Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Kronk válasza #58000384 (#38907) üzenetére


Kronk
őstag

Sajnos a helyzet változatlan, nem lehet ezt a frissítést valahogyan letölteni, és manuálisan felrakni?

http://totesz.myminicity.com/

(#38952) worxland válasza shaggy (#38949) üzenetére


worxland
addikt

Alvó állapot: energiagazdálkodásban kapcsolhatod ki
Bekapcsolás: futattás -> netplwiz

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38953) #58000384 válasza Kronk (#38951) üzenetére


#58000384
törölt tag

A katalógusból tudod telepíteni őket (az architektúrára figyelj).

(#38954) adise


adise
őstag

Egy olyan gondom lenne, hogy a médialejátszóhoz szoktam megosztani egy mappát a hálózaton, amit elérek ugye mindenhonnan. Viszont, ha ebbe a mappába rakok még plussz mappát akkor újra jobbklikk-tulajd-megoszt-blabla (ekkor ki is irja mik az uj mappák) hogy a frissen belerakott mappákat is lássam a hálózat.

Ez mitől lehet? Win 7 alatt ill volt egy win 10 reinstallom, előtte Win 10 alatt se volt ilyen gondom. Amit belemásoltam egyből láttam

köszi

(#38955) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok ! :)

A tegnapi nap frissítettem a Win10 PRO legújabb verziójára.

Magától elindult és olyan volt,mintha újratelepült volna a Windows 10 PRO.

Aztán kiírta,hogy frissítettük a gépét,meg,hogy mindenfájl megmaradt,kezdődhet valami új... stb stb.

Azóta nincs aktiválva a windows-om. :( Hibakód: 0xC004f074

Elsőre bekapcsoláskor jobb alul írta,hogy aktiváljam a gépházban,manuálisan próbáltam mivel kis idő után sem akart működni.

Újonnan lett felrakva boltban a rendszer,szóval átvertek volna,vagy mi a probléma ???? :( :F

Előre is köszönöm a válaszokat. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#38956) Apucy01


Apucy01
őstag

uraim!

erre a nyavalyás tálca elrejtése utáni boot lassulásra nincs még mególdás azon kivül hogy ne használjam ezt a lehetőséget? :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38957) Bird válasza Fortum (#38955) üzenetére


Bird
addikt

Hát nem akarlak elkeseríteni, de lehet hogy tört windowst sóztak rád eredetiként.... Számlája megvan az oprendszernek? Ha nincs akkor ásó, kapa...

A 0xC004F074-es hibakód a KMS Server-re hivatkozik, mely esetén valószínű, hogy a korábbi rendszer, melyről frissítettél Windows 10-re aktiválási problémával rendelkezett (nem volt eredeti?). VAGY

Ez a hibaüzenet akkor jelenhet meg, ha a Windows Enterprise kiadásához tartozó termékkulcsot adott meg a Windows 10 Home vagy a Windows 10 Pro kiadások aktiválásához. Adja meg az eszközön található Windows-kiadásnak megfelelő termékkulcsot.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#38958) shaggy válasza worxland (#38952) üzenetére


shaggy
aktív tag

nekem onnan ki van szedve a pipa h ne kérjen bejelentkezéskor jelszót, de még is kér nem tudom mi ez

(#38959) xyvz2 válasza worxland (#38952) üzenetére


xyvz2
tag

Ha beírom a futtatásba ezt netplwiz-t. aztán pipa kivesz 1: akkor full eltűnik a jelszó, a bejelentkezéskor (jó lenne mert nagyon unom állandóan beírogatni...pint sem akarok helyette) ??? 2: be tudok jelentkezni attól még a microsoftos fiókba ??? -tehát áruház stb attól még mükszik ugyanúgy ??? THX

[ Szerkesztve ]

(#38960) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy kisebb problémám lenne, mégpedig az, hogy véletlenszerűen lefagy a tálca pár mp-re, ha annak valamely kis ikonjára kattintok. Annyira nem vészes, de nem tudom mitől lehet. Driverek rendben vannak, nincs classic shell sem, ssd-s a gép. Merre indulhatok el a hiba kiküszöbölésében? Próbáltam a win 10-hez való fixet, de az nem csinált semmit.

(#38961) bobalazs válasza xyvz2 (#38959) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minden ugyanúgy mükszik, ezzel a lépéssel nem léptél ki a microsoft fiókodból. Csak törölted a jelszókérést.

(#38958)
Egyszer utoljára elkéri a jelszót, nyilván biztonsági okokból.

[ Szerkesztve ]

(#38962) xyvz2 válasza bobalazs (#38961) üzenetére


xyvz2
tag

Köszi, rendes vagy hogy ilyen gyorsan válaszoltál, már nem is tom mióta kínlódok vele :R

[ Szerkesztve ]

(#38963) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali!
Win 10 alatt azt meg lehet oldani, hogy 2 monitoron 2 különböző háttér legyen?
(Egy gépről mennek természetesen)

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#38964) bobalazs válasza Thrawnad (#38963) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meg. fájlkezelőbe megnyitod a mappát amibe a két kép van, és control vagy shift-el kiválasztod mindkét képet, jobb gombot nyomsz rajta és beállítod háttérképnek.

(#38965) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Sziasztok, kéne egy kis segítség!

Eddig windows 8.1 volt telepítve a gépemben egy HDD-n, ezt kivettem ideiglenesen, betettem egy SSD-t feltettem egy windows 10-et. Visszatettem a HDD-t és nem bootol egyik rendszer sem. Hiába állítgatom BIOS-ban a diskek közti boot sorrendet.

Viszont bármelyiket lehúzom a másik bootol. Mit csináljak?

Egyelőre meg akarom tartani a win 8.1-et is, + azon a HDD-n vannak adataim egy másik partíción, szóval jó lenne ha ez így valahogy menne együtt.

(#38966) Thrawnad válasza bobalazs (#38964) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Köszi.
Sikerült!

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#38967) Thrawnad válasza Gabesz84 (#38965) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Gép indulásakor nem próbáltad bios boot menüvel?
(Nekem pl F12)

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#38968) istvankeresz válasza Gabesz84 (#38965) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Legacy vagy UEFI módra van állítva a bootolás?

Állítsd át a másikra, amiről most van. :)

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38969) Gabesz84 válasza istvankeresz (#38968) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ez egy oreg g31-es alaplap, nem is hallutt meg uefi-rol :D
... Vagy ezt windowsban kellene netan allitani?

F12-t próbáltam, tokmindegy mit valasztok, ugyanaz az eredmeny. Illetve, lehet mindketto ugyanazt csinalja, csak nem tunik fel, mert a bootlogojuk ugye azonos, csak nem jutnak tovabb.

[ Szerkesztve ]

(#38970) vlevi válasza Gabesz84 (#38965) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a kettő együtt így ebben a formában nem fog menni.
Nem az UEFI-vel van baj, hanem (legalábbis ez az én tippem), hogy a két bootmanager akad össze. Emiatt van az, hogy ha lehúzod az egyiket, akkor elindul a rendszer.
Sajnos így nem lehet összemezgerélni két windowst egyetlen működő rendszerbe :(

(#38971) Gabesz84 válasza vlevi (#38970) üzenetére


Gabesz84
őstag

Anno windows XP / Vista / 7 kombinációval ez működött, azóta nem csináltam ilyet, de akkor úgy tűnik sikerült az MS-nek megint úgy megokosítani a bootloadert h ha 2 system disk kerül a gépbe, akkor egyik se induljon el, még a recovery konzoljuk se :D
Közben találtam külföldi fórumokon is hasonlót, valahol USB-re rakott bootloadert javasolnak :D
Hát ez nagyon jó. Holnap teszek egy próbát a win10 installer recovery módjával, hátha be tudja tenni a saját bootloaderébe opcióként a 8.1-et, és remélem szét is cseszi a 8.1-et...

(#38972) worxland válasza xyvz2 (#38959) üzenetére


worxland
addikt

Igen.
Igen.
Igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38973) Visormail


Visormail
addikt

Hello

Ez mi akar lenni, hogy beállítom a commander parancsikonján a kompatibilitás fülön a rendszergazdaként futtatást és minden újraindításkor elfelejti??? Mi ez a prealpha cucc? Ilyet a 8as az életben nem csinált.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38974) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
1. Mitől lehet vajon, hogy a win10 esetén kikapcsoláskor a monitor már elsötétül, a merevlemezek leállnak, de a gép ventillátorai még mennek mintha valamit még csinálna a háttérben (ssd-n van a rendszer). ez kb. 5-10 mp szokött lenni... win7 esetén ezt nem tapasztaltam...
2. amúgy az normális, hogy a 7-es esetén kb. fél perc volt a bekapcsolás a gomb megnyomásától számítva és most is ugyanannyi? nem kéne gyorsabbnak lennie? :D
3. a ramhasználat is magasabb (8gb melett kb. 700Mb-al többet eszik) :) nem sok de érdekes, hogy több... :)
+1: A CCleaner-nél melyik az a fájl/kulcs amit nem szabad törölni annak érdekében, hogy a Rendszer visszaállítás működőképes maradjon.. ugyan win7-nél történt, hogy ccleaner futtatása után a visszaállítási pontok nem működtek... feltételezem, hogy valami kulcs vagy fájlt törölt a ccleaner. Melyik lehet ez? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#38975) Döglött Róka válasza ot93 (#38974) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem erdemes 10es eseteben hasznalni ilyen takarito programokat mert tobbet artanak mint hasznalnak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38976) saelin válasza ot93 (#38974) üzenetére


saelin
veterán

Fogalmam sincs. Nekem még nem törölt visszaállítási pontot sosem, és semmilyen opció nincs amivel ezt engedélyezni tudnád a ccleanerben (még registry takarítással sem).

Mennyi hely van megadva visszaállításhoz? Nekem 20,42 GB, amiből 10,19 GB foglalt 2 létrehozott pont esetén. Gyakran nincs elég hely megadva erre a célra, így egy win updatekor - már ha akar csinálni visszaállítási pontot - törli a legrégebbit/nem tud újat létrehozni. De akár egy régi bug is lehetett, amit már biztos javítottak. Használd a legfrissebbet és futtatás előtt rendszeresen frissítsd a ccleanert!

Szerk.:
Ja, meg... Bőven elég lefuttatni minden modulját kéthavonta egyszer, aztán mehet egy restart a gépnek.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#38977) artiny


artiny
őstag

Megoldható,hogy a tálcán ne mutassa a programo ikonját a windows,de megis fusson a háttérben?
pl. a beepitett STRICKY NOTES, Microsoftos egerem mouse/keyboard center programja mindig megjelenik rajta---foglalva a helyet a tálcán.

(#38978) Popes válasza artiny (#38977) üzenetére


Popes
őstag

Gépház - Rendszer - Értesítések és műveletek - Tálcán megjelenítendő ikonok kiválasztása.

Deus ex machina

(#38979) MaCS_70 válasza ot93 (#38974) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Windows 10 RAM-kezelése sokkal jobb, mint a 7-é. A használathoz pedig az a jó, minél kevesebb a szabad memória, hiszen azért van a RAM, hogy használjuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38980) #78032384 válasza ot93 (#38974) üzenetére


#78032384
törölt tag

1. Tippre a fast startup funkció lesz, alapértelmezetten be van ez kapcsolva. Lényeg amikor leállítod bezárja a programokat, kijelentkezik eddig olyan mint egy normál leállítás. De a Windows kernelt és pár rendszer dolgot ilyenkor hibernál, aztán kikapcsolja a gépet. Ez az idő amit észrevettél még dolgozik valamit kikapcsolás előtt. Bekapcsoláskor nem nulláról kell mindent betölteni, hanem a hibernálásból visszateszi a memóriába, így gyorsabban indul a gép.

3. Ez normális, a Win10 több dolgot pakol a memóriába, hiszen nem használt RAM elpazarolt RAM. Csak akkor nem normális ha beakad valami és a procit is megeszi egy folyamat.

+1 Vezérlőpultban be van kapcsolva a visszaállítási pontok létrehozása? Mert alapból nincs, manapság a Reset this PC funkciót reklámozza az MS baj esetére. És szerintem feleslegesek az ilyen takarító programok, 10 éve még volt létjogosultsága ma már inkább többet árt mint használ.

(#38981) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes módon a windows áruház nem indul el.
Az összes régi program működik gond nélkül, de roppant bagatell módon kellett volna egy számológép, és azt mondja töltsem le, de nincs honnan.
Az áruház csempére kattintva felugrik egy kék ablak 0,8 másodpercre és kész. A wsreset.exe sem segít, az leáll valami hibával. Meg általában a legtöbb új, kék csempés dolog nem indul el, csak a régi megszokott programok.

A másik, ha már itt vagyok: Azt hogy lehet elérni, hogy rendszerinduláskor kérdezzen rá, hogy melyik fiók induljon, és ne automatikusan induljon el a legutóbbi. Ketten használjuk a gépet, és macerás folyton ki-be lépegetni, mert belép magától oda, ahova nem kéne :)

[ Szerkesztve ]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#38982) norba69 válasza Yooha (#38981) üzenetére


norba69
senior tag

Jelszavazd le a fiókokat.

(#38983) yanna válasza saelin (#38976) üzenetére


yanna
őstag

Tud visszaállítási pontokat törölni.

(#38984) xyvz2 válasza worxland (#38972) üzenetére


xyvz2
tag

Köszi!
Köszi!
Köszi!

(#38985) saelin válasza yanna (#38983) üzenetére


saelin
veterán

Azt a menüt mindig elfelejtem... de aki onnan törli a restore pointot és utána sír, annak GG. :U Viszont egy registry/system clean nem fogja őket törölni. A lényeg az lett volna. :B

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#38986) Gabesz84 válasza Yooha (#38981) üzenetére


Gabesz84
őstag

jelszót kell megadni a fiókokhoz, másképp tudtommal nem lehet.

(#38987) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Ennek a hirdetésnek van valami összefoglalója azok számára, akik 0-ról indulnak ebben a témában?
(azért merem ezt megkérdezni mert van 300+ hsz. alatta, csak volt róla szó itt is, de semmi kedvem órákig egyesével összefűzni a szálakat, hogy minden világos legyen vele kapcsolatban)

Érdemes-e innen vásárolni, ha w10-et szeretne az ember?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38988) betyarr


betyarr
veterán

apósomék gépén egy ideje elállítódik a pontos idő,pedig automatikusra van beállítva az is,meg az időzóna is.ez valami bug,vagy talán lemerülhetett az alaplapi elem?találkozott már valaki ilyennel?

(#38989) bobalazs válasza betyarr (#38988) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elsőként a biosba lépj be hogy ott stimmel e. Majd nézd meg windowsba a régiót, budapesthez van e állítva.

(#38990) betyarr válasza bobalazs (#38989) üzenetére


betyarr
veterán

a winben automatikusra van állítva az időzóna.a biost megnézem :R

(#38991) istvankeresz válasza betyarr (#38988) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Az esetek nagy százalékában az elem lesz a ludas, ha a számítógép kikapcsolása után még az elosztót is kikapcsolod. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38992) krealon válasza Popes (#38941) üzenetére


krealon
veterán

"Én csináltam egy ilyen .bat fájlt ezzel a tartalommal mikor a laptopom atom lassan indult, azóta is használom.

@echo off
del /s /f /q c:\windows\temp\*.*
rd /s /q c:\windows\temp
md c:\windows\temp
"

Az otlet kivalo, de a megvalositas nem annyira, tekinteve, hogy a Windows\TEMP konyvtar egyedi hozzaferesi jogait (ACL) nem allitod vissza. Anelkul pedig a szulokonyvtar jogai oroklodnek, ami egyertelmuen biztonsagi problemakat okoz.

C:\>cacls C:\Windows\Temp
C:\Windows\Temp BUILTIN\Users:(CI)(special access:)
SYNCHRONIZE
FILE_WRITE_DATA
FILE_APPEND_DATA
FILE_EXECUTE

BUILTIN\Administrators:F
BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)(IO)F
NT AUTHORITY\SYSTEM:F
NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)(IO)F
CREATOR OWNER:(OI)(CI)(IO)F


C:\>cacls C:\Windows
C:\Windows NT SERVICE\TrustedInstaller:F
NT SERVICE\TrustedInstaller:(CI)(IO)F
NT AUTHORITY\SYSTEM:C
NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)(IO)F
BUILTIN\Administrators:C
BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)(IO)F
BUILTIN\Users:R
BUILTIN\Users:(OI)(CI)(IO)(special access:)
GENERIC_READ
GENERIC_EXECUTE

CREATOR OWNER:(OI)(CI)(IO)F


C:\>

Szerk:
Ooops eltevesztettem a forumot. A kijelenteseim igy is igazak, viszont a fenti ACL lista Windows 7-bol szarmazik.

[ Szerkesztve ]

(#38993) tatararpad válasza Yooha (#38981) üzenetére


tatararpad
őstag

Csak az áruház? Nekem 2 gépen is a legutóbbi update óta áruház számológép kapcsolatok fényképek app is ezt csinálja. Eseménynaplóban arra hivatkozik hogy nem tudta regisztrálni mikor indítom, wsreset távoli eljárás hívás hibát dob, Google-s megoldások nem használtak. És CCleanert nem láttak ezek a gépek mielőtt ez lenne a baj.

(#38994) gyurkikrisz válasza customer114 (#38987) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Beírod a kapott kulcsot azt' kész. Mi ebben a problémás?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#38995) worxland válasza gyurkikrisz (#38994) üzenetére


worxland
addikt

Neked láthatóan semmi. Ő viszont jogtiszta cuccot szeretne, amiből egy esetleges NAV-ellenőrzésnél se lesz probléma.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38996) Yooha válasza tatararpad (#38993) üzenetére


Yooha
aktív tag

Nem, ezt mindenféle program csinálja, de csak ezek az új, kékcsempés dolgok.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#38997) MaCS_70 válasza worxland (#38995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az OEM-továbbértékesítés azért még az EU Bírósági döntés után is erősen megosztja a szakmát.
Több száz oldalnyi SZAKMAI anyagot elolvasva amondó vagyok, hogy céges felhasználásra nem erőltetném a leselejtezett gépekről leválasztott OEM-licencet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38998) albiosz


albiosz
őstag

Urak!

W7 frissítési problémákkal küzdök hónapok óta, ezért elgondolkoztam, hogy hagyom nyerni az MS-t és felteszem a 10-est. Nem mai darab a gépem: [link]

Érdekelne a véleményetek, hogy megéri-e. Ami fontos, hogy maradnak-e a partíciók, feltelepített programok stb.

Illetve ha esetleg valaki használ OneDrive-ot: 7-esen ugyebár van egy asztali kliens, ahová szépen be tudom húzni a fájlokat és automatikusan feltölti, W10-ben is jól kezelhető ez?

(#38999) vlevi válasza albiosz (#38998) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, a win10 knedrive kliense is egyazegyben ugy mukodik, mint a hetesen. Kár, mert a 8-as onedriveja jobb volt.
Ha frissitessel rakod fel, akkor megmarad minden, ha nem tetezik, 30 napig megtartja a win10 a korabbi windows telepités redszerfilejait, visszaállhatsz ra.
, de azért egy rendszermentés sosem árt. Pl macrium reflect free.

(#39000) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Help plíz srácok. Az irodai gépem kiír egy olyat, mikor friss boot után a start menüre akarok kattintani, hogy kritikus hiba, a start menüt nem lehet elindítani, próbáljuk meg kijelentkezés után vagy valami ilyesmi a vége, és egy gombom van, hogy kijelentkezés. Rányomok, jön egy logout, utána bejelentkezek, és az esetek kb 1/3-ában utána működik a start menü, 2/3-ában sajnos nem. Nem telepítettem semmi progit, szerintem változás nem volt a rendszerben.
Sajnos mióta a hibajelenség van, pl a korábban gond nélkül üzemelő szkennerem progija is rendszeresen fagy. Víruskeresőm van (kaspersky), megy állandóan, "veszélyes" oldalakat nem látogatok a gépen.

Mi lehet a tippetek? Mit próbáljak meg? A formatcé típusú ötleteket hagyjuk... ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.