Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) Melorin válasza RazoR (#61950) üzenetére


Melorin
addikt

És a szállítási költség, áfa?

(#61952) fonok87 válasza Melorin (#61951) üzenetére


fonok87
aktív tag

ÁFA nincs, EKWB szlovén (https://www.ekwb.com/).
Szintén EU-n belül:
https://www.aquatuning.de/
https://www.alphacool.com/
https://www.caseking.de/
Ha hazai kell: https://merlinhardver.hu/ (fentiektől rendelik be ők is az árut :P de viszonteladóként jobb árat kapnak, pár ezressel olcsóbban is kijöhet; átfutási idő meg raktárkészlettől függ)

Truss me, I'm an engineer.

(#61953) Demo07 válasza Melorin (#61949) üzenetére


Demo07
aktív tag

Elég 1 pumpa! De valóban a D5 a legjobb választás, és amit néztél az jó, de ahol nézted irreálisan drágán adják... amúgy pont van egy ilyen pumpa eladó itt hardverapón... ha olyan szerencséd van amit a srác árul gpu blokkot is az jó lehet 2070 superre is... meg kell nézni gyártói kompatibilitási listában.

Ha cm h500 házba belepasszírozol egy 360-nál nagyobb radit azt megnézem hogyan :D lehetetlen kategória mivel egy 480-as radi átlagban 514mm hosszú

EK radit én elkerülném, az átlagnál rosszabb áramlásuk miatt, inkább alphacool vagy HW labs black ice nemesis radit néznék. Esetleg régi EK radi, azok még jobbak voltak, mint a mostani újabb széria.
Csövek igény szerint, akár merev akár lágy cső, értelem szerűen hozzá passzoló méretű fittingek.
Lágy csővel könnyebb dolgozni, merev szebb, de picit több türelmet igényel főleg első alkalommal, de max 1m több csövet veszel és jó az is! :)

Ha igazán halk rendszert akarsz akkor több radi és több ventire lesz szükséged, elmegy 1 radival is de nem lesz sokkal halkabb a síkító ventik miatt, de mindenkinek más az a zaj amit eltűr...
Általánosságban mondható, hogy hőelemenként(cpu/gpu) 1 radiátor....
Mondjuk egy vastagabb radi és mellé egy vékonyabb... nyilván hely szerint. Én két radiátorral oldanám meg....Nyilván ennyivel drágább, de később max blokkot cserélsz pár év múlva ha másik cpu/gpu-ra váltasz, a radi meg a többi kiegészítő amúgy kb 1x megvevős, és ha nem ütöd oda valaminek akkor kb örökélet +1 nap, esetleg 4-5 év után 1 pumpa,ha szükséges lenne, de nem gondolnám, sokat elmennek azok is, a jó széria!

D5 pumpa elvisz simán 3-4 radit és 3-4 blokkot egymaga, és a leghalkabb megoldás, szóval ez miatt ajánlott!

(#61954) Melorin válasza Demo07 (#61953) üzenetére


Melorin
addikt

Thermaltake Core P5 már a ház :D
De egy pumpa hogy tud több kört ellátni külön-külön radival/blokkal? Vagy úgy érted, hogy egy vízkör lesz úgy is csak a több radi=nagyobb hőleadás? A nagyobb radival nem ugyanez az eredmény?

(#61955) Demo07 válasza Melorin (#61954) üzenetére


Demo07
aktív tag

1pumpa csak 1 kört tud ellátni, de egy körön belül lehet több blokk és radiátor is simán(értsd úgy hogy pl: D5 pumpa+Gpu+radi+Cpu+radi)
Simán sorolhatod az alkatrészeket 1 körbe, így elég az 1 pumpa.
Minél nagyobb a radiátor mérete annál hatékonyabb a rendszer, mivel a radiátorok felületével nő a hőleadó felületed ami a hőt elvezeti, így tudod pl alacsonyabb venti sebességgel is üzemeltetni a vízhűtés kört, ha több radi, és nagy a felület. Vagy egy bazi nagy radi :D PL Mo-ra3 ami beteg nagy felület
Off:
Minél több és nagyobb a radik felülete annál alacsonyabb a víz hője, illetve ezzel arányosan lassabban is melegedik fel, de hűl is vissza. Simán megoldható sok radival hogy max load alatt egy szénné húzott rtx2080ti is csak 33 fokos :D persze ahhoz nagy felület kell :D

(#61956) fboldog válasza Melorin (#61949) üzenetére


fboldog
senior tag

Költségek szemszögéből csináltam még a build első verziónál egy ilyen táblázatot:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1AU5CCtbc6781ExgZVDlfqxaB81qeaQbM3JmCiJx2XlM/edit?usp=sharing
Jól látszik rajta az alkatrész szükséglet.
Az árak mértéke azon múlik, hogy melyik gyártót fogod favorizálni.

üdv.: Boldog Ferenc

(#61957) RECSKA válasza Demo07 (#61953) üzenetére


RECSKA
veterán

jaja, nalam d5 revo van, es 3db 360as radi, vga, cpu, ram blokk, es 2000en se tekerem...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#61958) asturel válasza RECSKA (#61957) üzenetére


asturel
őstag

Nem is hoz jobb hőfokokat nagyobb rpm-en?
Nálam mo-ra2 (3m cső, 4x180 mm phobya slim ventilátor @ 500 RPM /max/, kijövő vízhőfok 39 °C) -> EK D5 -> CPU -> GPU, 3 db 45°, 2 db 90° adapterrel lineárisan javul 3-4 fokot (1200 rpm -> 5000 rpm) a GPU temp játék alatt. (2000 RPM -> 3200 kb 2-3 fokot hoz, maxon pedig még egy fokot) . Nálam lenne nagyon szarul összerakva a rendszer?

(#61959) RECSKA válasza asturel (#61958) üzenetére


RECSKA
veterán

de, ha megzavarom picit javul. ellenben ugy mar nekem tul hangos ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#61960) pokmky válasza asturel (#61958) üzenetére


pokmky
tag

Nálam a pumpát (EK D5-PWM) 2000-ről 4800-ra pörgetve szintén 3-4 fokot javul a GPU hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#61961) Melorin válasza Demo07 (#61955) üzenetére


Melorin
addikt

Ha csak egy nagy radit használnék, a GPU blokkból távozó meleg víz nem fogja felmelegíteni a CPU-t és csak azután hül le a radiátorban?
(#61956) fboldog: :R

(#61962) varmi2 válasza Melorin (#61961) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs olyan, hogy meleg víz, egy vizhűtésben a vízhőfok bármely ként pont között csak 1-2C-ban térnek el, vagy még kevesebbel. Tehát a radiátorba be áramlo, és onnan kiáramló víz hőfoka csak minimálisan változik. Ezért mindegy az egységek bekötési sorrendje. A legtöbbször alkalmazott sorrend: tartály, pumpa, cpu, vga, radiátor(ok)

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61963) RazoR válasza Melorin (#61961) üzenetére


RazoR
veterán

Tök mindegy a sorrend, 1-2 fok a különbség a GPU-CPU-radi-pumpa és a CPU-GPU-radi-pumpa között.

(#61964) korcsi válasza Melorin (#61961) üzenetére


korcsi
veterán

Extrém példa:
60l/h áramlás (elég alacsony)
400W átlag hőterhelés (elég combos)
Állandósult állapotban 7,73C fok lesz a "hideg-melegpont" hőmérséklet különbsége.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#61965) F e Z o válasza korcsi (#61964) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez miből jött le? Azért nagyban függ hőleadó felületről, ventik típusától, sebességétől...

H2O über alles!

(#61966) korcsi válasza F e Z o (#61965) üzenetére


korcsi
veterán

Ennyi energia mennyiséget ennyi víz tud elszállítani, ez delta T az abszolút hőmérsékletet fogják befolyásolni az általad említett tényezők.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#61967) proci985 válasza F e Z o (#61965) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha a holeadok egymas utan vannak akkor lesznek kulonbsegek.

nalam a 2x 290X + 3820 / 1800X kombonal volt ilyan 8 fok kulonbseg vizen belul, de ott 800W volt a holeadas. a ket 290X magaban 6 fokot tolt a belepesi es a kilepesi pontjukhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61968) abridabri válasza proci985 (#61967) üzenetére


abridabri
veterán

Nalam amikor az asztalban volt a PC akkor volt 2 homero 2 radival ,igy nezett ki :
400(2x20cm ) radi > CPU(8700k@5ghz 1,39V >VGA (1080TI@2063mhz) >400(2x20cm radi)>pump/res. Igaz ez csak 450W nem 800.
Egyik homero az egyik , masik a masik radiban . 2 fok volt a kulonbseg a hideg ill meleg oldal kozott . (raadasul a masodik radi az elsorol lefujt "meleg " levegot kapta.
Itt latszik is a 2 homero +ertekek terheles kozben .

[ Szerkesztve ]

(#61969) Melorin


Melorin
addikt

Mit befolyásol a tartály mérete?

(#61970) F e Z o válasza Melorin (#61969) üzenetére


F e Z o
veterán

Minnél nagyobb térfogatú, annál könnyebb a feltöltést végrehajtani.

H2O über alles!

(#61971) mpierre válasza Melorin (#61969) üzenetére


mpierre
veterán

Hogy mennyi víz fér bele... ;]

Na de konkrétan: több víz, lassabb felmelegedés egy több órás játék végén. Persze ezt is el lehet tolni akár egy napig is radi nélkül a padlásra helyezett 1 m3-es pufferrel. De ugyanakkor lassabb lehűtés is.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61972) RazoR


RazoR
veterán

Bykski és Barrow radikról mi a vélemény?

2db 240x38 és egy 140x38 elég lehet egy 9700k 5GHz+2070superhez?

[ Szerkesztve ]

(#61973) abridabri válasza mpierre (#61971) üzenetére


abridabri
veterán

"Persze ezt is el lehet tolni akár egy napig is radi nélkül a padlásra helyezett 1 m3-es pufferrel."
Nalunk nyaron a padlason legalabb 50 fok van :DDD
Tovabbra is a pincebe levezetett hutes a favorit :K

(#61974) mpierre válasza abridabri (#61973) üzenetére


mpierre
veterán

Logouton volt egy bejegyzés egy ilyen padlásra telepített csodáról még régebben, csak arra emlékezvén írtam. Én alapból valami talajszondásat rittyentenék... Az elég dúva lenne 3-4 m3 folyadék, kb állandó hőmérséklet. Mert ilyen 400-800W-okkal kb 20 év lenne felmelegíteni a talajt. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61975) proci985 válasza mpierre (#61974) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] ez volt az, gabipaci legendas gepe

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61976) abridabri válasza mpierre (#61974) üzenetére


abridabri
veterán

De az a 3-4 m3 folyadek valami elokevert EK / Alphacool / Phobya stb legyen 4000ft/L aron :D

(#61977) Astorian12 válasza RazoR (#61972) üzenetére


Astorian12
tag

Nekem jó tapasztalatom van a barrow radival, kíváncsiságból rendeltem egy 360 as 30mm-est és az alphacool st30-hoz képest van egy minimális difi súlyban, ezt leszámítva viszont tökéletes, és jóval kellemesebb áron volt mint még egy alphacool :D

[ Szerkesztve ]

(#61978) Aljasvip válasza RazoR (#61972) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Fél éve nyúzok egy teljesen BYKSKI rendszert, nincs baj vele, kivéve a CPU blokkot, aminek a csavarja valami szar biliacél volt, cseréltem sajátra.

Nálam egy 280x30 és 240x28 radiátor hűti az R5 1600X (95W) és Vega 64 (220~260W) kombót, egy körön, CPU 50°C körül, GPU 57°C-nál tetőzik.

(#61979) Melorin válasza Aljasvip (#61978) üzenetére


Melorin
addikt

Ha Aliról rendelném a radiátort, a fittingeket és a CPU/GPU blokkot, az EK-tól a pumpát és a tartályt, a csöveket,ventilátorokat pedig itthonról, vajon így járnék a legjobban ár/érték arányt nézve?

(#61980) varmi2 válasza Melorin (#61979) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem igen. Esetleg annyit módosítanék, hogy a pumpát néznék itt az aprón.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61981) RazoR válasza varmi2 (#61980) üzenetére


RazoR
veterán

Nem rizikós a használt pumpa?

(#61982) varmi2 válasza RazoR (#61981) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is használt d5-öt vettem. De alig volt használva, mert még volt az 1 év gariból is egy fél év, amikor megvettem, de jóval kedvezőbb áron volt, mint új korában. Tehát max fél évet mehetett előttem, az egy d5-nek semmi, gyakorlatilag csak bejáratás volt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61983) Melorin válasza varmi2 (#61980) üzenetére


Melorin
addikt

Fittingekből és ilyen kis kütyükből fogalmam sincs mennyit kellene venni, csak nagyjából, de ha szerelés közben derül ki ha valamiből kevés van vagy egyáltalán nincs az gáz.
Hány darabbal számoljak?

(#61984) varmi2 válasza Melorin (#61983) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rendelés előtt alaposan gondold át a rendszert, tervezd meg. Minden komponenshez 2db fitting kell.Ebben nincs benne a 45 vagy 90 fokos könyökök, én ezeket alliról ajánlom, barrow, bytsky márkákból, mert minőségre pont megegyeznek a márkásabb társaival, de az áruk jóval kedvezőbb. Továbbá a fittingeknél ajánlatos a hollandis rögzités, ami beszabályozza a cső külső és belső átmérőt is. Vagy 10/16 vagy 10/13 ajánlott csövekből, így olyan fittinget vegyél, amilyen csövet akarsz használni.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61985) Demo07 válasza Melorin (#61979) üzenetére


Demo07
aktív tag

Fitting, adapter, és egyéb apróságok aliról teljesen hibátlanok, és töredék áron megvannak egy ek-hoz képest, viszont minőségben meg alig van különbség, csak árban jelentősen jobban jössz ki!
Jelenlegi gépemben is az adapterek,fittingek 80% alis barrow gyártmány, hibátlanul beváltak. Az árkülönbségből meg vettem minőségi ventiket, esetemben BQ SW3-at.

EK D5 pumpát és gpu blokkot is hirdetnek garival hardveraprón, előző hozzászólásomban linkeltem is, annyiért az elég jó vételnek számít! De tovább megyek... van alphacool cpu blokk is itt aprón, kemény 8 pénzért ami szintén jó ár, és egy blokk nem igazán szokott tönkre menni ha nem tépik meg a talp csavarjait...

Utoljára pl merev csövet vettem aliról, barrow-t, és meglepően jó áron volt, és mind ideért sértetlenül!
Még nem próbáltam ki ugyan, de nemsokára az is meglesz, mert más színes merevcsövek ami "márkásabb" az arany árban megy, a barrow féle ha meg beválik akkor több mint jó áron van!

Most épülő rendszerben már csak barrow fittingek, és adapterek lesznek/vannak lerendelve, és kb 10-20e Ft-t meg lehet spórolni, ami igen sok, szerintem! PL:
EK-Torque HTC-16 - Nickel 7,12euro /db=2362,13Ft (1euro:331,76 ft)
Barrow hd fitting 16/12 4db, ami darabra leosztva: 3,355$/db-ra jön ki, Ft-ben 999,9 FT/db ($:297,72FT)

fittingből mindig +2-vel többet vegyél, hátha elszámoltad magad...alapon
De nagyjából(minimalista esetben): 1 radi, 1 blokk, 1 pumpa, esetén 6db kell; 2 radi, 2 blokk, 1 pumpa esetén 10db kell.
De érdemes azt a +2db-t berendelni, jobb a nyugalom :D

Minden plusz elem esetén a fittingek száma +2-vel nő, pl mondjuk akarsz egy szűrőt, vagy splittert és abba egy leengedő csapot, stb...

Fitting méretét mindig a kívánt cső méretéhez passzolóan kell venni!

[ Szerkesztve ]

(#61986) m0h0senator válasza RazoR (#61981) üzenetére


m0h0senator
őstag

2015 nyarán vettem egy használt D5-t azóta is megy. 2x állt meg de az is a folyadék és az alacsony fordulat miatt.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#61987) asturel


asturel
őstag

Rossz megoldás lenne, ha a 150 ml-es EK tartályt a mora-2 felső csonkjára (ami oldalra néz) direktbe rátenném egy rotary M-M extenderrel? El valószínűleg nem fordulna (?), az egyik alsó port lenne az outlet. Most egy lemezt csavaroztam a mo-ra oldalára és arra van rögzítve a tartály, de így vagy egy "szép" 180 fokos ív van hajlítva vagy 2 db 90° adapter van berakva, így viszont a tartály is magasabban lenne legalább.

(#61988) KAMELOT válasza RazoR (#61981) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért lenne rizikós? 3 éve megy az a pumpa amit előtte 2 évet használtak. Csak rotort cseréltem 5k

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61989) RazoR válasza KAMELOT (#61988) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi az infókat, le is csaptam egy 1 éves D5+XRES 140-re, holnap megyek érte. A fittingeket tegnap berendeltem Ali-ról, ha azok megjönnek kezdődhet az építés egyenlőre csak a procira.

(#61990) fboldog válasza Melorin (#61983) üzenetére


fboldog
senior tag

Ahogy varmi2 is írta, érdemes tervezni (, de bőven esélyes, hogy a végeredmény tökre más lesz)
Rajzolhatsz papírra vagy digitálisan (én pl. google drawwal szorakoztam)
Ami ha jól láttam nem került szóba, de sok bosszúságtól kimélhet meg az a leeresztő csap. :)

A csövek esetén én legalább 30-50%-kal többet rendelnék mint az kb. szükséges, mert nem sok kellemetlenebb van építés közben, mikor pár lépésre vagy az első működő verziótól és elfogy. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#61991) Aljasvip válasza Melorin (#61979) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Annyit tennék hozzá a kollégák szavaihoz, hogy érdemes egy szett O-gyűrűt is rendelni. Szerintem 3-5 megbontást bírnak ki kb, de nekem volt olyan ami a túlhúzott fitting-nél majdnem teljesen kilapult, első szerelés után. Na azt cseréltem gyorsan :D

Amúgy, ha kevés a rendelt fitting, nekem van kb 4db 10/16, 4db 90°C, van 3db anya-anya 90°, és tippre 3db 45° fitting, másfél méter fekete cső, 1 méter átlátszó... Szóval ha gebasz van, tudok gyorsan adni Budapest-Miskolc tengelyen.
De első körben tényleg meg kell tervezni a dolgot. Én is skicceltem 2 napon át, míg meglett a tökéletes elrendezés [kép]

[ Szerkesztve ]

(#61992) agentJ


agentJ
tag

Sziasztok.
Korábban már írtam az első egyedi vizes konfigomról,akkor említettem hogy meg vagyok elégedve a 22 dolláros ali-s pumpával.
Azóta eltelt 1 év,a gép napi 24 órában azóta megy,akkor volt csak leállítva amikor VGA-t cseréltem.Folyadék szerepét a mai napig 100%-os autós fagyálló tölti be.
Jelenleg egy GTX1080-t és egy i7-4771 processzort hűt,1db 240-es és 1db 280-as radiátoron keresztül.
BIOS-ban leszabályozva a pumpát "silent mode"-ra,teljesen néma.(Első 1 héten volt minimális hangja,amíg be nem járatódott)
Aki olcsó de csendes pumpát keres,annak bátran tudom ajánlani :)

https://www.aliexpress.com/item/32838940423.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4diONwSk

(#61993) pokmky


pokmky
tag

Én közben csináltattam kolégákkal teflon gyűrűket a VPP755-be. A forgórész mindkét felén kicseréltem a gyűrűket, aminek köszönhetően megszűnt a szorulás nedves állapotban és csendesebb is lett, viszont még mindíg van egy kis hangja nagy fordulaton. A következő az lesz, hogy keskenyebb falú gyűrűkkel is kipróbálom, hátha teljesen abbamarad a karistolás, ha csak kis felületen érintkezik a forgórész. :)

(#61994) fboldog válasza pokmky (#61993) üzenetére


fboldog
senior tag

érdekelne a vegkifejlet és a "beszerezhetősége"

üdv.: Boldog Ferenc

(#61995) RazoR


RazoR
veterán

Még mindig a desztvíz+alkohol a legjobb kombó? Nem lesz színezve, matt fekete csövek lesznek.

(#61996) holczy válasza RazoR (#61995) üzenetére


holczy
aktív tag

Vagy alkohol ellen egy kis fagyálló. Algákat az is ugyanúgy öli mint az alkohol. Egy lehelettel jobban “ken”.

(#61997) Melorin


Melorin
addikt

Tényleg nem jók az EK radik?
Ez [link] rosszabb mint ez? [link] Ha kb egyformák, akkor nem kockáztatnám a vámot, áfát.

(#61998) Dealer95 válasza Melorin (#61997) üzenetére


Dealer95
őstag

Az SE elég vékony, nem ajánlott tudtommal, a PE az amire érdemesebb pénzt ölni.

[ Szerkesztve ]

(#61999) Melorin válasza Dealer95 (#61998) üzenetére


Melorin
addikt

[link] Esetleg ez már jó lehet?

(#62000) KAMELOT válasza Melorin (#61999) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez jó radi. Legalább 40mm vastag legyen vagy több.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.