Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147351) King Unique válasza N.Ferry (#147350) üzenetére


King Unique
titán

Visszatérve a parancssoros hülyeségre és az N.Ferry nevezetű fórumtag hozzá nem értő "okoskodására": továbbra sem derült ki, hogy pontosan hogyan lett kiadva az a parancs és WinRE alatt a C meghjató tényleg C volt-e, mi volt a hibaüzenet, de persze mindenki hülye, még maga a Microsoft is, csak az N.Ferry tudja otthon a fotelből, aki még egy fájlmásolást sem tud megcsinálni parancssorban, meg aki meglepődik hogy a Windows 10 nem enged csak úgy beletörölni a rendszer alól System32\drivers mappába, ahol ráadásul azon fájl törlését vagy áthelyezését eleve nem is javasolta a Microsoft, de persze az N.Ferry ezt is jobban tudja otthon a fotelből... :DD :))

Esetedben inkább ne nyíljon ki semmi, mert szimplán nincs mire, mivel láthatóan alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, nemhogy egy egyszerű fájlmásolás nem megy parancssorban, de még az 1 soros hibaüzenetet sem vagy képes megjegyezni, majd ezek után még neked áll feljebb. :U Amúgy nem kell azt külön megmondani, a leírtak és az eddig olvasottak alapján eleve magától értetődő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#147352) Lauda válasza N.Ferry (#147350) üzenetére


Lauda
félisten

Te magad írtad:

Elkezdtem újrahúzni a win10-et is, de még az is kifagyott 52%- nál...

(#147353) PROHARDVER!


PROHARDVER!

N.Ferry, King Unique, nullpoint, Lauda.
Lapozzatok, mert kezd átmenni személyeskedésbe és vitába. Ha nem megy szakmai stílus, akkor engedjétek el a témát.

(#147354) Lauda válasza PROHARDVER! (#147353) üzenetére


Lauda
félisten

Engem kizárólag a szakmai része érdekel. A KB5021233 upate önmagában nem okozhatja a gépe problémáját, ha az már a windows telepítésekor is kifagyott. Az említett update majd csak utána települ a gépre.

(#147355) totron


totron
addikt

Miért kommunikál a SearchApp.exe, mit szeretne?

(#147356) nullpoint válasza totron (#147355) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ment pü!

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147357) Thunderzolee

Üdv!

Az utóbbi időkben nem telepítettem Windowst, a laptopomon pl még Win7-et használok, a többi gépen meg Win10 van, de már nem tudom, h milyen telepítővel kell ezeket feltenni? :F
Consumert, vagy Businesst töltsek le?
És milyen verziót kell feltennem?
Az itthoni gépeken Pro van (megnéztem).

Otthoni felhasználónak kellene, (lécci' ne azt írjátok, h a "Home"-ot), szóval a Pro-t, vagy az Enterpriset szokás használni manapság?
Nem akarom, h valami hiányozzon belőle, ami esetleg kelleni fog később.
(Az N-es verziókat ismerem, meg gondolom az Education se opció.)

Megnéztem a pendrivejaim, amiken a Win telepítők vannak, régi verziók, inkább szednék le frissebbet, ami már tartalmazza a legutóbbi frissüléseket, ne kelljen azzal indítani telepítés után egyből. Ezért gondoltam, h szedek le újabb telepítőt inkább.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#147358) Daffni2 válasza Thunderzolee (#147357) üzenetére


Daffni2
addikt

Kb 500 alkalommal le lett írva, ha a keresőt használnád, már meglenne a megoldás.

"Aki ad,az nyer"

(#147359) Thunderzolee válasza Daffni2 (#147358) üzenetére

Használtam, csak minden szxrt találtam találatként...
Gondoltam ha már az összefoglalóba nem sikerült beleírni, inkább nem görgetem a találatokat még két órán keresztül, h hátha megtalálom, egyszerűbb ha megkérdezem.

Amúgy sem egyszerű a keresés, mivel a Corporate, Business, Enterprise keresőszavakra többnyire egész mást ad be, mint amire én kiváncsi vagyok.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#147360) Geth válasza Thunderzolee (#147359) üzenetére


Geth
addikt

Az otthoni használat szempontjából elég egy szótár a corporate, business és enterprise szavakra a kizárásukhoz.

(#147361) Daffni2 válasza Thunderzolee (#147359) üzenetére


Daffni2
addikt

Pedig az összefoglalóban ott van minden.

"Aki ad,az nyer"

(#147362) Zoz válasza Thunderzolee (#147359) üzenetére


Zoz
őstag

Ilyen kereső szavakat leginkább torrenten találsz...
De minek torrentezni, ha simán letöltheted a Microsofttól? Legalábbis ami otthonra kellhet, benne van a Home/Pro.

(#147363) Thunderzolee válasza Geth (#147360) üzenetére

Igen, és táblázat is van, amiben össze lehet hasonlítani, ismerem, köszi. :K

Prot szoktam egyébként, csak láttam pár ismerősnél, h Enterprise villant fel mikor bekapcsolt a gépük, és nem értettem, h minek az, azt hittem a Pro elég otthonra.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#147364) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha újra rakom a windows 10-et azt tudom,hogy a windows netre csatlakozva aktiválja magát de ez a microsoft officénél,hogyan működik,az is újra aktiválja magát ha feltelepíti az ember újra a windowsra?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#147365) Visormail válasza Pityu. (#147364) üzenetére


Visormail
addikt

Az office nem csinálja automatikusan. Milyen verzió? 365-ös amit céges/diák/tanár azonosítóval aktiválsz, vagy a 2016/2019 és van hozzá kulcsod?

Thunderzolee: attól még elég, hogy valaki mást használ.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#147366) Cs1csó válasza Thunderzolee (#147357) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azon a laptopon amire a Windows 10-et szeretnéd tenni most MILYEN Windows 7 van?
Mert ha az JOGTISZTÁN van fenn a gépen akkor az annak megfelelő Windows 10 verzióra tudsz frissíteni, pl.:
Windows 7 Home Premium = Windows 10 Home
Windows 7 Professional = Windows 10 Pro

Ez a két rendszer való "otthonra" más nem. Nekem Home van az otthoni asztali PC-n akár lehetett volna Pro is de NINCS semmilyen olyan előny vagy akár hátrány, hogy a Pro kellett volna ezért tettem fel a Home-ot.

(#147367) Pityu. válasza Visormail (#147365) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Microsoft office professional plus 2016 azt írja vállalati és intézményi ügyfelek részére készült.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#147368) King Unique válasza Thunderzolee (#147357) üzenetére


King Unique
titán

Google kereső —► Windows 10 letöltése —► Töltse le a Windows 10 lemezképeit (ISO-fájljait) - Microsoft

Téma összefoglaló —►
WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL! (MCT-vel)
WINDOWS 10 ISO LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL (direkt módon az ISO-fájlt)
Egyéb letöltési források saját felelősségre:
- Microsoft Windows and Office ISO Download Tool
- TechBench by WZT

"Consumert, vagy Businesst töltsek le?
És milyen verziót kell feltennem?"

Többször le lett már írva, hogy a Microsofttól letölthető konzumr ISO-fájlok is eleve több kiadást (Home, Pro, Education, + N-es változatok) tartalmaznak, ahol a telepítésnél lehet kiválasztani melyik települjön. Vagyis nincs olyan, hogy csak Home, vagy csak Pro kiadású ISO-fájl, otthoni célra pedig nyilván a konzumer ISO-fájl kell, ami a Microsofttól letölthető, nem a business VLSC / egyéb forrásból.

Kiadásból pedig értelemszerűen azt kell telepíteni, amihez van érvényes termékkulcs, vagy már meglévő digitális licenc. Ha az előbbi Pro kiadás esetén teljesül, akkor értelemszerűen azt.

:B

Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel
Windows 10 telepítés UEFI gépre v1
Windows 10 telepítés UEFI gépre v2

How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
How to Boot from a USB Flash Drive in Windows 10
How to Clean Install Windows 10

A hogyan kell Windows 10-es telepítési adathordozót létrehozni pendrive-ra és pendrive-ról bootolva Windows 10-et telepíteni témához.

[ Szerkesztve ]

(#147369) Zoz válasza Pityu. (#147367) üzenetére


Zoz
őstag

Belépsz az Office-ba azzal a Microsoft fiókkal, amihez kapcsolva lett az első telepítésnél.

(#147370) King Unique válasza Pityu. (#147364) üzenetére


King Unique
titán

Ez értelemszerűen attól is függhet, hogy pontosan milyen Office-verzió és kiadás, megvásárolt licenccel / egyéb módon (oktatási / szervezeti / nem megengedett) lesz-e aktiválva, stb.
Ha Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva a licenc, akkor Microsoft-fiókkal bejelentkezve elvileg újra aktiválódni kell a programnak.

"Microsoft office professional plus 2016 azt írja vállalati és intézményi ügyfelek részére készült."

Akkor lehet fordulni a vállalat, intézmény IT illetékeséhez licenc, termékaktiválás ügyben. :))

Egyébként eleve van a Microsoft Office témának külön topikja Microsoft Office és Office 365 topic címmel, az ügyben értelemszerűen ott kellene, ott tessék érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#147374) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok, egy adott windows 10 van a gépen, nem tudnak semmilyen fájlt meg nyitni. Ezt írja ki terjesztés pl kép vagy videó vagy txt akarnak nyitni ezt írja: "Bpsm" valaki találkozott ilyen hibával? Zsaroló vírus lehet a hunyó?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#147375) Cs1csó válasza zolokas (#147374) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen

(#147376) movax válasza zolokas (#147374) üzenetére


movax
őstag

(#147377) zolokas válasza movax (#147376) üzenetére


zolokas
aktív tag

Látom macerás a történet

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#147378) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

talán még nem is frissítettem BIOS-t belakott windows alatt. Ha frissítek, elvileg menni fog a windows ugyanúgy? Előző BIOS mentéseket tudom, hogy nem érdemes használni, így lementettem a tuning beállításokat. Secure boot disabled, azt hiszem ez kell még úgy maradjon. Kell még valamire figyeljek?

[ Szerkesztve ]

(#147379) zolokas válasza zolokas (#147377) üzenetére


zolokas
aktív tag

Hát nem sokat ért ez a link, nem tudom vissza csinálni képeket :W

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#147380) King Unique válasza zolokas (#147374) üzenetére


King Unique
titán

(#147381) beef válasza zolokas (#147379) üzenetére


beef
őstag

Az https://id-ransomware.malwarehunterteam.com/ oldalra feltöltötted a ransomware readme file-t, vagy egy ferőzött file-t?
Felismerte a pontos fertőzést?
Utána elmentél a https://www.nomoreransom.org/ oldalra és rákerestél a névre?
Ha volt találat, akkor szerencsés vagy és le tudsz tölteni egy decryptert, ami visszaállítja képeidet. Ha nem, akkor jó eséllyel megszívtad, legfeljebb mentsd el őket valahova, hátha egszer meglesz a feloldókulcs hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#147382) KillBorn


KillBorn
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 22H2 19045.2311-őt használok, utoljára 11.25-én telepítettem frissítéseket. Azt vettem észre, hogy egyik napról a másikra eltűnt a taskbarról a Biztonsági központ pajzs alakú ikonja. A zöld pipára szoktam ránézni ha eszembe jut, minden OK-e.
Ezek a módszerek nem hozták vissza:
-Próbáltam regeditben törölni, majd újra hozzáadni a bejegyzést
-DISM, sfc/scannow átvizsgálás (nincs hiba)
-Feladatkezelőben engedélyezve van/volt
-CCleanerben is engedélyezve van/volt
-services.msc-ban futnak a folyamatai, ez a vírusírtom kezdetektől, nincs vele gond
-rendszer--->tálca beállításainál bekapcsolva, mindig megjelenik az összes ikon, nincs összevonás (van egy beállítás is, hogy a rendszer ikonok (óra, hálózat, műveletközpont, stb...) be/kikapocsolása na ott nincs a listában

Egyetlen megoldás:
-manuálisan kézzel elindítom system32 mappából, akkor ott lesz

Tegyem bele a start menu/programs/startup mappába az ikonját? De szerintem a reg. bejegyzéssel mennie kellene.

Miután a registryből töröltem és parancssorral hozzáadtam, majd újraindítottam a gépet, egy pillanatra felvillant, majd eltűnt. Mi lehet ez? Bug? Van még valamilyen beállítás amit megnézhetnék?

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#147383) Apaxp válasza KillBorn (#147382) üzenetére


Apaxp
senior tag

Először indíts adminisztrátor módban egy powershellt. Írd be ezt a parancsot sfc /scannow és enter. Ha végigment az ellenőrzés, akkor lépj ki exit paranccsal a powershellből, utána indítsd újra a gépet.
Újraindítás után a gépház/személyre szabás/tálca értesítési terület, tálcán megjelenő ikonok sorra kattintva engedélyezd a defendert.
Nálam sem volt, és így sikerült visszahozni.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#147384) KillBorn válasza Apaxp (#147383) üzenetére


KillBorn
senior tag

Köszi a választ! Megcsináltam, nem sikerült, ugyan úgy csak felvillan az óra mellett. Feladatkezelőben sem fut, de amikor a system32 mappából indítom akkor ott marad.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#147385) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Ismerősnek cseréltem most egy HP250 G5 laptopban vinyót ssdre. A biosban nézelődtem mit kéne az ssd használathoz beállítani, de nem sok mindent találok. Esetleg a win10-ben miket érdemes ilyenkor átnézni, beállítani? :F
(Digi licenszes aktiválással tettem fel a hiv. letölthető win10 lemezképpel a rendszert, drivereket a win update megtalálta, frissítette, úgyhogy rendben levőnek tűnik elsőre így.)
Köszi!

(#147386) akaido válasza KillBorn (#147384) üzenetére


akaido
addikt

[link]
Próbáld meg bekapcsolni a fenti linken található programmal.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#147387) Cs1csó válasza Aureal (#147385) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg nem kell semmit. A Windows 10 felismeri hogy SSD és ennek megfelelően fog bánni vele:
- nem csinál toredezettsegmentesitest
- futtatja a TRIM-et

Van erre ellenőrző parancs amivel lehet ellenőrizni a TRIM-et.

[ Szerkesztve ]

(#147388) Doky586 válasza Aureal (#147385) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#147389) csixy válasza Aureal (#147385) üzenetére


csixy
addikt

Sata AHCI mód legyen bekapcsolva

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#147390) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Win10 frissítés előtt vagyok. Még Win8 van fent.
Most itt tartok az előkészületekkel. Mi legyen a következő parancs?

(#147391) Aureal válasza csixy (#147389) üzenetére


Aureal
senior tag

Na olyat nem is találok biosban!

(#147392) Aureal válasza Doky586 (#147388) üzenetére


Aureal
senior tag

“Lapozófilet nem javasolt letiltani.”

Miért? :F

(#147393) King Unique válasza Aureal (#147385) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
Windows alapvető beállításainak ellenörzése
Support and Q&A for Solid-State Drives

Alapesetben nem kell semmit a felhasználónak külön beállítani (letiltani) a rendszerben modern Windows és SSD felállásnál, sőt ezt már 2009-ben, több mint 13 évvel ezelőtt leírta a Microsoft.

"“Lapozófilet nem javasolt letiltani.
Miért?"

Ezért! :))

[ Szerkesztve ]

(#147394) Aureal válasza King Unique (#147393) üzenetére


Aureal
senior tag

A kérdés az, hogy ezt most játékok vagy bármi más (pl. böngészők) is igénylik, hogy ne legyen letiltva a v.mem?

(#147395) King Unique válasza Aureal (#147394) üzenetére


King Unique
titán

Mint a linkelt példa világosan szemlélteti, igen, igényelhetik a lapozófájl meglétét játékok, valamint XY programok, maga a Windows, stb., ezért sem javasolt kikapcsolni, letiltani.
A lapozófájl méretét szükség esetén egyénileg megadott méretre be lehet állítani, vagy másik meghajtóra át lehet helyezni, aminek akkor lehet értelme, ha C meghajtón nem fér el és kevés a szabad terület. Egyéb esetben viszont kb. zéró értelme van, az SSD felesleges kímélése miatt pedig ugyancsak zéró.
Egyébként miért is kell letiltani az alapértelmezetten eleve bekapcsolt lapozófájlt, javasolja azt bárhol is a Microsoft? Nem, nem javasolja! :N

[ Szerkesztve ]

(#147396) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Azt szeretném megoldani, hogy a pc-n (windows 10) automatikusan hálózati meghajtóként (vagy akárhogyan) lássam a Samsung telefonomat és képeket videókat tudjak ide-oda másolni vezeték nélkül. Ezt a windows-telefon összekapcsolást már megcisnáltam, de itt nincs ilyen lehetőség (ráadásul csak a telefonomon lévő képeket mutatja, a videókat nem).
Van erre lehetőség külön program nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#147397) Aureal válasza King Unique (#147395) üzenetére


Aureal
senior tag

Értem és nyilván főt hajtok a jártasságotok előtt, de kb. XP óta köreimben annyira alap dolog, hogy elegendő ram mellett nincs szükség a v.memre, hogy ezt nem is gondoltam sosem másképp én sem.
Nyilván itt el lehet filozofálni, hogy ki honnan szerez ilyen-olyan információkat. Konkrétan én anno ezt akkor hallottam először (ismétlem, az XP-s időkben még), mikor egy hajdani haverom programozónak tanult egyetemen és állítólag ilyen tippeket trükköket is tanítottak nekik. A Win dolgairól szólva is, hogy ezt ki lehet kapcsolni, azt le lehet tiltani, ők is csináltak pl. mókolt XP telepítőket ezek alapján (merthogy Gatesék minden szarral is telezsúfolják az os-t, amire amúgy semmi szükség nem lenne és csak lassítják a rendszert - ha már a javaslataikról szó esett), szóval ja, bárki tudja okosabbnak gondolni magát másnál, ma ezen már meg sem lepődök, meg ha iskolai szinten tanulja, nyilván jobban elhiszi az ember, lévén a másik ért hozzá hivatalból… Persze az igazság odaát van, és ma már azt is el tudom képzelni, hogy 1-1 tanár is tudhat random szakmaiatlan dolgot is tanítani, pláne ha ilyesmiket az sem tesztel le érdemlegesen, hanem csak mer olvasta vhol címszóval ezt mondja aztán annyi.
Tudományos berkekből annyit még megtudtam, hogy más területeken sem ritka eredményeket leellenőrizni, újragondolni, úgyhogy ez kicsit messze is visz innen, pláne olyan összetett dolgoknál, mint egy os.
Hát… kinél is van a bölcsek köve, ez ma egy általános kérdés is lehet. Mindenesetre a laikusoknak is el kell vmit hinni, mert a dolgok mélyebb vizsgálatára nincs lehetőség és tudás. Talán azt is nehéz eldönteni, hogy egyik internetes oldalon ezt javasolják, a másikon meg azt vagy mint régen, megveszi az ember pl. a Chip magazint (amiben havonta mindig nagy újdonság, hogyan optimalizáljuk, gyorsítsuk ultimate a gépünket), és az ottani szakíróknak hisz. De lehet hogy az ottani szakíró is tegnap hallotta az egyetemen a tanárától… Tehát hol van megint a bölcsek köve és az absz. igazság? :))

(#147398) KillBorn válasza akaido (#147386) üzenetére


KillBorn
senior tag

Megcsináltam, zöld volt indításkor. Nem az a baj, hogy nem működik, hanem, hogy nincs ott az ikon a sarokban win betöltéskor. Szerintem bug lesz, mert az értesítés feljött amikor ki akartam csomagolni a jelszóval védett fájlt, ugye írja is hogy tegyük a kivételek közé kicsomagolás előtt. Odatettem, úgy indítottam el. Kikapcsolatam vele, újraindít, bekapcsoltam vele, újraindít. Nincs ott az ikon továbbra sem.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#147399) Soma01 válasza Soma01 (#147390) üzenetére


Soma01
veterán

A javításra tud valaki írni nekem egy parancsot? Most úgy látom talált hibát. Persze a rendszer fut rendesen, de a frissítés előtt rendbetenném.
(Vagy csak egy restart kell neki? :F )

[ Szerkesztve ]

(#147400) KillBorn válasza akaido (#147386) üzenetére


KillBorn
senior tag

Feladatütemezőben létrehoztam rendszerindításra, 2 perces késleltetéssel az ikonra (Windows\System32\SecurityHealthSystray.exe) mutató feladatot, az odateszi az ikont.

Kérdés viszont továbbra is fenn áll, rendszerbetöltéskor miért csak felvillan, majd eltűnik az óra mellett az ikonja, ha "második indításra" jól megjelenik?

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.