Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Erre mi lehet a megoldás:

• Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3156421) - Hiba: 0x8e5e03fa

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#38552) Lenry


Lenry
félisten

frissített esetleg már valamelyikőtök Win7/8-ról 10-re Teamvieweren keresztül?

főleg az érdekel, hogy levezényelhető az egész távolból? tehát lehet olyan, hogy ütni kell valahol egy Entert, de éppen nincs távoli kapcsolat?
mert így pár lokális frissítés után úgy látom, hogy nincs, de hátha ti mást tapasztaltatok...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38553) pzstm válasza Lenry (#38552) üzenetére


pzstm
titán

2015 július 29-én frissítettem, Windows 8.1-ről Win10-re. Budapestről egy Kecskeméten lévő gépet. Loginnál visszatért a kapcsolat és be tudtam lépni.....semmit nem kell Win10 upgrade ciklusban nyomni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38554) rgeorge válasza Lenry (#38552) üzenetére


rgeorge
addikt

Én azért feltennék előtte egy VNC szervert is letesztelve, legyen biztonsági háló. Mérlegeld, mi lenne akkor, ha frissítés közben egyszer csak nem tudnál többé kapcsolódni a géphez.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#38555) Lenry válasza rgeorge (#38554) üzenetére


Lenry
félisten

egy virtualboxos Win7-et frissítek épp teszt gyanánt, egyelőre jól megy a dolog, ahogy a kolléga is mondta, nem kellett beavatkozni.

nem lesznek egyedül a frissítendő gépek, a területi képviselőink gépeiről van szó, a legtöbb esetben ott lesznek a közelben, de ők nem informatikusok, jobb, ha nem kell belenyúlniuk :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38556) rgeorge válasza Lenry (#38555) üzenetére


rgeorge
addikt

Ja, úgy ok.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#38557) Syl


Syl
nagyúr

Ha a Win10 helyi fiókkal működik, akkor a Posta app kb használhatatlan? Mert még fiókot sem lehet bele felvenni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38558) Bird válasza raidx (#38545) üzenetére


Bird
addikt

Köszi! :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#38559) Syl válasza Syl (#38557) üzenetére


Syl
nagyúr

Gyorsan válaszolok is magamnak :B
A OneDrive-ot kellett engedélyezni hozzá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38560) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy eltűnt a rendszer meghajtómról 40GB hely. Rejtett fájlok megjelenítés természetesen be van kapcsolva de 40GB hely elszivárgott... Ha tud valak akkor kérem segítsen mert 120GB-os SSD esetén ez elég nagy veszteség. :)

(#38561) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Ja és nem Win 7-ről frissített Win 10.

[ Szerkesztve ]

(#38562) PuMbA válasza Gaboo007 (#38560) üzenetére


PuMbA
titán

SSD-n akkor is szokott szivárogni el a hely, ha elromlottak azok a részek és a vezérlés kivonja a forgalomból azokat :) Ess neki egy SSD vizsgáló szoftverrel, hogy tényleg ez-e a baj :)

(#38563) Gaboo007 válasza PuMbA (#38562) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

CrystalDiskInfo szerint 100%-os az SSD. :R

(#38564) MaCS_70 válasza Gaboo007 (#38560) üzenetére


MaCS_70
félisten

A rendszerfájlok megjelenítése is engedélyezett?

Érdemes végigmenni a könyvtárakon és összeadni az alkönyvtárak méretét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38565) lev258 válasza Gaboo007 (#38560) üzenetére


lev258
veterán

A Windows-os Lemezkezelőt nézted már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38566) MaCS_70 válasza lev258 (#38565) üzenetére


MaCS_70
félisten

Különös tekintettel egy lemezkarbantartásra...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38567) lev258 válasza MaCS_70 (#38566) üzenetére


lev258
veterán

Én nem arra gondoltam. Hanem arra, hogy van egy partíció, vagy üres rész, ami nincs "betűjelezve" és így nem látszik a Fájlkezelőben. Mert az még nem derült ki, hogy a C: azonos lenne a teljes SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38568) MaCS_70 válasza lev258 (#38567) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez igaz, de az a 111 GB az gyanúsan egy 120 GB-os SSD hasznos Windows-partícióméretét jelenti. Persze lehet véletlen, de ennek szerintem kicsi az esélye.

Úgyhogy a legegyszerűbb szerintem egy Tulajdonságok / Lemezkarbantartó - Rendszerfájlok kísérlettel indítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38569) lev258 válasza MaCS_70 (#38568) üzenetére


lev258
veterán

Bocsánat, teljesen egyetértek. Elnéztem a számokat.
Valószínűleg a rendszer foglal le egy részt titokban.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38570) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Köszönöm a segítséget de itt valami más baj lesz. :R

(#38571) Lenry válasza Gaboo007 (#38570) üzenetére


Lenry
félisten

van a C:\ gyökérben (meg kb minden más NTFS rendszerű meghajtó gyökerében) egy zárolt, System Volume Information mappa, annak a méretét nem látod, cserébe jó nagyra tud hízni, többek közt a rendszervisszaállítást tartalmazza, ott lesz a hiányzó tárhelyed.

CCleanerrel pl tudod töröltetni az utolsó kivételével a rendszervisszaállítási pontokat, nézd meg, hogy ez felszabadítja-e a hiányzó helyet

illetve ahogy a kollégák is javasolták: C:\-re jobb klikk -> tulajdonságok -> Lemezkarbantartó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38572) Gaboo007 válasza Lenry (#38571) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Meglett közben. Az Xbox live úgy foglal helyet a meghajtón hogy nem láthatóak a könyvtárak.

(#38573) #81556480 válasza CirrMee (#38509) üzenetére


#81556480
törölt tag

Helló!

hogy csináltál ilyen kikapcsoló gombot az asztalra ?

(#38574) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Adott egy hálózat pár Windows 10 rendszerrel ellátott PC-vel.
A problémám az hogy egyik gépen megosztok mappákat és fájlokat.
Kikapcsolom a Hálózati és megosztási központ, Speciális megosztási beállítások menübe
összes hálózat fül alatt "megosztás jelszavas védelemmel" átraktam a pipát jelszóval védett megosztás kikapcsolásába a pontot.

Ennek ellenére ha egy másik gépről akarok belépni akkor felhasználói nevet és jelszót kér.
nem tudjátok mi lehet a gond? Azt szeretném hogy fh és jelszó nélkül simán lássam a megosztott fájlokat.

Köszönöm.

(#38575) Lenry válasza #81556480 (#38573) üzenetére


Lenry
félisten

jobb klikk az asztalra, Új -> Parancsikon
elem helye: shutdown.exe -s -t 00
elnevezed, kész

jobb klikk - Tulajdonságok - Ikon-nál tudsz neki egy jól kinéző ikont adni

újraindítás: shutdown.exe -r -t 00

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38576) #81556480 válasza Lenry (#38575) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszöntem!

most hogy ezzel elkezdtem foglalkozni egy olyan dologra lettem figyelmes, hogy a főkapcsoló ( még az eredeti) ha rányomok hogy leállítás, akkor csak hibernál. Ez normális? tegnap raktam fel a rendszert.

Beállításokban a főkapcsoló funkciója rendben van, leállítás van megadva. :F

(#38577) Lenry válasza #81556480 (#38576) üzenetére


Lenry
félisten

hülye kérdés, de azt az energiasémát nézted, ami épp aktív? mindegyikben külön funkciót tudsz megadni a kikapcsoló gombnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38578) lev258 válasza #81556480 (#38576) üzenetére


lev258
veterán

Windows 8 óta megjelent az úgynevezett gyorsindítás opció a rendszerben, ami egyfajta félhibernálásos állapotba küldi a rendszert kikapcsoláskor, ettől lesz gyorsabb a boot. Kérdés, te most erre gondolsz vagy a valódi (teljes) hibernálásra.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38579) #81556480 válasza Lenry (#38577) üzenetére


#81556480
törölt tag

Szerintem jót néztem.

(#38578) lev258 Én arra gondolok, hogy megnyomom a gépházon a főkapcsolót , vagy a start menüben a leállítást, majd elsötétül a kép, aztán leállnak a ventillátorok , meg ki is írja hogy leállítás. csakhogy ebből fel lehet ébreszteni billentyűvel, vagy bekapcsolólombbal, és azt írja hogy Resume from hibernation.

Nem gond ez, csak kérdés hogy ebben az állapotban lehet e mondjuk ramot kivenni/betenni, hdd-t stb.. tehát a hardvereket babrálni ?

Egyébként még anniy hogy így is bezár minden programot.

(#38580) istvankeresz válasza Lenry (#38575) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ha raksz még paraméterbe -f is akkor még meg is force-olod, így ha valami programod be volt ragadva akkor azt kilövi és nem fog ott egy helyben állni másnap reggelig, amíg újra nem nézel rá. :)

Tehát:

Leállítás

shutdown -s -f -t 00

Újraindítás:

shutdown -r -f -t 00

Hibernálás és teljes leállás témához: KATT

Elvileg ezek után teljes leállítást csinál a leállításra kattintva.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38581) Pala válasza #81556480 (#38579) üzenetére


Pala
veterán

Mivel hardvert cserélni amúgy is csak áramtalanított gépben javallott, ezért a tápkábel khúzása v. a táp lekapcsolása után kb. mindegy, hogy előzetesen milyen metódussal állt le a rendszer. :)

(#38582) Lenry válasza #81556480 (#38579) üzenetére


Lenry
félisten

lehetni lehet, mert ilyenkor is kikapcsol a gép, csak nem illik... :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38583) lev258 válasza #81556480 (#38579) üzenetére


lev258
veterán

Azt nem tudom, nálad pontosan mi a helyzet, én meg nem használom a Windows-t, de olvastam már olyan "balesetekről" is a 10-esnél, hogy a gyorsindításos kikapcsolással felébredt a gép az éjszaka közepén, bár nem túl gyakori. Mivel kikapcsoláskor leállítást ír ki (ez a fedősztori :DDD ), így valószínűleg nálad is csak az működik, nem a teljes hibernálás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38584) istvankeresz válasza Pala (#38581) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ez sem feltétlenül igaz. Egy két hónapja félretett gépet kapcsoltam be és alvó módból jött vissza, úgy , hogy nem volt tápkábel benne, ergo áramot sem kapott. Szóval, ha lett volna hardver csere ezalatt, akkor lehet kaptam volna egy szép bluescreen-t. :)

lev258: Van ilyen, hogy felébred a gép éjszaka. Megcsinálja a frissítést és elmegy aludni. :) Ki lehet kapcsolni. Itt is írnak róla.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38585) Pala válasza istvankeresz (#38584) üzenetére


Pala
veterán

Hát ez meg hogy?! :) Nem inkább hibernálva volt?

[ Szerkesztve ]

(#38586) King Unique válasza #81556480 (#38579) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem tetszik, akkor kapcsold ki a gyors rendszerindítást (fast startup) vezérlőpultban [link]!
Nálam a multi-boot miatt alapból ki van kapcsolva a gyors rendszerindítás és, ha kikapcsolom a rendszert, akkor (nálam) leáll teljesen. Ha szerelsz, akkor meg nyilván célszerű áramtalanítani is a gépet.

(#38575) Lenry: ilyenekkel vesződni... :N Alt+F4, vagy a billentyűzetről kikapcsolni (ha van olyan gomb) aztán kész. Amúgy korábban Win8.x alatt használtam az OblyTile programot, azzal lehetett a kezdőképernyőre szinte mindenféle csempét kreálni [link]. Win10-zel lehet nem kompatibilis, bár még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#38587) #81556480 válasza King Unique (#38586) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi! Erre voltam kíváncis. Tetszeni tetszik, csak azt nem tudtam hogy hogy lehet a gépet teljesen kikapcsolni, ha mondjuk hardver birizgálás van.

(#38588) gjoe


gjoe
őstag

Sziasztok.

Windows 8.1-et akarnék windows 10-re frissíteni, de sikertelen a telepítés.

Hibaüzenet: Nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott partíciót!

Egy samsung 850 evo ssd van a gépben. Mi lehet a baja vele?

[ Szerkesztve ]

(#38589) istvankeresz válasza gjoe (#38588) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Van elég hely a c: -n?

Lomtárat is ürítsd, ha van benne valami.

Most olvastam, hogy valaki így járt: A rendszer számára fent tartott 100mb-os partíciónak is betűjelet adott a telepítő és ugye C-nek, ahova pedig próbálta felrakni a win10-t. Ezt kellene valahogy megnézned.

Oldal alján olvasd el.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38590) gjoe válasza istvankeresz (#38589) üzenetére


gjoe
őstag

100GB

Elégnek kellene lennie

(#38591) krealon válasza Restart® (#38482) üzenetére


krealon
veterán

"Valamiért nem tudom telepíteni a Java-t a gépemre (Win 10). Futtattam simán és rendszergazdaként is a telepítőt, de nem csinál semmit (azaz nem jelenik meg a telepítő). A program elindul (legalább is a feladatkezelőben látom, hogy fut), de semmi más nem történik."

Telpites nelkul is hasznalhato a Java Portable, a portableapps.com -rol.

Ha a C:\TEMP\Java konyvtarba telepited, akkor az abevjava installalasa ugy tortenhet, hogy parancssori ablakban atlepsz ebbe a konvtarba

cd "C:\TEMP\Java"

majd begepeled:

javaws.exe

(szokoz is kell az exe utan!)
Ezutan megfogod a letoltott abevjava_install.jnlp -t es bedobod a parancsablakba, ami hatasara beirodik a teljes utvonala, tehat ezt fogod latni:

javaws.exe "C:\<bla-bla-bla>\Download\abevjava_install.jnlp

Enter-t leutve elindul a telepites.
Ha vegzett, meg kell keresni az abevjava_start.bat allomanyt az abevjava konyvtarban, es be kell szurni egy sort az elejere. (Jobb-katt --> Szerkesztes)

Igy kezdodik az eredeti:

@CALL .\setenv.bat

es a fenti java konyvtar hasznalata eseten erre ekll modositani:

@SET ABEV_JAVA_HOME=C:\TEMP\Java\bin\
@CALL .\setenv.bat

Ezutan siman indulni fog az ANYK ikonnal az asztalrol.

(#38592) raidx


raidx
őstag

Ma kaptam egy ilyet: Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3140768)

Opr. verziója 10.0.10586.318 (Win10 TH2)

Most csak a beállítások kb 70%-át állította át.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38593) Dhampir


Dhampir
félisten

Nem is tudtam, hogy egy csomó Linuxos itt nyomja. :D

Az a helyzet, hogy mióta frissült a Realtek wifi driver, a virtualrouter 3.3 program már nem működik (ezzel tudtam wifin elosztani a netet).
Ha lehet, kihagynám a parancssori bűvészkedést. Tudtok ajánlani valamilyen megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#38594) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

Van valami gyors váltási lehetőség hogy a hangfalakról mikrofonra váltsak Windows 10 alatt? És oda vissza.
Tehát amikor játszok és beszélgetek, akkor mikrofon/füles, amikor zenét hallgatok, akkor pedig az 5.1. :)

Előre is köszi.

(#38595) krealon válasza Dhampir (#38593) üzenetére


krealon
veterán

"Az a helyzet, hogy mióta frissült a Realtek wifi driver, a virtualrouter 3.3 program már nem működik (ezzel tudtam wifin elosztani a netet).
Ha lehet, kihagynám a parancssori bűvészkedést. Tudtok ajánlani valamilyen megoldást?
"

Ha a driverbol kikerult a "Hosted network support", akkor lehet, hogy az alabbi progik sem segitenek.

Ingyen: Virtual Router - Wifi Hot Spot for Windows 8, Windows 7 and 2008 R2
https://virtualrouter.codeplex.com/releases/view/58218

Penzert: Connectify
http://www.connectify.me/store/?coupon=DEAL75

(#38596) xyvz2 válasza #81999360 (#38594) üzenetére


xyvz2
tag

Na ez engem is érdekelne :F .... Jó lenne ha valaki tudna segíteni, uez a problémám... 1 bazi nagy piros gomb kéne, :DDD vagy valami progi amivel át lehetne váltani 1xűen a hangkimenetet....a t...m ki van hogy állandóan hangbeállítások alapértelmezés változtatgatása.... :W

[ Szerkesztve ]

(#38597) Dhampir válasza krealon (#38595) üzenetére


Dhampir
félisten

A codeplexes régebben nem működött (de egy másik adapterrel), ám teszek vele egy próbát, hátha...

Köszönöm a tippet :R

(#38598) kisborda


kisborda
tag

Sziasztok!

Nem vagyok biztos benne, hogy win10 probléma, de elég erős a gyanúm. Tegnap/ma telepítettem frissítéseket és azóta sokkal halkabb lett a laptopom. Eddig 20%os hangerő simán elég volt, most meg kb 60+-on szól csak ugyanolyan erősséggel. Nézegettem a beállításokat és nem az alkalmazások vannak lejjebb véve, meg mikor a beállításokban rányomok a tesztre, az jól szól, viszont youtube, facebook értesítés, még a filmek is halkak, csak majdnem maxon élvezhető. Több ötletem nincs már. Esetleg nem lehet valahogy törölni frissítést? Legalább azt tudnám, hogy tényleg az okozza-e. Újratelepíteni most nagyon nincs kedvem, de ha nincs más, akkor jön vissza a jó öreg win7.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#38599) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Bocs hogy nem olvasok vissza, de nagyon időhiányban szenvedek most.
Emlékeim szerint olvastam, hogy most már a Win7 sorozatszámmal közvetlenül telepíthető a W10.
Jól emlékszem?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#38600) netpeti98 válasza embe (#38599) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.