Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Csaba_20_ válasza Primőr (#450) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A tetteidnek következményei vannak akár tudomást akarsz róluk venni, akár nem. Jelenleg a cselekedeted következménye, hogy tönkre tetted a tápodat.

Annak a gombnak az a funkciója, hogy a tápegység működőképes legyen az amerikai(115V) és az európai(230V) hálózaton egyaránt. Amennyiben a kapcsolót átkapcsolod 115V-os rendszerre, akkor aktiválod a feszültségkétszerező áramkört. Ha a tápegység bemenetét ekkor az amerikai hálózatra kötöd, akkor működni fog mindenféle probléma nélkül, mert 2*115V=230V. Ha viszont az európai hálózatra kötöd, akkor 2*230V=460V kerül a feszültségkétszerező áramkör kimenetére, amit az ott lévő maximum 400V-ot elviselő elektronikai alkatrész nem fog elviselni. Annál is inkább nem, mert (most nem részletezett okok miatt) valójában kb. 650V kerül rá.

A tervező a tápegységet üzembe helyező szakértelmére hagyta a döntést, hogy melyik állásban köti a hálózatra. Nos, neked ez a szakértelem nem volt meg. És itt rengetegen csak arra igyekeztek felhívni a figyelmed, hogy amihez nincs meg a kellő szakértelmed, ahhoz ne nyúlj! Ha mégis hozzányúlsz, akkor egyedül a viseld a következményeit. Kész, pont!

(#452) Hapcis válasza Primőr (#450) üzenetére


Hapcis
tag

..aztszem ennél jobban már nem lehet szét OFF-olni ezt a topikot (van erre más topic) de már szükségét éreztem hogy itt ahol ez az egész kialakult ezt leírjam és ezzel végre ha lehet lezárjam ezt a felesleges vitát. ( A moderátorok és a ti megértéseiteket előre is köszönöm, (nem okoskodásnak és sértésnek szánom amit írok))
---------------
Ha megengeded eddig csak tétlenül figyeltem mi kerekedik ki ebből az egészből amit előidéztél problémáddal, de most már (úgy éreztem) kénytelen vagyok én is beleszólni.
-->mi a baj: röviden összefoglalom és felsorolom, hogy megértsd és mint mondtam végre már lezárjuk ezt az egészet.
Az egyszer az a bibi, hogy nem vállalod a teteidért a felelőséget és így csak (kevesen de általában) max a gyerekek viselkednek pont (nem ragozom)
Amint láthatod itt a ''felnőttek'' felháborodnak ezen a magatartáson és az ilyenfajta megnyilatkozásaidon.( ne fogd másra ami történt, ha hülyeséget tettél ne magyarázd meg, és ne hangoztasd az igazad úton útfélen)
Ne keverd bele a vallást és a hitvilágot és az egyéb dolgokat.
És fogad meg a (jóindulatú) jó tanácsot. :U
------
Ezzel elkerülöd az életben a kellemetlenségeket és a félreértéseket, nem szerezel magadnak ellenségeket.

Üdvözlettel: Hapcis



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

:) Have Fun

(#453) Hapcis


Hapcis
tag

Mint már néhányan tudjátok (mert már írtam egy másik topikban)
...van egy Zen tápom.. és nem akar csak + terhelésre beindulni a gépem tőle (ez nálam +2db venti)
Az a volna a kérdésem hozzátok, mit tegyek?
- Vigyem vissza gariba, hogy cseréljék ki és hátha kapok egy olyan zent ami ezzel a konfiggal nem produkálja ezt a hibát (mondjuk erre kivés esélyt látok én)
..ezt meg tudják a szervizben (boltban) csinálni, hogy a táppal ne így induljon a gép?
vagy milyen maradandó megoldást lehetne erre a problémára kitalálni, mert már kezdem unni a venti kapcsolgatás mizériát (a családom már engem hív, hogy kapcsoljam be a ''gépet'')
A gép konfigot nem akarom megváltoztatni (mert nem vagyok meggyőződve arról hogy pl.: más tip. vinyóval megjavulna a helyzet)

:) Have Fun

(#454) csapos2 válasza Hapcis (#453) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
A Zen topikban volt szó több féle megoldásról is,érdemes olvasgatni :D
Én megkérdeztem stolt,Ő azt mondta,hogy tud építeni egy kis terhelő bigyót(persze nem ezeket a szavat használta).Vagy,ha neked BP.közelebb akkor Csaba_20_at keresd meg.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#455) Hapcis válasza csapos2 (#454) üzenetére


Hapcis
tag

Igen azokat olvastam :R .. de most inkább a visszavigyem vagy sem kérdés dolgozik bennem inkább.. és várok rá választ. :U
..a Zen topikban is meg fogom még egyszer vitatni ezt a kérdést aztszem . :B

:) Have Fun

(#456) csapos2 válasza Hapcis (#455) üzenetére


csapos2
addikt

Vinni vagy nem vinni,ez itt a kérdés... :D
Én nem vinném vissza,inkább megkeresnék egy hozzáértőt.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#457) didyman válasza Hapcis (#455) üzenetére


didyman
őstag

Ne vidd szerintem, nincs értelme. Bár lehet, hogy kapsz olyat, ami javított/elindul a gépeddel. Egy ''indítóáramkör'' nem nagy pénz hozzá, én kb. egy ezresből összerakom.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#458) DewiL


DewiL
senior tag

Hi
Nos van egy félig működő tápegységem ez azt jelenti ha beindul akkor megy rendesen csak nehéz beindítani és leállítani is :) konkrétan ha a főkapcsolót bekapcsolom némelyik lakásban levágja a biztosítékon vhol nem, de ha ez már meg van akkor sem indul el a gép mert csak olyan 3-5perc után lehet bekapcsolni. Nah és a leállítás... windows kikapcs minden rendben a gép is kikapcsol DE kb 10mp múlva bekapcsol magától powergom benyom gép ki 10mp gép megint bekapcs főkacsoló lenyom...
aminap szétszedtem (gari már nincs rá) és et láttam: [link] a karikázott kondi mozog eléggé és púpos a teteje a másik meg hát szerintem nem kellene hogy az ellenállás alatt olyan baran legyen :U
bár nem vagyok egy elektronikai guru de mást nem vettem észre

szóval a kérdésem: javitható? esetleg valaki meg is tudná nekem javítani?
előre is köszi!

szerk: egyébként a táp egy: revoltec chromus star series1 450w

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#459) Csaba_20_ válasza DewiL (#458) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ne kapcsold be vele többet a gépet, kérj kölcsön másik tápot, amíg ezt meg nem javíttatod!

Ránézésre a PFC áramköre megfőtt. A PZD2 zener dióda úgy látszik kiforrasztotta magát és lóg a levegőben. Ónpaca van az IC 1-es és 4-es kivezetésénél. Az említett zener dióda szerepet játszik abban, hogy akkor kapcsolja be a vezérlést, amikor kell. Ez okozhatja, hogy levágja a biztosítékot. Valószínűleg a FET-et is cserélni kell. A tekercs remélhetőleg túlélte. Az ellenállások, biztosan megnyúltak és a keletkezett hőt a közelben lévő elektrolit kondenzátorok is megsínylették. Az egyik valóban már virágzik is...

(#460) Latsza válasza DewiL (#458) üzenetére


Latsza
aktív tag

''meg hát szerintem nem kellene hogy az ellenállás alatt olyan baran legyen
''

Ahogy elnézem nem fázhattak az alkatrészek a tápodban :)
A nyák kb 250-300°C között kezd el így barnulni, ezt onnan tudom, hogy gyakszin pákával kicsit túlmelegítettem egy próbanyákot :D
Sztem se indítgassad el a géped ezzel a táppal, mert ki tudja mit fog magával vinni..Egy szakival nézesd meg mindenképpen!!!

(#461) DewiL


DewiL
senior tag

köszi a választ!
már rég nem ezzel használom a gépet csak most volt időm szétszedni hogy vajon mitörtént...

esetleg tudtok valakit aki megtudja javítani?

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#462) Csaba_20_ válasza DewiL (#461) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Keress meg e-mailben!

(#463) DewiL válasza Csaba_20_ (#462) üzenetére


DewiL
senior tag

megkerestelek :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#464) stol válasza Csaba_20_ (#462) üzenetére


stol
addikt

BAZ-ban, pedig én vagyok ügyeletben :DDD

(#465) HarciKutya


HarciKutya
csendes tag

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy „CHIEFTEC GPS-450AA-101A Dobozos 450W ATX” tápegységet. A problémám vele az, hogy a bekapcsolás után 10másodperccel már a maximumom pörög.
A gépházban nem lehet egyből olyan meleg, hogy azt higgye „meleg van”.
A Zalman 9500venti elég közelről (kb. 4cm-ről) fújja a Normál hőmérsékletű!! levegőt a 12cm-es tápventijébe.
(régi torony, a tápegység nem legfelül van hátul, hanem pont az alaplap fölött van kb. 4-5cm-re.)

Lelehet szabályozni valahol a tápegység ventilátorát, hogy ne menjen maximumon?? (eddig egy Codegen 300W-os tápegység volt benne és elvitte a konfigomat, gondoltam akkor egy 450W-os elég csendben fogja pörgetni a lapátokat.) …nem jött be! :(

Megoldásokat szívesen fogadom! :)

(#466) stol válasza HarciKutya (#465) üzenetére


stol
addikt

A 2 venti pont olyan turbulenciát csinál(egymás ellen dolgoznak), hogy megfő a táp.

Ezért vertem a nyálam, hogy a táp hangja szubjektív, és házfüggő :O

[Szerkesztve]

(#467) Csaba_20_ válasza HarciKutya (#465) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akaszd meg a lapátokat és nem fog pörögni se, tehát zajongani se. :U

(#468) didyman válasza HarciKutya (#465) üzenetére


didyman
őstag

Ennek lehet sok oka, de érdemes meglesni, milyen meleg a tápból kiáramló cúg. Ha ez oka a venti frdulatának, akkor lehet táphiba a háttérben.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#469) morceaux


morceaux
aktív tag

Üdv!
Haveromnak van egy 350-es FSP tápja, egy Fujitsu-Siemens gépben (az egész egy rakás.....). Olyan szarul van összerakva, hogy szinte 0 szellőzés van a házban.
Már szinte a bekapcsolás után is elég meleg levegő jön a tápból. A gépben nincs sok sallang, egy SIS chipsetes ASUS lap, F-S kóddal ellátva (ezt most nem tom fejből de nem is lényeges), 2,8-as cerka (LGA775), Leadtek 6200SE passzív (64MB, 32bit, PCI-E), egy 160-as Seagate vincsi, meg egy DVD író. RAM valami Infineon.
Házventi nincs, a procihűtőre meg rá van téve egy légterelő, aminek következtében csak a proci kap friss levegőt, a tápot szinte eltakarja.
A lényeg pedig, hogy furcsa búgó-sípoló hangot ad ki a táp. Fagyott is a gép kétszer, de az inkább memóhiba, mert úgymaradt minden. Ha táp lett volna akkor újraindult volna.
Aztán észrevettem, hogy nem volt bepattintva a RAM a helyére rendesen... Visszatettem, de úgy is lefagyott egyszer...
A gép eddig többet volt szervizben mint a haveromnál, úgyhogy nem sokat ment még.
De elképzelhető hogy szar a táp? A szervizesek hülyét csinálnak szegényből, mert nem ért hozzá, azt mondják semmi baja.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#470) morceaux válasza morceaux (#469) üzenetére


morceaux
aktív tag

valakinek valami ötlete?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#471) morceaux válasza morceaux (#469) üzenetére


morceaux
aktív tag

télleg fontos lenne... :R

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#472) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hello!
380 W-osCoolermaster tápom van, Asus A8n-e lap 3200-as proci.
a probléma hogy 5-10 perc után iszonyatosan hangos lesz a táp.
Hogy lehetne lejjebb veni a táp ventilátorának fordulatszámát, vagy egyébb megoldás érdekelne??
köszönöm.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#473) Latsza válasza FÖNÖK (#472) üzenetére


Latsza
aktív tag

Lehetőségek:
poros a tápod belül mint a' állat, és ezért melegszik. porold ki és rakd össze utána.
lehet hogy a venti egy adott fordulaton elkezd rezonálni, ekkor a ventit cseréld ki.
ha nem akarod kicseréni ill nem vele van a baj, akkor iktass be egy potit a venti és a nyák közé, így tudod majd szabályozni a fordulatát. vigyázz, ha nagyon leveszed akkor megfőhet a tápod, szal az utsó lehetőséggel óvatosan játszál.

[Szerkesztve]

(#474) Csaba_20_ válasza morceaux (#471) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Milyen választ vársz pontosan? Távolról az általad elmondottak alapján tippelje meg mindenki, hogy lehet-e táp? Hát jó, szerintem nagyon kicsi az esély rá, de lehet.

(#475) Csaba_20_ válasza Latsza (#473) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem a poti azért sem jó megoldás, az említett példány tudomásom szerint ventiszabályzós, tehát nem véletlenül pörög annyin, amennyin. Ezt támasztja alá az 5-10 perces nyugis idő is.

[Szerkesztve]

(#476) morceaux válasza Csaba_20_ (#474) üzenetére


morceaux
aktív tag

Tulajdonképp arra várnék választ, hogy miért sípol a táp?
Nem gyengén sípol, hanem jól hallhatóan, és meglehetősen idegesítő.
Folyamatosan csinálja, és a gépen végzett műveletek közben változik a hangszíne.
Ezek alapján hibás-e a táp (vagy lesz-e), vagy nem?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#477) stol válasza morceaux (#476) üzenetére


stol
addikt

Nem mernék erre semmit se mondani még...
Másik táppal nem sípol?

(#478) morceaux válasza stol (#477) üzenetére


morceaux
aktív tag

Hát, ezt nem tudom, de tuti hogy a táp sípol, nem más alkatrész.
Levettem a ház burkolatát, és füleltem - egyértelműen a tápból jön a hang.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#479) AusWolf


AusWolf
őstag

Cső mindenki. Van egy igennagy gondom, szerintem a tápom a szar, csak megerősítést kérnék, mert nem vagyok benne biztos. Szóval az a gondom, hogy játékokban egy idő után csak úgy készenlétre vált a monitor és kikapcsol a hang és a gép semmire se reagál. Pont, mintha készenléti üzemmódba raktam volna, csak játék közben magától. A konfigom az adatlapom van, a tápomnak meg nincs márkája (csak mert már sokan kérdezték).

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#480) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Sziasztok!
Van egy problémám, amiben lehet, hogy a tápom a ludas.
Másik topikban már leírtam: [link] a #1402-es hozzászólás. Bár lehet, hogy ide jobban illet volna... :U
Örülnék neki, ha a szakértők véleményeznék a dolgot! :R

(#481) rudi


rudi
nagyúr

Egy eltévedt kérdés Boglya [link] fórumtárstól:

Sziasztok! Létszi segítsetek, van egy kis problémáml. Ma vettem egy 500-as coolink tápot (AP-550X), a régi tápom egy 400-as chieftek, 20 pines tápcsatival amit átalakítóval dugtam az alaplapra + a 4 tűs csatiját is bedugtam, így néha fagyogatott meg újraindult a gép. Ez a coolink már alapból 24 tűs csatlakozóval van, de nincs 4 tűs csatija, helyette van 6 és 8 pines, amiket viszont sehova se lehet dugni. Ha a 24 tűs csati bent van, a gép felbőg... aztán meg is hal. Adtak egy átalakítót a táphoz, amivel a 8 és a 24 pines csatit át lehet alakítani 20-as és 4-esre. Ha így dugom be a gépbe, akkor nem áll le,viszont a videokártya hűtője nem bőg fel és a monitor meg se nyikkan, magyarán egy pillanatra se kapott jelet.(azt meg nem tudom, h ha 20-ast dugok 24-esbe,akkor melyik oldalon hagyjak lukakat, hiszen mindegyik mást jelent). Most akkor rossz a táp, vagy a 8 pines csatlakozó felét kell a 4-esbe dugni vagy mi?
A másik, tudom elég gagyi kérdés, de mindkét tápon van egy csatlakozó, ami az alaplapi hűtőcsatlakozóba illeszkedik (3 kis tűvel). Ez mire jó? Innen veszi fel a táp az áramot a hűtőjének? Amikor a táp adja az áramot az alaplapnak? Hogy van ez? Csak mert idáig ez sehova se volt bedugva...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#482) rudi válasza rudi (#481) üzenetére


rudi
nagyúr

Elég merekek így a story :) Asszem van a táphoz használati útmutató, bár sejthető, hogy angol, de a képek magyarul is benne vannak. A 8-tűs felét kell a 4-tűsbe dugni, a 20+4 tűs átalakító nem kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#483) rudi


rudi
nagyúr

Újabb eltévedt post, ezúttal Ferenc25-től [link]:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy új gépet egy Chieftec GPS-400AA-101 tápegységgel, ami néha elkezd elektromos sercegő hangot adni. Egy kis ideig serceg, aztán kis időre abbahagyja, aztán megint. Ez úgy 1-3 naponta előjön. Ezt produkálta már úgy is, hogy be volt kapcsolva a gép, de úgy is hogy áram alatt volt a gép, de ki volt kapcsolva. Aztán kicserélték a tápot, de az újjal is ugyanez a gond.
Esetleg tudna valaki segíteni mitől lehet ez? Normális ez? Az alaplap vagy más alkatrész okozhatja ezt a sercegést a tápegységben?

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm

Feri

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#484) Boglya válasza rudi (#481) üzenetére


Boglya
senior tag

Nos, ezek szerint eltévedtem:), azért aki tud létszi segítsen, mert az eladók a telefonban nem nagyon tudtak okosat mondani :( .

(#485) Boglya


Boglya
senior tag

Egy kis kiegészítés: a prohardveren olvasva a tápról, rögtön szemet szúrt a 24-ről 24 tűsre (intelről amdre) átalakító csatlakozó. Hááát asszem megvan a hiba:). Azt azonban továbbra sem tudom, h a 8 pines csati felét belegyömöszöljem-e a 4 pines csatlakozóba és h mire jó az a csati ami belemegy az alaplap hűtőcsatlakozójába. A választ előre is köszi.

(#486) stol válasza rudi (#483) üzenetére


stol
addikt

A készenléti körét át kell ézni a tának.
Garanciával nem kell foglalkozni, mert gariban ugyanolyan szart kapsz csak.

(#487) Boglya


Boglya
senior tag

Kipróbáltam a tápot amd-s 24 pines átalakítóval, az eredmény az lett, hogy már az alaplap ledje se kezdett el világítani, egy szikra áram se jutott a gépnek. Akkor most hogy van ez? Van egy 24/4es lapom, egy 24/8 tápom, ami pentiumos 24 pinnel felpörög majd meghal, 20/4-es átalakítóval beindul csak éppen a vidkari nem kap áramot és nincs kép, amd-s átalakítóval meg végképp semmi reakció. :O :O :O
Most akkor kell egy 8ról 4pinre átalakító? De pont azért 24es az új mert azt a 4-et hozzácsapták nem? Az meg h lehet, hogy az amd-s 24-essel nem kap áramot?

(#488) Csaba_20_ válasza Boglya (#487) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem bántásnak szánom, de ne akarj számítógépet összerakni, ha az első olyan alkalommal elakadsz, amikor nem egyértelmű az összekötés lehetősége. Bízd szakemberre a dolgot!

(#489) Boglya válasza Csaba_20_ (#488) üzenetére


Boglya
senior tag

Mindenki 0-ról indul, a neten nem találtam semmit, ami elmagyarázta volna, hogyan is kell ezt csinálni, a táp leírásában sem. Ha mindenki másra akarná bízni a dolgot, ki csinálná meg:)? Idáig mindig magamtól jöttem rá a megoldásra. Amúgy meg, mint ahogy írtam is, az összes lehetőséget kipróbáltam, dugdostam az összes kábelt össze-vissza, a gép mégse műszik. Úgy tudom te értesz a tápokhoz, szerinted mi lehet a baj? Én mostmár hibára gyanakszom, hiszen a 20/4-es átalakítóval elvileg ugyanúgy dugtam be ezt is mint a régit, mégse működik (pontosabban a gép ilyenkor ''vegetál'' :D ).

(#490) Csaba_20_ válasza Boglya (#489) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Még nem sikerült feldolgoznom, hogy milyen kivezetései is vannak annak a tápnak, amit vettél. Mert elmondásodból nem sikerült megértenem. Amikor a szakember összeszereli neked, akkor nézzed és meg fogod tanulni! De pontosan az ''összes lehetőséget kipróbáltam, dugdostam az összes kábelt össze-vissza'' akciókra nincs szüksége egy szakembernek. Az alaplap leírásában biztosan le van írva, hogy milyen tápcsatlakozót kell rákötni. Azt kell alapul venned. De mondom, ha végképp nem megy, fizesd meg a szakembert. Egy tápcsere nem lehet hosszabb idő fél óránál. Az pedig még a megfizethető kategória. :R

(#491) Boglya válasza Csaba_20_ (#490) üzenetére


Boglya
senior tag

Visszaviszem h mutassák meg, mit csinálok rosszul:). Egyébként a kivezetések a következőek: 24P-s (szokásos, ezt már ismerem), egy 8P-s (egyik fele ground, másik fele 12v, mint a 4Ps-nek), 6P-s (két ground, két 3.3, két 12v - bár ha jól értelmeztem leírások alapján, ez a régi atx-es de már pci-e-s lapokhoz kellett, hogy a pci-e-nek legyen elég áram - ez persze lehet, h hülyeség.). Azt írják, h ez a táp szerverekhez is jó, meg h 24 tűs szervercsatlakozója van (miért szerver?) és dual 12V csatlakozója.

(#492) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, van egy olyan problémám, h maga a hálózatban alacsony feszültség van, 230 helyett, 213körül mozog (déllelőtt 10óra)... na szval ilyenkor lehet valamit tenni? mert már vagy 10. tápom van 3 év alatt

(#493) didyman válasza D@ni88 (#492) üzenetére


didyman
őstag

http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=270393&start=1506&len=1
További kérdés?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#494) C^^


C^^
őstag

Jóestét mindenkinek !
Lenne egy ''kis'' problémám.
Táp: 400W Macron mpt-401p
Konkréta méregettem multimeterrel a tápom feszültségeit, eddig minden úgyahogy rendben volt. Jól adta a feszültségeket. 12V-os ágon volt eltérés, 12.4et adott multimeret szerint, de Csaba_20 cikkje szerint ez még a határon belül van.
Ma viszont arra lettem figyelmes, hogy2szer is lelötte magát.
Hajjaj, itt valami nem jó, gondoltam. Nekiálltam multimeterezni, 12v erősen kileng: boot-upnál is, de prime 95 terhelés hatására 12.7-12.8 ig is kilengett akár...
Hát nem volt rám valami nyugtató jelleggel, nem kell mondanom.
Ismét Csaba_20 cikkje szerint jártam el [link] .
Lekötöttem mindent, Megnéztem a tápot, és első körben kibukott.
A készenléti ágon +5v helyett 4.09, 4.10 -et ad. A cikk szerint ilyenkor a vezérlőáramkörrel van valami bibi, arra gondolok hogy ezért nem adja le a többit se helyesen.
Kérdés hogy ennek az ágnak (stand by) mindig +5nek kell lenni, minden tápnál?
Márcsak mert még garanciális, és akkor megy vissza.
Előre is köszönöm a segítséget !!

Mod: még annyi, hogy tapasztaltam olyat is mostanában (ezelőtt nem), hogy nem akar beindulni, a ventik egy pillanatra megmoccannak, de nem több. Akkor lekötök 1 pár dolgot, úgy megy, aztán kikapcs, vissza minden és csak aztán műxik...A configom az adataimnál, nem hiszem hogy annyira zúzós, hogy nem elég a 400Watt.
Viszont a jövőben (lehet hogy lesz az még nyár vége, ősz eleje) lehet váltok a64re. Érdemes nagyobb tápra váltani, ha garanciáztatás mellett kötök ki ?

[Szerkesztve]

(#495) stol válasza C^^ (#494) üzenetére


stol
addikt

Nem a 400W kevés, hanem a MAcron 400W :DDD
Viccet félretéve, hol laksz?
Rá kell nézni a tápra.

(#496) C^^ válasza stol (#495) üzenetére


C^^
őstag

Gödöllő.
Akkor a macronnal van a nagyobb probléma?
Mert akkor ha annak ha törik ha szakad, mindig 5v-nak kell lenni, akkor megy gariba, és veszek valami minőségibbet.

(#497) Csaba_20_ válasza C^^ (#496) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha garanciális, akkor vidd vissza, mert a stand-by 5V helyett nem lehet 4V. Az viszont probléma, hogy jótállás keretén belül javíttatásra, illetve cseréltetésre van lehetőséged. Csere esetén is ugyanolyan típusú tápot kapsz. A Macron tápokat nem tartom minőségi tápoknak. Minden esetre a cserét kérd és ne a javítást, amit amúgy se nagyon hiszem, hogy meg tudnák tenni. Ha lehet velük egyezkedni, akkor valami normálisabb tápot kéne venni tőlük kis ráfizetéssel szerintem. De erre nem kötelezhetőek.

(#498) C^^ válasza Csaba_20_ (#497) üzenetére


C^^
őstag

Tudom, de rendesek, persze ez nem rajtuk múlik csak. Úgy gondoltam, hogy ráfizetéssel kérek valami jobbat ha van rá lehetőség. Milyet érdemes? Azért 15k fölé nem szeretnék menni, de meglátjuk, fontosabb a biztonság.
FSP, illetve Chieftek-ről tudom hogy nagyon jók.

(#499) stol válasza C^^ (#498) üzenetére


stol
addikt

Az aláírásbeli gépedhez, FSP, Chieftec párosból, 300W-tól fölfelé...

(#500) Latsza


Latsza
aktív tag

Elnézést kérek az OFF-ért, de nem találtam más témát ami a következő problémámhoz közel állna.
A következő a helyzet:
Van egy őslelet monitorom, és ''nagyon zajos''. Az itteni topikHSZ-ekből ítélve szerintem a kondik sziszegnek, mert már eléggé koros a szerkezet. Nagyobb felbontásnál nagyobb a zaja az egésznek; egy generálban gondolkodtam, a kondikat, meg egy pár alkatrészt cserélnék benne, szerintem azzal megoldódna ez a gondom.
Szakik, mit szóltok hozzá? (Új monitorra nincs keret)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.