Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) hmhm válasza Crassh (#399) üzenetére


hmhm
aktív tag

szerintem vizsgáld meg a csatlakozást a winyón, én arra gyanakszom hogy ott lesz a bibi...nincs e megtörve, nem lötyög bármilyik ''tű''...meg érdemes átdugni más csatlakozóra, más ágra...ha csak egy optikai meghajtó van meg egy winyo akkor egy ág elég is..de én még mindig azt mondom hogy inkább winyot cserélj!

(#402) Csaba_20_ válasza Crassh (#399) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ember, olvasd már el, hogy kinek írtam azt, hogy tuningolt! Elárulom, nem neked. Figyelj már oda, hogy ki mire reagál!

(#403) Csaba_20_ válasza Crassh (#398) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem kell tápgurunak lenni ahhoz, hogy le tudd olvasni a táp oldalán lévő matricáról a gyártó nevét. A ''Display'' megnevezésből egyébként Codegen-re tippelek, így jobb is, ha cseréled. De ne 400W-os Display-re, mert nem kijelző kell neked, hanem táp. :R

(#404) hmhm válasza Csaba_20_ (#403) üzenetére


hmhm
aktív tag

De ne 400W-os Display-re, mert nem kijelző kell neked, hanem táp
:C :D

(#405) Primőr


Primőr
aktív tag

Nem tudjátok, mi az FSP 350W-os tápnak a hátulján a narancssárga gomb? Megnyomtam, csattant, és azóta nem reagál...

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#406) Hapcis válasza Primőr (#405) üzenetére


Hapcis
tag

Nem a 110-230V-os kapcsoló? :F
Akkor lehet hogy kinyírtad.. (ha áram alatt volt akkor) :B
Csaba_20_ vagy stol megmondja...

:) Have Fun

(#407) <kicsi>


<kicsi>
csendes tag

Hi! 10 napja vettem egy 400-as FSP BlueStorm-ot,eddig ment is vele minden normálisan.Tegnap hazaérve melóból beindítom a gépet,az rendje-módja szerint el is indult.Felmnéztem a netre,és lőn nagy pislogás a gép magától lekapcsolt,mint mikor áramkimaradás van.Mára ez olyan szintre gyakori lett hogy néha még fel sem tud bútolni a gép,kikapcsol. Még ésrevettem azt is,hogy ha kikapcsol,kb. 1-10mp mulva magától megpróbál bekapcsolni ,de azon kivül,hogy felvillanak a ledek nem történik semmi :O

Mi lehet a hibás :F
(A8N-E,A64 3200,X1800XL a konfigom)

(#408) stol válasza <kicsi> (#407) üzenetére


stol
addikt

Túlelegedési hiák elsősorban.

(#409) Gabás válasza Primőr (#405) üzenetére


Gabás
addikt

áááááááááááááááá
ez jó, mind az oviban. Legalább miért nem kérdezted, mielőtt megnyomtad volna :DDD
A tápod meghótt, de szerencsés esetben javítható
Gratula, ezt viszem az araynköpésekbe. UFF

(#410) Primőr válasza Gabás (#409) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nem gondoltam, hogy ettől szétmehet egy táp, ezért nem volt kérdés. Legközelebb kérjek a vécézésre is engedélyt?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#411) Gabás válasza Primőr (#410) üzenetére


Gabás
addikt

hogy a vécézéssel mit csinálsz, az a te bajod :DD
de ha 220v-os élő áramkörbe 110-est kapcsolsz, annak a tápnak búcsút mondhatsz, és még örülhetsz, hogy a többi alkatrész megmaradt

[Szerkesztve]

(#412) Cicero válasza Primőr (#405) üzenetére


Cicero
őstag

Ha nem tudod, hogy mi az akkor minek kell kapcsolgatni? Főleg ha nem is értesz hozzá? :F

(#413) Primőr válasza Gabás (#411) üzenetére


Primőr
aktív tag

Én nem kapcsoltam semmit, én csak egy csúszkát nyomtam meg a csavarhúzóval, hogy aztán atáp erre mit csinált, az az ő baja. Meg az ő felelőssége. Még ha nem is tudatosan cselekedett.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#414) Cicero válasza Primőr (#413) üzenetére


Cicero
őstag

Mondd csak Te hány éves vagy?

(#415) Primőr válasza Cicero (#414) üzenetére


Primőr
aktív tag

Tudod, Krsna mondta, hogy az ember csak atetteiért felel, a következményeiért már Isten a felelős.

És ezért mondtam, hogy én nem vagyok felelős a következményekért, a táp tette a következmény, a táp tettéért pedig a táp a felelős (ami ugye nehezen elfogadható egy épeszű ember számára), így azt mondhatjuk, hogy a zárlatért Isten felelős.

Tehát ne akarj kor szerint kategorizálni engem, mert ez a kettő (vagyis az állásfoglalás minősége és az életkor) nem függ össze számottevő mértékben. Gondolkozz inkább az összefüggéseken, és ne ragadj le az apró részleteknél.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#416) Rover623 válasza Primőr (#415) üzenetére


Rover623
félisten

LOL...te meg gondolkozz el egy másik táp vásárlásán...;)
Az nem mondta ''Krsna'' hogy gondolkozz mielőtt cselekszel...?;]

primus inter pares

(#417) Cicero válasza Primőr (#415) üzenetére


Cicero
őstag

Biztos vagyok benne, hogyha kinyitottad volna a használati útmutatót, megtalálod azt a részt, ahol a kapcsoló használata le van írva, és a következménye ha átkapcsolod, ez a Te mulasztásod volt, ergo a Te felelősséged. Ez olyan, mintha a szembeszomszéd Magdi nénire fognád az egészet...

(#418) eastsider válasza Janesz1981 (#330) üzenetére


eastsider
nagyúr

LOL ez a topik

[Szerkesztve]

(#419) Flashget


Flashget
félisten

már a nick választása is óriási...Primőr...mint a zöldség..zöldséget is beszél. ;]

Realme GT Master Edition

(#420) Hapcis válasza Flashget (#419) üzenetére


Hapcis
tag

Ne bántsátok már szegényt :B ... van neki így is elég baja :B
Ezt nem krsna vagy isten mondta hanem..én :))
de azért LOL az egész sztori :)) :DD

:) Have Fun

(#421) didyman válasza Primőr (#415) üzenetére


didyman
őstag

Az a jó a vallásban, hogy minden ember gondolatvilága és lelki felépítése egyedi és rendkívül sajátos. Ezt Krisna is jól tudjatta, ahogy a többi vallás is és ezért igyekszik uniformist adni a vallásban sugallt értékrendnek, törekedve arra, hogy minden embernek ugyanazt az egyet jelentse, ugyanakkor végeláthatatlan szabadságot adva az értelmezéshez. Az, hogy mi az, amiért te felelsz, az nem bármiféle felsőbbrendűnek elismert, vélt entitáson múlik, hanem egyes egyedül a lelkeden (amiről a mai emberiség tulajdonképpen a semminél alig többet tud, így nem hiba az ember saját lelkét nevezni a saját istenének, amit szintén uniformisba öntve vallásként tisztelsz hasonlóan gondolkozó társaiddal). ''Hiszen az ember csak tetteiért felel, következményeiért nem''. Ennek már csak Darwin tud jobban megfelelni, hiszen a természet is pont így működik, kivéve az ember esetében, aki ezzel a hozzáállásával viszont előbb-utóbb a saját sírját ássa meg és így végül Darwin szerint is, az elmélet cáfolatával pusztulásra ítéltetett.
Kicsiben ez azt jelenti, hogy oktalan lépéseddel egy újabb tápegységnyi veszélyes hulladékkal terhelted meg kicsi mikroklímádat és a földet. Hasztalan befektetett energia vész el, méginkább hasztalan részévé válva annak, amiből kivetted.
Gratulálok hozzá. Bölcsnek és megalapozottnak nevezed tetted?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#422) Rover623


Rover623
félisten

Nem bírom ki...:DDD

Ügyfél (egyházi intézmény...fogalmazzunk így:B) informatikus ''kollégája'' beküldi az egyik PC-t a szervízbe: össze-vissza fagy, böngésző nem műx, stb.
Szervízes 5 perc alatt detektálja hogy semmiféle antivírus program nincs a gépen, ellenben vírusok tucatjai, spyware-ek ezrei:O találhatók a rendszerben, a Winfos teljesen összedőlt, valszeg csak az újratelepítés jöhet szóba...
Telefonon értesíti az ügyfelet: vírusos a gép, gajra ment az opre. !
Hosszú néma csend a telefonban, majd a ''kolléga'' magabiztosan kijelenti: ''Az a gép nem lehet vírusos! Az egy ''istenes'' gép...''...:Y
A szervízen a ledöbbenés sora, köpni-nyelni nem tud a technikus...szerencsére nem röhögi el magát, reszkető hangon további magyarázatot kér...
Az ''informatikus'' megmagyarázza: bibliafordításokat és magyarázatokat tárolnak és dolgoznak fel azon a gépen...kizárt hogy azon bárki is olyan módon internetezzen hogy az veszélyeztethetné a nagy fontosságú adatokat...:C
no comment...;]

szerk: OFF


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#423) Boglya válasza Csaba_20_ (#394) üzenetére


Boglya
senior tag

Visszavettem mindent alapértékre, így már fél óráig is bírja a gép játék közben:). Pedig a proci 34 fok fölé terhelten sem megy, a hangoknak amiket hallat lehet köze a leállásokhoz? Remélem inkább a táp a rossz:). Mondjuk elvileg a héten kiderül, hoznak próbára egy 500 wattos tápot és ha azon is behal a gép...

(#424) pg012345


pg012345
senior tag

az baj ha nincs venti a tápban??? régi p2 táp peltier fog menni róla??

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#425) Csaba_20_ válasza Boglya (#423) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem nem a táp lesz a rossz. De távgyógy módon nem tudom megmondani, hogy mi a pontos probléma. Az 500W-os táp ugye nem Q-Tec, Mercury, Codegen?? Ha az, akkor felesleges beleraknod is, mert az nem 500W, hanem 200-250W. Még akkor is, ha ezt egyesek nem képesek elhinni. ;)

(#426) Csaba_20_ válasza pg012345 (#424) üzenetére


Csaba_20_
őstag

pg012345 írta:
az baj ha nincs venti a tápban???

Ha nem számít senkinek, hogy lényegesen megrövidíti az élettartamát a tápnak, ha nincs benne légáramlás, akkor nem baj. Ez esetben nyugodtan spóróld meg azt a pár száz forintot, amibe egy tápventi kerül. :R ;)

pg012345 írta:
régi p2 táp peltier fog menni róla??

Nem tudom, az fog menni róla? :C

(#427) Boglya válasza Csaba_20_ (#425) üzenetére


Boglya
senior tag

Nem tudom, de rendszergazda hozZa, az meg azt is megtiltotta h samsungchipes memókat vegyek, a tápokhoz is ért sztem:). Valószínűleg chieftecet vagy coolinkot hoz.

[Szerkesztve]

(#428) stol válasza Boglya (#427) üzenetére


stol
addikt

Coolinkot? :DDD
FSP-t nem ismeri? :DDD

(#429) Boglya válasza stol (#428) üzenetére


Boglya
senior tag

Nem tom nem tartott kiselőadást a tápokról, de nem is érdekel:), csak menjen jól a gép :D .

(#430) Crassh válasza Csaba_20_ (#403) üzenetére


Crassh
csendes tag

Bocs a válaszért...

De komolyan Display. Arra a helyre van írva, ahová a 400-as Codegen tápomon (mert időközben vettem 1 újat) a Codegen, sz'al ilyen noname lehet. De most már mind1...

A proci füsttel működik: Ha kijön a füst, a proci nem működik...

(#431) C^^


C^^
őstag

Sziasztok, kis segítség kéne.
Van 1 Macron 400 W os tápom, (többi adat adatlapon), és az lenne a kérdés hogy feszültségeknél mennyi lehet a max eltérés?
+12V --> 12,48 - néha kiugrik 12,602 re
+5V -> 4,919
+3.3 -> 3,28
Vcore (1,650en) -> 1,68 néha 1,696 V

Kicsit soknak tartom.
Volt egy 300as Codegányom ezelőtt, azzal is detto...
Kamuzik a mérő vagy nem tudja tartani a lap ?

[Szerkesztve]

(#432) yokas


yokas
csendes tag

Helyzet: a gépemet tavaly májusban vettem, január végéig műkődött minden tutin, februárban nem bootolt elsőre, hanem bekapcs reset, aztán ment minden. Aztán egyszer egy windowsfrissítéskor meghalt. Nembaj akkor még életre kelt, új windows teljesen, minden program fel újra, jó móka volt, a helyzet maradt h bekapcs reset, aztán ment, ment minden. Ma délelőtt még ment, aztán dvd-t akartam nézni, nem indult el, maghalt tőle, reset, azóta halál. Két lehetőség: vagy bekapcs, semmi, reset semmi semmi semmi, vagy bekapcs reset elindul(ez nagyon ritkán fordult elő, 1-2 alkalom) fekete háttér windows felirat, befagy.
Jó lenne ha valakinek lenne ötlete. mi a teendő, mondjuk nem arra gondoltam h vegyek másik gépet.
volt olyan egyszer. h bekapcs, reset,fekete háttér, kiírja: lehet h nem volt szabélyos a lekapcsolás, vagy hiba történt a windowsban, vagy valami hibás, meg ehhez hasonló dolgokat, lehet: normál ill csökkentett mód, de a választás utáni windows indításkor is behalt


(#433) yokas


yokas
csendes tag

:F Helyzet: a gépemet tavaly májusban vettem, január végéig műkődött minden tutin, februárban nem bootolt elsőre, hanem bekapcs reset, aztán ment minden. Aztán egyszer egy windowsfrissítéskor meghalt. Nembaj akkor még életre kelt, új windows teljesen, minden program fel újra, jó móka volt, a helyzet maradt h bekapcs reset, aztán ment, ment minden. Ma délelőtt még ment, aztán dvd-t akartam nézni, nem indult el, maghalt tőle, reset, azóta halál. Két lehetőség: vagy bekapcs, semmi, reset semmi semmi semmi, vagy bekapcs reset elindul(ez nagyon ritkán fordult elő, 1-2 alkalom) fekete háttér windows felirat, befagy.
Jó lenne ha valakinek lenne ötlete. mi a teendő, mondjuk nem arra gondoltam h vegyek másik gépet.
volt olyan egyszer. h bekapcs, reset,fekete háttér, kiírja: lehet h nem volt szabélyos a lekapcsolás, vagy hiba történt a windowsban, vagy valami hibás, meg ehhez hasonló dolgokat, lehet: normál ill csökkentett mód, de a választás utáni windows indításkor is behalt


(#434) Boglya válasza Boglya (#429) üzenetére


Boglya
senior tag

Info alapján megnéztem és tényleg csak 20 pines a tápcsatim az alaplapba meg 24es kéne elvileg. Ez lehet a kifagyás oka?

(#435) Hapcis válasza yokas (#433) üzenetére


Hapcis
tag

Te érted azt amit írtál?! (kétszer u.azt)
..az egészet idézethetném!
..de ezt már végkép nem értem ''Ma délelőtt még ment, aztán dvd-t akartam nézni, nem indult el, maghalt tőle, reset, azóta halál''
Akkor mikor dvd-ét akartál nézni mi nem idnult el?... a dvd-é.. a gép és mi halt meg ? a dvd-é a gép ...mivan :F ????

Gondold végig először amit akarsz írni.
Aztán miután leírtad hívj oda valakit hogy olvassa el és megérti-e azt amit akarsz mondani úgy, hogy nincs tisztában előtte a kialakult (bajoddal) ''helyzettel''. Ezek után nyomj csak rá a hozzászólás elküldése ''ok'' gombra.
(mod) nem szoktam és utálok valakit kioktatni.. figyeljünk már oda mit írunk!

[Szerkesztve]

:) Have Fun

(#436) Csaba_20_ válasza yokas (#433) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha komplett gépként vetted, akkor 1 év kötelező jótállás alá tartozó termékről van szó és ilyenkor vissza kell vinned a forgalmazóhoz, akinél vetted, hogy javítsa meg.

(#437) Csaba_20_ válasza Boglya (#434) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Csak nagyon-nagyon extrém esetben, egyébként pedig 99%-ban nem. A maradék 1% az, hogyha más a terheléselosztása a gépednek, mint amit a tápod nyújtani tud. De akkor se fagyás van, hanem újraindulás.

[Szerkesztve]

(#438) C^^ válasza C^^ (#431) üzenetére


C^^
őstag

Valaki #431 plz ha tud :R

(#439) Hapcis válasza C^^ (#438) üzenetére


Hapcis
tag

Ha az alaplapi feszmérők értékeit írod akkor azt szépen elfelejtheted..
mert azt saciméterenk hívják...
mérd meg egy rendes feszmérővel az értékeket!
Ha viszont azzal mérted és ennyi, akkor már nagyobb a baj.
..de majd a tápszakértők megmondják mennyire... :B

:) Have Fun

(#440) C^^ válasza Hapcis (#439) üzenetére


C^^
őstag

Azokat írtam .. :D
Akkor ezekben ne bízzak ?
Mérőmüszert tudok szerezni, csak valaki segíthetnek a beállításban. (nah meg hogy hogy kell kimérni)
Köszike :R

(#441) Riker


Riker
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy kb. 2 éves Vantec 420A tápegység. Az utóbbi napokban panaszkodni kezdett az Asus Probe hogy már 10% felett ingadozik a 3,3V-os ág lefele. Most néztem vissza, a mai napon, a minimum 2,896V volt, talán dvd nézés köben. Szintén a mai napon néztem Bios-ban. Ott az átlagos érték 3,18V körül volt ha jól emlékszem.
Kérdés: Merjem nyugodtan tovább használni a gépet, vagy kedjek aggódni, hogy valami károsodhat?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#442) Hapcis válasza Riker (#441) üzenetére


Hapcis
tag

Ha kettővel előrébb [link]olvastál volna akkor tudnád mi a válasz..
Mért hisztek annak, ami szinte mindig pontatlanul mér? (a ritka kivételtől eltekintve amikor az értékek megegyeznek a fizikális értékekkel vagyis épp jól mér az alaplapi fesz. mérő)
Egy példa: nekem volt egy régi alaplapommal olyan, hogy a biosban 12,9 V -13,2V írt a 12V-os ágra ..rámértem (fluke) feszmérővel és csontra 12V-volt a 12V-os ágon. Ennyi.
[kép]

:) Have Fun

(#443) Primőr válasza didyman (#421) üzenetére


Primőr
aktív tag

Igen, a lelkemen múlik, hogy miért veszem magamat felelősnek. Ergo ha azt mondom, hogy a következményekért nem vagyok felelős, akkor egyszerűen nem vagyok felelős a következményekért. Honnan veszed, hogy vallásként tisztelem a lelkem istenítését? Isteninek tartom, de tudom, hogy a felsőbbrendű Én is alá van vetve rengeteg dolognak, így nem teljesen szabad, de viszont isteni.

Szerintem az a bölcs dolog, ha nem folyton a lehetséges következményeken rágódunk (lsd. elromlott táp esete), mert csak a gytrelem a jutalmunk ezért, és az idegskedés.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#444) Boglya válasza Csaba_20_ (#437) üzenetére


Boglya
senior tag

Kipróbáltam átalakítóval, alapjáraton ugyanúgy bírja, húzott procival meg teszt közben újraindult :O .

(#445) Rover623


Rover623
félisten

Csak hogy ne mondhassa senki: az érintett háta mögött cselekszem...:B
[link]

primus inter pares

(#446) Primőr válasza Rover623 (#445) üzenetére


Primőr
aktív tag

Egyből a modernek kell panaszkodni, ha valaki mond egy érdekeset?


Egyébként 18 évemmel én is fiatalnak számítok, úgy hiszem.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#447) brd válasza Primőr (#415) üzenetére


brd
nagyúr

Én meg aztat' hallottam, hogy boldogok a lelki szegények. Nekem is egy hang mondta.

The only real valuable thing is intuition.

(#448) Loretto válasza Primőr (#446) üzenetére


Loretto
veterán

Ez mind szép, de a táp problémához semmi köze.

Soirée...

(#449) didyman válasza Primőr (#443) üzenetére


didyman
őstag

Akkor ezek szerint Te feloldozást sem egy istenségtől kapsz, hanem a saját lelkedtől, a kör bezárult ezzel.
Egy dologban azért tévedsz nagyon. Ha nem gondolkozol a következményeken, nem szilárdul meg benned, mint tapasztalat, akkor a saját fejlődésed útjába állsz. Az ember ennek a képességnek is köszönheti azt, amivé lett. Gondolkozni jó, mert tudás lesz belőle-ha te ebben gyötrelmet, idegességet látsz, nem jól gondolkodsz. Ha keserű, akkor is. Rossz nélkül nincs jó, eső nélkül semmit sem ér a napfény.

[Szerkesztve]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#450) Primőr válasza didyman (#449) üzenetére


Primőr
aktív tag

Te félreérted.
Amúgy teljesen egyetértek veled. Sokat gondolkozom; a gondolkodás jó, és jó fele vezet. Én nem a gondolkodástól függetlenítem magam, hanem attól a felfogástól, hogy folyton a tetteim lehetséges következményein rágódjak. Bár ha megtörténik a következmény, el szoktam gondolkozni rajta.
Sokan úgy hiszik bizonys szellemi hatások miatt, hogy a gondolkozás rossz, ezért eltávolodnak a gondolkodástól, azt hisik, az egó a gondolkodástól függ, és ha attól megszabadulnak, akkor nem lesz egó se.

Én gondolkodok, csak próbálok nem mindenért felelősséget vállalni, mert marha nehéz és -igazából- buta dolog.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.