Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) CPT.Pirk válasza Barthezz2 (#44748) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van rá pár fórum [0xc1900101 0x2000], de nagyjából bármi lehet az ok.

Szerintem kezdj el játszani a biosban. Secure boot kikapcs, stb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44752) Beretvás


Beretvás
addikt

kérdés, win tiznek gpt vagy mbr kellene? mert ahogy látom a mct fat32 re formáz és az ha jól tudom gpt. ujrahuztam a gépet és eddig mikor inditottam akkor alaplap logoja után win logoja jött és ott forogtak a kis pontok hogy tölt a win , na most meg alaplap logo és utána villan egyet és marad a logo de kis fekete körben odateszi a kis pontokat és ugy tölti be a wint.. normális ez igy?

(#44753) Barthezz2 válasza TRob1 (#44750) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez mind ok. Plusz tiszta telepítésnél nem játszanak és az sem megy végig.

CPT.Pirk
Az a baj, nem nagyon enged semmit állítani BIOS-ban. Annyit tudnék, hogy UEFI helyett Legacy módba kapcsolok.

Everybody lies.

(#44754) CPT.Pirk válasza Barthezz2 (#44753) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy próbát megér, hátha... Aztán max áttérsz Linuxra. :)

Razer6666: mindegy neki. De ha átrakod a vinyót GPT-re, akkor elveszted az összes partíciót a tartalmukkal együtt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44755) Beretvás válasza CPT.Pirk (#44754) üzenetére


Beretvás
addikt

ssd a rendszernek. fullra formáztam és gondolom igy lett gpt. ez nem ütközik gondolom a hdd vel? valamint ezért van bootnál az a logos dolog is nem? mint ha itt olvastam volna valamit erröl de most nem találom.

csak meglett.. ez van nekem is..

[ Szerkesztve ]

(#44756) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. Akiknek Windows 10 Pro N változata van (jogtiszta) azoknak mikor jön ki a 1607-es frissítés, amit a gépházból magának leszed? Mert volt egy sima Pro változat a gépemen, amire lejött a frissítés, csak idő közben vettem egy kulcsot Pro N-hez, így azt feltettem a gépre, teljes uj Formázással. Csináltam egy MS fiókot, bejelentkeztem vele, hozzáadtam a rendszerhez.
És erre a frissítés valahogy nem akar települni, a Beépített Frissítő nem talál semmit, naprakésznek írja, a külső Update progi meg visszadob hibával sajnos.... MediaToolsal még nem a frissített verzió jön le.

[ Szerkesztve ]

(#44757) Beretvás


Beretvás
addikt

ez érdekes... mozzilla thunderbirdet használok ösidök ota, de most nem találja a fiokomat telepités ota.:P

(#44758) raidx válasza Beretvás (#44755) üzenetére


raidx
őstag

GPT esetén UEFI boot van azért más a kép. Itt a Win már készen kapja a dolgokat és nem ő bootol ezért nincs Win bootkép. Régen a Win nem fogadta el a BIOS csekkolását. Most UEFI esetén elfogadja ezért gyorsabb a boot. Régen volt BIOS csekk Windows csekk és úgy boot. Most valahol a lemezen el van tárolva a lista. UEFI átfutja, van e változás és átadja a vezérlést a Winnek. Win a lista alapján betölti a szükséges drivereket és indul.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44759) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok? Szerintetek ez mit csinálna?

Sajnos megnyomva: Warning: not found. az eredmény.
UEFI-vel bootolok, nem találok (magyar) leírást hogy mi az a EFI Shell, és shellx64.efi filelom sincs.

(#44760) #78032384 válasza DRB (#44726) üzenetére


#78032384
törölt tag

Nem reklámozzák, de még mindig elfogadja a Win 7 és 8 kulcsokat is. Ezért sikerült az aktiválás. A határidő marketing szempontból is jó, aztán két kiskaput is nyitva hagytak. Azon se lepődnék meg, ha majd megint lenne 20 dolláros akció mint 8-nál.

(#44761) petyusz851


petyusz851
tag

Sziasztok!
Ma délelőtt ami tegnap nem ment ma sikerült neki lefrissült minden megmaradt és gyors mint a villám. :DD Nem értem ez tegnap miért nem ment neki de a lényeg, hogy egyenlőre rendben működik! :C

(#44762) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nektek nincs problémátok az anniversary update-tel? Én egy órája frissítettem, megcsinálta sikeresen, de után pár másodperc után állóra fagy az asztal, és se előre se hátra.
Utánanéztem a neten, és ahogy látom nem én vagyok az egyetlen, sőt: egyik, másik.

Csak úgy tudtam megoldani, hogy visszaállítottam a windowst az előző buildre.

Ti találkoztatok ezzel, van már rá rendes megoldás? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44763) Beretvás


Beretvás
addikt

valaki mondana egy win 10 alatt müködö levelezö programot? mert kellenének az emailjaim... de valamiért nem akarja elfogadni a fiokom ez most..

(#44764) CPT.Pirk válasza LLKobe (#44762) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, és egyenlőre nem figyeltem meg az aniversary óta, hogy megáll az egérmutató is pár másodpercre, mikor valamire rákattintok.
Őszintén szólva még mindig béta szaga van ennek az oprendszernek, ami elég szégyen. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44765) LLKobe válasza CPT.Pirk (#44764) üzenetére


LLKobe
veterán

Ilyen hibám még sose volt, de ahogy nézem nem én vagyok a ludas...
Többen is írták külföldi fórumokon hogy vissza tudtak állni előző buildre, de aztán megint rögtön felmászott a frissítés magától :U
Gratula Microsoft, szép, remélem én nem sz*pom be.
Ahogy néztem nincs is még rá megoldás....

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44766) #58000384 válasza LLKobe (#44762) üzenetére


#58000384
törölt tag

Milyen programokat használsz? Olyanokra gondolok, amik a rendszerrel együtt indulnak, és/vagy módosítják a felületét vagy működését valamilyen szinten.
Víruskergetőt és hasonlókat egy indítás erejéig érdemes lenne letiltani (akár a frissítés előtt is).

Egyébként 350 millió gépen fut a 10, nem nehéz olyanokat találni, akiknek volt valami problémájuk a frissítéssel.

(#44767) ScomComputer válasza petyusz851 (#44761) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerintem tegnap túlterhelt volt az MS szerója azért volt gond sok embernek,nálam sincs semmi gond az update rendben felment,csak az optimalizációk és egyéb beállítások (SSD tweak,stb) vesztek el, de szerencsére csináltam anno egy kis progit ami nálam visszaállít mindent olyanra ahogy én szeretem,és ezzel pár perc alatt megint a megszokott rendszerem fogad...
:R

[ Szerkesztve ]

(#44768) LLKobe válasza #58000384 (#44766) üzenetére


LLKobe
veterán

Semmi hack progit nem használok, víruskergetőt is csak a windows sajátját.
Semmi xtra nem indul windows-al, kb. egy rainmeter, meg az afterburner. Próbáltam hogy letiltom őket, nem segített, már külföldi fórumon is írták hogy nem ez a gond:

"The freeze still takes place even after disabling every third-party application"

Nekem is ugyanaz a bajom amit ott írtak:

"Hundreds of people complain of machines freezing after 20 seconds"

Bebootol a rendszer, majd kb. 20 másodperc múlva állóra fagy az egész, és csak a reset segít.
De jól össze is foglalták a dolgot:

"In this version of the bug, random hangs seem to take place for no reason at all. "

:U

Szerk:

Egyébként 350 millió gépen fut a 10, nem nehéz olyanokat találni, akiknek volt valami problémájuk a frissítéssel.

A probléma egy dolog, az, hogy használhatatlanná teszi a gépet az meg egy másik. :U

(#44769) karak_22: Nem, de mire mennék vele ha úgy menne? A frissítés nyírja ki a gépet nem valami telepített progi, amit safe módban le tudnék szedni.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44769) #58000384 válasza LLKobe (#44768) üzenetére


#58000384
törölt tag

Csökkentett módban próbáltad indítani?

Ha egy driver okozza a hibát (ezt gondolom nem zártad ki), akkor csökkentett módban nem indítja el. A Megbízhatóságfigyelő is működik onnan (Vezérlőpult/Karbantartás), az talán írná a fagyás okát.

[ Szerkesztve ]

(#44770) ph2012


ph2012
senior tag

A Microsoft kártyajáték átváltott angol nyelvre. Korábban magyar volt. Nem tudjátok hol lehet visszaállítani magyarra?

Köszi.

(#44771) this is life válasza TRob1 (#44750) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam is ilyen cimszoval hiusult meg anno a frissites , pesig amiket leirtal mind torolve , kikapcsolva... stb a vegen inkabb lett egy tiszta telepites .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44772) vlevi válasza Beretvás (#44763) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gépházba kukkants be, a fiókokhoz. Onnan töröld ki a levelező és a naptár fiókját. Utána már újra fel tudod venni.
Vagy, ha csak 1 gmail fiokod van, tudom ajánlani az emclient-t. Van ingyenes verziója is

(#44773) netpeti98 válasza LLKobe (#44762) üzenetére


netpeti98
addikt

A másik gépen pont ugyan ezt tapasztaltam, csak a rollback oldotta meg. Amennyire problémamentes volt nálam a frissítés, ott annyira rosszul sikerült. :(

(#44774) #19617792 válasza szabonagyur (#44387) üzenetére


#19617792
törölt tag

mert úgy minden hallgató Total Commandert használ. ;]

(#44775) sereeff


sereeff
aktív tag

Sziasztok! Költözés után ujra kéne rakni a gépet, de nincs meg a CD... Hogy tudom kiolvasni a termékkulcsot? Mert most épp, csak az utolsó négy karaktert látom!?!
Fontos lenne, mert alkrész váltás miatt muszály ujra huznom....

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#44776) netpeti98 válasza sereeff (#44775) üzenetére


netpeti98
addikt

Nirsoft Produkey

(#44777) sereeff válasza netpeti98 (#44776) üzenetére


sereeff
aktív tag

Na ez igy nekem kínai! Kicsit bővebben megtennéd! :-)

Netpeti98 : Nagyon köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#44778) netpeti98 válasza sereeff (#44777) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez egy program ami kiolvassa és kiírja a termékkulcsodat. :)

(#44779) Ralond válasza sereeff (#44777) üzenetére


Ralond
tag

Az AIDA64-ben is ki tudod olvasni. :)

(#44780) Beretvás válasza vlevi (#44772) üzenetére


Beretvás
addikt

köszi.. közben meglett mi volt a baj... bekavartak valamit a szolgáltatonál és a végén netem sem volt... :R

(#44781) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Idehaza minden gépnél ki kellett nyomnom a magánhálózatról a tűzfalat, hogy a gyerekek tudjanak lan-on játszani a minecrafttal. Hosszú távon ez okozhat gondot? Ez ugye nincs hatással az általános és szokásos netes böngészésre?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44782) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! néha megszakad a netem és manuálisan tudom újracsatlakoztatni. hol tudom beállítani azt,hogy automatikusan csatlakozzon? win7-ben volt ilyen opció. win10-ben sehol nem találom. :(((

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#44783) Doky586 válasza sereeff (#44775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Hogy tudom kiolvasni a termékkulcsot?"

win10 esetén nincs szükség termékkulcsra (azonos gépen újratelepítés esetén)..
- Kivéve ha alaplapot (is) cserélsz, de ahhoz az OEM kulcs sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#44784) netpeti98 válasza Doky586 (#44783) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem neki rendes kulcsa van, nem digitális jogosultsága.

(#44785) Doky586 válasza netpeti98 (#44784) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az is csak a leges leg első telepítéskor kell.. nem?

(#44786) Winner_hun válasza S-IW (#44646) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam ilyen opció nincs is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44787) netpeti98 válasza Winner_hun (#44786) üzenetére


netpeti98
addikt

Még az előző kiadáson vagy, az ő általa említett funkció a 1607-es verzióban van, ami ezen a héten érkezett. Így nem is lehet a probléma okozója.

(#44788) netpeti98 válasza Doky586 (#44785) üzenetére


netpeti98
addikt

Én úgy értelmeztem ezt, hogy csak a digitális jogosultság esetén van automatikus aktiválás, amit csak a frissítéssel vagy a Win Store-n keresztül lehet szerezni.
A gyakorlatban még nem volt alkalmam kipróbálni, hogy miként viselkedik egy dobozos verzióval újratelepítés során.

A Windows 10 újratelepítését követő aktiválása attól függ, hogy eredetileg hogyan volt telepítve a Windows 10 az eszközén.

Ha ingyenes frissítést aktivált a Windows 10-re, vagy a Windows Áruházban megvásárolta, majd aktiválta a Windows 10-et, az eszköz rendelkezik a digitális licenccel. Ez azt jelenti, hogy a termékkulcs megadása nélkül újratelepítheti a Windows 10 azon verzióját, amelyhez az eszköz a digitális licenccel rendelkezik. Ha a rendszer a termékkulcs megadására kéri az újratelepítés során, átugorhatja a lépést. A telepítés befejezésekor a Windows 10 automatikusan aktiválódik az interneten.

[ Szerkesztve ]

(#44789) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

(Látom, nagyon megszaladt a topik az Éves Frissítés után, csak úgy dőlnek a hozzászólások)

Nekem is lenne pár kérdésem frissítés után.

1. Az Asztalon megjelent 2db „desktop.ini” ikon Mindenkinek így van/volt? Letörölhetőt? Nem is tudom, minek kellhetnek ezek…
2. Ugyancsak ott jelent meg a „Windows10Upgrade” ikon. Ezzel frissítettem. Ez is eltávolítható, ha be van kacsolva az aut. frissítés? Ilyen nevű könyvtár is lett a C: meghajtón. Ez is mindenkinek lett?

Üdv,

(#44790) netpeti98 válasza sajog159 (#44789) üzenetére


netpeti98
addikt

A két darab desktop.ini mindenkinek ott van. Alapesetben viszont láthatatlanok, ha be van kapcsolva az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése opció.

(#44791) #58000384 válasza vaakuum (#44781) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha a rendszer magánhálózatként kezeli a netes kapcsolatot, akkor semmi védelmet nem ad a tűzfal. Érdemes inkább a kivételek közé tenni a játékot, a tűzfalat pedig bekapcsolva hagyni (Windows tűzfalnál a speciális beállításokon belül).

[ Szerkesztve ]

(#44792) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Miután kijött az új frissítés újrahúztam a gépemet, és azóta random elszáll Critical Process Died hibaüzenettel. Már jó ideje W10-et használok, de ilyet még soha nem produkált. Nem tudjátok, hogy mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

(#44793) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Oké, új fejezet. A RAM-okkal van baja.

Kivettem egyet, indítottam egy tiszta telepítést. Befagy. RAM vissza, másik kivesz. Elindítottam, majd szépen befejezte az előző megszakadt telepítést. Ámde második restart után a loginnál befagy.

Azóta jobbra balra cserélgetem a két RAM modult, egyesével, vagy mindkettőt egyszer ide, egyszer oda, de van, hogy 5 percig megy a gép, van, hogy a loginnál befagy. Mindegy melyik RAM, mindegy melyik helyen van.

RAM hibát kizárnám, mert másik OS alatt hibátlan, eddig sem okozott semmi problémát(memtest-ig most még nem jutottam). Mit művelhet a RAM-okkal, hogy ezt okozza?

Szerk.: Kikapcsolom, hagyom hűlni, akkor utána egy darabig megy.

Ui. : most 10 perce fut, ment rajta az Aida stressz teszt. Még nem fagyott be(mindkét RAM benne). Eddig ez a rekord :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44794) sajog159 válasza netpeti98 (#44790) üzenetére


sajog159
aktív tag

Azt értem, hogy "ott" van, de az Asztalon azért látható, mert filakezelőben be van kacsolva a rendszer fájlok láthatósága?
Az asztalról letörölhető az ikonjuk? (nem túl szép látvány)

[ Szerkesztve ]

(#44795) mefistofeles válasza Barthezz2 (#44793) üzenetére

Valami nagyon rosszat tehettél előző programozó életedben, hogy a Microsoft istenei így büntetnek......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44796) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !

A gépemen win 10 pro 64bit van ami szűz" telepítéssel lett felrakva és aktválva egy win 7 pro x64 es kulcsal még az ingyenes promó időszak alatt. A windowsot egy másik meghajtóra telepíteném akkor elfogja fogadni azt a kulcsot vagy nem ?

(#44797) vlevi válasza ssgk (#44796) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha ugyanabban a gépben marad, csak HDD-t cserélsz alatt, akkor el fogja.
Sőt, meg sem kell adni a sorozatszámot, a telepítőben választ a "nincs termékkulcs"-t, és majd a telepítés után automatikusan aktiválja magát.

(#44798) Dav123


Dav123
tag

Sziasztok,

Tegnap megtörtént az anniversary update, azóta a Daemon tools meghülyült, minden Windows indításnál kiírja hogy kompatibilitási problémája van, tehát elavult a Daemon. Gondoltam akkor törlöm s felrakok egy újabbat, no de törölni sem lehet mert egyből jön az értesítés hogy nem kompatibilis ezzel az alkalmazással a Windows. Ilyenkor mi a teendő? Se felfrissíteni s törölni nem tudom a Daemont. ( DAEMON Tools Ultra v3.1.0.0368 ez a verzió van most fent. )

Ja még annyi hogy barátnőm laptopján ugyan úgy megtörtént a frissítés ugyan az a Daemon van rajta s ott mégis kompatibilis, használható ugyan úgy mint eddig, nem rinyál érte.. :F

[ Szerkesztve ]

(#44799) istvankeresz válasza Dav123 (#44798) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Minek Daemon Tools? Tudja ezt a funkciót a Win már simán a filekezelőben. Két katt az iso-ra és már hozzá is csap egy meghajtó betűjelet.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#44800) Dav123 válasza istvankeresz (#44799) üzenetére


Dav123
tag

Hm, no ezt nem tudtam, köszönöm. Akkor már csak annyi hogy töröljem a Daemont? Mert gépház-alkalmazások/szolgáltatásoknál nem engedi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.