Microsoft Update Catalog-ban is

[ Szerkesztve ]

(#74127) mpo válasza YASKATIR (#74126) üzenetére


mpo
veterán

Megnéztem a Catalog-ot már egy hónapos az újabb.
Most futattam a W Update-t, semmi.
A verzió most: 6.0.1.8228
Eszközkezelőben driver frissítés kézzel.
Eredmény:
[kép]

Most látom azt írja a legjobb és nem azt legfrissebb!

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74128) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Windows telepítés miket érdemes állítani (kikapcsolni/bekapcsolni)?

.

(#74129) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy egy Samu laptop egyik napról a má(ra)sikra nem ismeri fel az usb-s vezeték nélküli egeret, illetve az usbset sem. Sárga felkiáltójeles az eszközkezelőben, és azt írja, hogy nincs hozzá driver... :F Természetesen az egerek jók, több gépen is próbáltam, illetve ezen a gépen is próbáltam több vezetékes és vezeték nélkülit is. Természetesen próbáltam frissíteni az eszközkezelőben a drivereket, de azt írja, nincs frissebb...

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#74130) YASKATIR válasza mpo (#74127) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A windows update-be se kerul be minden whql driver, ha igy lenne, akkor sokszor elszarodna a rendszer, mert rengeteg gyarto csak kitolja a drivert de nem teszteli rendesen (lasd realtek). Meg szerintem te se akarsz minden 2. nap drivert telepiteni es gepet ujrainditani, pusztan azert mert kijott egy friss whql driver es a windows leszedi update-rol valamelyik cuccodhoz

Arrol pedig fogalmam sincs, hogy mi alapjan kerulnek be a driverek a windows update-be a whql minosites utan

[ Szerkesztve ]

(#74131) mpo válasza YASKATIR (#74130) üzenetére


mpo
veterán

Nem vitatkozni akarok veled, de pont azért írtam (mellékeltem) ezeket, hogy semmilyen módon nem jelzi a Windows az újabb drivert, hiába van egy hónapja a catalogban, a gyártó oldalán se a legújabb van.
Ezek után én meg a Driver Boosterre bízzam magam, mert szerinte újabb van, amikor nincs gondom a géppel?

Ha érted, akkor már elavult.

(#74132) #86564352 válasza YASKATIR (#74118) üzenetére


#86564352
törölt tag

A kedvenc programod honlapján szerepel a cikk linkje mint önreklám. :U Olvasd csak a kommenteket és csomó más véleményt, ha linkelném neked az összes iobit problémás topikot a netről rámenne a napom.

Bevásárolták magukat a kínaiak, de nem kínai cég? Leírják világosan kínai jog vonatkozik, de nem kínai cég? :U Vicces vagy.

Többszáz komment a neten, hogy driver booster hazavágta a rendszerüket nem mérvadó? :U

Vicces így a vergődésed, egyedül abban értünk egyet zárjuk le a felesleges vitát, kicsit azért aggasztó ilyen véresszájú fanatikusan véded ezt a programot. Te használd, de laikusoknak káros ajánlani szakmai topikban ilyeneket.

"A gyarto oldalarol csak abban az esetben erdemes drivert leszedni, ha valami sehogy sem akar mukodni, mert szinte mindig, minden outdated (esetemben a Intel 620-as driver majdnem 1 evvel van lemaradva az intel aktualis driveretol)"

Éppen hogy a gyártó hivatalos oldala ajánlott Windows Update mellett. Intel 620 driver javíts ki ha rosszul kerestem, ezen az Intel honlapján lévő 620 driveren mi van egy évvel lemaradva? Friss ropogós a legutolsó és az azelőtti is december végi. 5500 is tessék ott van. Leszakad a kezed a nagy munkában párat kattintani a gyártó hivatalos honlapján? Másrészt az átlagnak bőven megfelel amilyen ütemben a Microsoft adagolja a drivereket automatikusan minden izé nélkül. Abból van a legtöbb baj, amikor a vérpistikék hangos tanácsaira felraknak mindenféle booster, cleaner cuccot.

Téma lezárva részemről.

(#74133) mpo


mpo
veterán

Szégyellem, de nem tudtam, mi az a vérpistike.
Itt a definíció:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74134) Vigyorka válasza Cs1csó (#74114) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szia!

Köszönöm! Gondom megoldva. :C :R

Üdv,

Vigyorka

(#74135) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
Alvó állapotba nem tudom helyezni a gépet, pedig nem állítottam át semmit. Egy ideje nem lehet alvóba tenni.
Valami ötlet beállítás?

Köszi.

(#74136) mpo válasza Tidus (#74135) üzenetére


mpo
veterán

Speciális energiaellátási beállítások módosítása részt is végignézted?

Ha érted, akkor már elavult.

(#74137) csixy válasza SP4C3 (#74104) üzenetére


csixy
addikt

A drpsu is pakol fel szemetet . Esetleges használata után malwarebites kutatással le kell szedni az unwanted ajándékait. Köszi drpsu! :O

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#74138) cr4sh-


cr4sh-
tag

Sziasztok,
Olyan próblémám van, hogy szeretnék mac-re telepíteni win 10-et, és elvileg ez egy pofon egyszerű művelet lenne, ezer egy tutorial van yt-on róla. Csak hogy, én a 0. lépésnél elhasalok, amikor le kellene tölteni a telepítő fáljt, a microsoft oldaláról. Elvileg a legördulő listából kellen kiválasztani a windows tipusát, ehelyet én csak egy 170 megás fájl-t tudok onnan letölteni. Próbáltam torrentről másik iso fájl-t leszedni, de azzal se siekrült a telepítés, ezért inkább arra gondoltam, hogy kiderítem, miért nem a telepítő fájl-t tölti a hivalatos oldalól. Minden segítséget köszönök előre is. Üdv

(#74139) King Unique válasza cr4sh- (#74138) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő Windows-verziónál a Microsoft weboldaláról az MCT tölthető le, majd azzal az ISO-fájl. De a böngészőben trükközve akár ez esetben is megoldható az ISO közvetlen letöltése. Viszont Linux és macOS rendszereknél eleve nem futtatható az MCT, tehát azoknál a direkt letöltést fogja felajánlani a weboldal. Ahol a "Windowst 10" opció, majd utána a nyelv kiválasztása után normál esetben működnie kellene a lemezképfájl letöltésének. Ami a 1709-es verzió 64 bites magyar nyelvű változatánál ~ 4,2 GB méretű. Az angol pedig ~ 4,4 GB.

Ha esetedben nem működik az előbbi, akkor próbáld pl. a TechBench weboldaláról, ahol szintén a Microsoft szervereiről történik a letöltés.

A Windows Macen pedig a Boot Camp segítségével telepíthető. Tehát hagyományos módon elvileg nem fog működni!

[ Szerkesztve ]

(#74140) Doky586 válasza cr4sh- (#74138) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Innen is letölthetsz: [link]
Szintén a Microsoft-tól tölt..

(#74141) Tidus válasza mpo (#74136) üzenetére


Tidus
addikt

Igen azzal indítottam.

(#74142) mpo válasza Tidus (#74141) üzenetére


mpo
veterán

Én már a régi gépemen (Vista) se használtam az alvó módot, hibernálást.
A monitort kikapcsoltam, ha kellett a gépet is.
A mostaninál a monitor 2 perc után kikapcsol, ha kell leállítom a gépet, se alvás, se hibernálás.
Fél percet kibírok az indulásnál.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74143) Geth válasza Tidus (#74135) üzenetére


Geth
addikt

Mit jelent, hogy nem lehet alvóba tenni?
Nem csinál semmit altatásra?
Magától nem megy el alvóba?
Elalszik, csak kb. rögtön felkel?
Lehetne azért ezen pontosítani...
powercfg releváns kapcsolóit nézném meg: requests, requestsoverride, lastwake, waketimers.

(#74142) mpo: én a 2mp-et is ki tudom várni :DDD Nem tudom miért jobb félpercet várni, ha lehet majdnem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#74144) svgyula válasza YASKATIR (#74110) üzenetére


svgyula
addikt

"Szerinted viccbol irjak a drivereket?" Nem az adataidért cserébe................ Minden frissítés keresés/letöltéskor elküldi a szeretecsomagot :K
(#74132) twofatcat
Én az IO bit-et egyszer próbáltam ki ~3 éve újratelepítés lett a vége mert nemcsak elbaltázott mindent és belassította a gépet hanem még kb 10 különböző "fontos" :N programot felrakott kérdés nélkül! Nem volt kedvem ezeket órákig gyomlálni és újtahúztam DE!! az D: adat partición még így is otthagyta a "lábnyomát"
és ha nem figyelek simán visszamászott volna az indítómenübe, Ugyanis oda is létrehozott magának könyvtárakat! Na ennyit ezekről a szemetekről!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#74145) Geth válasza svgyula (#74144) üzenetére


Geth
addikt

LOL

(#74146) mpo válasza Geth (#74143) üzenetére


mpo
veterán

Egyrészt sokat megy a gépem (egész nap ülök, fárasztja a szemem, még jó monitorral is) és amikor lekapcsolom, akkor jó ideig nem kapcsolom be.
Ez a gépem kevesebbet fogyaszt (SSD, a HDD meg lekapcsol ha nincs dolga), a monitor 2 perc után kikapcsol, ezért nem teszem alvó módba, ha fél órát nem használom.

A másik oka, hogy a Windows 10 a kezdeti időkben, se az alvó mód, se a hibernálása nem úgy működött, ahogy nekem tetszett volna.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74147) pc360 válasza YASKATIR (#74110) üzenetére


pc360
addikt

Öcsém, te szépen benyaltad a promószöveget. Nincs egyéb malware-ajánlatod mára? Esetleg valami registry töredezettség-mentesítő, vagy szoftverhézagoló integrált indítás-optimalizációval? A driveresdi már uncsi. Megdobállak tasmakkal, ha nem kapunk!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74148) mpo válasza Geth (#74143) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos később jutott eszembe, a billentyűmön a nyilak fölött, ott virítanak a Power, Sleep, Wake gombok és nyomtam a Delete, End, Page Down gombok helyett egy másikat, amit nem kellett volna.
Így meg nyugodtan mellényúlhatok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74149) Geth válasza mpo (#74148) üzenetére


Geth
addikt

Igen, egy normális billentyűzet sokat segít :)

(#74150) mpo válasza Geth (#74149) üzenetére


mpo
veterán

Genius KB-06X csuklótámasszal. Nekem jó.
Meg van egy zselés csuklótámaszos egérpadom, jó nagy egérrel, hogy ne kapjon görcsöt a kezem a tojásnagyságú egértől.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.