Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) zoo8800 válasza smiti (#21750) üzenetére


zoo8800
veterán

Feladatkezelő? :)
Proci, RAM és merevlemez használat monitorozására pl. jó

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21752) smiti válasza zoo8800 (#21751) üzenetére


smiti
addikt

Nekem olyan kellene amivel tudnám rögzíteni is valamilyen formátumban, ne csak a pillanatnyi adatokat lássam.

(#21753) pockos13


pockos13
aktív tag

Sziasztok. Miért van az hogy csak a You tube-os videók indulnak el a többit be se tölti??

(#21754) vg válasza smiti (#21750) üzenetére


vg
addikt

Speedfan ez remekül kiirja a hőfokokat, a ventik sebességét, tudod állítani őket, stb, remekül megy Win10 alatt is. Esetleg a MSI Afterburner-t is kipróbálhatod, ez videókártyákhoz remek.

(#21755) Воланд válasza smiti (#21752) üzenetére


Воланд
titán

a windows adk-ban van performance recorder es performance analyzer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21756) Gh00st válasza smiti (#21752) üzenetére


Gh00st
tag

AIDA64 SensorPanel

HTML vagy CSV fájlba naplózza az értékeket.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#21757) Bali27 válasza Burt1793 (#21721) üzenetére


Bali27
addikt

Valaki egészséges valaki meg nem..
Nekem se volt semmi bajom vele majd 1 hónap használat után kb 2 nappal ezelőttig..
No akkor meg bevadút..
- Tegnap kikapcsolta a tűzfalat és sehogy se tudtam vissza kapcsolni. Pedig már a neten kerestem megoldást (néhány embernél volt ilyen).
- Na meg nem engedi hogy a True type fontokat feltegyem?Alap buherálatlan win10-re? A 8 ra engedte
- Photoshop is hiba üzenettel indul..(font gond, pedig magának rakta fel) Igaz az elindul....
- De a Bf2 reality modja meg nagyon nem.

Persze lehet ilyen csoda is, vagy ha max böngészel videozol meg zenét hallgatsz és pont olyan játékkal játszol ami neki nem okoz problémát, elhiszem hogy semmi gond vele.

(#21758) Bali27 válasza ux1 (#21735) üzenetére


Bali27
addikt

:C Mohhamed Farzan:D Egyszer láttam egy talán Mórickában jó régen egy képregényt.. A homokos tarzant hívták Farzannak :C

[ Szerkesztve ]

(#21759) Bali27 válasza netpeti98 (#21738) üzenetére


Bali27
addikt

Pont ez az hogy Windows 8.1-ben van olyan menüpont ahol részletesebben megkérdezi hogy driverfrissítést is csináljon, vagy csak a kötelezőket?
Rendszer/ valamiben...Melóban vagyok de ha van rá igény akkor este csinálok screenshotot.

(#21760) t72killer válasza Gh00st (#21756) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tud az AIDA rendesen naplózni? Tudtommal csak az adott pillanat állapotát menti le, arra én is kíváncsi lennék, hogy pl egy játék alatt hogy alakul a GPU-hőfok és az órajelek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21761) ux1 válasza Bali27 (#21758) üzenetére


ux1
addikt

Azon én is röhögtem, de a többin nem. ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21762) FollowTheORI válasza t72killer (#21760) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha csak a GPU érdekel, arra ott a GPU-Z is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#21763) tomp válasza smiti (#21750) üzenetére


tomp
félisten

Esetleg nézd meg a proci hűtést. Nekem is izzott a laptopom Win10 alatt. Bár 8.1 alatt is.
Teljes tisztítás óta nincs hangja a gépnek. Alapjáraton megy a hűtés.
100%-os terhelésnél sincs nagy hangja. Kellemesen duruzsol.

(#21764) spanglee001


spanglee001
addikt

Erre valaki?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#21765) t72killer válasza FollowTheORI (#21762) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

CPU-ra és SSD-re is kíváncsi lennék, utóbbi elég melegedős fajta, előbbinél pedig kérdés a throttling.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21766) Gh00st válasza t72killer (#21760) üzenetére


Gh00st
tag

Igazad van, csak a pillanatnyi értéket mutatja azon belül min/max/átlag.
Elnézést, úgy emlékeztem ezzel logoltam...

szerk: HWInfo volt, de azzal is csak a procit néztem.
:R

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#21767) smiti válasza tomp (#21763) üzenetére


smiti
addikt

Nem hiszem, hogy a hűtés lenne a ludas a dologban:

AZt hiszem elég szellős és megfelelően tiszta. Továbbra is a Win10-et okolom, előtte nem volt jellemző, hogy ~ 90% CPU terhelést adjon a Chrome.

(#21768) alfa20 válasza smiti (#21750) üzenetére


alfa20
senior tag

én EZT használom, rendszerrel indul, van Widget.
és aszem 4 MB-t fogyaszt talán.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21769) King Unique válasza ux1 (#21735) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez komoly... :Y
Nálam is fent van mindegyik...ezeket akkor most mind szedjük le, vagy mi?

(#21770) zoo8800 válasza King Unique (#21769) üzenetére


zoo8800
veterán

Ne menjünk már el a konteó szakirány felé :)

rip and tear, until it is done

(#21771) Воланд válasza King Unique (#21769) üzenetére


Воланд
titán

egyszerubb, ha felraksz valami linux disztrot. csak elotte nezd at a kodot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21772) Bali27 válasza King Unique (#21769) üzenetére


Bali27
addikt

De ha kémkedik is mit árthatnak? Gondolom nem vagy terrorista meg stb stb stb..
Engem az idegesit legjobban a Win10 erőszakosságában... van egy olyan érzésem hogy olyanok mint a politikusok..
1/ nem véletlen nem írnak le semmit a frissítésekről!!!
2/ Ha tudnád lehet hogy nem tetszene
3/ Ha nincs felzúdulás vagy nyomásgyakorlás -e miatt, akkor le van nyomva a torkukűnkon és jöhet a 2. fázis, ami az Isten tudja hogy tényleg milyen módon fog a magánszféránkba, torrentezésbe, stb beleavatkozni..
Lehet pont az illegális szoftver ellen lobbizók próbálnak így bekúszni a mindennapokba és kis lépésekben érvényesíteni az érdeküket.. Hogy a 3. félnek való adatkiadásról már ne is beszéljünk.. Sima mobiltelefon vételnél is kiadahatják már egyes helyeken a számod. Egyre durvul a világ, és vele az emberek.

(#21773) tomp válasza smiti (#21767) üzenetére


tomp
félisten

90%??
Valamilyen driver gond lehet akkor nálad. Nálam úgy megy a rendszer ahogyan azt a microsoft kitalálta. Pedig 3,5éves a gép de semmi gondja nincs. Chrome nálam kb 10-20%-on megy ha épp tölt valamit. Amúgy kb 5-10%
Lehet valamelyik driver összeakad egy másik driverrel. De ez nem a win hibája.

(#21774) t72killer válasza Bali27 (#21772) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha alapon hagyod a win-t, minden tartalmat közöl a központtal, ez köztudott, nincs "több lépcsőfok" (kb csak annyi lenne, hogy bekukucskál a fürdőszoba kulcslyukán). Ezekszerint az előző verziók ennyire nem voltak kíváncsiak, ezekkel a frissítésekkel "szintre hozták" őket. Opt-out (installnál), cortana, mediaplayer és egyéb nyalánkságok kilövése és rendben vagy.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21775) Воланд válasza t72killer (#21774) üzenetére


Воланд
titán

ugye tudod, hogy ez a "minden tartalmat kozol" netto baromsag?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21776) King Unique válasza Bali27 (#21772) üzenetére


King Unique
titán

Igen ezeket tudom, csak akkor is furcsa és egyben bosszantó ez sok telemetria, kémkedés, meg továbbítjuk a teljes gépes tevékenységed a gyártó felé sz*rszágok...holott ezek közül egyáltalán nem mindenre lenne ténylegesen szükség.
Illetve engem ez zavar, hogy nyilván nem írogatják oda és jön a sok-sok frissítés, sok opcionális is, amiről mind azt hiszi az ember, hogy ha felrakod, csak a rendszer stabilitása javul, jó, ha felteszed stb.. Holott egy része csak a Nagy Testvér üzemmódot hízlalja és ez a gáz... :U
De nyilván mindet vissza uninstallálgatni meg kicsit macera, rejtettek közé pakolgatni mindent stb.

Ilyenkor mondjuk elgondolkodok mindig az általános népigazságon, hogy Windowson a frissítést ki kell kapcsolni... ok egyrészt hülyeség, másrészt viszont lehet nem annyira.

(#21771) woland_y2k: más válaszra őszintén szólva nem is számítottam...fent van az is multi boot megoldás keretében. :P

[ Szerkesztve ]

(#21777) Bali27 válasza t72killer (#21774) üzenetére


Bali27
addikt

Tudod hogy a frissítések mit tartalmaznak?
Továbbá elég sok kérdőjel és majdnem hogy botrány volt a szerződésben benne foglaltakból Igaz ennek egy részét a média gerjesztette, de nem zörög a haraszt ugye.
Tudjuk mit akarnak.. Pénzt.. Ezt ingyen megkapja szinte mindenki.. Egyik bevételük lesz majd ha x éven belül az alaplapok bexarnak, lecserélik őket stb... De az csak az egyik... Nem hiszem hogy a windows storeból akkorát tudnak majd kaszálni.. De akkor mi a következő? Lehet az adatokat majd megvehetik??? Nem biztos, de amikor már bőr alá ültett azonosítókról is beszélnek meg ugye a Nemzetközi helyzet fokozódik, a technika előretörésének köszönhetően egyre több megfékezendő ember, bűnöző, terrorista stb lesz.,...
Nem tartanám ördögtől való gondolatnak ha már most készülnek a jövőre. Igaz ezt kis lépésekben tudják csak, de a nem tudod mit raksz fel csak jó nekedtől indulhat az egész.

(#21778) VGYke


VGYke
addikt

Néhány játék (pl. FableIII) igényli az MS Marketplace programot. Szerintetek Win10 alatt is kell ez (ami már elvileg nincs is, bár nekem le van mentve), vagy az a beépített Xbox micsoda helyettesíti? Bocsánat ha butaságot kérdezek.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21779) Воланд válasza King Unique (#21776) üzenetére


Воланд
titán

van konteos topic, oda mehetnetek homokozni es akkor nem kellene kethetente "a kemked a windows" temara epulo hsz-eket kerulgetni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21780) Bali27 válasza King Unique (#21776) üzenetére


Bali27
addikt

"lyenkor mondjuk elgondolkodok mindig az általános népigazságon, hogy Windowson a frissítést ki kell kapcsolni... ok egyrészt hülyeség, másrészt viszont lehet nem annyira."

Igen, pont ezt használják ki.. Nem tudod mit teszel fel de azt éreztetik hogy jó lesz :D
Be kéne Prohaardveren vezetni a likeot mint a Disqusban :)

(#21781) King Unique válasza Bali27 (#21777) üzenetére


King Unique
titán

"egyre több megfékezendő ember, bűnöző, terrorista stb lesz."
És ehhez kell minden Windows userről masszívan adatot gyűjteni, hiszen a jövőben mki az lesz, mindenkit meg kell majd fékezni, éljen a nagy küzdelem! Vagy szimplán csak eladni külső cégeknek, akik ebből élnek, személyre szabott hirdetések stb. Vagy, ha épp vki feljebb lép a társadalmi ranglétrán, akkor legyen mivel zsarolni. Csodálatos jövő elé nézünk aszem. ;]

(#21779) woland_y2k: ez igaz, de ugyanakkor meg nem kell úgy tenni, mintha ezen felvetéseknek, linkelt cikkeknek, abszolút semmi alapja se lenne. És valahol ez is része a topiknak, felhívni rá a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#21782) Воланд válasza VGYke (#21778) üzenetére


Воланд
titán

kell hozza az a program.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21783) Bali27 válasza King Unique (#21781) üzenetére


Bali27
addikt

A végeredmény igaz az már nem az én gondom lesz de valahol az Equilibrium környékén lesz.

De a közeljövőben a minél nagyobb ellenőrzés tuti porondon lesz/van

(#21784) CartmanLand0 válasza CartmanLand0 (#21655) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Erre valaki tudna tanácsot adni ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21785) Воланд válasza King Unique (#21781) üzenetére


Воланд
titán

mar ne is haragudj, de pontosan mire is sikerul felhivni a figyelmet? az olyan, evek ota letezo megoldasokra, mint a celzott hirdetesek, vagy a telemetriai es diagnosztikai adatok gyujtese? vagy az olyan hulyesegekre, mint pl "az ms feltolti a merevlemezed tartalmat a sajat serverere, majd ezt megosztja massal", vagy "az ms vadaszik a torrentezokre"?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21786) Воланд válasza CartmanLand0 (#21784) üzenetére


Воланд
titán

betarcsazos internet?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21787) vg válasza Воланд (#21786) üzenetére


vg
addikt

ADSL? :D Tudod, van még ilyesmi vacak dolog...

(#21788) CartmanLand0 válasza Воланд (#21786) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Digi lan-os net ( diginet100 ) ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21789) King Unique válasza Воланд (#21785) üzenetére


King Unique
titán

Olyat ne írj, amit nem állítottam, de azért már ne legyünk álszentek, hogy ilyen szintű adatgyűjtésre valóban szükség van, mert enélkül abszolút nem lehetne normálisan fejleszteni a rendszert...Az "átveréses", minden bekapcsolva, maxra húzva telepítés is kicsit inkorrekt, főleg azoknak, akik nincsenek képben. Másik oldalról meg sejthető, hogy vsz arra a sok adatra milyen hárombetűs szervek kíváncsiak és játszik össze velük xy gyártó, még ha hivatalosan nincs is elismerve és tagadják...ahogy az ellenkezője sincs bizonyítva.

(#21790) nanus válasza Gh00st (#21766) üzenetére


nanus
senior tag

Jól tudtad naplóz rendesen az AIDA64 már ha beállitod amit kell

(#21760) t72killer [link]

[ Szerkesztve ]

(#21791) Воланд válasza CartmanLand0 (#21788) üzenetére


Воланд
titán

ha nincs router a gep es a modem kozott, akkor letrehozol egy uj utemezett feladatot, ami a rendszer inditasakor hajtodik vegre, a program/script-hez meg beirod ezt:

rasdial.exe "kapcsolat neve" "felhasznalo nev" "jelszo"

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21792) CartmanLand0 válasza Воланд (#21791) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nincs, közvetlen a gépbe megy a kábel, router sincs. Leírnád pontosabban, hogy hogy csináljam ? Köszi szépen :R :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21793) zzola


zzola
félisten

Most telepítettem PRo Win-t. Már a nevemet sem tudja megjegyezni, ez egy szánalmas sz@rkupac egy rendszer!

(#21794) < CyberBob > válasza Воланд (#21791) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Lehetne késleltetni is pl.: 20 másodperc?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21795) yodee_ válasza zzola (#21793) üzenetére


yodee_
őstag

Azt a neved használja amit te adtál meg... Nekem jó, és szerintem másnak is

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#21796) Воланд válasza CartmanLand0 (#21792) üzenetére


Воланд
titán

[link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21797) zzola válasza yodee_ (#21795) üzenetére


zzola
félisten

Ugyan, ne nézz már ekkora baleknak! Hálózatra volt dugva a PC, telepítés közben beléptem a MS fiókkal, így nincsen lehetőség megadni semmit sem! Egyszerűen ekkora sz@r az egész...

[ Szerkesztve ]

(#21798) Воланд válasza < CyberBob > (#21794) üzenetére


Воланд
titán

lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21799) Воланд válasza zzola (#21797) üzenetére


Воланд
titán

ms fiok eseteben az ms fiok keresztnevet hasznalja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21800) yodee_ válasza Воланд (#21799) üzenetére


yodee_
őstag

Pontosan :) Én sem beírtam a yodee-t hanem bejelentkeztem a fiókommal

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.