Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy HP Proobok 8 giga rammal és gyári win8-al. Illetve most már 8.1-el, most lett feltéve.

Az a problémám vele, hogy beállítottam hogy jelszó kérés nélkül lépjen be és az "Üdvözöljük" felirat után sokáig fekete a kép és későn kapom meg csak a felületet. Ez idő alatt folyamatosan dolgozik a HDD.

Utána már gyors a gép.

Van ötletetek mitől lehet ez a sok ideig tartó fekete képernyő?

(#54052) Sweet Lou 6 válasza sentinel (#54051) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nézd meg, milyen programok indulnak automatikusan.

sweetlou6.wordpress.com

(#54053) kenny123 válasza kenny123 (#54023) üzenetére


kenny123
addikt

Na, egyre érdekesebb ez a laptop ssd dolog.
Win 8/1 hiba nélkül sem optibay ssdre, sem pedig a hdd helyére tett ssdre nem megy fel hiba nélkül. Viszont irt ismerős, hogy hirtelen rakott rá win7et, és rocc-pocc elindul az egész.

Ilyenkor mi lehet a gaz? Én megbaratkoznek a win7el is, de amikor vettem a notit, azt mondta a srác hogy minimum win8 legyen rajt, mert az alá nem lesznek driverek. Ezt a problémát ki tudom valahogy kuszobolni? Hp n052sh

Máté

yo

(#54054) Tournament válasza kenny123 (#54053) üzenetére


Tournament
aktív tag

F.15 bios van rajta ?

(#54055) kenny123 válasza Tournament (#54054) üzenetére


kenny123
addikt

Igen.

yo

(#54056) CJ3


CJ3
senior tag

Ezt a polcot vagy mit hogyan tudom kikapcsolni :F nagyon idegesít...
Miért így nyílik meg a google chrome?

Crypto

(#54057) Sweet Lou 6 válasza CJ3 (#54056) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Beállítások > Windows 8 mód kikapcsolása (vagy valami ilyesmi)

sweetlou6.wordpress.com

(#54058) szabonagyur válasza Tournament (#54048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet átváltható de mivel a kollégának nincs kulcsa hozzá elég nehezen lesz belőle nem VL kiadás...

@(#54047) maestro87: mit kell ezen ki írni külön? A VL alapból nem érhető el nagyon otthoni felhasználásra, az meg, hogy torrenten mik vannak fent az más kérdés.... ennyi erővel miért nem hozod fel, hogy nincs leírás sehol a Embedded Industry kiadásról sem, pedig az is létező és "elérhető".

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54059) Tournament válasza szabonagyur (#54058) üzenetére


Tournament
aktív tag

Én is azt tartom valószínűnek bocs nem neked akartam a választ irni előzőleg :D

[ Szerkesztve ]

(#54060) szabonagyur válasza Tournament (#54059) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bár akinek meg van kulcsa le is tudja tölteni rendesen, akinek meg nincs le tud szedni nem VL kiadást, ahhoz van generic kulcs, a vége meg ugyanaz úgyis...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54061) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. Sürgős segítséget kérnék.Mikor ismerősöm egyik gépét újratenném, és mikor ott tart a telepítés, hogy felkészülés, és eszközök előkészítése,. akkor aztán a rész után kékhalált dob,. és azt írja,hogy a rendszer hibát észlelt, és megpróbál újraindulni. a végén ezt a hibát írja : whea uncorrectable error . ez mit jelent?? mi a baj? vagy esetleg a rendszerbe került bele oly frissítés,ami nemjó ? Várom sürgősen a segitő válaszokat.

(#54062) szabonagyur válasza #10234880 (#54061) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Milyen telepítőlemezt használsz ha már frissítésekről beszélsz?
Valószínűleg hardveres hiba is lehetséges. Milyen gép, milyen hardverek?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54063) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Felraktam egy Toshiba L850 laptopra egy 8.1 Pro-t, és nagyon világos a kép. Mintha full le lenne véve a kontraszt. pl google kezdőlapon az alsó sávot (ami a tálca fölött van, szürke rész) nem lehet elkülöníteni a többi résztől, egybeolvad.

Fent van a legújabb AMD driver is (7670M gpu)

Egy HP G62-n ugyen ez a rendszer van, és teljesen jól néz ki. A két gép közt ég és föld a különbség.

Mi lehet a baj?

köszi előre is!

(#54064) szabonagyur válasza Slyer (#54063) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Vedd le a kontrasztot akkor...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54065) #10234880 válasza szabonagyur (#54062) üzenetére


#10234880
törölt tag

USB-ről tenném fel, és Fujitsu siemens amd sepron alaplappal, 1.80Ghz procival, 1gb rammal,. és ezt 7es telepítésénel nemcsinalta,. csak ennél a 32 bites 8.1-esnél.

(#54066) szabonagyur válasza #10234880 (#54065) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennek a gépnek nem erőltetném a win8at sem... Amúgy memória 2x512? HDD hibátlan HDSentinek szerint is?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54067) #10234880 válasza szabonagyur (#54066) üzenetére


#10234880
törölt tag

azt sajnos nemtudom, nemnéztem meg,.de 7es volt eddig, és abból is 32 bites gond nélkül felment, és nemcsinalta ezta kékhalált avval a hiba leirással

(#54068) szabonagyur válasza #10234880 (#54067) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen csak a win8 más követelménnyel is rendelkezik. Valószínűleg chipset vagy valami nem támogatott. Nekem is van ilyen gépem, hogy win7 sőt Win8 is megy, de a 8.1 már nem... Valószínűleg az alaplap chipset nem támogatott, mivel a tied is márka gép szintén ilyesmi lehet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54069) #10234880 válasza szabonagyur (#54068) üzenetére


#10234880
törölt tag

Vagyis aszondod,hogy hagyjam a 8.1-et sha gondolom akkor próbáljam ki a 8ast,hogy fel e megy? sha pl.az se,akkor marad a 7-es?

(#54070) Balathruin válasza #10234880 (#54065) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha Socket A, akkor felejtsd el a Windows 8-at, nincs SSE2.

(#54071) szabonagyur válasza #10234880 (#54069) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megpróbálhatod de szerintem lehet idén már kötelező lesz átállni a 8.0 felhasználóinak is 8.1-re legalább, szóval én nem erőltetném a belakását a rendszernek. Maradjon a 7-es szerintem, szerencse ha ahhoz is van videó, stb drivered.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54072) Tournament válasza szabonagyur (#54071) üzenetére


Tournament
aktív tag

Azzoknak se lesz gond akinek a 8.0 megy a 8.1 meg nem indul bármi ilyen miatt lényegébe az MS vátsál configot mert bele irtuk a bootba hogy ne menyen megkerülhető

HA a cpu nem támogatot van rá megoldás meglehet pachelni a win 8.1 is megy akármilyen nem támogató lapon is a telepítőt kell modositani [link] A checkolást kel letiltani és megy a telepítés

[ Szerkesztve ]

(#54073) szabonagyur válasza Tournament (#54072) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, de ha a chipsetet nem támogatja mit csinálsz vele? Nekem olyan gépem van ami támogatja a 8.1 X64-et is, de mivel az idióta laptop gyártó Sis chipsetet rakott bele a 8.1 azt nem szereti. Pedig amúgy 3GB DDR2, AMD HD kártya és Intel P8400-as proci van, kollégának ugyanilyen van csak más chipset és megy...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54074) Tournament válasza szabonagyur (#54073) üzenetére


Tournament
aktív tag

igen a sis kivétel :D bocs azt nem eszi meg tényleg nekem az p4 asztali régin a hang pont sis az tényleg nem megy felismeri de nem ad hangot ... jó észrevétel kősz :R lapinál meg tényleg nincs csere lehetőség ott a pont nálad . sis nem is ajánlot "DRIVER_VIOLATION" BSOD. okoz

[ Szerkesztve ]

(#54075) szabonagyur válasza Tournament (#54074) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondom nekem a vicc, hogy a Win8 hiba nélkül megy rajta, a 8.1 meg nem jön be a telepítő nyelv választós része sem már, előbb szomorú szmájlival eldob és csak sajnálkozik... :/ Frissíteni sem tudok 8.1-re, de a 32 bit sem megy.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54076) #22743424 válasza Tournament (#54072) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen csak mint az általad belinkelt oldalon is írják mikor jön egy olyan MS update akkor megint lehet vacakolni vele. Persze aki evvel együtt tud élni az tegyen rá win 8-at. A win 8 VL verziók nem lesznek updatelve win8.1-re. Azokkal is el lehet lenni egy darabig.

(#54077) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma megint teljesen összeomlott a Windows-om. :W

Tegnap, mikor kikapcsoltam a gépet, akkor valamiért nem állt le, hanem újraindult. Ismét kikapcsoltam és akkor leállt. Ma viszont nem kapcsolt be többé.

Az "automatic startup recovery" nem talál semmi hibát (átnéztem a log-ot is).
Kézzel is végigfuttattam pár dolgot a recovery-ből bootolva:
chkdsk c: /B
sfc /scannow
dism /Image=C:\ /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ezek közül csak a chkdsk mondott annyit, hogy foglaltnak volt jelölve egy üres terület, amit orvosolt.
Csökkentett módban bootolva is automatikusan újraindul, amint eltűnik a boot animáció. A hiba esetén történő automatikus újraindulást letiltva a boot animáció után egy masszív fekete képernyőt szemlélhetek, míg meg nem unom.

Pendrive-ról gond nélkül bootol az Ubuntu ezen a gépem, most is onnan gépelek. Az SSD-n lévő EFI és Windows partíciók is gond nélkül tallózhatóak innen.

Valamikor fél éven belül volt már egyszer ugyan ilyen gondom, hogy egyik napról a másikra egyszerűen nem bootolt többé a Win8. Akkor sem jutottam vele semmire, csak a teljesen újratelepítés segített (a system restore nálam fixen OFF, mert az nekem úgysem felel meg, arról sohasem tudom mit töröl és mit hova állított épp vissza, képes az asztalon lévő file-jaim nyom nélkül eltüntetni...).

Minden driver friss WHQL verzió volt, a Windows pedig automatikusan frissült, de emlékeim szerint az utóbbi pár napban nem telepítettem drivert és a Win sem frissült.

Hol lehetne bármi logfile, ami elűrulhatná, hogy mitől döglik meg bootoláskor?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54078) Dhampir válasza janos666 (#54077) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes lehet lefuttatni

C:\WINDOWS\system32>sfc /scannow

(#54079) #22743424 válasza janos666 (#54077) üzenetére


#22743424
törölt tag

BIOS-ban keress olyat, hogy Disable Secure Boot, vagy disable UEFI (a disable/enable lehet mögötte is. BIOS-függő). Ezt nézd már meg előbb és állítsd át majd restart. Anno evvel a hibával jött ki a win8 amit elvileg már javítottak de lehet néha bekavar egy új frissítés.

A BIOS-ban meg kell nézni, hogy van-e olyan opció, hogy Boot Mode. Ha van, akkor ellenőrizd le, hogy CMS-re és ne UEFI Boot-ra mutasson. (Van ahol UEFI Boot ki-, és bekapcsolható. Van ahol lehet választani UEFI / Legacy Boot First.)

Egy kis segítség esetleg segít.[link]

[ Szerkesztve ]

(#54080) szabonagyur válasza #22743424 (#54079) üzenetére


szabonagyur
félisten

Letiltatod vele az UEFI-t? És szerinted el fog indulni neki a Windows ami UEFI-ben volt telepítve? Jó vicc..

A cikked sem éppen ide tartozik illetve jól megkeveri a dolgokat...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54081) #22743424


#22743424
törölt tag

Nem az én cikkem nem én írtam de lehet tanulni belőle. Nos akkor, hogy maradjunk a parancssornál akkor futtasd le ezt légy szives
bootrec.exe /fixmbr
ez helyreállítja a boot sectort.ami a wint illeti.

(#54082) szabonagyur válasza #22743424 (#54081) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tanulni? Mégis mit? Ne haragudj, hogy ezt mondom de ha nem értesz a dologhoz ne adj tanácsot egy Google találat után... Főleg olyan tanácsot ami utána a rendszere is összeomolhat teljesen.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54083) #22743424


#22743424
törölt tag

Semeddig sem tart visszaállítani azt a biosban,Semmiféle maradandó károsodást nem okoz. A cikkből meg lehet tanulni amennyiben majd legközelebb újrarakja a rendszert. Azt hiszem az a parancssor meg amit a boot szektor helyreállítására raktam be meg fogja oldani a problémáját.

(#54084) #22743424


#22743424
törölt tag

A Secure Boot kikapcsolása nem azt jelenti, hogy nem fog elindulni a rendszered ami uefi-ben van telepítve. E funkció nélkül is lehet telepíteni efi módban..

(#54085) janos666 válasza #22743424 (#54079) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel tudatosan EFI módban van telepítve a Windows, így az EFI módot nem fogom letiltani, de egyébként az én UEFI config-omban nem is lehet (a legacy BIOS kompatibilitást ki lehet kapcsolni és ezzel EFI-re korlátozni, de fordítva az EFI kompatibilitást nem lehet kikapcsolni és BIOS módra korlátozni).

A SecureBoot-ot most kilőttem, mikor szétnéztem az UEFI config-ban, de csak azért, nehogy a pendrive-ról inuló Linux-nak bekavarjon (bár az Ubuntu-nak általában nem gond). Ez nem oldotta meg a Win8 hibát, de szerintem nem is lehet ludas, mert a bootmanager-en mindig túljut, illetve a saját Recovery-jét is tudja bootolni a Windows, csak a normál rendszer töltés szakad meg valami ismeretlen hibával (de azóta továbbra is, hogy kilőttem a SecureBoot-ot).

(#54078) Dhampir

Ezt leírtam a hozzászólásban, amire válaszoltál, hogy már futtattam. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54086) #22743424


#22743424
törölt tag

bootrec.exe /fixmbr

Ezt lefuttattad?
Mellesleg jegyzem meg, hogy az MS visszavonta a legutóbbi KB2975719-es számú frissítést mert sokaknál kék halált illetve fekete képernyőt okozott.Az állítgatás az uefiben meg erősen hardverfüggő is mert különbözőek a beállítási lehetőségek az alaplapgyártóknál.

(#54087) janos666 válasza #22743424 (#54086) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bár a bootrec.exe pár más kapcsolója érdekes lehetett volna, de nekem nincs is MBR-em, csak GPT partícióim. :U

Lehet, hogy akkor az kattant be nálam.
De akkor miért nem hotfix jött rá, hogy akinek automatikusan települt, azoknak ne manuálisan kelljen törölni (már ha tudtak volna róla egyáltalán)? :W

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54088) #22743424


#22743424
törölt tag

A telepítő lemezed nincs meg, hogy avval helyre tudd állítani? Ja igen és nem csak avval az egy frissítéssel van probléma. Problems with Windows updates August 2014 KB2982791 KB2970228 KB2975719 KB2975331
[link]

(#54089) #22743424 válasza szabonagyur (#54082) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem haragszom, csak segíteni próbálok több kevesebb sikerrel. Legfeljebb ha nem úgy sikerülnek a dolgok nem írok többet ide. Nekem is dual boot rendszerem van. Legalább már össze tudjuk foglalni a dolgokat.2 op rendszer 1 win 8, 1 ubuntu efi (legacy) beállítással GPT partícióstílusban és nem indul a win8. A GPT is új eddig mert sokan átkonvertálják MRB-re.

[ Szerkesztve ]

(#54090) janos666 válasza #22743424 (#54088) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Talán megoldható lett volna DISM-el az offline image-en belüli uninstall, de még nem csináltam olyat és egyáltalán nem volt biztos, hogy ez megoldja (az sem, hogy a frissítés volt a ludas, de főleg hogy megjavul, ha már az után uninstalálják, hogy megfektette a rendszert), így inkább lementettem a user mappám, kapott az SSD egy SecureErase-t, aztán felment egy friss Windows.
Csak az a baj, hogy fél éven belül már másodszor. :(((
Vagy valami hardware hiba lappang nálam (olyan, ami nem derül ki 24 órányi linpack és rendszeres chkdsk futtatásból, hasonlókból, de néha mégis tönkrevág valamit a rendszerfile-okon, amiket nem ellenőriz a chkdsk), vagy egyre rosszabb a Win8, ahogy frissülget.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54091) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Találkoztatok már olyannal windows 8.1 en , hogy az alkalmazásokat , gépházat , időjárást nem lehet megnyitni, amikor rákattintok pillanatra feldobja és utána leteszi tálcára az átlátszó egyszínű ikont.

Lehet ezt javítani valahogy? Másnál már fordult elő ilyen ,és ha igen tudta javítani?

A másik .....win 8.1 et szerettem volna telepíttetni egy barátom gépére usb én amit előkészítettem parancssorból rendszergazdaként diskpart,. select disk , clean , primari partition primary , stb....stb....
Mivel ez egy régebbi gép nincs a biosban uefi engedélyezése, csak legacyban indul el próbáltam leformázni fat32 re és ntfs re is de amikor indítom a bootot megjelenik a windows logo a 4db kocka és nem megy tovább ez miért lehet?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54092) szabonagyur válasza #22743424 (#54084) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ki beszélt a secure bootról? UEFI letiltását mondtam, hogy nem szabad csak úgy...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54093) maestro87 válasza szabonagyur (#54058) üzenetére


maestro87
őstag

Mert a fórumra céges emberek nem jöhetnek fel?? Ennyi erővel akkor a VL-t meg sem kellett volna említeni. De ha már említi a verziók közötti különbséget akkor felhívhatná a figyelmet a buktatókra is. És mellesleg mindenki tudja hogy az itt fórumozók 80%-a torrentről szerzi be a windows-t meg az összes programot (de ezt a szoftver fejlesztők is tudják és nagyon nem is akarnak tenni ellene, mert nem a magánemberek pénzéből gazdagodnak meg). És 8.1-ből jelenleg csak VL verziókat látok torrenten, szóval mást nem is tudtam volna beszerezni.
És miért fájna az neked, ha bővítenék az összefoglalót egy hasznos információval? Ennyire a fejlesztés ellen vagy ha már egy kis kiegészítést is szóvá teszel, hogy "nem kell az jó van így ahogy van"? Olyan nagy baj lenne, hogy kevesebb kérdésre kellene válaszolnotok? Vagy szerinted ez mindenki számára olyan egyértelmű, hogy a VL-ben nincsen "add features" szolgáltatás? Lefogadom, hogy 10 emberből 9 nem tudja! Meg azt sem, hogy a kulcs cseréjével lehet váltani VL és Home között. (és ezt még te sem tudtad)
Összességében, ez az összefoglaló is olyan összecsapott mint a legtöbb (tisztelet a kivételnek!)

[ Szerkesztve ]

(#54094) MolnárPéter válasza Angel2014 (#54091) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Nekem is hasonló problémám van, egy pillanatra bevillan a Gépház, utána visszajön az asztal.
Nem tudom mitől lehet ez.

(#54095) szabonagyur válasza maestro87 (#54093) üzenetére


szabonagyur
félisten

Direkt megnéztem és torrenten van nem VL verzió is szóval azért ennyire ne essünk túlzásba.
Egy fél másodpercnyi Google után lehet tudni a VL jelentését, sőt!! a torrent oldalakon is oda van írva a VL jelentése, csak ugyebár egyszerűbb itt lecseszni az embereket azért, hogy miért nincs még ez is kiemelve, részletesen felhívva az olvasó figyelme.

Céges ember nyugi tudni fogja mit jelent a VL, nem véletlenül azt vette meg...

Másrészt már volt a fórumban kérdés a VL jelentésre vonatkozólag is, ha rákeresel tudnád mit jelent, csak könnyebb itt okoskodni, mint beismerni, hogy le sem sz@rtad, hogy mit teszel fel, a lényeg az aktivátor volt mert a VL-hez biztosan van az is.

Ennyi erővel ha mindent bele akarsz rakni az összefoglalóba lehetne írni egy 20 oldalas összefoglalót amit meg senki nem olvasna el mivel 20 oldalas. Most akkor kezdjem el sorolni még mit nem tud a Pro esetleg a Core-hoz képest, hogy kielégítő választ kaphass?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#54096) ollie válasza maestro87 (#54093) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mellesleg mindenki tudja hogy az itt fórumozók 80%-a torrentről szerzi be a windows-t meg az összes programot (de ezt a szoftver fejlesztők is tudják és nagyon nem is akarnak tenni ellene, mert nem a magánemberek pénzéből gazdagodnak meg).

Hagyjuk már ezt, mert a fele sem igaz.

Amúgy meg VL verziót nagyvállalatoknál használnak. Ott egyrészt van support, ami megoldja ezeket a problémákat, másrészt céges gépet nem lehet telepítgetni önhatalmúlag.

[ Szerkesztve ]

***

(#54097) Angel2014 válasza MolnárPéter (#54094) üzenetére


Angel2014
addikt

Ugyan ez nálam is :K akkor várjuk a mestereket hátha van valakinek ötlete mit lehetne csinálni vele :U

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54098) Tournament válasza Angel2014 (#54091) üzenetére


Tournament
aktív tag

Meghaltt az app része a winnek én ilyenkor csak reinstallt nyomok lehet van valami parancs ami defaultra nyomja vagy helyre állitja azt még nem tudom .

elvbe itt a megoldás

Fixálja

Rendszergazda parancssor inditás :

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\ImmersiveControlPanel\AppxManifest.xml

[ Szerkesztve ]

(#54099) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen járok, azért megkérdezem tőletek, hátha tud valaki segíteni.

Húgom vett most egy laptopot, amin Win 8.1 van. 1 TB-os HDD van benne és csak egy C: meghajtó. Meg tudnám oldani valahogyan, hogy legyen neki még egy partíció? Ha igen, akkor mivel és hogyan?

Köszönöm!

(#54100) VoidXs válasza acsati (#54099) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lemezkezelőben zsugorítsd, ami van, így lesz particionálható területed.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.