Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Jerry13 válasza ---Lasali--- (#20512) üzenetére


Jerry13
újonc

Nekem is volt olyan problémám, hogy az asztali ikonokat mindig visszarendezte, illetve közepes méretűre állította.
Olyan megoldást javasoltak, hogy frissítsem újra a win10-et a beállítások megtartása mellett (pl egy kiírt telepítő lemez segítségével). Ez segített (ikon probléma megoldódott), csak így már nem tudok visszaállni win7-re...

A mai napon viszont újabb problémát tapasztaltam:
A gyári (asus R7 250) VGA illesztőt a win10 kérdés nélkül frissíti (pedig a gyári is a legaktuálisabb - 2015.08.havi). Az új win által telepített illesztő viszont szerintem nem kompatibilis a GPU Tweak segédprogrammal, mert befagyott restart után az egész rendszer... rendszer visszaállítás segített, de utána megint frissítette a VGA-t az update. Ezután manuálisan kellett az illesztőt visszaállítanom (eszközkezelőben) a gyárira, így már nem frissített az update (gondolom látja, hogy megvan az is, csak nem az van használva).
Valami megoldás nincs, hogy legalább a VGA illesztőt nem frissítse ez a drága win10?

[ Szerkesztve ]

(#20552) eszakas válasza sszemtelen (#20550) üzenetére


eszakas
senior tag

A fél órát nem értem? Miért pont egy félórára? Miért nem sütöd ki a biost? Az csak 1 perc.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#20553) sszemtelen válasza eszakas (#20552) üzenetére


sszemtelen
őstag

Hiába állítottam vissza minden alapra a bios-ból, nem segített.. ez az utolsó reményem.. vagy nem is tudom már.

(#20554) eszakas válasza sszemtelen (#20553) üzenetére


eszakas
senior tag

Az elemet kiveszed és a két érintkezőt csavarhúzóval rövidre zárod. Természetesen a hálózatból /230V/ ki kell előtte húzni a dugót :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#20555) wjbhbdux válasza daimonion (#20549) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A media player támogat feliratot is, nem a telefonos appot kéne használni. :U

/s

(#20556) yodamester10 válasza sszemtelen (#20553) üzenetére


yodamester10
őstag

Érdekes a hibajelenség nálad.Egy windows nem rontja el a videokártyát.Egy tiszta telepítés egy vinyóval és tuti jó lesz.Nálam is volt 980-al gond mert a procira adta a képet de bios reset után jó volt.

(#20557) sszemtelen válasza eszakas (#20554) üzenetére


sszemtelen
őstag

Na ezt majd kipróbálom hamarost :)

(#20556) yodamester10: Mi a fenének adná a cpu-ra? :/
Viszont másik VGA kártyával, egy 6350-essel most hibátlanul működik ugyan abból a foglalatból..

Szóval lehet hogy nem a BIOS szórakozta el magát.

(#20558) sokajoska válasza Warter (#20381) üzenetére


sokajoska
csendes tag

"A Method 3-at javaslom, az a legtisztább."
Ez egy program? Van esetleg linked hozzá?

(#20559) wolfman


wolfman
veterán

Azért vannak még durva bajok ezzel a rendszerrel. Igaz nem magával a windowsal, hanem a programok kompatibilitásával.

- Google Chrome-on néha beég a kép, ottmarad az előő képkocka, majd csak egér körbe mozgatásával frissíti. Vagy a keresőből nem törli az előző szöveget, miközben látom hogy amit éppen írok alatta azért ki-ki kandikál. Megjelenítési problémák.

- Total Commander néha elgondolkodik egyszerű műveleteken is.

- TC-ben megnyitok egy zenét, winamp megnyitja, majd a köv nótán tölt a gép mint a fene, aztán egyszer csak megnyitja. Vagy tölt és egy újabb winampot nyit egyszerre megy a két szám. Ez is TC hiba, mert "intézőben" nem csinálja.

- Most az Audigy driver csinálja, hogy minden indításnál visszaáll 2.0-ra. Eddig jó volt másfél hónapot, most már ez is nyűgölődik.

- Ritkán, egy két filmnél a Windows Media Player elkezd gondolkodni mint a fene, tölt mint a TC. Lehet ez a K-lite Codec Pack miatt is.

Szóval furcsák ezek a dolgok.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20560) lanw válasza sszemtelen (#20557) üzenetére


lanw
aktív tag

a másiknál lehet kevés a kraft amit a tápból kap.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#20561) sszemtelen válasza lanw (#20560) üzenetére


sszemtelen
őstag

Lassan 3 éve működteti..
Viszont a másik gépben új táp van, és abban sem jó most VGA.. nem értem ezeket..

De még boot előtt/alatt is a "Nincs jel" felirat fogad.

(#20562) lanw válasza sszemtelen (#20561) üzenetére


lanw
aktív tag

akkor lehet elhalt a szerencsétlen. :(

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#20563) Poplacsek válasza sszemtelen (#20553) üzenetére


Poplacsek
senior tag

A működő konfigban ha indítasz egy GPU-Z-t nem tapasztalsz ilyet ami nálam volt (a kártya által támogatott értékek nem váltakozhatnak)? Ezt alaplap hiba okozta. Egyébként rejtélyes módon pont egy Geforce driver frissítés közben halt meg a lap.. Egy hónapot szenvedtem vele, a videokártyát visszaküldtem gariba, erre visszaküldte az iPon, hogy agyon tesztelték és semmi baja.. Kizártam minden mást, maradt az alaplap és tényleg az volt a hibás.. F@s Asrock :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#20564) sszemtelen válasza sszemtelen (#20561) üzenetére


sszemtelen
őstag

Mind a két videókártya, egymástól függetlenül, és távol? :/

Jó volt, hogy Win8 alatt megjelenés óta mind a kettő hibátlanul működött :(

(#20565) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ha még nem linkelték volna, egy összefoglaló:
fix windows 10 privacy

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20566) harylmu válasza samgar (#20545) üzenetére


harylmu
őstag

(#20567) Joker88


Joker88
őstag

A Windows 10-es Edge böngészőben hol lehet elérni a " Kedvencek" menü pontot ?
A " Kedvencek sáv " megvan.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#20568) sszemtelen válasza Poplacsek (#20563) üzenetére


sszemtelen
őstag

Itt nem volt update közben, de ha alaplap lenne, akkor hogy lehet hogy egy másik kártyával meg tökéletesen működik? :/

Egyébként alvó állapotból visszajőve nem adott már képet a vga..

[ Szerkesztve ]

(#20569) t72killer válasza AxBattler (#20565) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vótmá

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20570) Poplacsek válasza sszemtelen (#20568) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Egy Geforce 210-essel nekem is működött, csak a 750Ti-vel nem (amivel egyébként előtte fél évig hibátlanul ment). A 210-el viszont meg tudtam figyelni az előbb linkelt hibajelenséget. És egyébként is lassabbnak tűnt az a 210-es mint amilyennek lennie kellett volna szerintem, FullHD filmek is akadoztak vele... Ha Asrock a lapod, akkor az a leggyanúsabb... Írta ezt itt más is, én is ezt mondom.. Elég felmenni egy Asrock fórumba és egy csomó hasonló hibajelenségről olvashatsz. Más gyártónál is, de Asrocknál találtam messze a legtöbb ilyen esetről írásokat.. Két hónapomba telt mire léptem és alaplap + proci cserével rendeztem a kérdést. Elsőre adta a képet az új gépben a 750Ti ahogy kell, az ég világon semmi baja azóta se...

[ Szerkesztve ]

(#20571) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Szeretnék játszani a GOG-on vásárolt és Win8.1 alatt még működő Settlers3-al.
De nem indul Win10 alatt. arra gondoltam, hogy a Directplay hiányzik neki... meg is találtam hol lehet bekapcsolni, bekapcsoltam a támogatását, de ezt a hibaüzenetet kaptam:

Lehetséges hogy az a gond hogy az "N"-es Windowst használom? Bár hozzáteszem már feltelepítettem media feature pakkot...

Esetleg van valami megoldás hogy működjön?

(#20572) jjeahh válasza jjeahh (#20536) üzenetére


jjeahh
nagyúr

erre senki? :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20573) ATI90210


ATI90210
csendes tag

Ismét bemásolnám a szövegem ha nem baj.
Hello mindenki!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy beállítom a képernyő kímélőt "szalagok..." és hogy 15 perc után monitor kikapcs ahogy eddig is használtam win7en. De nem csinálja így.
Vki ötlet?

(#20574) sszemtelen válasza Poplacsek (#20570) üzenetére


sszemtelen
őstag

Ebben a gépben egy asrock lap van, a másikban meg egy gigabyte, és az is megadta magát ma.
A másik gépben egy nVidia gt630-as van, szóval a driverek is mintha kiesni látszanának..

Nem tudom már mit tegyek..

A Te hibádnak egy alaplap csere lett a vége?

[ Szerkesztve ]

(#20575) TRob1 válasza wolfman (#20559) üzenetére


TRob1
veterán

Tc-ből tedd fel a 8.52 RC1-et. Azzal is csinálja? A KodekPakkokat meg már szerintem felejtsd el örökre... :U

A Chrome-nál nem tapasztaltam ilyesmit (45.0.2454.46 beta-m (64-bit))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20576) Poplacsek válasza sszemtelen (#20574) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Azért az nem valószínű, hogy a két géppel tök véletlenül ugyanaz a probléma előfordult. Hacsak nem egy hibás alkatrész átcserélése ugyanúgy hazavágta a másik gépet is.
Gondolom már a BIOS boot alatt se adnak képet (csak mert akkor a Win driver még abszolút nem számít)?

Egyébként a "nem ad képet" probléma oka lehet:
- Táp,
- CPU, (elhajlott v. nem érintkező alaplapi láb. pl. ha az ember szereli a gépet és véletlenül meglöki a hűtőt..
- Memória,
- DVI kábel, vagy kártya aljzat
- Alaplap, amin kb 100 további oka lehet a dolognak, kezdve a PCIe aljzattól a vezérlőkig...

Ja és csakis úgy próbálkozni, hogy minden mást kihúzni ami nem alap. Memóriákat kivenni, visszarakni.
Én a procit + alaplapi foglalatot is ellenőriztem és makrofotóztam, de nem volt rajta lábhiba..

Igen, csak az alaplapcsere oldotta meg. De tényleg nézd már meg GPU-Z-vel a működő karival a lentit, kíváncsi vagyok most már..

[ Szerkesztve ]

(#20577) sszemtelen válasza Poplacsek (#20576) üzenetére


sszemtelen
őstag

Azt már megnéztem, és nekem nem váltogatja. Stabilan tartja PCi Expresx16 v2.0-s értéket.

A másik gépbe egyedül a VGA lett átrakva, az meg csak nem vág haza egy alaplapot.. CPU lábelhajlás kizárva, még win8 alatt volt utoljára kiszedve/pasztázva.

DVI kábel/kártya aljzat kizárva, hisz a másik kártyával is rossz.

És igen, BIOS boot alatt sincs kép :/

[ Szerkesztve ]

(#20578) FoLey-v válasza bacsis (#20571) üzenetére


FoLey-v
addikt

Egy próbát megér,hátha segít. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#20579) sszemtelen válasza sszemtelen (#20577) üzenetére


sszemtelen
őstag

Bios jumperrel kisütve, de még mindig nem jó..

(#20580) bacsis válasza FoLey-v (#20578) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen ezt próbáltam, ekkor jött a hibaüzenet...
De rákeresve a hibakódra közbe meg is találtam a megoldást a microfos honlapján :R

(#20581) FoLey-v válasza bacsis (#20580) üzenetére


FoLey-v
addikt

Jobb hír,örülük. :R

Nekem meg a XIII GoG-os verzió nem akar indulni 10-en. :(

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#20582) Poplacsek válasza sszemtelen (#20577) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Akkor nem pont ugyanaz a jelenség, mint ami nálam volt. De akkor is a legvalószínűbb az alaplap hiba. Valószínű mindenféle PCIe 2.0 x16-os VGA kártyával működne, de semmilyen PCIe 3.0-ással nem..

Gyanús azért, hogy a 7770-es videokártya okozta, főleg ha a másik gépben azonnal jelentkezett ugyanez a jelenség miután bedugtad ezt a karit. Amíg nem tisztázódott a dolog ne nagyon dugd ezt be harmadik gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#20583) FoLey-v válasza FoLey-v (#20581) üzenetére


FoLey-v
addikt

Erre a problémára van megoldás? XIII GoG-os verzió és ezt írja ki amikor intro bejön.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#20584) sszemtelen válasza Poplacsek (#20582) üzenetére


sszemtelen
őstag

A GT630-at bedugva a saját gépembe tökéletesen, azonnal adja a képet mindenféle hiba nélkül. Ugyan abban a foglalatban van mint a HD7770-es..

Szinte biztos hogy a videókártya akkor. Megy is vissza gariba hamar.

A másik gép közben életre kelt, úgy néz ki, szóval marad a HD7770. Már tuti.

[ Szerkesztve ]

(#20585) bacsis válasza FoLey-v (#20581) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akarnék írni egy howto-t hogy kellett elindítani a játékot...
De... egy lépésről nincs képmentésem...
A fentebb linkelt képen látszik egy hibakód.. arra rábökve kaptam segítséget a microfos honlapján mit állítsak át...
De nem tudom mit írtam a keresőbe, mit ajánlott a microsoft...
Rákerestem erre a hibakódra hátha megtalálom ugyanazt a leírást, de nem találtam meg...
Mit írhattam be? olyan mintha a registry-t szerkesztetem volna, de nem az volt, csak hasonló :B mi a franc lehetett?

(#20586) ksanc


ksanc
őstag

GOG-os problémákra: leginkább a GOG fórumain kellene érdeklődni, egyébként folyamatosan ellenőrzik a kompatibilitásokat. De ahogy írják, még a Windows 10 is work-in-progress.
Van egy kliens szerűség, GOG Galaxy, azzal hozzá lehet jutni a legújabb frissítésekhez, patchekhez.

(#20587) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Hol kell bekapcsolni hogy lent ahol az óra van ne rejtse el az ikonokat soha? És az Aero-t be lehet valahol kapcsolni hogy ne ez a szürkés fehér legyen mindenhol az ablakok színe? :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20588) Jerry13 válasza Storms (#20587) üzenetére


Jerry13
újonc

Start menü - Gépház - Rendszer - Értesítések és műveletek - A tálcán megjelenítendő ikonok kiválasztása - Mindig látsszon az összes ikon kapcsoló BE.
Az AERO-t nem tudom (még) :-)

(#20589) Warter válasza Storms (#20587) üzenetére


Warter
őstag

(#20590) harylmu válasza Storms (#20587) üzenetére


harylmu
őstag

registryben is hozzáadható

(egyébként amennyi idő alatt begépelted a hsz-z, google kidobta volna a megoldást) :)

[ Szerkesztve ]

(#20591) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Hátha hasznos :

"jobb egérgombbal az Asztalon vagy a Fájlkezelőben, a menüben válasszuk az Új/Mappa utasításokat, és a mappának adjuk a

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

nevet. Nyissuk meg az ily módon létrehozott mappát, és máris elénk tárul az összes konfigurálási lehetőség. A GodMode mappát ugyanúgy áthelyezhetjük máshová, mint a kevésbé különleges tartalmú többi mappát, és a GodMode részt ízlésünk szerint átnevezhetjük."

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#20592) FoLey-v válasza bacsis (#20585) üzenetére


FoLey-v
addikt

Majd csak megtalálod,előbb vagy utóbb nekem is jól jönne,azért nem fogok visszaállni 8.1-re. :DDD

ksanc Majd utánanézek ennek a hibának.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#20593) Storms válasza harylmu (#20590) üzenetére


Storms
őstag

Köszi, így már jó :) Köszi mindenkinek. :R
És az ablakok színét át lehet állítani ? Nagyon zavar ez a fehéres szín mindenütt

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20594) harylmu válasza Storms (#20593) üzenetére


harylmu
őstag

google még mindig nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#20595) Storms válasza harylmu (#20594) üzenetére


Storms
őstag

Ok köszi, maradok a google-nál akkor :D :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20596) Colos1 válasza Storms (#20593) üzenetére


Colos1
őstag

Mintha olvastam volna valahol, hogy a következő buildbe ez már benne lesz.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20597) ignisz válasza harylmu (#20590) üzenetére


ignisz
senior tag

Nekem ez a sor hiányzik. Akkor a szerkesztésnél kell beírni?
Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#20598) vigyori78 válasza Jerry13 (#20551) üzenetére


vigyori78
őstag

Valami megoldás nincs, hogy legalább a VGA illesztőt nem frissítse ez a drága win10?

Nálam ki volt kapcsolva az illesztőprogram telepítés mégis letöltötte mert van benne egy fix gondolom ezért a fontos frissítésekhez kategorizálja nem az illesztőprogramokhoz :(((
2 játékom is rosszabbul ment ezután ,ha leszedtem akkor is .
Ez lenne amit megoldhatnának ,hogy lehessen állítani a frissítéseket mint régen ,kicsit fontosabb mint az ablakok színei :(( ha megoldják akkor megy vissza a 10 mert más hibát én nem találtam addig is visszaraktam a 8.1-et .

Közben néztem az AMD oldalán a 15.7.1 -es 7/29/2015 driverbe is belenyúltak sunyin csak maradt a dátum ,15.200.1062.1002 volt benne eddig most már 15.200.1062.1004 ez okozza a galibát nálam is ,ezt erőlteti a win10 update is.

(#20599) Storms válasza Colos1 (#20596) üzenetére


Storms
őstag

Én ezen leírás alapján próbáltam megcsinálni: [link] De mivel nem tetszett így kitöröltem a themes mappából az aero másolat mappát és a color.theme fájlt ami módosítva lett, ez baj ,hogy ezeket kitöröltem utána?
Remélem kitalálnak valamit erre , mert ez így nagyon sablonos és bántja az ember szemét.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20600) ignisz válasza harylmu (#20590) üzenetére


ignisz
senior tag

Megcsináltam a registriben, de nekem semmi nem változik. Az ablakok ugyanolyanok. Valamit kell még állítani utána?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.