Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) zzola válasza Воланд (#21799) üzenetére


zzola
félisten

MS fióknév is renben van...és Win 8-on is tudja a nevem, csak itt nem.

[ Szerkesztve ]

(#21802) Döglött Róka válasza ux1 (#21761) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jogos, en is sirtam, hogy command-prompt-bol nyitja a "powershell mode"-ot. Onnantol a bejegyzes kb egy kabareva valik. Ha mar eloadja, hogy ert hozza, akkor ertsen is hozza. Igy csak egy verpisti kirohanasa az egesz.

Amugy elmult egy honap frissitesei listazasa roviden :

get-hotfix | ?{$_.installedon -gt (get-date).addmonths(-1)}

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21803) bzoley válasza Воланд (#21799) üzenetére


bzoley
veterán

Vagy amit sikerül belőle kiírnia. Nekem is ilyen hiányosan szerepel, az utolsó betű levágva.

(#21804) CartmanLand0 válasza Воланд (#21796) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszönöm a segítséget, sikerült! :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21805) yodee_ válasza zzola (#21801) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor rejtély.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#21806) Воланд válasza zzola (#21801) üzenetére


Воланд
titán

ird at Zoltanra, ekezet nelkul. en meg atirtam ekezetesre a sajatomat, hatha az a gondja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21807) kromatika


kromatika
veterán

Nem hiba, hanem funkció: direkt vették ki a Windowsból a jellegzetes hangot.Teljesen jogos szerintem a bejelentkezési hang elhagyása.[link]

[ Szerkesztve ]

(#21808) zzola válasza Воланд (#21806) üzenetére


zzola
félisten

Nah annyira azért nem érdekel, csak nem tudtam nem észrevenni!

(#21809) Döglött Róka válasza zzola (#21808) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg elcseszni negyedorat forumon anyazassal :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21810) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

Hanyas build-nál tart a fejlesztői változat?

Köszi!
Balázs

(#21811) Wolverine válasza Bali27 (#21757) üzenetére


Wolverine
félisten

- ha kikapcsolt a tűzfal, akkor vagy van fent másik tűzfalprogram (nálam pl. sehogy nem megy a Windows Defender, amióta a Win10-re kitalált Spybotot feltelepítettem), vagy vírusod van
- tegnap kipróbáltam, ttf és otf fontot is simán feltelepített nálam a Win10; megint csak nálad van/volt gubanc a rendszerben
- nem használok PS-t, és nem játszom Battlefielddel, vagyis ezekre nem tudok mit mondani

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21812) zoo8800 válasza b_alazs (#21810) üzenetére


zoo8800
veterán

10532

rip and tear, until it is done

(#21813) < CyberBob > válasza Воланд (#21798) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm én is a leírást.

Csak kíváncsi vagyok hogy miért kell megadni az internetes kapcsolat felhasználó nevét és jelszavát az arguments részben amikor már korábban meg lett adva a "széles sávú kapcsolat" -nál?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21814) semetka válasza kromatika (#21807) üzenetére


semetka
őstag

Nekem valamiért leállításkor ad hangot, de nem mindig. Talán hibára utalhat?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#21815) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Üdv!

Keresgéltem ez ügyben, de pontos választ nem találtam.
Adott egy kb. 2 hónapos gép, windows 8.1 pro-val lett hozzá vásárolva (nem a géphez járt).
A Windows 10 megjelenésével be is lett frissítve, ám kiderült hogy hibás az alaplap amit garanciában ki is cseréltek, és most szépen itt figyel rajta az "Aktiválja a windowst" üzenet. A kulcsot ujra természetesen nem fogadja el. Mi a teendő ilyen esetben?

Az idő sebessége: 1s/s

(#21816) Воланд válasza < CyberBob > (#21813) üzenetére


Воланд
titán

emlekeim szerint amikor en ezt win8 alatt teszteltem, akkor volt, hogy bekerte a felhasznalo nevet meg a jelszot, hiaba volt megjegyeztetve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21817) Воланд válasza TomyLeeBoy (#21815) üzenetére


Воланд
titán

ugyfelszolgalattal fel kell venni a kapcsolatot, ha nem akarod a win8-at ujratelepiteni, majd azt frissiteni ismet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21818) raidx válasza TomyLeeBoy (#21815) üzenetére


raidx
őstag

Telefon az ügyfélszolgálatnak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#21819) < CyberBob > válasza Воланд (#21816) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Értem és köszönöm, működik rendesen.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21820) rgeorge válasza < CyberBob > (#21813) üzenetére


rgeorge
addikt

Meg kell. A rasdial parancssori cucc nem fér hozzá a mentett jelszavakhoz, VPN-nél sem. Egyébként VPN-nél az még idegesítőbb, hogy eddig (windows 8.x) elég volt a hálózati ikonra kattintani, majd a megjelenő kapcsolatok között a VPN-re kattintva ott helyben lehetett kapcsolódni és kapcsolatot bontani is, Windows 10-ben ehelyett a VPN-re kattintás a gépház megfelelő részéhez visz, ahol ismét ki kell választani a VPN-t és ott lehet kapcsolódni/bontani.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#21821) Воланд válasza rgeorge (#21820) üzenetére


Воланд
titán

kosz a pontositast, latszik, hogy regen irtam mar.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21822) v.tom válasza rgeorge (#21820) üzenetére


v.tom
őstag

Ez engem is zavar, szerintem sokkal gyorsabb lenne, ha ott helyben, a műveletköztpontból lehetne kiválasztani a VPN kapcsolódást, mint pl. a WiFi esetén.

(#21823) Kolondrum

Ez nem vicces. Ezt mondtam ki hangosan. Amikor is a problémásnak ítélt HDD-t (2.5-ös), fogtam partíció legyalul, újra létrehoz és itt jött a csavar. Nincs FAT32 ami azért kell, hogy a tablet is megegye. Azért tartjuk, FAT32 nélkül nem megy. Ez tényleg nem tudja már ezt?

(#21824) djculture válasza Kolondrum (#21823) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem már a win8 is csak külső meghajtóra engedte a fat32 és exfat particiót.

(#21825) Kolondrum válasza djculture (#21824) üzenetére

Ez az, rack-ben van.

(#21826) djculture válasza Kolondrum (#21825) üzenetére


djculture
félisten

Annál nekem engedi

(#21827) King Unique válasza Kolondrum (#21823) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve a külső eszköztől és partíció méretétől függ szerintem.
Pl. 2,5" 1 TB-os külső HDD-nél, exFAT és NTFS formázási lehetőség van Windowson belül. Egy kisebb méretű pár-néhány GB-os pendrive-ot engedi FAT32/ exFAT/ NTFS fájlrendszerre formázni, de van olyan olyan pendrive-om, aminél csak FAT/ FAT32 lehetőséget dob fel.
Illetve gondolom azért nem engedi a nagyobb partíciókat, mert a max FAT32 kötet hivatalosan 32/64 GB lehet aszem, vagy vmi ilyesmi.

Amúgy meg nem ügy, mert akármelyik külső partícionáló program (pl.Aomei, EaseUS, MiniTool) megcsinálja. Én is amikor fájlrendszerek sebességét tesztelgettem USB-n, akkor előbbiek egyikével formáztam FAT32-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#21828) hzd


hzd
csendes tag

Sziasztok!
Frissítettem a win 8.1-pro rendszert win 10-re. Van egy asztali, és egy laptop gépem. Mind a két gépre sikeres volt a frissítés.
Egy problémám van a laptoppal (lenovo E531) betöltés után, az asztal megjelenik, aztán a fájlkezelő automatikusan megnyílik. Ezt én nem akarom megnyitni.
Milyen beállításon kell változtatni, hogy betöltés után ne nyíljon meg a fájlkezelő ablak.
Az automatikus indításban nincs benne.

Köszönöm a segítséget.

(#21829) r3dsnake válasza r3dsnake (#21723) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erre tipp? :(

(#21830) Воланд válasza hzd (#21828) üzenetére


Воланд
titán

utemezett feladatoknal nincs veletlenul egy olyan hozzaadva, hogy futtassa az explorer.exe-t bejelentkezeskor?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21831) Воланд válasza r3dsnake (#21829) üzenetére


Воланд
titán

ugyfelszolgalat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21832) Kolondrum válasza King Unique (#21827) üzenetére

Ez 250-es. Daraboljam fel?

(#21833) King Unique válasza Kolondrum (#21832) üzenetére


King Unique
titán

:N
Írtam, hogy akármelyik külső partícionáló program megcsinálja (sima formázás, vagy partíció törlés és újbóli létrehozás FAT32-re).

(#21834) #22743424 válasza Kolondrum (#21832) üzenetére


#22743424
törölt tag

Írd már be a rendszergazdaként indított parancssorba, hogy
format /FS:FAT32 X:

X helyett annak a meghajtónak a betűjele legyen amit formázni akarsz.
Elvileg mennie kell neki. : azaz kettőspont van a smilei helyén.

[ Szerkesztve ]

(#21835) b_alazs válasza zoo8800 (#21812) üzenetére


b_alazs
tag

Köszi! Globál ettűnt mindenkinél a magyar lokalizáció?

[ Szerkesztve ]

(#21836) King Unique válasza #22743424 (#21834) üzenetére


King Unique
titán

Ez is egy jó ötlet, ha engedi parancssorból a nagyobb meghajtókat is, akkor ok. :K

(#21837) #22743424 válasza King Unique (#21836) üzenetére


#22743424
törölt tag

Valószínűleg engedi, meg lehet még a Diskpart parancssori segédprogrammal is stb stb . Mondjuk én is valamelyik külső programmal szoktam. Megszokás kérdése.Persze ha hirtelen nincs kéznél net akkor marad a parancssor.

MiniTool Partition Wizard Free

[ Szerkesztve ]

(#21838) King Unique válasza #22743424 (#21837) üzenetére


King Unique
titán

A Diskpartot én is használom, ha clean opcióval legyalulja, akkor is vsz lehet rá fat32-t tenni, bár onnan partícionálni még nem próbáltam. Egyszerűbb GUI-n.

(#21839) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Jó estét!

Azt szeretném megtuni, hogy ha én készítek egy Win10 install Pendrive-ot és még a telepítő mellé külön mappába felmásolok olyan progikat, amiket később telepíteni szeretnék majd a friss winre, akkor az a mappa be fog-e zavarni a win telepítésekor??

Köszönöm!! :R

(#21840) #22743424 válasza dzsóbácsi (#21839) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem még soha nem zavart be, én is így szoktam mikor valahova viszem a cuccost.

(#21841) #22743424 válasza #22743424 (#21834) üzenetére


#22743424
törölt tag

A félreértések elkerülése végett ezt inkább hagyjuk mert most jutott eszembe, hogy a parancssori formázás működik csak egy baj van vele molyformatál . Ami nem egészséges nagyobb merevlemez formázásánál. KB 4-5 óra hosszat tartana. Ezt kicsit elkapkodtam. Elnézést :R

(#21842) hzd válasza Воланд (#21830) üzenetére


hzd
csendes tag

Megnéztem ilyet nem találtam....de a fájlkezelőről sincs semmi.
Köszi.

(#21843) Popes válasza #22743424 (#21841) üzenetére


Popes
őstag

Nem emlékszem pontosan de a /q vagy QUICK gyorsformázás kapcsoló, nem működik?

Deus ex machina

(#21844) Kernel válasza Popes (#21843) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csodálkoznék, de be kell írni parancssorba:

format /?

Win7-ben itt van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21845) spiercell


spiercell
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán tudom, hogy melyik fórumban tegyem fel a kérdésem, talán itt a legjobb.

A problémám a következő: Windows 8.1 Pro-ról frissítettem Win 10 pro-ra, ugyanekkor vettem a gépembe 3 hónap után egy GTX 960-at. Ez augusztus elején volt és azóta meg-meg akad a gép ilyen töredék másodpercekre. Ilyenkor a hang is és a kép is megáll. Teljesen random van, hogy 10 perc alatt kétszer is csinálja, de van olyan hogy egész nap csak egyszer. Kezdek gutát kapni tőle, se zenehallgatás közben sem játék alatt nem hagy nyugodni. Esetleg van valakinek valami tippje/ötlete h mi a bánat lehet? Teljes újratelepítés is megvolt már. Monitoroztam a gépet a beépített windowsos erőforrásfigyelővel, meg gpu-z-vel, de semmi kiugrót nem találtam.

(#21846) #22743424 válasza Popes (#21843) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudok róla, dispart-nál van ilyen, hogy diskpart: format fs=fat32 label="Cybermanus" quick
gyors formáz, nevet ad
Esetleg egy okosabb emberke megmondja. :)

(#21847) Bali27


Bali27
addikt

Na majd május körül visszanézek. Addig is feltettem a 8.1-et.. Atomstabil, gyors pörgős. Szóval ezen a vason ha csak nem dobbant nagyot a 10-es akkor ez marad

(#21848) King Unique válasza Bali27 (#21847) üzenetére


King Unique
titán

+1 a 8.1 valóban jól fut. :K
Majd ősszel, vagy jövő tavasszal / nyáron ráérsz vele kísérletezgetni szerintem, addigra talán helyrepofozzák rendesen és még az ingyenes 1 éven belül vagy. Addig meg bőven megteszi a 7/ 8.1 is, mert azért a 10-esnek jelenleg még nincs olyan egetrengető előnye, ami miatt okvetlenül használni kéne. Még a játékok se futnak alatta jobban, hiába a DX12.

[ Szerkesztve ]

(#21849) zzola válasza King Unique (#21848) üzenetére


zzola
félisten

DX12-es játék hiányában nyilván nem...+ majd DX12-t támogató VGA is kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#21850) lanw válasza King Unique (#21848) üzenetére


lanw
aktív tag

sziasztok! Az a kérdésem,hogy 120-as netem van,viszont az összes itthoni gépen meg van az adott sebesség itt a tizesen viszont ilyen 20mbit körül van.Mi okozhatja ezt a hibát? Már az adapteren az összes power saving funkciót kikapcsoltam,de semmi változás.A legfrissebb driver van fent hozzá,mert amit a win felpakolt azzal sem műkődött.Esetleg az intel chipset frissítés?Nem tudok már mire gondolni,hogy mi korlátozhatja ennyire le.
Próbáltam autoként hagyni meg full duplex opció is meg volt...

Jajj válaszként ment,de újnak szántam.bocsánat.

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.