Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146801) tibaimp válasza tibaimp (#146799) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A fene, az átírás sem működik! :W Túl hamar örültem.

Azt írja: "A lemezképfile tartalma sérült"

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#146802) sTemplar válasza nggabi (#145801) üzenetére


sTemplar
csendes tag

Nos, így kb. másfél hónap után (azóta nem jelentkezett a hiba), biztosra merem mondani, hogy megoldotta a problémát.

Köszönöm

(#146803) Armagedown válasza tibaimp (#146801) üzenetére


Armagedown
őstag

A WinCDemu is jó lehet.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#146804) tibaimp válasza Armagedown (#146803) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, megnézem, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#146805) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok

Intel core i3 550 alatt rendesen elfutna egy windows 10 alapú rendszer?

Sajnos nincs nálam a gép így nem tudom kipróbálni, de jó lenne tudnom milyen rendszerrel készüljek. Jelenleg egy win 7 fut rajta, és ha jól tudom integrált gpu-t használ, tehát annak is működnie kellene win 10 alatt.

Tervezek hozzá egy rendszer SSD-t venni, illetve 8GB memóriát, hogy ezekkel ne legyen gond, viszont jó lenne előtte tudni, hogy érdemes-e bevásárolni.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#146806) Lauda válasza Kube (#146805) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Egy i3 4150-es proci alatt vígan fut a win10, az általad említett sincs sokkal alatta (az integrált vga-ja nem tudom milyen).

Egyébként én azt tapasztaltam, hogy a win10 még simábban fut, mint a win7, szóval ha utóbbi fut rajta, nem lehet nagy gond vele.

(#146807) #86564352 válasza Kube (#146805) üzenetére


#86564352
törölt tag

Persze, régebbi Core 2 Duo is viszi. (SSD alap)

(#146808) Armagedown válasza Kube (#146805) üzenetére


Armagedown
őstag

gond nélkül fog futni, ha benne lesz az ssd is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#146809) mexel válasza King Unique (#146796) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm szépen, ezen ismét átrágtam magam, de mindig semmi. Ha a naprakészre hozást szeretném, akkor arról a linkről akkorsem tudom mit kellene csinálnom, mert hivatkoznak egy frissítésre egy linkkel, arra rámegyek, ott pl eg másikra, a végén pedig egy nem élő link marad.
Egyszeren nem tudom mi lenne az amit fel kellene telepítenem hogy naprakész legyen, bvagy mi kellene ahhoz hogy a naprakészt frissítsem. Hiába olvasom el hússzor a kapott linkeket nem jutok előbbre. :( Úgy látszik h@lye vagyok, pedig nem az első gépek amiket csinálok, de itt hiába csinálok végig mindent ami le van írva nem történik semmi.
Már aktiváltam a wint de úgysem frissül.

(#146810) King Unique válasza mexel (#146809) üzenetére


King Unique
titán

Már a legelső válaszban linkelve lett mit jelent a jelenlegi 20H2 verzió naprakészre frissítése, vagyis a gépházban a Windows Update futtatása a jelenlegi 19042.2251 buildszám eléréséhez, mivel esetedben a leírtak alapján 19042.1706 állapot van, ami kb. fél évvel ezelőtti. Itt mi nem világos, vagy már a havi kumulatív frissítések sem települnek, ha nem akkor van hibakód is?

Milyen linkre célzol? Nemrég a 22H2 EKB (KB5015684) frissítéshez kértél letöltési linket, amire a válaszban linkelve lett egy weboldal, ahonnan letölthető. Ott nem sikerült 64 bites Windows 10 esetén a rövid leírás végén lévő "Download: x64-KB5015684" linkre kattintani a letöltéshez, vagy mi volt a probléma?

Az MCT-vel sem működik az in-place upgrade, ha nem, akkor pontosan (akár screenshot is jöhet) mi a hibaüzenet vagy hibakód? :F

[ Szerkesztve ]

(#146811) Kube válasza #86564352 (#146807) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm szépen neked és a többieknek is. :R
Be is szerzem a hozzávalókat, aztán upgradelünk win 10-re.

#146806 Lauda:
Ezt én is tapasztaltam, anno mikor xp-ről váltottam valahogy az éhesebb win7 mégis sokkal jobban futott :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#146812) mexel válasza King Unique (#146810) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Sajnos nem megy el 19042.2251-ig, nálam a 190421706 után semmit nem ad fel, és nem tudok tovább lépni.
Azt írtam fentebb hogy a KB5015684-et már megtaláltam de nem oldott meg semmit. A többi linkelt megoldásnál nem jutok előbbre, mindig hivatkoznak valamire és a végeken nem találok semmit. :(
Hibakód nincs semmi, illetve azt mg megnézem hogy amit a MCT dob az mi, csak nem volt ma rá időm.
Az a fura hogy több típusú gépen is ez van, igaz ugyanaz a win az alapja mindnek.

egyébként ha regisztrált rendszert klónozok más gépre, akkor lehet valahogy törölni a regisztrációt, illetve számít-e egyáltalán valamit, simán nem lesz regisztrált a többi gépen awin és azokon a saját termékkulcsukkal regisztrálhatom? Mert akkor a másik típuson is regisztrálom a wint és megnézem ott mi lesz.
Köszönöm mégegyszer a kitartó segítséget és tényleg nem tudom mit nem csinálok jól vagy értek rosszul, mindenen végigfutottam, mindet elolvastam stb. Talán a magában a rendszerben lett valami elállítva, kikapcsolva ami kellhet a frissítéshez, nem tudom, ennek is utánanézek majd

(#146813) King Unique válasza mexel (#146812) üzenetére


King Unique
titán

A 19042.1706 ugye májusi (azaz fél évvel ezelőtti) állapot, aminél normál esetben már rég telepíteni kellett volna a Windows Update-nek a legutóbbi kumulatív frissítést (LCU) és azzal 19042.2251 buildszámú rendszernek lenni. Ha esetedben ez nem történik meg, akkor ott felmerülhet, hogy nincs-e esetleg registry / csoportházirend szinten korlátozva a Windows Update menükése, vagy 3rd party programmal (példa). Ha igen, akkor nincs min csodálkozni...
Ha a KB5019959 számú frissítés Microsoft Update katalógusból történő manuális letöltése és telepítése sem megy, akkor az megint abnormális, ahol ez esetben márpedig lennie kell hibakódnak.
A 20H2 verzió naprakészre frissítése egyébként azért lényeges, mert a 22H2 EKB sikeres telepítéséhez és azzal a 22H2 verzióra váltáshoz követelmény a minimum 19041.1865 buildszám, ahol ha esetedben 19042.1706 van, akkor nem meglepő ha nem működik.
Az MCT és a frissítési segéd használatánál eleve lennie kell hibaüzenetnek vagy hibakódnak, ha egy 3rd party program / egyéb ok miatt sikertelen az újabb verzióra történő frissítés (példa).
Megoldható a Windows 10 deaktiválása és a termékkulcs eltávolítása, viszont a hardverazonosító alapján generálódott digitális licencet nem lehet csak úgy eltávolítani (példa). Persze ha változik hardverkörnyezet a klónozás után, akkor már nem feltétlen marad meg az aktivált állapot és megadható akár másik termékkulcs is az aktiváláshoz. De egyébként akár az újraaktiválás is megoldható a meglévő termékkulcs, illetve digitális licenc megtartásával.

[ Szerkesztve ]

(#146814) mexel válasza King Unique (#146813) üzenetére


mexel
veterán

Nagyon köszönöm mégegyszer a sok segítséget és a türelmet is! :R
Ez a KB5019959 oldotta meg a problémát úgy tűnik, aktiválás nélkül is.
Néhány virtuális sör jár mindenképpen, de akár nem virtuális is természetesen ( ha nem szereted akkor cserélhető bármire :) )


Most a Build:
19045.2311
A verzió 22H2

Nem sejtem ez miért nem települhetett, valami oka biztosan volt.
érdekes módon a 3. típusú laptopon, ami ugyanarra épül mint a másik típusok, azon simán felment ez nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#146815) mexel válasza mexel (#146814) üzenetére


mexel
veterán

Másik gépen kiderült hogy először kell a a KB5015684 és utána a KB5019959.
Így frissül minden. Szóval ez a kettő megoldotta egymás után

(#146816) Lauda


Lauda
félisten

Azt ki lehet valahogy deríteni, valamilyen log-ból például, hogy mi keltette fel a gépet hibernálásból? Egy dell 7060 sff gépről van szó, néha előfordul, hogy hibernálom és miután leáll, azonnal el is indul. 3. - 4. alkalom után abbahagyja. A realtek hálózati kártyánál kivettem a pipákat.

szerk: Most kivettem az egérnél és a billentyűzetnél is, hogy felébresztheti a gépet az eszköz.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#146817) Atomantiii válasza Lauda (#146816) üzenetére


Atomantiii
őstag

Windows eseménynapló esetleg?

(#146818) Csupingo válasza Lauda (#146816) üzenetére


Csupingo
veterán

King gyűjteménye.
Bár lehet, hogy ez nem segít, mert inkább altatásra vonatkozik és nem hibernálásra?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#146819) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Várható SSD halál miatt klónoznom kellene egy komplett rendszert. Meg illő lenne CSM/Legacy-ról only UEFI-re is átállni. Úgy hogy konvertálni is kéne.
Jelenleg így néz ki a haldokló SSD:
ADATA SU630/480GB/SATA
Partíciós tábla: msdos
Boot mode: CSM/Legacy
/dev/sdb1 > ntfs > Label:System Reserved > 579MiB > flag=boot
/dev/sdb2 > ntfs > Label:No Label >     446.02GiB > flag=no flag
/dev/sdb3 > ntfs > Label:No Label >        551MiB > flag=msftres
Macrium Reflect-el lesz image mentés.
Kérdés:
Előtte konvertáljak a haldokló SSD-n, vagy klónozás után az friss SSD-n?
A cél eszköz 1TB-os, jelenleg 50%-os kihasználtság van a "C" meghajtón.
Windows parancs sorból nem gond a konvertálás, csak egy jól használható linket dobhatnátok.
Köszi előre is.

(#146820) King Unique válasza májkimiki (#146819) üzenetére


King Unique
titán

Ha az eredeti, jól működő állapot megtartása lényeges, amihez szükség esetén lehet nyúlni, akkor nyilván ráér a klónozás után is az MBR2GPT használata.
Ha az SSD-vel gond van, akkor nyilván nem az a fő kérdés, hogy klónozás előtt vagy után legyen az MBR2GPT-vel UEFI-sre konvertálva a rajta lévő Windows 10, hanem hogy minél előbb készüljön másolat az SSD tartalmáról, jelen esetben egy klón. Már ha klónozható egyáltalán az SSD és nem akad ki a klónozóprogram már a művelet elején az olvasási / egyéb hibák miatt...

"A cél eszköz 1TB-os, jelenleg 50%-os kihasználtság van a "C" meghajtón. "

Mármint vélhetően a forrásmeghajtóra értendő a mondat második fele, azaz az 500 GB-os SSD C partíciójára, mert ugye a célmeghajtóra nyilván nem kell a klónozás előtt semmilyen partíció, sőt ha van rajta, akkor érdemes teljesen törölni a lemezt. Ha eltérő a forrás- és célmeghajtó tárolókapacitása, az utóbbié 2x akkora, akkor a Macrium Reflect 8-as verziója már automatikusan, 1 kattintással képes megcsinálni a partíciók átméretezését a rendelkezésre álló lemezterülethez igazítva.

[ Szerkesztve ]

(#146821) csixy válasza májkimiki (#146819) üzenetére


csixy
addikt

Ha úgyis döglődik az a betonadalék, akkor én nem azon convertálnék, hanem előbb klónoznám egy másik SSD-re és ott konvertálnám át.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#146822) Lauda válasza Atomantiii (#146817) üzenetére


Lauda
félisten

#146817Atomantiii , #146818Csupingo

Köszönöm szépen az ötleteket és a linket! ;) Próbálkozom. :K

(#146823) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Vettem egy új laptopot és az a kérdésem, hogy ha átrakom az SSD-n amin a windows van akkor azon a gépen ez életképes? Vagy muszáj vagyok újra telepíteni a windowst?

(#146824) májkimiki válasza King Unique (#146820) üzenetére


májkimiki
őstag

Az átklónozás sikeres volt, aztán a régi SSD-n próbáltam az mbr2gpt-t egy másik leírás szerint. Valamit benézhettem, mert nem akart működni vagy a rossz ssd miatt nem ment, nem tudom. Meg próbálkoztam a diskpart-al is.
A Te linkeden egyértelműbb a leírás.

(#146825) Zoz válasza Szajo (#146823) üzenetére


Zoz
őstag

Ha megfelelően előkészülsz, akkor tuti elindul.
Ha nem készülsz elő, akkor is lehet mázlid és elindul.

(#146826) Lenry


Lenry
félisten

Dell Latitude E6410-es laptop csinálja azt, hogy nem kapcsol ki leállítás után. leáll a Win10, elsötétül a kép, de mintha a "Mostmár kikapcsolhatja a számítógépet" parancs lemaradna valahol.
a Windows hibája lehet ez?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#146827) Szajo válasza Zoz (#146825) üzenetére


Szajo
őstag

Az előkészület mit takar pontosan?

(#146828) májkimiki válasza Lenry (#146826) üzenetére


májkimiki
őstag

Nekem anno egy SandyBridge-es Lenovóval volt hasonló. Amikor Win7-ről álltam át Win10-re, ugyanígy mint neked nem állt le teljesen. Biost kellett frissítenem, ráadásul csak Win7 alól lehetett vagy DOS módban.
Ő lenne az? [link]

(#146829) Zoz válasza Szajo (#146827) üzenetére


Zoz
őstag

-gyorsindítás kikapcsolása
-Eszközkezelőben a lemezvezérlő driverét szabványosra állítani
-új gép BIOS-ban a SATA vezérlő típusa (IDE/AHCI) ugyanarra legyen állítva mint a régi gépen.
-új gépen a bootolás módja (UEFI/Legacy) ugyanarra legyen állítva mint a régi gépen.

(#146830) King Unique válasza Szajo (#146823) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő előkészületekkel működhet, vagy jó esetben akár anélkül is (példa), de az utóbbi esetben is nyilván stimmelni kell az alap dolgoknak (pl. legacy vs. UEFI boot, IDE vs. AHCI mód).

(#146831) Lenry válasza májkimiki (#146828) üzenetére


Lenry
félisten

BIOS a legfrissebb, viszont most a Dell fórumon találtam egy régi bejegyzést, ahol azt írják, hogy UEFI boot alatt csinálja ezt, MBR módban telepítve nem.
úgyhogy most újratelepítem és kiderül
(szerencse, hogy egyébként is most telepítettem, úgyhogy még nincs rajta semmi)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#146832) májkimiki válasza Lenry (#146831) üzenetére


májkimiki
őstag

Az UEFI miatt kellet nekem is biost frissíteni.

(#146833) King Unique válasza májkimiki (#146824) üzenetére


King Unique
titán

Az MBR2GPT használatánál futtatható Windows alatt első lépésként a validálás, majd ha az oké, akkor utána konvertálás, valamint a Windows 10 telepítőjét bootolva is megoldható. ha sikeres, akkor utána értelemszerűen a BIOS ill. UEFI Firmware Settings menüben is át kell állítani a bootolást UEFI-sre, szükség esetén az adott meghajtót illetve UEFI-s telepítésnél a Windows Boot Manager bejegyzést beállítani 1. boot opcióként, stb.
DiskPart nem világos miért kellene, az akkor kell, ha más módon cél megoldani az UEFI-re konvertálást.
Ha hibás az SSD, akkor igen, nem meglepő ha nem működik az, aminek normál esetben eleve működni kell.

(#146834) májkimiki válasza King Unique (#146820) üzenetére


májkimiki
őstag

Most nézegetem a Macrium oldalát. Nekem free van pendrájvon. Ha jól nézem, akkor a home liszenc egyszeri vásárlás és örök lifetime, nem éves előfizu? Az gondolom tudja az ütemezett, inkrementális mentést is?

(#146835) King Unique válasza Lenry (#146826) üzenetére


King Unique
titán

Na és Shift + leállítás módszerrel, vagy a Fast Startup kikapcsolása után sem?

+ Előfordulhat akár olyan is, hogy egyes szemétre való, bugos UEFI-s PC-knél, laptopoknál, amiknél UEFI szerint lett telepítve a Windows 10, nem működik rendesen a leállítás vagy az avó módból ébresztés, ellenben ha legacy (CSM) mód szerint van telepítve a Windows 10, akkor igen (példa). Ha esetedben is ez a helyzet és a BIOS frissítése nem oldja meg, vagy már eleve a legújabb verzió van rajta és annál produkálja ezt, akkor az úgy pláne tré...

[ Szerkesztve ]

(#146836) King Unique válasza májkimiki (#146834) üzenetére


King Unique
titán

A klónozáshoz elég a Macrium Reflect Free változat is.
Az egyéb kiadások funkció pedig megtalálhatók a gyártó weboldalán az összehasonlításnál / összehasonlításnál.

(#146837) Lenry válasza King Unique (#146835) üzenetére


Lenry
félisten

Ez már nem derül ki, mert újratelepítettem a gépet. Ez viszont segített: CSM módban hibátlanul leáll, szóval esélyes, hogy az UEFI helyes implementációja nem sikerült jól Delléknek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#146838) mzso válasza Vladislav (#146602) üzenetére


mzso
veterán

Ezt nem értem. A kulccsal van megvásárolva a termék. Az meg hogy honnan lett letöltve nem jelent semmit.

(#146839) mzso válasza King Unique (#146836) üzenetére


mzso
veterán

Az új verziók nem csak idő limitált ("trial") verziók. Úgy rémlik, hogy egyszer megpróbáltam frissíteni, ez lett belőle, úgyhogy maradtam a 6.x ágon.

(#146840) mzso


mzso
veterán

Annak lehet hátulütője, hogy a rendszermeghajtón ki van kapcsolva a lapozófájl, és egy másik meghajtón van beállítva csak lapozófájl? Logikusan nem kéne, de az nem mindig érvényesül...

(#146841) tordaitibi válasza mzso (#146840) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ha valamiért kiveszed a másikat, amúgy is be fogja állítani a C-re, ha azon kevés a hely akkor a csatlakoztatott legnagyobb szabad hellyel rendelkezőre.
Nekem vhd indításom is van, kicsike lett a vhd diszk és szó nélkül birtokba vette 4GB lapozóra a gépben lévő 1 terás ssd-t.

Csak ne valami green szériás 5400-as hdd-re tedd a lapozót mert az önszívatás.

(#146842) Lenry válasza Lenry (#146837) üzenetére


Lenry
félisten

ami viszont meglepett, hogy a mai napig lehet Win10-et Win7 kulccsal aktiválni?
a szóbanforgó gépen Win7 volt mindig is, az alján ott a licencematrica.
a tulajdonosa most kérte tőlem, hogy tegyek fel egy Win10-et (meg akkor már a szokásos tuning: plusz RAM, HDD helyett SSD), és persze a telepítés után kérte az aktiválást én meg próbaképp bepötyögtem a gép aljáról a kódot és simán beaktiválta.
azt hittem ez a lehetőség még valamikor 2016-ban lezárult...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#146843) Pyttawrx válasza Lenry (#146842) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Technikailag igen működik.

(#146844) Cs1csó válasza Lenry (#146842) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt, egy korábban Windows 7-ről Windows 10-re frissített gépre tiszta telepítéssel ment fel a Windows 11 és pik-pakk aktivált lett az is.

(#146845) Lauda válasza Lenry (#146842) üzenetére


Lauda
félisten

Aktiválja, csak jogilag nem lesz rendben a dolog.

(#146846) Lenry válasza Lauda (#146845) üzenetére


Lenry
félisten

ez a része teljességgel hidegen hagyja a tulajt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#146847) Lauda válasza Lenry (#146846) üzenetére


Lauda
félisten

Én mindössze a tényeket közöltem. :)

(#146848) Lenry válasza Lauda (#146847) üzenetére


Lenry
félisten

:R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#146849) Lasersailing válasza Lauda (#146845) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ez biztos?
Egy ismerosnél hivatalos MS reseller alkalmazott csinálta ezt meg...

De közben a pár e Ft-os aktivalokodokra mondta, hogy az ms szempontjabol illegális és o ha ilyet eladna, kb. másnap már nem lenne reseller (ha kiderül természetesen)

(#146850) King Unique válasza Lasersailing (#146849) üzenetére


King Unique
titán

Nem újdonság, hogy az eredeti illetve meghosszabbított határidő után is működhet technikailag az ingyenes váltás (aktiválás) Windows 7 és 8/8.1 rendszerekről Windows 10-re, viszont az alábbi cikk végén van egy fontos megjegyzés az így szerzett licencre vonatkozóan.

Ingyen kaphat Windows 10-et, egy feltétellel

"Természetesen egy feltételnek teljesülnie kell: jogtiszta Windows 7 és Windows 8.1 rendszerekkel kell rendelkezni.

Frissítünk!

A cikk megjelenése után a Microsoft arról tájékoztatott miket, hogy a kiskapu valóban működik, de ennek ellenére a fent említett módszerrel telepített Windows 10 nem számít jogtisztának."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.