Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Daniel


Daniel
tag

Sziasztok,


Ma csinaltam nagy takaritast a gepemben es valami furcsat talaltam:

Kicsi barna foltok ket darab molex kapcsolo sarga kabelein.


Valaki latott/hallott ilyenrol? Ha igen, mit jelenthet?



Egy Enermax NoiseTaker 370W - os tapot hasznalok.

(#652) Juhi100 válasza Csaba_20_ (#634) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Szia Csaba_20_, Sziasztok!

Sajnos nem sikerült az elemcserés lehetőség, kicseréltem az elemet, DE ugyanazt csinálja a gép, azaz ha beakarom kapcsolni csak villan egyet, majd hátul a tápon lévő kapcsolóval ki kell kapcsolni, kicsit várva, tápon lévő kapcsolót bekapcsolni, és ha ezután benyomom a powert, akkor beindul.
Olvastam föntebb, hogy többeknek is baj van a Chieftec tápokkal, lehet hogy az enyém is magdta magát 3 hónap múltán?
Már szinte mindent kipróbáltam ezel a táppal, lehúzogattam, újradugtam, akkor egyből beindul, de másnap kb 8 óra állás után ugyanaz a szitu. Vagy alaplap lehet a bajos?

Kérem ha tudsz segíts, segítsetek orvosolni a bajt, sajnos másik táppal kipróbálni bajos a helyzet!

Előre is nagyon ksözönöm!

(#653) LukE válasza Juhi100 (#652) üzenetére


LukE
veterán

''a 410-es (Chieftec, Thermaltake, meg ki tudja meg kik vettek belole) szeria hibas.''
ha 410-es, akkor valoszinu, ha nem, akkor mar kevesbe. (tudtommal Ct-nek az a 410-es az egyetlen hibas szeriaja, a tobbi eleg jo)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#654) Juhi100 válasza LukE (#653) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Szia LukE!

''Sajnos'' nem 410-es, 450-es, és ezidáig nagyon szuperül ment. az a kérdés, hogy gariban hogyan adon elő a gondom? Nyilván géppel együtt kellene elvinnem, hogy produkálja a hibát, de ha lehúzom, s ott összekötik be fog indulni azonnal. Hoszabb idő eltelte után van a gond.

Köszönöm!

(#655) Csaba_20_ válasza Juhi100 (#654) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Látod ezért nem mindegy, hogy hogyan írod le a jelenséget. Nem mindegy, hogy:

Juhi100 írta:
a gépem a következőt csinálja: bekapcsoláskor amikor megnyomom a power gombot csak felvillan a power LED s nem történik semmi. Először azt hittem, hogy kiment a táp! DE nem! Pár perc elteltével újra próbáltam és teljesen normálisan beindult!

Juhi100 írta:
A táp hátulján van egy kapcsoló, próbáltam azt is hogy miután kilépett a vindóz, lekpacsoltam azt a kapcsolót, s másnap amikor bekapcsoltam a gépet, kapcsolót bekapcsoltam, póvert nyomtam, s megint semmi. Pár perc eltelik, s simán bekapcsol.

Ezekben egyáltalán nincs említve, hogy a legközelebbi bekapcsoláshoz ismét le kell kapcsolni a hátulján lévő kapcsolót. Pedig nagyon fontos momentum!

Juhi100 írta:
Sajnos nem sikerült az elemcserés lehetőség, kicseréltem az elemet, DE ugyanazt csinálja a gép, azaz ha beakarom kapcsolni csak villan egyet, majd hátul a tápon lévő kapcsolóval ki kell kapcsolni, kicsit várva, tápon lévő kapcsolót bekapcsolni, és ha ezután benyomom a powert, akkor beindul.

Ebben viszont már igen. Az említett jelenség azt jelenti, hogy bekapcsol a tápegység rövidzár vagy túláramvédelme. Csak akkor kapcsol ismét ki, ha megszűntetik a hálózati feszültséget pár másodpercre. Tehát valami aktiválja az említett két védelem valamelyikét(mindegy melyiket, a szitu nagyon hasonló) és emiatt nem indul a géped. A fő kérdés az, hogy a tápban van-e a hiba, vagy a gép más részében. Mivel az említett jelenséget te időhöz kötöd, elképzelhető, hogy hőmérsékletfüggő a dolog. Bár ennek meg ellentmond, hogy azt is írtad, egy nap hideg állapot(hátsó kapcsoló lekapcsolva) után is jelentkezett a probléma. Mindenképp az lenne a jó, ha egy szerviz foglalkozna a problémával. Szerintem otthon elég nehezen tudod orvosolni a hibát, illetve felderíteni annak pontos okát. Elképzelhetőnek tartom, hogy pénzt fognak kérni érte, de amennyiben jótállás alá eső terméket kell cserélni/javítani, úgy nem kérhetnek semmit, még bevizsgálás címszó alatt sem. Az a gond, hogyha csak a tápot viszed be, akkor rákötik egy fos Trust vagy TT komparátoros kijelzőre és megállapítják, hogy működőképes, aztán elhajtanak. Nehezen lehet rávenni a cégeket, hogy komolyabban foglalkozzanak egy ilyen problémával, főleg ha jótállás keretén belül kellene ezt megtenniük. A pénz ilyenkor hatni szokott, bár jogilag kifogásolható...neked kell dönteni, hogy mit csinálsz. Sajnos az nem működik, hogy leírom a szervizelési folyamat minden fázisát és várom az eredményeket, mert mint a korábbi leírásodból kiderült, kimaradhatnak lényeges részek, amik kétségessé teszik az amúgy se rövid folyamat kimenetelét.

[Szerkesztve]

(#656) stol válasza Csaba_20_ (#655) üzenetére


stol
addikt

Szar van a palacsintában.... Egyre több mindenki panaszkodik a 450-es Deltára :F
Esetleg + terhelés nem orvosolja a problémát?

(#657) Csaba_20_ válasza stol (#656) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Jelen esetben ha megfigyeled a túltehervédelem lép életbe. Más esetben is ilyen hibákról számoltak be az emberek?

(#658) LukE válasza Juhi100 (#654) üzenetére


LukE
veterán

ja, bocs, nem figyeltem. de masok mar valaszoltak valamit.



stol->''Esetleg + terhelés nem orvosolja a problémát?'' Vargánya kell a népnek, azt leterheli eléggé egy 150W-ot fogyasztó konfig :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#659) Daniel válasza Daniel (#651) üzenetére


Daniel
tag

UP...valaki?

(#660) stol válasza Csaba_20_ (#657) üzenetére


stol
addikt

Pontosan... :(
Esetenként, egy-egy plussz hdd, vagy odd itt is javította a problémát.

(#661) LukE válasza Daniel (#659) üzenetére


LukE
veterán

a vezetek barnult meg? Vagy csak racsoppent valami?:))
(ha jol tevedek, csatlakozot akartal irni:) )

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#662) Daniel válasza LukE (#661) üzenetére


Daniel
tag

Igen, csatlakozot. :) :R
Bocsesz, rosszul fejeztem ki magam.

Igen, a vezetekeken keletkeztek szemmel jol lathato barna foltok. :Y :( :O

(#663) Csaba_20_ válasza stol (#660) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor ez megint olyan, mint a Zen-nél, hogy tiltott terhelési zónába fut a vezérlés. Komoly gondok vannak az ATX12V-os szabvánnyal...vagy valakik nem tartják be, nem figyelnek oda rá.

(#664) Juhi100 válasza Csaba_20_ (#655) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Szia Csaba_20_!

Minenek előtt nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a bajommal, ill. a problémámmal. Igen, igazad van sajnso elég kuszán írtam le a problémát és ki is maradtak részek. Mindez sjanos azért van, mert több napon át, mindent ki próbáltam amit csak lehetett. S íme tegnap este akövetkező történt: 5 dugaszos sima elosztóba volt kötve a gép a 220V-os hálózatra, ezen aez elosztón más nincs csak a gép, monitor, és egy nyomtató, és egy piros kapcsoló lámpával. Gép ki volt kapcsolva, a táp kapcsolója nem, kikapcsoltam a piros kapcsolóval az elosztót, kihúztam a falból, vártam 5 percet, falba visszadugtam a dugót, s amikor a piros kapcsolóval vissza akartam kapcsolni az elosztót, LEVERTE A FALI BIZTOSÍTÉKOT!!! Fali biztit visszanyomtam, s vagy 3-adjára úgy is maradt, nem vágta le. Gép persze nem indult csak a már fentebb említett módon, bekapcsolnám a power gombbal, semmi csak villanás, majd táp hátulján kikapcsolás, várás táp hátulja be gép indul.
Kicseréltem a 220V-os elsoztót egy ''komolyabbra'' amiben van túláram védelem. A fenti folyamatot végigcsináltam, s nem verte le a fali biztit, DE sajnos a gép, ill. a táp ugyanazt csinálja, nem indul elsőre csak villanás.
Sajnos a gari kicsit macerás. Az alkatrészek ill. a táp az Expert-től van, TT ház azt nem tudom, az alaplap szintén Expert, egyszóval öszze let ''legózva''. Lehet hogy a lakás elektromos hálózatával van a baj, megpróbálom egyesével lehúzogatni a fogyasztókat, hátha kiderül a baj.
Második körben, elviszem máshová a gépet, s megnézem ott, hogy mi a helyzet, produkálja e a hibát.

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget, s hogy szántál rám időt! Sokat, nagyon sokat segítettél amit leírtál!

Köszönöm!

(#665) stol válasza Juhi100 (#664) üzenetére


stol
addikt

A biztilecsapás monitor degauss, és táp cold-start-nál, szinte elfogadható.
Ez nem hiba.

(#666) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hi, van 1 450-es imdb tápom, és tegnap ota cincogott, ma el se indul vele a gép, 2-3mp-ként csinálja, elvileg garis de mistralos... :( ha nem csalják meg v. nem adnak ujat, kb. mennyi lehet a javitás?

(#667) stol válasza -Nemtom- (#666) üzenetére


stol
addikt

Távjavítással nem tok hibát megállapítani ;)
Merre laksz?

(#668) Zsolt01


Zsolt01
csendes tag

Sziasztok.

Van egy jó kis problémám:
Vettem egy Hiper 480 w -os Tápot és nem megy az Abit Nf7-S2G-mel !
Minden csatlakozó a helyén, stimmelnek!

Na most úgy néz ki, hogy ezzel az alaplap tipussal nem megy ! Havernak ugyan ilyene van mint nekem és nála se megy !

A boltba visszavíve: másik alaplapoknál megy !
Kompatibilitás hiba! Ilyennek utána lehetne nézni valahol?

Na most ilyenkor mivan ? (boltos nem venné vissza, mivil jó nála)
Valaki tudja a Magyarországi Hiper táp forgalmazó,képviselet címét, vagy erről hol tudnák érdeklődni !
Vagy tudtok megoldást ?
Tanácsot kérnék, előre is löszönöm !

(#669) WillChi válasza Zsolt01 (#668) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha 3 napon belül vagy, akkor kénytelen visszavenni. Próbálj nála cserélni egy másik típusra. Amúgy elég érdekes helyzet.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#670) Juhi100 válasza stol (#665) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Szia Stol!

Kérlek, ha időd engedi fejtsd ki nekem bővebben hogy mi is lenne ez, talán segítene!

Előre is köszönöm! :R

(#671) LukE válasza Juhi100 (#670) üzenetére


LukE
veterán

ha a tap aramtalanitva volt, akkor bekapcsolas utan (vagy a monitorra degauss-t nyomsz) rovid ideig baromi nagy aramot sziv le a halozatbol, es erre bereagalhat a biztositek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#672) Juhi100 válasza LukE (#671) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Szia LuKE!

Köszönöm, ez már hála az égnek megszűnt, már nem veri le, miután kicseréltem a 220V-os elosztót, túlfesz. védelmesre. Most már ''csak'' a táppal lehet valami, hogy nem indul elsőre!

Köszi válaszod!

(#673) Csaba_20_ válasza Zsolt01 (#668) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Esetleg a -5V-os ág hiánya okozhat problémát. Van fehér vezeték a tápon?

(#674) Csaba_20_ válasza Juhi100 (#672) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha igaz stol felvetése, akkor terheléses problémával állsz szembe, amit nem könnyű orvosolni. Hasonló, mint a Zen rákfenéje, annál is a terheléssel volt a gond. Olyan terhelési elosztást biztosít a táp számára a géped, ami beindítja a túltehervédelmét és lekapcsol. Próbálj valamiféle kompromisszumra jutni a forgalmazóval, ami számára is előnyös és számodra is.

(#675) -Nemtom- válasza stol (#667) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

déli pu.-nál. de elöször +probálam a gariztatást, hátha kicserélik... amugy a 2 venti(ledes) ütemesen vibrál azzal a hanggal 1ütt szal gondolom vmi fesz. gondja lehet... de a lapon meg nem villan fel az a led ami a kevés feszt jelzi...

(#676) Daniel válasza LukE (#661) üzenetére


Daniel
tag

Up.. :O

(#677) stol válasza -Nemtom- (#675) üzenetére


stol
addikt

Fénycső van a gépben?

(#678) stol válasza Daniel (#676) üzenetére


stol
addikt

Kontakthiba miatt esetleg megégett.

(#679) -Nemtom- válasza stol (#677) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

nincs, de mikor volt ( kb. fél éve) akkor se volt gond vele

(#680) Juhi100 válasza Csaba_20_ (#674) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Szia Csaba 20!

Köszönöm segítségedet, holnap lesz a napja, hogy elviszem, aki intézte azt igérte, megnézi, orvosolja valahogyan a problémát!
Amikor vége a hercehurcának leírom, hogy mi lett hátha valakinek segítenek a dolgok!

Köszönöm a segítséget nagyon! :R

(#681) Zsolt01 válasza Csaba_20_ (#673) üzenetére


Zsolt01
csendes tag

Fehér vezeték, igen látok valamit.

Ez 20 tűs dugó, de csak 19 szál van benne! Ez így rendben van?

(#682) Csaba_20_ válasza Daniel (#651) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hőmérséklettől barnultak meg. Ajánlott cserélni. :U

(#683) Csaba_20_ válasza Zsolt01 (#681) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Rendben van, csak számodra nem jó. Ugyanis ez azt jelenti, hogy a táp ebből a szempontból megfelel az ATX12V-os szabvány 2.0-ás verziójának, merthogy nincs -5V-os ága, de az alaplapodnak viszont lehet, hogy szüksége lenne rá. Szóval próbáld ki az alaplapod olyan tápegységgel, aminek van -5V-os ága és ha üzemel, akkor valószínűleg ez okozza a problémát. Ez esetben javaslom cseréltess olyan tápra.

(#684) gurgo


gurgo
tag

Sziasztok!

Régi 2,5 éves mercury 300W tápomat cseréltem ki ma egy fsp350-60thn-p típusúra. De szereléskor volt egy kis bökkenő: az a kis 4 eres csatlakozó nem passzolt a helyébe..
(Csak szólok, nem értek az atx szabványokhoz.)
A lap egy sima NF7. Mikor ezt vettem, akkor lett cserélve a táp a mercuryra, mert a boltos szaki szerint bár ment volna a régebbi atx tápommal, de pl nem kapcsolta volna ki magát...Ezt fejben tartva mertem elindítani a gépet anélkül, hogy a kis 4eres csati is rá lett volna dugva, és eddig gond nélkül megy. Most is erről írok. Csak annyit látok, hogy biosban a -5V értéke 0,00.
A gép simán indul, lekapcsol. Lehet valami baj a jövőben amiatt, hogy nincs rádugva az a kis kábel a lapra? Egyáltalán miért nem tudom rádugni, és mi a szerepe, ha anélkül is megy minden?

Köszönöm előre a válaszokat!

(#685) stol válasza gurgo (#684) üzenetére


stol
addikt

A tápnak 24pines csatija van.
Remélem, nem a ATX csati maradég 4 pinjét akartad felerőszakolni :Y
A kiegésszítő, AUX 12V-os csatit kell feldugni, 2 sárga, és két fekete madzag van benne.

(#686) gurgo válasza stol (#685) üzenetére


gurgo
tag

Nem igazán értelek.
Az, ami az alaplapra megy, az 24pin és abból 4-et külön lehet választani. Így az NF7-re 20 megy a nagy csatlakozóra és a 4 egy kicsit távolabb volt rádugva. A problémám, hogy az előzőnek illeszkedett a kis csatlakozója, az újnak viszont nem. Máshogy vannak variálva azok a kis hasábok a 4-res végén, és ezért nem illeszkedik bele alaplap aljzatába. A régi tápon valóban 2 sárga és 2 fekete ér van benne, az újon viszont van piros is (a negyediket már nemtom, mert már zárva van a ház :) )

(#687) rumkola válasza gurgo (#686) üzenetére


rumkola
veterán

A leválasztott 4-es ágat nem szabad a lapra dugni, az nem oda való!!!

(#688) gurgo válasza rumkola (#687) üzenetére


gurgo
tag

Ennek a válasznak örülök, mert eszerint jól raktam össze :)
Akkor az előző tápon mire volt való az a 4-es csati, hogy a lapra volt dugva, és mire való az újon, hogy nem a lapra való?

[Szerkesztve]

(#689) Daniel válasza Csaba_20_ (#682) üzenetére


Daniel
tag

Eloszor is koszonom Stol es Csaba a valaszotokat.

Ket dolog:

- A gep mindig pocre indul, sosem indul ujra magatol, es a gephaz szelloztetett. (Majd otthonrol linkelek egy kepet a gep belsejerol) - erre fokepp figyelek.

- A garancia sajnos csak akkor ervenyes ha a tap elkezd jatszadozni...de azonban ha csak esztetikai a dolog, akkor nem fognak jo szemmel nezni ram..(sajnos a bolt ahol vettem nem nagyon szereti betartani a garancia osszes kondiciojat, mondvan hogy ez nekik ''fejfajas''). Viszont ha leall a tap, akkor van ra meg 2.5 evem a 3-bol es automatikusan cserelik.


Kart tehet a gep tobbi komponenseben ha igy futtatom tovabb a gepet? (azota miota eszrevettem, nem kapcsoltam tobbet be).

(#690) SnowBeast


SnowBeast
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Előre szólok, hogy teljesen láma vagyok a témában.
A problémám az, hogy van a tápnak egy paramétere az 5VSB.
Ez az érték nálam néha felmegy 5,5V-ig, és szirénázni kezd a gépem.
Az egyetlen információm a témában annyi, hogy ez talán a ''stand by 5 volt'' lenne.
Kérdés: Foglalkozzak vele, vagy vaklárma, és nem fog megsülni a gépem....

Előre is köszönöm mindenki segítségét. :R

[Szerkesztve]

(#691) didyman


didyman
őstag

Snowbeast: Veszélyes probléma, miféle táp? A csere azonnal ajánlott, a készenléti ág felől a legtöbb alaplapban lakó alkatrész érzékeny bír lenni a gépben!

Gurgo: Az új, ATX2.0-ás 24 tű az alaplapi eszközök növelt energiaigényéhez igazodva tartalmaz plusz ereket (tehát alaplapra kell dugni azt is, de csak az ATX aljzatba mehet, a lefelé kompatibilitás miatt azonban lecsatolható, de tilos a cpu-t kiszolgáló csatira dugni!), az ATX12V nevű, 4 tűs kiegészítőcsati pedig a proci tápellátását biztosítja, esetedben nem elkülönítve az atx tápcsatitól. A tápodon kell legyen egy ilyen csatlakozó, vagy olyan megoldás, ahol 8 tűs ATX12V van, ami szétszedhető két 4 tűsre.

Daniel: Ha ezek a foltok nem nagy áram és kontakhiba okán keletkező melegedés eredménye, akkor nincsen baj, ezt egyszerűen kézrátéttel ellenőrízheted pár óra intenzív géphasználat után.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#692) SnowBeast válasza didyman (#691) üzenetére


SnowBeast
csendes tag

Egy fél éves Chieftec ATX 410W (CT410A) Passive PFC.
Holnap viszem vissza. Köszi a gyors reagálást.
Kifejtenéd esetleg ha van kedved hogy pontosan mi is ez? És ha készenléti cucc, akkor mi a francot kavar nekem aktív gépnél? :U

Köszi...

(#693) stol válasza SnowBeast (#692) üzenetére


stol
addikt

A probléma az első sorban található! :DDD
Ha gariban ugyanijet kapsz, a garit meg kell szűntetni, és a szériahibát orvosolni.

(#694) Daniel válasza didyman (#691) üzenetére


Daniel
tag

Stol, Didyman, Csaba - Nagyon koszonom a hozzaszolasokat, segitsegeteket.

Didyman - kiprobalom amit mondtal es megirom az eredmenyt.




Megegyszer koszonom! :R :) :)

(#695) Csaba_20_ válasza SnowBeast (#692) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A 410W-os tápoknak pontosan a készenléti köre a veszélyes, az szokott meghibásodni.
Javaslom ne üzemeltesd tovább a gépet arról a tápról egy másodpercig se!

[Szerkesztve]

(#696) SnowBeast válasza stol (#693) üzenetére


SnowBeast
csendes tag

Kedves...
És az első sor melyik részében? A Chieftec a szar, vagy csak 410W-os széria?
:F

(#697) stol válasza SnowBeast (#696) üzenetére


stol
addikt

A 410-es.
Ha ilyet kapsz helyette megint, akkor a szériahibát ki tudjuk neked javítani ;)

(#698) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Van egy gondom: ilyesmiket csinálgat a gépem:
1. win bejön, ha bejön nagy nehezen, pár perc (akár 15 is) és újraindulás
2. win betöltőképernyő és újraindulás
3. win bejön, jelszó be, fagyás
4. gép bekapcsol és semmi
5. gép bekapcsol, megjelenik a szöveg a vidikariról hogy mi van benne és megáll
6. gép bekapcsol, megjelenik milyen meghajtók vannak és újraindulás
7. folyamatos újraindulás

A tápegységem: Enermax AX495VE, 485 W, 1,5 éves.

A konfigom: ABIT IC7, PIV 3,2/3,7 GHz, Audigy 2, Genius Wood 5.1, TwinMos 400 MHz (2,5-3-3-6) 2 GB, AOPEN AEOLUS 6800 GT 256 MB AGP, LEADTEK TV2000XP Expert TV Tuner...
Lehet, hogy a táp hibájából csinálja???

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#699) KisApám válasza stol (#697) üzenetére


KisApám
addikt

A ''mélyvíz''-ből jöttem át ide.
Remélem majd tudsz segíteni, hogy mi lehet a gond a táppal, ha azzal van.
Jövő héten legkésőbb kiderül.
Szétszedni széttudnám, meg van multiméterem, felismerem nagyjából, ha a kondi szétment vagy kinyúlt valami a tápban - elvileg -, de nem vagyok guru... jól jönne majd a segítséged, ha baj van.
Kösz. :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#700) WillChi válasza KisApám (#698) üzenetére


WillChi
senior tag

Hát, én a Te helyedben első lépésre szétszedném apróra az egész gépet, jól letakarítanám, és még azonmód az asztalon kipróbálnám. Második lépésként egy cseratáppal, harmadikként pedig csere memókkal próbálkoznák (ez utóbbi kettő nyugodtan cserélhető).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.