Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) csixy


csixy
addikt

A 1607-es verzióban miért ezt a sz@rt látom az egyetlen rendszergazda fiókban ?

Azt értem, hogy elment az Öreg horgászni , de akkor a strómanjai mit csinálnak?

A Qrv@ életbe !!!!!!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45152) Doky586 válasza csixy (#45151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én meg örültem hogy ezt sikerült elérnem..

de ha te visszakívánod a kéretlen automata újraindítást akkor keress vissza 1-2 oldalt, ott én is csatoltam ezt a képet, hogy végre sikerült ezt elérnem, te pedig visszakövetheted hogy csinálhatod vissza az ellenkezőjét..

[ Szerkesztve ]

(#45153) netpeti98 válasza csixy (#45151) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak akkor tudod állítani, ha van olyan frissítés ami újraindításra vár.

(#45154) Tompie


Tompie
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet bekapcsolni a bejelentkezési képernyőt? Mert ha van beállítva jelszó ha nincs, egyből bejelentkezik a gép alvó állapot után is.

(#45155) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Most kaptam egy év ingyen Office365-öt. Aktiváltam, telepítettem. Lemondhatom most rögtön az automatikus megújulást, azzal az egy évem már marad, nem?

Everybody lies.

(#45156) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Frissen nulláról telepített Win10 Anniversary alatt hirtelen eltűnt az egyik HDD-m partíciója. Utánaolvasva a neten nem vagyok egyedül a problémámmal. Mit lehet tenni / mivel lehet lementeni az adatokat? A Windows most maximumon pörgeti ezt a meghajtót, de nem csinál vele igazából semmit. A lemezkezelő lefagy elinduláskor, HW sentinel se tud többet mondani a meghajtóról. :O

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45157) csixy válasza netpeti98 (#45153) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm ! Így már értem . De akkor az már mindenkorra vonatkozik a továbbiakban , vagy csak arra az egy alkalomra?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45158) netpeti98 válasza csixy (#45157) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak arra az egy alkalomra, így logikus hiszen az az időpont nem minden esetben alkalmas. Miután letöltötte a frissítéseket általában küld egy értesítés az Action Centerbe így tudni fogod, hogy be kell állítani egy időpontot vagy újra kell indítani.

Ha van egy olyan állandó időszak amikor biztos nem jó az újraindítást azt is be tudod állítani az Active Hours alatt. Ez a beállítás már mindenkorra vonatkozik:

[ Szerkesztve ]

(#45159) King Unique válasza =WiNTeR= (#45156) üzenetére


King Unique
titán

Ha nálad is RAW partíciót csinált belőle, akkor az szívás... —► [link], [link].
Az is mondjuk elég gáz, hogy ilyen egyáltalán előfordulhat...

[ Szerkesztve ]

(#45160) =WiNTeR= válasza King Unique (#45159) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Azt mivel / hogyan tudom megnézni, hogy RAW lett-e vagy sem?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45161) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Na de jó, hogy frissítés óta a start menüben a keresés nem működik. Áruház se megy, felkiáltójel van az ikonján és inaktív színezetbe van. Lassabban is tölt a rendszer, egyre jobb lesz ez. :)

(#45162) cigam válasza =WiNTeR= (#45156) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Live linux látja? Vagy pl. a Paragon Rescue Kit-el is érdemes megnézni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45163) csixy válasza netpeti98 (#45158) üzenetére


csixy
addikt

Kösz!
Én is innen indultam el , csak csodálkoztam a max 12 órás intervallumon és megörültem a másik lehetőségnek! Vajon miért is nem lehetek aktív napi 23 óra hosszán keresztül?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45164) King Unique válasza =WiNTeR= (#45160) üzenetére


King Unique
titán

Például lemezkezelőben lehetne, ha nem fagyna ki, illetve itt egy leírás. Utóbbiban említik a TestDisk-et is, ami néha képes visszaállítani. De, ha fontos adatok vannak rajta, akkor előtte ajánlott az adatmentés külső programmal! Vagy, ha egy live Linux alatt hozzá tudsz férni a partíció tartalmához, az is ok lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45165) hape60 válasza =WiNTeR= (#45156) üzenetére


hape60
aktív tag

Ezt próbáltad már?
Somehow Windows messed up the partition info for that disk. The data is still intact so don't worry. I tried the usual fixer apps, EaseUS, TestDisk, but the only one that actually worked was MiniTool Partition Wizard. (Select the unallocated partition and click the Partition Recovery option, then Apply).

(#45166) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Először is köszönöm a segítséget! Jelenleg a partíció lementésén ügyködök, mivel 3TB-től van szó, így ebből csak holnap lesz eredmény. Mindenesetre néha-néha a Windows mintha felismerné a meghajtót és egy-két pillanatig el is lehet érni az adatokat rajta / másolni. HD Sentinel szerint hibátlan a meghajtó (először erre gyanakodtam). :R

mod: fél óra tekergés után végül megnyílt a lemezkezelő és szerinte még mindig NTFS a partíció :F Átkötöm a másik gépembe a meghajtót és megnézem mit tehetek, hátha valami más a gond.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45167) nonsen5e válasza Máté94 (#45129) üzenetére


nonsen5e
addikt

Eddig is minden drivert a gyártóktól telepítettem.
Közben néztem, hogy amit letöltöttem az béta driver volt, azokról meg tudjuk, hogy mi a véleménye az MS-nek a legutolsó Win frissítés óta..

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45168) Barthezz2 válasza =WiNTeR= (#45166) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem dinamikus lemez?

Everybody lies.

(#45169) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Felhasználói bejelentkezéssel kapcsolatban kérdeznék. Munkahelyemen a hálózat miatt kötelező egy adott felhasználói névvel és adott jelszóval bejelentkeznem (mellesleg az adott jelszó mindenkinek ugyan az :F -a hálózatok ezen részéhez nem értek).
Meg lehetne oldani valahogyan azt, hogy ha belépek a munkahelyi fiókba, egyben belépjek a munkahelyi e-mail címemmel, de egy más (mint munkahelyen kötelező) jelszóval regisztrált MS fiókomba is?
OnDrive, áruház, stb. stb. miatt jó lenne... Próbálkoztam már, de a próba után kicserélődött a win10 munkahelyi jelszavam, az MS jelszavamra.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#45170) Memora


Memora
senior tag

Nem tudja véletlenül valaki, miért van a C:\$Windows.~WS mappa a gépemen, mikor nem is frissítettem Win10-re? :DDD
Elvileg ez az upgrade után fennmaradó mappa, de én csupán a MCT-al csináltam egy Win10 ISO-t (még az ingyenes frissítési határidő lejárta előtt).
Később majd még valószínűleg frissítenék az ISO-ból (ha lehet), törölhetem így azt a mappát, vagy valamiképp szükség lesz még rá?

Fancy quote placeholder

(#45171) netpeti98 válasza Memora (#45170) üzenetére


netpeti98
addikt

A Media Creation Tool csinálta. Törölhető.

(#45172) Memora válasza netpeti98 (#45171) üzenetére


Memora
senior tag

Ok, köszi! Most direkt meg is néztem, byte-ra pontosan a kibontott ISO van benne. :U

Fancy quote placeholder

(#45173) Doky586 válasza Memora (#45170) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csináltam egy Win10 ISO-t (még az ingyenes frissítési határidő lejárta előtt)"

nyugodtan törölheted a iso-t is meg a mappát is, mivel mindkettő elévült..
és mihamarabb csinálj egy frissítést mielőtt visszavonják a meghosszabbított ingyenes frissítés lehetőségét. (előtte persze érdemes egy macrium reflect imaget csinálni a hdd-ről hogy visszaválthass)

(#45174) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Na megoldódott a "rejtély": a másik gépbe átkötve szépen megy a HDD, így a SATA kábel kicserélése végül megoldotta a gondot... Köszönöm mégegyszer a segítséget! :R

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45175) Memora válasza Doky586 (#45173) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi az infót, lehet hogy valóban megpróbálom majd lassan a frissítést, ha vannak olyan lehetőségek, amelyekkel tényleg biztonságosan visszaállítható a jelenlegi teljes, működő rendszerem (képfájlból, a különféle rollback és rendszer-visszaállítási lehetőségekben nem bízok, hagytak már cserben korábban).

Fancy quote placeholder

(#45176) Doky586 válasza Memora (#45175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#45178) Memora válasza Doky586 (#45176) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi! :)

Fancy quote placeholder

(#45179) csabi0805 válasza norti (#45149) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Köszönöm szépen srácok!
:R

(#45180) Memora válasza #41133696 (#45177) üzenetére


Memora
senior tag

Majd ezt is megnézem, lehet, hogy nem is lenne olyan hülyeség legalább 1-2 hetente backup-olni a rendszert...

Fancy quote placeholder

(#45181) #41133696 válasza Memora (#45180) üzenetére


#41133696
törölt tag

:R

Eredetileg 1 részt terveztem, csak felfedeztem pár extrát, és nem lenne jó, megint újra videót szerkeszteni :)

(#45182) vlevi válasza #41133696 (#45177) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win7-ben is benne volt ez a mentés. Win8-ból kivették, adták helyetette a File Historyt. Nem vált be, jobbatnem találtak, visszarakták a w7 backupot.
Aztán majd később keress egy hdd-t, és próbáld meg rá visszaállitani az így készült rendszer mentést. Tartok tőle, nem fog sikerülni.
Nálam a macirum a favorit, az ingyenes verziója sajnos az incrememtal backupot nem tudja, csak a differenciált.

(#45183) #41133696 válasza vlevi (#45182) üzenetére


#41133696
törölt tag

A BitLocker (ami nálam hardveres támogatással teszi a dolgát) miatt kb csak ez jön szóba. Ráadásul ez ingyenes... A fájlelőzmények tényleg elég vacak. Comodo Time Machine :D

http://pcworld.hu/tippek/igy-mentsd-az-adataidat-a-windowszal-155646.html

[ Szerkesztve ]

(#45184) SirRasor


SirRasor
őstag

Végigolvastam az 1. hsz-t.

Üdv mindenkinek!

Hogy lehet kigyomlálni problémák nélkül az összes minialkalmazást? Ha powershellel csinálom, akkor csak a ~90% tűnik el. Illetve mivel főállású admin vagyok, 300 gépnél találtam ilyen-olyan anomáliát. pl: a számológép eltűnt néhány gépről a PS-es dúrás miatt.
Meg most találtam olyan LTSB verziót, amiben gyárilag nincs egy minialkalmazás sem, tehát tuti meg lehet csinálni, viszont emiatt nyilván nem telepítgetem újra a gépeket..csak az én itthonimat :D

Szóval aki tud rendes megoldást erre, ami tényleg nem hagy ott semmilyen szemetet, az megoszthatná velem :)
Ennyit találtam eddig, de valami más megoldásnak jobban örülnék (mert ez utólag szedi le, de én már rá se akarnám rakni; pl: valahogyan kiszedni a telepítőből)

Make Love not war!

(#45185) netpeti98 válasza SirRasor (#45184) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha az UWP appokat érted minialkalmazás miatt, akkor nem csoda hogy a Számológép is eltűnik, mivel az is közéjük tartozik. Vedd ki a PS scriptből azoknak a programoknak a sorait amit nem szeretnél eltávolítani.

(#45186) UnSkilleD válasza SirRasor (#45184) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ltsb verzióhoz kell külön licensz is vagy csak enterprise kell hozzá?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45187) SirRasor válasza netpeti98 (#45185) üzenetére


SirRasor
őstag

Akkor miért nem tűnt el a számológép a gépek 95%-áról? :U Amúgy meg mint írtam, ez nem törli le az összes appot, hiába van kiadva a parancs, tehát nem jó ez a megközelítés.

UnSkilleD nem számít :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#45188) movax válasza SirRasor (#45184) üzenetére


movax
őstag

Ez?

UPDATE
Ja, értem, hogy eleve fel se tegye. Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#45189) #41133696 válasza #41133696 (#45183) üzenetére


#41133696
törölt tag

Biztonsági mentés Windows 7,8.x és 10 alatt alatt

5 éves cikkemet aktuálissá tettem :D Különösebben nehéz dolgom nem volt :D

(#45190) kory24 válasza SirRasor (#45184) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Itt van egy oylan, hogy már telepítőből kiszedi:

link

(#45191) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok !

Nekem a Google Chrome nem működik Win 10 64 bit alatt. Van rá valami megoldás, amivel működésre lehet bírni?

(#45192) toga75 válasza akaido (#45132) üzenetére


toga75
csendes tag

Ezt próbáltam,de semmi változás!

(#45193) vlevi válasza #41133696 (#45189) üzenetére


vlevi
nagyúr

Naugyehoyg :)
Néhány képet azét pótolni kell, mert ahogy látom, az enyészeté lettek.

Gyors fejszámolást követően magam is meglepődtem, hogy a win7 idén lesz 7 éves :K
És vannak, akik még mindíg a lassan nagykorúvá válo XP-t használják :Y

[ Szerkesztve ]

(#45194) artiny válasza akaido (#45135) üzenetére


artiny
őstag

:C :R

(#45195) toBIN


toBIN
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#45196) droti25 válasza netpeti98 (#45134) üzenetére


droti25
őstag

Sajnos még sem oldotta meg a problémát :(
Tanácstalan vagyok...

(#45197) BiOszi


BiOszi
tag

Köszönöm minden kollégának aki segített a hang akadás probléma elhárításában! :R Vagy a régebbi lan driver segített vagy a microsoft új frissítései... :F , de az idegesítő probléma megoldódott. Üdv :K

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#45198) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A javasolt frissítéseket hol tudom megnézni? Egyszerűen nem találom.

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45199) Döglött Róka válasza SirRasor (#45184) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne szedd le

LTSB meg nem ajanlott desktop kornyezetbe

Hogy eleve fel se rakja, sccm task sequencebol lehet egyenkent kiszedni.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#45200) half333


half333
őstag

Üdv! Most kaptam egy hatalmas frissítést. Az lenne egyelőre a gond,h nem találom a betűtípusoknál a félkövér beállítást.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.