Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Воланд válasza Dr. Akula (#12549) üzenetére


Воланд
titán

hulyeseget ne irjal mar lecives, nem fog semmilyen kulcsot bealdozni a frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12552) AMD_ok válasza AMD_ok (#12536) üzenetére


AMD_ok
őstag

Ezt nem hiszem el...letoltodik a win, a letrehozas 50 %-nal leall a tool progi, kilep, es a pendrive-on semmi sincs. Otlet valakinek? 64 gigas pendrive egyebkent.... (restart utan)

[ Szerkesztve ]

(#12553) szabacsik


szabacsik
őstag

Win7 et frissítettem, de 10 alatt már nem ismerte fel szerintem a videokártyát mert képtelen voltam beállítani a felbontást. Próbáltam feltenni a drivert ami win7 alatt ment de sikertelen volt. Ezek után miután bekapcsolom üdvözöl és kékhalál dpc_watchdog_violation felirattal. Mit tudok tenni? El tudom indítani valahogy csökkentett módban hogy ne keljen teljesen újra tenni? Vagy lehet hogy nem is fog menni? Ez egy régi laptop amiről szó van lehet nem is támogatja már? Ha nincs esély megmenteni a rendszert akkor csak az újratelepítés segíthet eseleg visszafrissíteni win7-re? Bármi megoldás érdekel és köszönöm

/\____/\

(#12554) t72killer válasza ReSeTer (#12550) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szolgáltatások között WU kilövése?

Újra kérdezném: milyen frissítéseket tölt le a frissen feltett 10-es? Otthon csiganet van és inkább hazavinném céges hálóról a nagyobb pakkokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12555) Dr. Akula válasza Воланд (#12551) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha nem tartaná nyilván hogy az már fel volt használva aktiváláshoz, akkor az egész világnak elég lenne 1 serial. Win8 telepítésre még biztos jó lesz, de win10 frissítésre másik gépen már nem hiszem. Így meg 2 gépet is tud win10-esíteni (egyiket 7-es, másikat 8-as serialról indulva).

(#12556) deathtania


deathtania
senior tag

most kitöröltem mindent, wuauclt.exe/updatenow, és tölti lefele:

~8200MB?????? :Y

mennyi hely kell ennek? van 16,5GB üres az ssdmen... :F

www.brczart.hu

(#12557) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

A Day1 16405-ös patchet valaki meg kapta már? Nekem még sehol semmi.

(#12558) Dr V


Dr V
őstag

Köszönöm a válaszokat. Végül kiírta a win update, h jelentkeztem és majd értesít, ha tudok frissíteni. Addig még várok, nem sürgős a dolog.

(#12559) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nekem frissítés előtt azt írta a GWU alkalmazás mikor lefuttattam a konfiguráció ellenőrzést, hogy frissítés után nem lehet alaphelyzetbe állítani a gépet. Én ezt szerettem volna csinálni nem ISO-ból újra rakni clean install gyanánt. Most tényleg nem kezdjek neki a gyári visszaállításnak és csak ISO-ból tudok clean install-t csinálni?

Más: Tegnap 2 dologban kértem segítséget 4-szer is! Ma megteszem utoljára, bízom benne, hogy ma talán képes lesz valaki segíteni.

1. Ki szeretném kapcsolni Store-ban az alkalmazások automatikus frissítését. Inaktív a kapcsoló és alatta van egy szöveg, hogy kérjek segítséget a rendszergazdától a funkció engedélyezéséhez. Ezzel mi a búbánatot csináljak, hogy működjön?

2. Tablet módban be lehet-e állítani a tálcát, hogy automatikusan eltűnjön?

(#12560) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Sziasztok! Ma reggel gyorsan felraktam én is a 10-et, minden jó és tetszik is, csak egy problémám van : ha 125%-ra állítom a szöveg + minden méretezését akkor néhány alkalmazásban nagyon csúnya, elmosódott lesz a szöveg, emlékszem, hogy ez win8-nál is előjött, de azt nemtudom, hogy ott, hogy oldottam meg.
+1! Ha csinálok róla egy print-screent akkor minden normálisnak látszik :U. Visszaállítani 100%-ra meg nem akarom mert akkor nagyon kicsi lesz a tálca.

(#12561) Воланд válasza Dr. Akula (#12555) üzenetére


Воланд
titán

ha van egy dobozos win8-am, akkor azt annyi gepre viszem, ahany gepre akarom, de egyszerre csak egy gepen lehet aktivalva. ha en frissitek egy gepet win10-re, majd ezt a gepet kidobom a kukaba, felteszem egy masik gepre a win8-am, akkor azt minden tovabb nelkul frissithetem az egy eves idoszak alatt. nem lesz ervenytelen a win8 kulcs, csak azert, mert egyszer mar frissitettem. win10 frissites soran csak az aktivacio allapotat nezi.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12562) gyurkikrisz válasza deathtania (#12556) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

még ne örülj, eddig nekem is megvolt, utána a végén kidobta aztaz errort mint neked :DD nekem egyszer 2,5GB volt, utána már csak 2GB, neked meg most 8GB. ki érti ezt? :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12563) BigManus válasza deathtania (#12556) üzenetére


BigManus
addikt

16,5? Elég lesz :DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#12564) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap raktam fel a win 10-et, ekkor még működött minden. Ma viszont már nem működik a keresés a start menüben. Bármit írok be csak mennek a pontok a keresés tetején, nem ad eredményt. Valami ötlet erre? (SSD, indexelés bekapcsolva)

(#12565) ludsimon


ludsimon
veterán

A C2D gépen 10 perc 1%. :Y :Y

Az én notimon kész:

undefined

(#12566) ux1 válasza Romvr (#12447) üzenetére


ux1
addikt

Ipari kémek kiirtása :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#12567) cog777


cog777
senior tag

Sikerult az upgrade Lenovo S540-re. Mukodik minden, kiprobaltam egy jatekot, ugyanazt az fps-t produkalta mint Win 8 alatt. :C

<ironia on>
A win10 csak nem egy uj skin? Gyanusan minden jol mukodik nalam :)
<ironia off>

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#12568) tomp


tomp
félisten

Töredezettségmentesítésre a Piriform Defragglert használom. Valamiért nem tudja összerakni a hiberfil-t. 2,36GB és csak 2 darabban van. 13GB szabad hely van. 8.1 alatt gond nélkül összerakta még 10giga szabad hely alatt is. Valakinek van ötlete? Próbáltam többször ki-be kapcsolni de mindig máshová rakja a rendszer és hol 2darabban jött létre hol többen.

(#12569) pzstm válasza #93794560 (#12527) üzenetére


pzstm
titán

hazuccc :DDD ;]

Goblin12 is kamuzik szerintem :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12570) #93794560 válasza pzstm (#12569) üzenetére


#93794560
törölt tag

Aha! :DDD

(#12571) Lauda


Lauda
félisten

Azt milyen modon lehetne megoldani, hogy egy notira ugy feltelepiteni a 10-et, hogy mellette az eddig hasznalt 8.1 ne legyen megpiszkalva? Esetleg pendrivera vagy nem tudom mi a megoldas ilyenkor. Egyik ismerosom szeretne kiprobalni az uj rendszert, viszont valtani meg nem szeretne.

Koszonom!

(#12572) Dr. Akula válasza Воланд (#12561) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Dobozosnál igen, de itt notihoz volt anno a win8 megjelenéskor 4 rugóért akciós frissítés, azaz OEM 7-ről (amit a notihoz kapott) OEM 8-ra frissített, tehát OEM oprendszere van, amit elvileg nem vihet át másik gépre, de gyakorlatilag 3-4 hónap után nem kérdezik miért van új vas alatta.

Feltételezem hogy itt a win10 frissítés nemcsak egy új serialt ad, hanem a régi rendszerhez tartozót is bejegyzi, hogy ez alapján kaptad a 10-es serialt. Ezért javasoltam a 2 serial szétválasztását. A 7-eshez tartozó COA matrica úgyis fel van ragasztva a noti aljára, ha eladja a notit, az új tulaj azt is megkapja, tehát célszerűbb a win7-es serialt beáldozni a win10 frissítéshez, a 8-ast meg kreatív módon felhasználhatja még máshol ha akarja.

(#12573) Beni97


Beni97
őstag

Nem tudom felrakni az NV drivert. Pedig direkt alaposan átnéztem hogy mit töltök le, és igen win10 64 biteset töltöttem erre ez fogad:

Miért?

Vagy fel kell rakni cd-ről és csak utána ezt? Mert 8.1 -nél alapból a letöltött drivert raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#12574) deathtania válasza gyurkikrisz (#12562) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem is volt már mindenféle méret, azért nem értem! :D rengeteg időm elment már vele, és egyre idegesítőbb a dolog... :))

www.brczart.hu

(#12575) ludsimon válasza ux1 (#12566) üzenetére


ludsimon
veterán

köszi, ezt is megcsináltam! :R

undefined

(#12576) tomp válasza Beni97 (#12573) üzenetére


tomp
félisten

Van fent másik? Akár microsoftos? Le kell törölni teljesen. Nekem 8.1 alatt volt ilyen gondom.

(#12577) ryger válasza Dr. Akula (#12436) üzenetére


ryger
aktív tag

Nem az volt, azzal tisztaban vagyok, hogy egy product code csak egy gephez van. Az volt a kerdesem, hogy az MS accounttal tudok-e tobb gepbe is bejelentkezni anelkul, hogy sirna a szaja, hogy ez az email mar hasznalva van XY gepen.

Koszi megegyszer, akkor nem aggodom!

(#12580) pzstm

Az remek, max 3-4 ha szoba johet egyszerre. :R

[ Szerkesztve ]

(#12578) Beni97 válasza tomp (#12576) üzenetére


Beni97
őstag

Úgy raktam fel a 10-et hogy semmi program nincs telepítve

[ Szerkesztve ]

(#12579) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hello. Van egy Lenovo ThinkPad Edge e531-es laptopom amit tegnap este lefrissítettem win10-re. (Jogtiszta!) Mivel este volt ezért be volt dugva egy fülhallgató, ha esetleg valami hangot ad ki, ne ébredjen fel a család. Ma reggel arra lettem figyelmes, hogy magának a laptopnak semmi hangja nincs, csak ha rákötök egy külső eszközt. A Lenovo oldaláról szedtem le egy win8.1es audio drivert de ezt már alapból telepítette a rendszer. A hibaelhárító azt írja hogy csatlakoztassak külső eszközt. Ha a tálcán a "hang" ikonra viszem az egeret szintén. Vezérlőpult -> Hang alatt ezt látom:
Hogyan tudnák életet lehelni a hangszóróba?

[ Szerkesztve ]

(#12580) pzstm válasza ryger (#12577) üzenetére


pzstm
titán

ha jól rémlik 10 eszközbe tudsz egyszerre ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12581) fityere válasza Dr. Akula (#12534) üzenetére


fityere
senior tag

Letöltöttem újra és úgy néz ki most működik :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#12582) legiaap


legiaap
nagyúr

Ha a storeból letöltök valamit azt lehet memória kártyára menteni? Nincs hely a gépemen és inkább kártyára tölteném le az appokat.
Másik kérdés. A scroll nem működik. Synaptics a driver. Ha bele megyek a beállításaiba és ott practise akkor megy a scroll jobbra-ballra, le-fel de sehol máshol nem. A driver oldalán meg nincs win10-re driver.
Egyébb ötlet, hogy tudnék krollozni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12583) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Na sikerült lekapnom az eseményt. Szóval ha 125% a nagyítás akkor homályos lesz csomó alkalmazás mint PL. a steam

(#12584) Воланд válasza Dr. Akula (#12572) üzenetére


Воланд
titán

a w10 frissites nem ad uj serialt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12585) Воланд válasza legiaap (#12582) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet meg sd kartyara menteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12586) tomp válasza Beni97 (#12578) üzenetére


tomp
félisten

De a drivereket sokszor kérdezés nélkül felrakja magának.
pl én nem kértem driver frissítéseket mégis mindenhez frissítette magától. intel vga, nvidia vga, usb 3.0, bt, wifi, sd card reader, realtek hd audio. Csak pislogtam amikor megláttam a rengeteg 2015. június és júliusi drivereket.

(#12587) Kolondrum válasza Dr. Akula (#12380) üzenetére

Neked is fagy? Nem tudom miért, de random a dolog.
Amúgy meg tudnék vele barátkozni!

(#12588) tope


tope
addikt

A laposon már felraktam (frissítés majd tiszta telepítés), de most fel kéne az asztalira is.
A Iso készítő csinált egy 5,5 GB-os állományt elvileg ebben benne van a 32&64 bit (Gyorsan lekapta a szükséges fájlokat majd összerakta, meg is örültem, hogy megkérdezi, milyen verziót készítsen, na mondom, akkor szedd le mind2-t, jó lesz akkor a 32 bites a laposhoz, 64-es az asztalihoz). Ezt elindítva is tud frissíteni remélem.

(#12589) Sanyi.il válasza Lauda (#12571) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Másik meghajtóra telepítsd a win10-et , és így minden indításkor megkérdezi, melyiket szeretnéd bebootolni.

(#12590) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Na, úgy néz ki javulgat a store. Már sikerült letöltenem onnan. Van h 2. 3.ra de már alakul..

Más..

Mi az a Runtime Broker? Néha el el indul, és 30- 50 % ban eszi a procit.. Ez főleg játék hd film nézés közbe lesz jó..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12591) #68216320


#68216320
törölt tag

Segítséget kérnék. Kipróbálnám a Win10-et.
A laptopomhoz Win8 Pro kulcsom van, amit még Win7 x64-ről frissítettem.
Tiszta telepítést szeretnék feltétlenül.
Honnét tudom az iso-t letölteni illetve miként lesz Win10 kulcsom? Vagy valami más menete van a dolognak?

(#12592) t72killer válasza ux1 (#12566) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú, ez hasznos, különösképp a telemetry-szerverek címei, köszi! Menteni kéne az összefoglalóba, mert így elvész a sok "hurráfelmentawin10", meg ag#cibenemképesgyorsabbantölteni/amocsoknyomassaasokfrissítést ill hogyanaktiváljam 99x HSZ között...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12593) Beni97 válasza tomp (#12586) üzenetére


Beni97
őstag

Nekem még hang sincs pedig fel van rakva a realtek és újra is lett már indítva a gép.

(#12594) tomboy0013 válasza #68216320 (#12591) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nyisd le az összefoglalót. Ha már frissítettél 10-re nem kell kulcs, automatikusan aktiválja magát ha ISO-ból telepítesz.

(#12595) Mr Bond 007 válasza FіkuszKukіsz (#12428) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem 2008 óta minden OS X simán upgradelődött gond nélkül. Soha egyszer se kellett 0-ról telepíteni. Valamit mégis csak tudnak. :K Arra meg hogy minden hacker versenyen felnyomják, ugyanúgy igaz mindenre, mégis a hétköznapokban inkább támaszkodok egy mac-os-re mint bármi másra ha a biztonság fontos. Általánosságban sokkal nehezebb bevinni az 1.0 usert vele az erdőbe mint egy windowsnál. Ezért is van hogy ha néha napján bejön valami sebezhetőség amit kihasználnak erről zeng a sajtó... (Persze ha ugyanígy pellengérre állítanánk a windowst akkor napi 3 ilyen hírbomba landolna minden oldalon. Szóval kicsit gondold át mi mennyire van veszélyeztetve.) Fícsörökben meg nehogy azt képzeld hogy a mac os csak a csilivili dockból áll. Ha a mélyére nézel ugyanúgy vannak ebben is komoly dolgok, ebből is látszik hogy felszínesek az ismereteid.

Mielőt még indulna a leszólás nem bántásból írom csak nem szeretem ha zöldségeket írkálnak mögöttes tudás nélkül.. Ugyanúgy használok Mac Os-t mint ahogy Windowst és néha linux elé is kerülök. Mindegyik os-nek megvan a maga vonzereje és előnye ahogyan a hátrányai is. Tudni kell józanul felismerni hogy kinek mi felel meg és akkor nem lesz anyázás. Annak meg végképp nem látom értelmét hogy a másikat leszóljuk mert ő ilyet vagy olyat használ. :N

(#12596) #10234880 válasza tomboy0013 (#12594) üzenetére


#10234880
törölt tag

Vagyis azt mondod, hogy ha ráfrissítés után tiszta telepítést csinalsz,akkor ugyanugy automatikusan fogja magát aktiválni tartósra a rendszer? És nemkell nekem vele babrálni?? :Y

(#12597) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez az Edge is tetszik, gyors de egy valami zavar.
Hogy lehet chrome fontot beállítani?

Fél percet nem bírom nézni azt a buzi fontot amit az Edge használ.

undefined

(#12598) Lauda válasza Sanyi.il (#12589) üzenetére


Lauda
félisten

Oks, koszonom! Az a gond, hogy 2 particiora van osztva a belso vinyo, igy akkor meg kulon particiot is kellene kesziteni. Esetleg pendrivera telepiteni es onnan hasznalni?

(#12599) tomp válasza Beni97 (#12593) üzenetére


tomp
félisten

Rosszul írtam. A Realtekhez nem rakott fel új drivert. Csak az új Win10 téma zavart be. 2011-es driver van a hanghoz felrakva pedig van sokkal frissebb is ha rámegyek a frissítésre. Érdekes, hogy a hangot nem frissítette.

(#12600) tope válasza #10234880 (#12596) üzenetére


tope
addikt

Igen, laposon én már megcsináltam így.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.