Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Воланд válasza halhatatlan (#20947) üzenetére


Воланд
titán

Block forced Windows 10 updates using a metered connection

Mobile broadband networks -- Windows sets mobile broadband networks to metered by default.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20952) vlevi válasza Воланд (#20951) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én nem használok otthoni asztali gépen wifit, de sokan vannak, akik kénytelenek a telefonjuk mobilnetjét megosztani. legfőképpen nekik gond az, hogy a win10-ben nem tudják olyankorra időzíteni a frissítést, amikor rendes hálózatuk van. Mert a wifin megosztott mobilnetet gondolom wifi hálózatnak, és így ingyenesnek hiszi.
Nekik valóban fontos lesz, ha ezt a wifi kapcsolatot is be tudják állítani pénzdíjas kapcsolatnak, és ha tényleg nem fog rajta frissítéseket töltögetni a windows.

(#20953) t72killer válasza vlevi (#20952) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekik írtam EZT, 2HSZ-al feljebb:U

Köztudott, hogy a "metered connection" beállítás egy kalap kaki, nem ezzel kell nekiállni felső-ugandában adatroamingolni. Szépen egyesével group policyban blokkolni kell az összes neten kaparászó szolgáltatást. Vki fentebb írta, hogy hiába állította limites mobilnetre a gépet, a onedrive mégis szinkronizált, erről ennyit...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20954) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

uraim kedd este vala és még sehol nincs frissités :Y ezentúl lehet hogy foltozós szerda lesz? :)

HTC desire 500

(#20955) t72killer válasza NyuszyCaster (#20954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Besokalltak, remélhetőleg a következő frissítésen dolgoznak egy kicsit és hibamentes lesz első körben:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20956) NyuszyCaster válasza t72killer (#20955) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nem is tudom nekem minden ment ami frissités volt a defender üzemen kivül van helyezve :DD
nekem nem volt ilyen folyamatos ujraindulásos gondom vagy ilyesmi
ami zavar az csak az hogy sokat ir a vinyóra ezen változtathatnának ezért várok még az ssd vásárlással :)

HTC desire 500

(#20957) t72killer válasza NyuszyCaster (#20956) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Indexelés meg hasonlók ki vannak kapcsolva? Led-villogásból nézted, vagy mérted?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20958) NyuszyCaster válasza t72killer (#20957) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hát ha tudnám hol vannak ... akkor kilenének de nem igazán tudom :(

a led villog folyamatosan
nem megy se torrent sem semmi és mégis alapból folyton villog
arra is gondoltam hogy kecés neki a ram de 16gb nem hiszem hogy kevés lenne

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#20959) t72killer válasza NyuszyCaster (#20958) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A LED-villogás olvasás is lehet, Hard disk sentinellel (Portable-verzió) meg tudod nézni, gyarapszik-e túlzottan az írt gigák száma.

Indexelés kilövése: Intézőben jobbklikk a meghajtóra, tulajdonságok, általános, lent az indexelés elől pipa kivesz. Amúgy nem tudom, van-e ennek bármilyen negatív hatása az új keresőre vagy egyéb rendszerteljesítményre.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20960) NyuszyCaster válasza t72killer (#20959) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

[és hol tudom kikapcsolni az indeszelést stb mert most hogy gondolkodtam az thiszem vistánál sokat számitott hogy ki volt e kapcsolva az is folyton villogott

oké köszi

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#20961) NyuszyCaster válasza t72killer (#20959) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

:) :)

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#20962) NyuszyCaster válasza t72killer (#20959) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

ki kapcsoltam rendszer gazdait kért majd valami sys hez nem fért hozzá én rányomtam hogy kihagyás mind utánna jött 5 perc feldolgozás és most nem tudom mi van... de müködik még a rendszer :))

HTC desire 500

(#20963) t72killer válasza NyuszyCaster (#20962) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez minden windows alatt így megy, és eddig egyik alatt se volt problémám vele - rem. win10 alatt se lesz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20964) vg


vg
addikt

Megint felfrissitette a Radeon Driver-t, és feltette a hányinger Control Panel-t annak ellenére, hogy beállítottam mindent ahogy dirtywindows.hu cikkében van. Most letiltottam a c:\AMD könyvtárat így nem tudja oda letölteni a telepítendő file-okat, mert oda tölti mindig automatikusan. Remélhetőleg jó lesz. Ez így tényleg kurvaszar.

(#20965) pusihusi válasza worxland (#20939) üzenetére


pusihusi
addikt

Az MS. kiadott 1,4GB-os nyelvi csomagot 10525-höz, csak magyar meg pár jelentéktelen nyelv kimaradt. Tegnap még fent volt a neten, mára eltünt!

Üdv. Feri!!

(#20966) szanozs


szanozs
aktív tag

Tud valaki valami megoldást arra, hogy a gép a beállított idő után automatikusan nem megy alvó állapotba, a monitor viszont kikapcsol. De a billentyűzetről a sleep gombbal viszont elmegy aludni. Mi nem engedi az automatikus alvást?

(#20967) Tikakukac


Tikakukac
titán

Üdv mindenki,

Windows 8.1 kulcsok tartoznak notikhoz, Windows 10 clean install ment rájuk. A kulcsot nem eszik meg nyilván. Van erre megoldás vagy átregelés? Update nem megoldás, 3 nap alatt 60 kísérletből kivétel nélkül mindig automatikus visszaállítás lett a vége, nem upgradelhetők vagy ha igen omlik az egész.

Teendők? (Ablakon kivágás nem játszik, szeretném pedig nagyon)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20968) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Van valami kis progi, ami kijelzi, ha a HDD dolgozik,
Hülye DELL az értelmetlen spórolásnak beáldozott minden kijelzőt a laposán.
Így a Hülye Win10-el párosítva, azt sem veszem észre hogy nem kapcsol ki a gép, mert valami befagyott.
Két másodperc alatt kikapcsolja a kijelzőt, de később áll le, ha leáll.
Tegnap csak akkor jöttem rá, amikor be akartam kapcsolni és nem siketült.
Már azt hittem behalt, de hosszú kikapcsolás gombra hallottam kattanni a HDD-t és utána elindult, valami beragadt. :W

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#20969) Clemi válasza szanozs (#20966) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a 8.1 alatt volt ugyanez de képtelen voltam kideríteni miért. A W10 alatt már nem csinálja, így nem hardveres gond, hanem valami szoftveres. Szvsz kezdd előlről belakni és a a progik telepítésekor mindegyik után próbáld ki mi történik.

(#20970) this is life válasza Tikakukac (#20967) üzenetére


this is life
Ármester

Egyszer vegig kell vinned az upgradet, hogy aktivalhasa magat a w10, utana mehet a tiszta telepites . Milyen hiba uzenettel szall el az update ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#20971) Tikakukac válasza this is life (#20970) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát akkor ezekre nem megy Win10.

Hibaüzikből volt minden, néhányat még fényképeztünk utána már csak röhögtünk. Minden jelenlegi ismert módon megindítottuk, USB, gyári Win10 DVD, recovery akármilyen kulcs, update, reges program minden. A végeredmény az lett, hogy belement úgy 25-30 munkaóra abba, hogy darabonként 350k-s notikból egyik sem használható win10-en.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20972) Воланд válasza Tikakukac (#20971) üzenetére


Воланд
titán

milyen gepek?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20973) this is life válasza Tikakukac (#20971) üzenetére


this is life
Ármester

Veletlenul nem gamer noti? Mert azokkal mintha gond lenne az update teren .
Lehet feel kene venned a kapcsolatot az ms supporttal, hatha tudnak valami segitseget nyujtani. Tiszta telepiteskent se akar felmenni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#20974) Tikakukac válasza Воланд (#20972) üzenetére


Tikakukac
titán

GE70, GP60, GX60

De a saját asztalim is szétomlott. 5110 azóta fűt mint a barom, 455 G2 meg Outlook gondokkal küzd és nyomtatás/távgépen mókázik.

Ennyit mertünk eddig bevállalni.

this is life: MS support tapasztalataimból kiindulva nem fognak feloldozást adni, de ennyi marad.

Tiszta telepítéssel semmi gond. Csak ez nem opció, mert nem fognak 35k-ért Win10-et venni ha 3 hónapja vettek 3 Win8.1-et.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20975) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

egy hp dv6 6005sh gépem van, win 7 volt rajta, kb. 2 hete frissítettem win 10-re. azóta akku 80 perc helyett 25 perc alatt merül és rendkívüli mértékbne melekszik a gép, illetve a ventillátor is sokkal hangosabban dolgozik (meg persze fényévekkel lassabb lett a gép). Okozhatja ezt a win 10? Enynire durván negtaví irányba befolyásolja és régebbi gép teljesítményét?

(#20976) kezo0


kezo0
addikt

Shortcut keys for Windows 10, ha valakit érdekel.
Letölthető, kinyomtatható .docx file a MS-tól.
[link]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#20977) this is life válasza Tikakukac (#20974) üzenetére


this is life
Ármester

Csak otletkent , 8.1-et felrakod, majd a frissites elott torolned a drivereket minden osszetevojevel egyutt es ugy megprobalni a w10 frissitest? Egy ismerosomnek , reszleges driver lerugdalas utan sikerult felrakni a w10-t , elotte hiaba gorcsoltunk vele , az istennek se ment.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#20978) Tikakukac válasza this is life (#20977) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt szűz rendszer is nulla driverrel, fagyott, restart és visszaállt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20979) this is life válasza Tikakukac (#20978) üzenetére


this is life
Ármester

Itt korulneztetek [link] eloszor az ms oldalara visz, majd az msi-re az adott gep tipusnal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#20980) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Üdv, 2 problémám lenne, egyik notebookos, másik asztali:

Asztali:
1, néha van hogy a rendszer induláskor be is fagy, bejön asztal, töltené be a programokat mint Eset stb és befagy...

Noti:
2, laptopon néha mikor elindul a gép, az asztalon nagyobbak az ikonok a megszokottnál, és ilyenkor random szövegek, a böngészőben a weboldalak, a kedvencek menüsáv, az értesítési sávon ikonok mind mosottasak... egy egy restart ezt is megoldja, mint a fennt említett hibát.

A rendszer mind2 esetben SSD-n van.

Ha bárki tud bármi használhatót. :R

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20981) szanozs válasza Clemi (#20969) üzenetére


szanozs
aktív tag

Elég érdekes a dolog. Csináltam egy rendszer visszaállítást a legkésőbbi állapotra, böngésző, képnézegető volt telepítve. Először nem akart elaludni magától, de amikor kihúztam a VGA kártyából a HDMI kábelt (a másik vége már nem volt bedugva a TV-be) akkor elaludt. Ezek után vissza állítottam az eredeti állapotot és már megint nem működött. A két állapot között még a videó-kártya driver-ét is frissítettem, ezért visszaraktam a korábbi verziót. Ez sem segített. Szóval marad a szoftveres probléma.

(#20982) t72killer válasza Tikakukac (#20978) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

BIOS-frissítés és a régi rendszerből semmit át nem vevő upgrade sem segít?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20983) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy W10 alatt kifagyogatnak a játékok. A BF4 aránylag problémamentes, BF3 is tud gond nélkül működni, de a DA:I elég sokszor problémázik, a ME3 esetében pedig egy multis meccset se lehet kifagyás nélkül végig tolni. Jülön érdekes, hogy ilyesmi kifagyások után előfordul, hogy a Firefox nem hajlandó elindulni, ill ha épp fut ilyenkor, akkor összeomlik.

Ez rendszer hiba, driver hiba, vagy hardver hiba lehet?

A hibajelentésben amúgy a Fx a VGA-t okolja ÉS az újraindítás mindig megoldja.

u.i.: Az Edge-nek meg ilyenkor sincs semmi baja. :F

[ Szerkesztve ]

(#20984) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Én a Power Iso nevű progit akartam feltenni.
Megszakítottam a telepítést mert mindenféle baromságot rakott volna fel.
Ettől függetlenül felrakta + akár hogy uninstallálom a Chrome egy Chrossbrowse nevű progiját, egy csomo exe megy a háttérben, néha installálni aakar valamit, a Defender kiirta 1X hogy baj van aztán nem bírt vele...
Mi a fenét lehet csinálni? Kb tiszta telepítés az ok...
Defender helyett Panda Cloud? Szerintetek jobban beválna? Rég óta nem láttam ilyet. Win8-nál konkrétan soha, pedig nem is volt a smart szűrő meg az összes baromság bekapcsolva. Itt meg bekapcsolva hagytam :W

(#20985) t72killer válasza Bali27 (#20984) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lepocolás Adwcleaner+MBAM+HitmanPro-kombóval, utána állandó védelemnek pl az ESS8 elég jó védelmet ad PUP-ok ellen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20986) Tikakukac válasza this is life (#20979) üzenetére


Tikakukac
titán

Ami benne van ugyanazt csinálja mint a többi.

t72killer: Ugyanaz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20987) Echo_


Echo_
csendes tag

Sziasztok!

Van egy sound blaster live 24 bit-es hangkártya a gépembe, ami eddig windows 7 alatt szépen működött a Daniel_K szoftverrel. Mikor felraktam a windows 10-et, kb. 20-30 perc után lefagy a hang. Ezt csinálja ha böngészőn keresztül hallgatok valamit vagy vlc-n nézek filmet. A hivatalos windows 10 drivert is leszedtem már a creative oldaláról, de nem oldotta meg a problémát. core 2 quad procim van és 6 giga ramom.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#20988) leviske válasza Echo_ (#20987) üzenetére


leviske
veterán

Két kérdés, amit a többiek is megkérdeznének gondolom:

- Melyik verziójú Daniel_K drivert próbáltad?
- A hivatalos Live 24 Windows 8.1-es driverét próbáltad-e?

A Daniel_K-s fagyást kénytelen lesz Ő orvosolni idővel, de mivel a Live 24-nek úgy látom, hogy nincs Windows 10-es hivatalos drivere, érdemes lehet megpróbálni egy régebbit.

(#20989) Echo_ válasza leviske (#20988) üzenetére


Echo_
csendes tag

3.1-es verziót használom. A live 24-nek is van windows 10-es drivere, csak nem raktak ki külön. Az audigy se drivert kell leszedni és az jo hozzá. Most kipróbáltam az alaplapi hangkártyával, de azzal is lefagy, szóval nem nem csak az sb kártyánál csinálja. Miután elmegy a hang, nehány perc után a gép is lefagy es csak a reset segít.

(#20990) Clemi válasza leviske (#20983) üzenetére


Clemi
veterán

Sanszos nálad is a videókártya driver. Nálam Nvidia GTX-750 és persze a driver amit a rendszer maga pakolt fel, én csak a GeForce Experience-t tettem mellé, de a Chrome böngészőben időnként a FB lapon kiabál, hogy nem válaszolt de helyreállt. Sehol máshol csak ennél. Játékből én csak az FC4-et és a CODAW-t használom, azok mennek hiba nélkül, csak az Experience optimalizált beállításait nem tudja a játékokba áttölteni, de szvsz ez is az Nvidia hibája.

(#20991) Echo_


Echo_
csendes tag

Most még futtatok egy memtestet, hátha a ram a hibás.

(#20992) leviske válasza Clemi (#20990) üzenetére


leviske
veterán

Én is most arra gyanakodtam. Le is gyalultam a gépről és most megpróbáltam exe-ből kicsomagolva csak a drivert feltenni, de valamiért a rendszer magától visszarakta a CCC-t. Erról valahogy le lehet beszélni a 10-est?

(#20989) Echo_: Ja így már értem.

(#20993) Vole


Vole
tag

Ez a beepitett kepnezegeto a Win 10 -ben eleg gyenge. PIcasa -ra mar lattam itt javaslatot, egyebotletek?
Ki milyet hasznal?

(#20994) raidx válasza Vole (#20993) üzenetére


raidx
őstag

Win 7-est amit tartalmaz is a rendszer csak egy reg-fájlt kell hozzá futtatni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20995) raidx válasza Bali27 (#20984) üzenetére


raidx
őstag

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/run-selective-startup-system-configuration#1TC=windows-7

Itt leírják, hogy kell szelektív indítást csinálni. Nem fognak futni a kéretlenek és kártevők tehát könnyebb eltávolítani őket. Sajnos ezt manuálisan kell eszközölnöd mert te telepítetted így a védelmi rendszer nem fogja leszedni őket.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20996) Vole válasza raidx (#20995) üzenetére


Vole
tag

Olyan nincs esetleg amit csak siman le kell tolteni? :)

(#20997) Paladin1492 válasza Vole (#20993) üzenetére

Én a fastone image wievert használom.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#20998) ignisz


ignisz
senior tag

Jó reggelt. Most jön le egy frissítés. Tudja valaki, ez milyen frissítés?
Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 rendszerekhez (KB3081444).

(#20999) MasterDeeJay

Van valami progi ami visszahozná a klasszikus nézetet (ami az xp-ben is volt classic) Win10 alá?
Win 8.1-es (többfélét próbáltam) ami csinálta az nem jó rá, explorer nem indul vele és hibázik.
Start menüt és gombját megoldottam de mást nem tudom hogyan lehet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21000) Bali27 válasza Vole (#20993) üzenetére


Bali27
addikt

Fastone
Már rég óta használom, van portable verziója.. Szerintem mindent visz. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.