Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21201) totyika93


totyika93
tag

(#21202) MMIX válasza totyika93 (#21200) üzenetére


MMIX
addikt

BIOSsal nem mérünk! Szerezz műszert!

"A mérésről:
A SZOFTVERES ÉRTÉKEKNEK NEM SZABAD HINNI, MERT KÖZÜK SINCS A MÉRÉSHEZ.
EGYEDÜL MÉRŐMŰSZERREL MÉRT ÉRTÉKEKBŐL LEHET ÉS SZABAD KÖVETKEZTETÉST LEVONNI.
Ezért mindenki mérjen multiméterrel, vagy egyéb feszültségmérővel, ha konkrét választ vár, különben mehet a sóhivatalba. Nem feszültségmérő a BIOS, Everest, Speedfan és egyéb szoftver, aminek az értékét a monitoron láthatod és nem külső hardver által mért értékről van szó."

(#21203) canna22


canna22
csendes tag

Sziasztok!
Beszereztem egy új videókártyát a mai napon. Miután betettem és mindent drivert telepítettem beindítottam egy játékot, pár perc után égett szag jön a gépből és arra lettem figyelmes, hogy a tápegység melegszik nagyon (A gép tetejére téve a kezem ott ahol a táp van már már éget.). Az előző videókártyámnál a PCI-e tápcsatit nem kellett használni az új videókártyához viszont kell. Arra tudok csak gondolni, hogy nem igazán minőségi a táp és nem bírja el a terhelést vagy van esetleg valakinek valami más tippje? Videókártyával szerintem nincs gond azon nem igazán érzem a szagot és elvileg a gpu is max 75 fokra melegszik játék közben.
A táp egy gagyi ewent márkájú táp 550 W teljesítménnyel nem mai darab de azért kikérném a véleményetek hátha lehet más is.

(#21204) MMIX válasza canna22 (#21203) üzenetére


MMIX
addikt

Válaszoltál magadnak.
"A táp egy gagyi ewent márkájú táp". Cseréld le! Kamu címkés "550W" gyenge hatásfokkal, alulméretezett hűtéssel. Biztos poros is már belül.

[ Szerkesztve ]

(#21205) Dave946


Dave946
tag

Sziasztok. Volt egy intertech 700 w táp amelyet néztem hwinfo, hwmonitor illetve többféle programban. 12 v ágon 9,8 v is beesett terhelésen. Vettem bele egy evga 750 BQ tápot 12 v ágon 10,208 v terhelésen. Nem igazán értem. Biosban jók az értékek. Tudom hogy alaplapi érzékelő nem legpontosabb de ennyire. Tanácsok tippek? Előre is köszönöm

SOD

(#21206) prmcsk válasza Dave946 (#21205) üzenetére


prmcsk
addikt

A szoftveres nem biztos eredményt szül.
Menj rá egy feszmérővel és terhelés alatt mérd meg.

sárga és fekete = 12V
piros és fekete = 5V

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21207) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok!

Egy Corsair HX1000i (2022) táppal kapcsolatban érdeklődnék.
Egy olyan jelenség van, hogy ha felállt a rendszer megnyitok egy pl Chrome böngészőt, vagy valami bármi más alkalmazást akkor abban a pillanatban ahogy megnyitom kattan egyet a táp. Ahogy becsukom az alkalmazást és ismét megnyitom ismét kattan egyet.
Táp hiba lehet mert ez elött a többi tápom nem produkált ilyet.

(#21208) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok!

Mai napon történt a dolog:

Asszony játszik, egyszercsak kikapcsol a gép.
FX8350 @ 4.4GHZ
R9 390
2x8 HyperX Savage 2133
M5A99EVO R2.0
Thermaltake Hamburg 530W.
A tuning, és a VGA fogyasztása gondolom az elmúlt pár év alatt megfektette a tápot.
A jelenség a következő:
Leállt, táp forró. Kikapcsoltam, lehűlt, de továbbra sem indul.
Az alaplapon, és a VGA- n az összes led aminek kell, világít. A bekapcsológombra annyit reagál, hogy "meglöki a ventiket", felvillan az AIO felirata, majd kész, semmi, ledek világítanak továbbra is. Ha megnyomom újra, akkor konkrétan semmi nem történik. Táp kikapcs, ledek elalszanak, tép vissza, Bekapcsológomb, és ugyanaz mint az elején. Égett szag nincs. Jól gondolom hogy nem nagyon szerette ezt a fajta felhasználást aranyom, és távozott az örök ampermezőkre?
Ha nem 100, átrakom a tápot az Én gépemből, de ha nem muszáj akkor csak simán veszek egy másikat és kész.
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/thronks_

(#21209) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Beteszem ide is, hátha. :)

Úgy néz ki az alaplapom (ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4) megölte három tápegységemet is.

Egyik este random kikapcsolt, akkor nem foglalkoztam vele. Másnap már az istenért nem akart indulni. Tápcsere után 10 másodpercig volt hajlandó műkődni, utána egyből leállt, mintha elvették volna tőle a feszt.

- Egyik tápnál se pörögnek fel a ventik (az egyiknél ugye a 10 másodperces működés után) , asszem némi cicergés hallható (még nyáron történt a dolog, most van időm, energiám foglalkozni a dologgal)

-A tápok a "tesztet követően" másik géppel sem indulnak. 5-10 percen belül kerültek egy másik konfigba a próba után.
Menthetőek? Van bennük időzített védelem? (mittomén 10 perc után lehet őket indítani? ), vagy esetleg bizti? /Chieftec, Be Quiet!, illetve Cooler Master tápok/

-Még soha nem találkoztam ilyen hibával. Zárlat elvileg nem lehet mert az egyik táppal biztos ment 10 másodpercet.

-Ami miatt aggódok... Volt egy 5700G és 16 giga ram a lapban. Túlélhették?

Köszi a válaszokat! :R

(*)(*)

(#21210) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy FSP Hydro G Pro Gold 750 W tápegység [link] .Sajnos gari nincs rá. A probléma az hogy ha nem echo módban használom, akkor a tápban lévő venti halk kattogó hangot ad. Terheléstől függetlenül. Minimál üres járatban is. Ha át kapcsolom echo módra, akkor a zaj megszűnik. Gondolom azért mert a venti le áll.Szóval kellene a ventit cserélni.A benne lévő 135 mm-es folyadékdinamikus csapágyas ventilátor Sebesség800-1400 RPM Ebben a tápban forrasztva van e,vagy normál venti csatival van e szerelve. Ebben tudna valaki segíteni?Második kérdésem az lenne hogy milyen ventit vegyek bele,mehet e bele 140 méret is ,és ha forrasztani kell akkor hogyan csináljam? Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#21211) kromatika


kromatika
veterán

Itt találtam egy képet.Jól látom hogy normál venti csatival van.A venti tipusát Power Logic 135 mm- Hydro Dynamic csapágyazású modell nek irják.

[ Szerkesztve ]

(#21212) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
Van egy táp: FSP 450W SP500-A
A gép használata közben volt egy pukkanás és lecsapta a lakás kismegszakítóját.
Most a gépet nem lehet bekapcsolni.
Hogy lehet tesztelni a tápot egymagában? Kizárandó az alaplap hiba. Nincs másik táp és másik alaplap.
Gépből kiszerelt tápegységnek adok áramot, hol mit kellene mérni multimérővel?

(#21213) silver-pda válasza silver-pda (#21212) üzenetére


silver-pda
aktív tag

A 24 pin-es csatin a pin16-t kössem össze pl a pin15-tel, hogy bekapcsoljon a tápegység?

(#21214) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Ennek a HP tápnak mielyik lába lenne a pwr on? Kaptam egy gépet , ez van benne,de semmi nem indul. Legalább meg kellene néznem, egyáltalán jó e a táp.
Esetleg ha rossz, hol lehetne ilyet találni?

(#21215) szabo_ak


szabo_ak
újonc

Sziasztok!
Kérdésem, hogy egy 500w Cooler master (ennyit tudok róla) táp elegendő -e egy fx8320, rx570 4gb, 4x4 gb ram és 1 db terrás hdd-hez. Combosabb játékok alatt restartol a gép, vagy 2 perc, vagy 2 óra után, random. Igazából csak a bf5, bf1 alatt indul újra. Stressz tesztek alatt, fél óra után pl. nem. Az ujraindulás után kernel power 41 hibát dob a Windows 10. Rendszert még nem tettem újra, húzva nincs semmi, ramokat, vgat teszteltem. Lehet ez tápegyseg hiba? Köszi a választ

(#21216) smilingnorbi


smilingnorbi
csendes tag

Sziasztok, Seasonic Prime 1300 Platinum tapegysegem(fel eves) rendetlenkedik, magara hagytam ,h toltse a frissiteseket a gep, aztan mire visszamentem neztem is ,h miert nem megy. Azota annyit produkal ,h ha bekapcsolom ,1-2mpre felprorognek a ventillatorok+ledek felvilagitanak, aztan lekapcsol.
Probaltam leszukiteni a hibakat, arra jutottam ,h vagy a tappal lehet valami, vagy esetleg az alaplap kabellel, szerintetek?

(#21217) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sikerült szert tennem egy komplett 286-os AT pc-re.
A tápot multiméteres mérésnek vetettem alá.
Kellett neki kettő darab hdd, vagy három, hogy elinduljon, mivel terhelés nélkül elég abszurd feszültségek mérhetők a kimeneteken. (5v és 12v molex.)
Az alábbi értékeket mért a műszer.

A 4.91V még elfogadható.
Viszont a 12V az már elég alacsony feszültség szinten van.
Készítettem több képet, ahogy ingadozik.

A
A -5V-nak már -7,4V jutott.
Ez eléggé gáz lehet egy -5V-ot használó hangkártyának.
Elég sötét lett a kép, mert fognom kellett egyik kézzel a tűket a másikkal fotózni.

Aztán a +5V még rendben volt itt is.

A -12V is jónak tűnik.

A +12V itt is karcsú.

Aztán a Key és alatta a Power good is 4.9V-ot kap.

Érdemes foglakozni egy ilyen régi táppal, megtartani a vintage jellegét, vagy átalakítással ATX-es tápot beépítve működtetni a gépet.
Szívesen fogadok minden építő jellegű észrevételt.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#21218) FinalCaleb


FinalCaleb
tag

A táp valszeg csoport szabályzott a kimeneti oldalon. 5V-os ágat jobban meg kell terelni, hogy "beálljon" a többi feszültség is. Legalább 3-4 amperes terhelés kell. 30- 40 Wattos halogén izzó esetleg még 4- 5 hdd :)

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#21219) moongoose válasza FinalCaleb (#21218) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm.
Így fogok tenni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#21220) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Úgy két éve nem indult a gépem. Am3+ Asus m5a97 pro deszka, fx8350 proci,... CPU led folyamatosan világít, ventik forogtak, de nincs kép, nem is csippan. Gondoltam előszedem a cuccot, cserélem az alaplapot. Előtte még gondoltam egyet, kiszereltem a házikóból, dobozra tettem, bele a táp, proci, ram. Be akartam dugni a hálózatba, de minden világítás elhalványult.
Ha a tápot önmagában akartam bedugni, akkor is. Automatát nem nyomta le, de még 10 percig nem tudtam indítani nagyobb fogyasztót (porszívó), majd a hálózat magától helyreállt, mintha semmi nem történt volna. A táp FSP FSP600-50ARN, vagy valami nagyon hasonló. Az eset után leszedtem a burkolatot, nem láttam belül elváltozást, szaga sem volt.
Mielőtt félreraktam a cuccost (tehát egy két éve volt ez), kimértem a táp minden ágát multiméterrel, jó értékeket kaptam. Most meg ez a jelenség...

Mire utalhat ez? Lehet, hogy a táp volt a ludas, már eleve? Sajnos ismerősi körömből nem tudok szerezni másikat próbára. Esetleg mégis valami ötlet, amivel elindulhatnék?

Köszi!

Nem szotkam hibázni.

(#21221) moongoose válasza FinalCaleb (#21218) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Teszteltem újra a tápot 6db hdd-vel.
A feszültség értékek javultak, viszont a p9-es csatin található fehér vezeték -5v-ja nagyon elszaladt.
Ezt a feszültséget használja maga az alaplap, vagy csak akkor amikor esetleg SB hangkáryta vagy rs232-es eszköz van rádugva?
Ha kihúzom a fehér vezeték csatlakozó tűjét a p9-es tápcsatlakozóból és elszigetelem az okoz e bármilyen energia hiányt az alaplapon?
Egy grafikus megjelenítő, egy inport bus mouse és egy mfm vezérlő lesz az ISA foglalatokban.

Készítettem pár fotót a táp belsejéről is.

Valamilyen vöröses kicsapódás látható a nyákpanelon.
Na meg némi por.

Ha menthető a táp és javítható a -5V -os feszültség, akkor foglalkoznék továbbra is vele, azonban ha nem érdemes időt, energiát pénzt rászánni, úgy inkább átalakítanám ATX rendszerűre, meghagyva az eredeti kapcsoló funkcióját.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#21222) bango


bango
tag

pakolás közben véletlenül ránéztem a táp ventillátorra és megdöbbenésemre nem forgott

ez hiba? proc. megterhelésre se indul el, gép újraindításra se, egyedül ki -be kapcsra indult el egyszer
fsp táp (nem látszódik típus jelölés) és vmi brand alaplap (fujitsu)

(#21223) Cefet


Cefet
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene nekem is... Egy régi LGA 1150-es konfigot használok HD7870-es karival, ami tegnap megroggyant. A kép becsíkozott, elzöldült, de hangok még voltak. Gondoltam semmi gond, nyugodj békében, 10 évet dolgoztál. Bepattintottam a direkt ezért vásárolt RX570-et, és máris ment újra a WoT... kb 5 percig. Újabb hasonló összeomlás. Kísérleteztem kicsit, és arra jutottam, hogy ha felcsavarom a ventiket, nyitva hagyom a gépházat, és nem engedem 70 fok fölé a GPU-t, akkor nincs crash több óra játék után sem. De... azt saját tapasztalatból tudom, hogy a melegebb VGA többet fogyaszt: a GPU emeli a core feszt, jóval több áramot kér, a VRM is jobban melegszik. Ezért gondolom, hogy nem a hőfok okoz problémát (70 fok nem túl sok), hanem a fogyasztás. Akkor pedig táp para... Műszerrel mérve 11,6V a 12-es ág. Ez jó még? Elvileg az kéne legyen... A táp egy 700-as Chieftec, nem gagyi. Szétkaptam, nem látni semmit, nincs púpos kondi, nincs megmelegedve semmi... nekem mégis a táp a gyanús. Van valakinek ötlete, hasonló tapasztalata?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#21224) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Asrock B365M-pro4 F lapom van, és Zalman ZM500-LXII 500 tápom. Mindkettő két éves. Egy darab SSD-t látja csak a Bios, és be is jön a win, de amint ugyanarra a TÁP ágon lévő 1db HDD-t és DVD író SATA kábelét is bedugom, nem látni egy eszközt sem. Elemcsere, BIOS frissítés kábelek ellenőrzése megvolt, egyébként is mekkora esélye van hogy két SATA kábel egyszerre romlik el? Akitől vettem bazáros azt mondta, hogy a 20+ éves pályafutása alatt még nem látott olyan alaplapi SATA vezérlőt, hogy úgy szállt volna el,hogy egyszerre csak egy eszközt lát, tehát marad az, hogy az egy ágon lévő eszközök nem kapnak elég áramot, ha egyszerre vannak használatban. Mit gondoltok? Elsőre a táp másik ágát próbálnám ki ,ha azzal látszik mindhárom akkor bingó. A problémám az, hogy mi van hogyha a másik ág sem jó?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#21225) moongoose válasza LK (#21224) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Mivel a leírásodból arra lehet következtetni, hogy nincs másik alaplapod és tápod sem, így csak ezen tudsz keresgélni hibát.
A sata csatlakozóidhoz ami a tápodon van, narancs(3.3v) piros(5v) sárga(12v) és fekete vezetékek vannak bekötve.
Multiméterrel kellene kimérni a feszültségeket.
Ha ez nincs akkor így elég nehéz hibát keresni.
Javaslom egy beszerzését, és a működésének elsajátítását.
Nem nagy összeg,
Ha van, akkor meg tudod mérni a +12 és a +5v, és a +3,3v-ot a 24 pines csatlakozón.
A tápot így tudod indítani manuálisan.
[link]
És egy leírás a feszmérés mikéntjéről.
[link]
Ha ott minden rendben, akkor a SATA csatit is ki kellene mérni.
[link]
Itt láthatod hogy melyik tűn, milyen feszültségnek kell megjelennie.
Természetesen dugj rá minden ssd-hdd-dvd író-t és így mérj.
Ha még nem dolgoztál multiméterrel, és bizonytalan vagy annak elsajátításában, akkor inkább kérd szakember segítségét.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#21226) LK válasza moongoose (#21225) üzenetére


LK
addikt

Nagyon köszi a leírást és az infókat! Eddig ezekre nem volt szükségem, mert sosem volt még táppal problémám. Most sem 100 %. Köszi még egyszer !

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#21227) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Van egy EVGA 600 W2 tápom.
Csak szerintem iszonyú hangos?

Mintha folyamatosan terhelés alatt lenne.
Gariztatni lehet ezért?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#21228) Cefet


Cefet
aktív tag

No sziasztok! Egyenlőre meg nem oldottam a problémát, inkább áthidaltam... Az Adrenalin szoftverben kicsit visszavettem az 570 órajeleit, így jelentősen csökkent a fogyasztás, nem melegszik 65 fok fölé, még zárt gépház mellett sem. Azóta nem volt újabb crash, és sokkal halkabb is. Ugyan visszaesett az FPS 120-ról 100 körülire, de nekem ez még bőven belefér a WoT-nál. Azért majd ha lesz kedvem szerelni, ki fogom próbálni egy másik táppal, hogy kiderüljön: táp, vagy VGA?

(#21229) LK válasza moongoose (#21225) üzenetére


LK
addikt

Szia, sziasztok!
Csak jelenteném a fejleményeket, hátha lesz másnál is ilyen hibajelenség.
Akik elvégeztem: Sata kábelek, elem lecserélve, tesztelés másik biztosan jó táppal, rendszervinyó leellenőrzése másik rendszerrel, portalanítás préslevegővel megtörtént. Bios reset, beállítások ellenőrzése. Sata, CSM enabled, fast boot disabled. Minden más hibát kizártam ami nem alaplap. Továbbra is egy eszköz látszik, van olyan port amiben nem látszik, plusz ahogy több eszközt dugok a lapra egyre tűnnek el az eszközök. Most már volt olyan, hogy a del gombra nem jött be a bios, nem indult újra ctrl+alt+del-re, tehát a billentyűzetre sem reagált, és párszor bejött egy _ jel kb. a képernyő közepén, majd újraindult. Szerintem ez tuti alaplap, megy garanciába. :W
Lehet hogy azért a tápot le kellene ellenőrizni a biztosnás kedvéért, mert nem tudom ki tudja-e nyírni a lapot.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#21230) s.bala31


s.bala31
őstag

Sziasztok. Tegnap cseréltem tápot a gépben egy FSP hydro ptm 1000 pro került a gépbe. Működik eddig semmi hibát nem tapasztaltam, viszont a gép kikapcsolásánál serceg egyet. Ez normális vagy valami nem okés? Corsair tápoknál nem hallottam ezt a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#21231) Huvi00


Huvi00
tag

Segítségét szeretnék kérni. Köszönöm előre is! Adott a setupom: Ryzen 2700 x Amd 6800 16 gb ddr 4 2933 mhz Evga 850 w gold tápegység. Adott konfigurációt használom 3 hónapja. Sok mindennel játszottam az idők során. Semmivel nem volt probléma. GTA v nyúlztam egy 50 órát körübelül. Majd egyszer csak el kezdett ki kapcsolni a gép, de nem indult újra, nincsen jel. Zugott a gép közben, fekete képernyő s ventilátorok furcsák, de lassan hangosabbak lettek egy határig. Igazság, hogy eddig fsp 650 w tápom volt, azt le cseréltem a mai napon. Új tápegységgel is ugyan ezt csinálja. Windows 10 ről 11 re váltottam, tiszta telepités volt. Egyik ilyen gta v le állás után a Windows még sérűlt is, külön az inditási fájt javítani is kelett. Valaki esetleg tud bármi megoldást?

Lehetséges, hogy a tápegységgel van, volt a probléma ?

.

(#21232) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

VGA benchmarkot szeretnék csinálni, és kétszer is előfordult hogy egyszer csak leáll a gép. Kattan egyet a táp, és teljesen ki is kapcsol. Seasonic TX-850 Titanium. Ez táphiba lenne?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#21233) s.bala31 válasza Hegyirabló (#21232) üzenetére


s.bala31
őstag

Szia. Szerintem ez a topic halott. :) A tápodnak elvileg elkéne vinni azt a konfigot ami az adatlapodon van. Esetleg próbáld még meg alulfeszelni a vga-t ha eddig nem tetted, hátha segít.

(#21234) Hegyirabló válasza s.bala31 (#21233) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Sajnos szerintem is halott. Azért köszönöm.

Szerintem is el kellene vinnie, de benchmark alatt egyszer csak leáll. Ez azt mutatja, hogy nem elég neki még sem? Bőven van még rá garancia. Egy kicsit bonyolult a dolog. Eddig alulfeszelve volt, és nem is volt gond. Aztán hibázott a VGA, ezért visszatettem defaultra. Majd indítom a tesztet, és leáll közben. Nem értem.

Aquila non captat muscas.

(#21235) PROTRON válasza Hegyirabló (#21234) üzenetére


PROTRON
addikt

Hali,

Gyorsan rákeresve aZinterneteket ezt találtam:
[link]
Itt azt írják hogy 1 db 12V power rail van, ami alapján nem lehet se over curent, sem over power protection mert hogy 70A-t enged összesítve rá, hanem amikor ezt a tápegység szériát tervezték, nem foglalkoztak azzal hogy a jövőben az RTX 3xxx VGA-k egyes típusai a 12V visszajelző szálon, ami csak annyit jelez hogy megérkezik-e a 12V vagy sem, kissé "zajos" jelet küldenek vissza a tápegységhez, és a Seasonicnál túl érzékenyre kalibrálták ezt a védelmet.
Elvileg ha ráírsz a Seasonicra akkor lehet ingyen küldenek egy olyan kábelt, amiben van egy plusz "zajszűrő" alkatrész, így elvileg megoldható a probléma.

Mivel keveseket érintett (téged is csak most), ezért nem szóltak erről a kedves gyártó mérnökei a nagyérdeműnek, mert hát ez azért elég nagy blama a részükről a top tápegységgel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21236) Hegyirabló válasza PROTRON (#21235) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Nagyon szépen köszönöm, nagyon rendes vagy, hogy fáradtál ezzel!

Seasonic rendes nagyon, már beszéltem más miatt velük, segítőkészek. Rájuk írok.

Átfutottam a fórumot amit linkeltél, érdekes dolgokat írnak. Igazából én tudtam, hogy ezen is csak egy 12V sín van, de azt mondták nekem annak idején, hogy ne foglalkozzak ezzel, meg egyébként is, hogy lehet megtudni, hogy melyik táp van egynél több 12V raillel szerelve?

Azért ez nagyon profi, egyben megnyugtató felderítés volt! Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#21237) PROTRON válasza Hegyirabló (#21236) üzenetére


PROTRON
addikt

Úgy lehet megtudni, hogy rákeresel az adott típusra hogy van-e róla teljes teardown elemzés, amiben önszorgalomból (és némi internetes bevételért) fanatikusok kitárgyalják ha a gyártó nem adja meg magától. :D

Szívesen.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21238) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

Erre valaki? [link]
Egyáltalán tápokat hol javítanak?

Köszönöm.

(*)(*)

(#21239) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok
Jött hozzám egy gép felujításra amiben egy NPS-400AB B táp található, szerintem sima atx. DE van rajta egy plusz scatlakozó ami még rámegy a lapra, és ezen eepromvcc illetve egyébb finomságok is találhatóak.
A kérdésem az lenne nincs e valakinek erről egy adatlapja, mert az elgondolásom szerint sima zöld fekete indítja, de csak felpörög és leáll.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#21240) VIPowER válasza Tamás9x (#21239) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha teszel rá terhelést akkor is leáll?
Ez esetben keress rossz kondit, megtört forrasztást.

(#21241) Tamás9x válasza VIPowER (#21240) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igen akkor is leall. gepben is leall. Idegesit benne az eeprom. illetve a plusz csatlakozo. nincs masik lap amivel ki tudnam probalni. amire ramenne a plusz csatlakozo.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#21242) VIPowER válasza Tamás9x (#21241) üzenetére


VIPowER
senior tag

Keresgettem, de erről a tápról mondhatni semmit sem találni.

(#21243) kevike576 válasza VIPowER (#21242) üzenetére


kevike576
senior tag

Sziasztok,

Be quiet! PURE POWER 12 M 1000W táp bekapcsoláskor kattan egyet, ez normális lehet, vagy vigyem cserére?

[ Szerkesztve ]

(#21244) VIPowER válasza kevike576 (#21243) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha nem tetszik a hang keress olyat amiben nincs relé, vagy halkabb van.

(#21245) kevike576 válasza VIPowER (#21244) üzenetére


kevike576
senior tag

A hang nem tetszik viszont a táp igen , uh marad. Thx

(#21246) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok,

segítsetek kérlek, nem tudom, hogy az alábbi jelenség probléma vagy feature :D
EVGA Supernova 1000 G+ táp i9 9900k + 3080 gpu-val tökéletesen, normál hanggal működöt.
A gpu 4090-re lett cserélve és játékok alatt, főleg amikor megkapja a loadot a kártya, az alábbi hangot produkálja:
[link]

Aggódjak?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#21247) kevike576 válasza Zomb€€ (#21246) üzenetére


kevike576
senior tag

Hali,

tipikus példa a 4xxxx+táp coil whine lottóra. Úgy értendő, hogy gpu vagy táp is produkálhatja ezt a hangot. Szóval ez teljesen normális. 4090 topic teli volt ezzel az issue-val. Én ezért vettem a be!quiet tápot, mert ezeknél a tápoknál viszonylag ritkábban fordul elő ez a probléma.

(#21248) Zomb€€ válasza kevike576 (#21247) üzenetére


Zomb€€
őstag

A hang egyértelműen a tápból jött, ezért lecseréltem, és ez már nem ad hangot.
A kérdés inkább az, hogy akkor az EVGA táp a hangtól függetlenül máködőképes?
Továbbadnék rajta, de csak akkor ha nem süti meg az új tulaj gépét :D

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#21249) Zomb€€ válasza Zomb€€ (#21248) üzenetére


Zomb€€
őstag

Tud valaki bp környékén olyat aki be tudja vizsgálni, hogy a hang ellenére üzemképes-e?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#21250) PROTRON válasza Zomb€€ (#21248) üzenetére


PROTRON
addikt

Megírták Neked hogy a 4090 topic tele van azzal, miszerint van hogy a kártya üzeme visszahat a tápegységbe emiatt ad a tápegység coil whine-t, de ettől még az adott tápegység teljesen jól működik, nem a terheléssel van a baj, hanem 4090 működési sajátosság.
Szerintem nézz be a 4090 topicba.

Akik értenek ilyen szintű vizsgálathoz, olyan összeget kérnek el hogy nem fogod bevinni. :D
Eleve ha tényleges "bevizsgálás" kifejezést használod, ahhoz illene szétszedni és tüzetesen belül minden egyes áramköri elemet egyesével ellenőrizni és szakértelem kell az értékek kielemzéséhez.

Én nem ismerek olyat aki ilyennel foglalkozik, pont ezért mert nem megérős szöszölés.
Ha zavar, felveheted a kapcsolatot a gyártóval hogy ezzel az indokkal cserélik-e, ez esetben kérlek írd meg ide a tapasztalatodat.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.