Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21401) Angie™ válasza Henker2 (#21400) üzenetére


Angie™
addikt

Akkor lassan a korából adódóan is megérett a cserére. Van tartakék tápod? összeraktad az asztalon a gépet?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21402) Henker2 válasza Angie™ (#21401) üzenetére


Henker2
addikt

Holnap egy másik gépben a tápot és a videókártyát le tudom tesztelni. Azzal már előrébb leszek.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#21403) Angie™ válasza Henker2 (#21402) üzenetére


Angie™
addikt

Szuper, majd írd meg, hogy mire jutottál!
Az erő legyen veled :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21404) Henker2 válasza Angie™ (#21403) üzenetére


Henker2
addikt

:R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#21405) Grampy válasza Rowon (#21396) üzenetére


Grampy
aktív tag

Nekem sem tetszik.

Angie: Érdekes, azóta nem csinálta. Érdemes gariztatni így, hogy nem mindig produkálja? Mert így neces, ha náluk nem jön elő, akkor azt mondhatják, hogy semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#21406) didyman válasza Grampy (#21405) üzenetére


didyman
őstag

Ez a PFC tekercsének hangja lesz. Ha időszakonként van, akkor leginkább valami hálózatból összeszedett zaj lesz, valami csúnyán szór a hálózatra, vagy szélsőségesen eltér a feszültség. A másik ok a primer puffer, de két év után kevésbé valószínű.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21407) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

A 2016-ban vett FSP Hexa+ 500W tápom elszállt.

A gépem: ASUS P8Z77-M PRO, i5-3570K, Radeon HD 7850 2GB, 1 db SATA SSD, 1 db ODD, 8GB DDR3 KIT, Thermaltake Commander MS-III

Vettem először be quiet! Pure Power 11 400W tápot, de nem kapcsolt be a gép, se venti, csak kb. minden tizedik próbálozásra, miközben az alaplapi led világított.
Eközben a tesztelésre használt Chieftec GPS-500AB A táppal bekapcsolt és működött.
A be quiet! tápot visszavittem, az Alza bevizsgálás nélkül visszaadta a pénzt.

Aztán vettem egy NZXT C550 550W (PA-5B1BB-EU) tápot, ez van most nálam.
A gép/venti ezzel a táppal sem kapcsol be, miközben az alaplapi led világít.
A Chieftec táppal továbbra is bekapcsol és működik a gép.

Mi lehet a probléma?
Lehet, hogy amikor elszállt az FSP táp, „elvitt” valami olyasmit az alaplapon, ami miatt csak régi táppal megy a gép? (ahogy saccolom, a Chieftec 2009-2010-es lehet)


Köszi!

(#21408) Henker2 válasza Angie™ (#21403) üzenetére


Henker2
addikt

VGA és a Táp is letesztelve. Működnek szépen. Most hazaviszek egy másik VGA-t. Ha azzal sem lesz otthon kép, akkor az alaplap lesz a bibi :U :U :U
Most vettem 2 hete. Alzás.
Ha visszamegy gariba, nem tudom mennyi idő lesz ugyan, mire kapok egyáltalán visszajelzést. :U :U :U

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#21409) Rowon válasza Henker2 (#21408) üzenetére


Rowon
veterán

Ezért kérdeztem a táposban, hogy biztosan a tápot kell-e cserélni. De a lényeg, hogy kiderült melyik alkatrész a ludas. :C

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21410) Angie™ válasza Henker2 (#21408) üzenetére


Angie™
addikt

Lehet zárlatos, hibás bekapcsológomb, resetgomb, hibás sata kábel, vagy a házban vmi hozzáér a laphoz ahol nem kellene hozzáérjen.. Ezért javasoltam, hogy szedd ki a lapot a házból és kapcsoljuk be sallangok nélkül!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21411) Grampy válasza didyman (#21406) üzenetére


Grampy
aktív tag

Értem, köszi. Azóta sem csinálta. De majd rámérünk akkor a feszültségekre.

[ Szerkesztve ]

(#21412) gulupeti


gulupeti
senior tag

Sziasztok,

Kíváncsiságból a média pc-men indítottam egy hwinfot. Meglepődve tapasztaltam, hogy a két 3,3V-os értéknél ilyen 3,6-3,7 voltokat is látok néha. :U Ez már gondolom nem túl jó ebben a formában. A gépben mi működik erről egyébként? Valami ilyet olvastam, ha ezekről nem használ az ember semmit, akkor mutathat fals értéket?
A táp egyébként egy régebbi Corsair CX430, egy ismerős elromlott gépéből (alaplap halt meg benne) lett kimentve és befogva erre a célra. Január óta használom probléma mentesen. Kezdjek aggódni, hogy majd nekem is viszi a lapomat? :D

Köszi a segítséget!

(#21413) PROTRON válasza gulupeti (#21412) üzenetére


PROTRON
addikt

Felemás infók érkeznek még tápegység gyártóktól is.
Lehetséges hogy az M.2 SSD-k, valamint a kisebb PCie eszközök mint pl külön hálókártyák, adapterrel használt M.2-esek... még mindig használják annyira, hogy 2-5 év alatt a túlfeszülség gondot okozhat.
De az is lehet hogy nem.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21414) gulupeti válasza PROTRON (#21413) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ebben a gépben egyelőre semmi ilyen nincs, csupán egy Athlon 3000G proci, valamint 3 db WD Purple vinyó és egy régi sata ssd. Ezek akkor elvileg nem is használják ezt a 3,3 voltos ágat? Többi feszültség eléggé stabilnak tűnik a referenciához képest, jó lenne ha nem kellene cserélni emiatt.
3 óra átlaga, ez bizony 3,64-3,65V:

(#21415) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Csak logikai gyorskérdés:

Ha tápszerelésről van szó mindig szóba jön, hogy a kondikban lehet nagyfeszültség, így óvatosan.
Ez fennáll (normálisan működő tápnál) akkor is ha pl bekapcsolt, minden ágát a tápnak használó PC van rádugva, és az egészet a falból kirántva áramtalanítom?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21416) Rowon válasza ledgeri (#21415) üzenetére


Rowon
veterán

Attól, hogy a falból kirántod a tápkábelt, a kondik még fel vannak töltődve. Áramtalanítás után, ha hosszan nyomva tartod a bekapcsológombot még előfordulhat az is, hogy párat fordulni fognak a rendszerhűtő ventilátorok a gépben. Ezt így is kell csinálni, ha a tápot szét akarod szedni, hogy előtte kisütöd a kondikat, amit a Power gombbal meg tudsz csinálni. 15-20 másodpercig nyomva tartva több, mint elég.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21417) Rowon válasza ledgeri (#21415) üzenetére


Rowon
veterán

Forrás: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21418) ledgeri válasza Rowon (#21416) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
És ha egy tv-ről van szó, amit szét kéne szedni :D ?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21419) Rowon válasza ledgeri (#21418) üzenetére


Rowon
veterán

Ma nem tudom hogy működik, szerintem ugyanúgy, mint a modern tápegységeknél. A kondi tövében van egy ellenállás, ami egy idő után lemeríti. De, ha neked lennék vagy egy hivatásos tévé szerelőt kérdeznék, vagy innen valaki megválaszolja hamarosan, mert én nem értek hozzá.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21420) Rowon válasza Rowon (#21419) üzenetére


Rowon
veterán

A régi tévékben a kondikban több hónap után is benne lehetett a feszültség, ami simán megölhetett. De az nem most volt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21421) ledgeri válasza Rowon (#21419) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R azért ezt is köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21422) Rowon válasza ledgeri (#21421) üzenetére


Rowon
veterán

Nincs mit! Első a biztonság!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21423) didyman válasza ledgeri (#21415) üzenetére


didyman
őstag

A PC tápja és a TV tápegysége is hasonló ebből a szempontból.
-Két kört kell elkülönítve megbeszélni:
A szekunder kör (ezen belül üzemi és készenléti), melyen törpefeszültség (a LED TV esetén lehet magasabb is, ami veszélyes lehet) van leginkább. Ezt a power gomb nyomkodása (PC), tápból kirántás (TV) megfelelően kisüti, de minkét esetben a készenléti kör hosszabb ideig tartja magát (fél perc)
-A primer kör elkóiban veszélyes, illetve káros mértékű töltés maradhat mindkét esetben. Ez azért van, mert egy kapcsolóüzemű táp sem tud 0 V-ig stabilan menni, így amikor a vezérlő eléri az Uvlo alsó küszöbértékét (ami lehet 60-180 V között bármi), leáll, a maradék töltés pedig valamennyi idő alatt elszivárog, ez konstrukciótól függ, hogy egy perc, vagy 1 óra. Tehát a primer területhez mindig óvatosan kell nyúlni, célszerű a primer elkó(k)ra egy pár kOhmos ellenállást rakni, az viszonylag hamar elintézi a kisütést.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21424) Rowon válasza didyman (#21423) üzenetére


Rowon
veterán

Mármint a két lábra egy szigetelt fogóval odatartani egy túlméretezett ellenállást?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21425) ledgeri válasza didyman (#21423) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21426) didyman válasza Rowon (#21424) üzenetére


didyman
őstag

Igen, ez fontos, ne csupasz kézzel, köszönöm.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21427) ledgeri válasza didyman (#21423) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kimaradt, hogy CCFL-es a tv, nem LED-es...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21428) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Sziasztok!

Van egy kései brand at tápegységem amin nincs narancssárga vezeték(power good). Ha fixen adok neki mellette lévő (kettes) pinről +5v -ot az hosszú távon működhet?

(#21429) Sinu válasza Rowon (#21390) üzenetére


Sinu
senior tag

Vissza kaptam végül a vételárat, nem problémáztak semmit :)

No Future

(#21430) Rowon válasza Sinu (#21429) üzenetére


Rowon
veterán

Nah, örülök neki. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21431) didyman válasza Dr.Ádám (#21428) üzenetére


didyman
őstag

Illik időzíteni egy RC taggal legalább, 200 ms környékére.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21432) Takax12


Takax12
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy Cooler Master V750 80Gold tápot és a 8 pines csatik közül egyikben sincs élet. Van egy tápfesz mérőm, és az alaplapi csati, a sata, és az ide csatikban van megfelelő feszültség, viszont ha bármenyik ágat rákapcsolom a műszerre a 8 pinesből leáll a táp. Gari már rég nincs rá, számlám nincs róla, szóval nem tudom a vásárlás helyére visszavinni....Elég jó cuccnak tűnik, szóval nem dobnám ki, ha valahogy javítható. Mit lehet a megoldás? Tud valaki ajánlani valami szakit, aki tápokra speciilalizálódott? Ötlet?
Köszi.

Üdv Pedro

(#21433) ledgeri válasza Takax12 (#21432) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Aki adta, miként adta?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21434) Takax12 válasza ledgeri (#21433) üzenetére


Takax12
csendes tag

Számtech boltja volt, garival visszevitték neki, mert nem ment, ő cserélte a tulajnak, a szervízük pedig nem foglakozott mélyebben azzal, hogy nem indul a táp. Utána pedig selejtezték a raktárban álló döglött cuccokat.
A szervíz lélcső hiányzik a folyamatból.....

(#21435) ledgeri válasza Takax12 (#21434) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R Csak hogy így kaptad... De így már kerek!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21436) Takax12 válasza ledgeri (#21435) üzenetére


Takax12
csendes tag

Ötlet?

(#21437) ledgeri válasza Takax12 (#21436) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja én is csak látogató vagyok nem szaki! ;)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21438) Rowon


Rowon
veterán

A régebbi tápokon hátul volt egy csúszka. Az egyik oldalán 230-as felirat, a másik oldalán 115. Na az az európaiaknál 230-ra volt állítva és le volt ragasztva cellux-szal. Hogy miért? Ezért: [link] :))

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21439) ledgeri válasza Rowon (#21438) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ahhoz képest sokáig tartotta magát, hogy mindezt menet közben!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21440) RafaelEKH


RafaelEKH
tag

Üdv. Adott egy CFT-750-14CS kb. 10 éves chieftec táp. Egy cnc gép pc részét éltette már pár éve. Most történt valami nulla szakadás vagy hasonló, még a villanyszerelő nem nézte meg a hálózatot, de a lényeg, hogy a konnektorban két fázis van és 400 voltot kapott a táp. 230 voltról se tudom kiszerelve indítani a zöld+fekete zárásával. Elvileg az oldalára rá van írva, hogy OVP. Szerintetek meghalt a táp? Szétszedtem de nem látok benne biztosítékot. Valakinek valami ötlete? :R

(#21441) MMIX válasza RafaelEKH (#21440) üzenetére


MMIX
addikt

Mindben van biztosíték.

A kék vezetéknél a fekete kerek. [link] Ez a 600W-os.

[ Szerkesztve ]

(#21442) RafaelEKH válasza MMIX (#21441) üzenetére


RafaelEKH
tag

Ha jól látom az forrasztva van?

(#21443) didyman válasza RafaelEKH (#21442) üzenetére


didyman
őstag

Igen. A biztosíték nem egyedül megy tönkre, hanem azért, mert valami más is tönkrement mögötte. Az OVP a kimenetekre vonatkozik, a tápból abnormális működés esetén sem jön ki káros értékű feszültség. A bemeneti oldal eseményeire a táp egy másik védelme reagál, ami túlfeszültség esetén 1-3 varisztor és a velük sorban lévő biztosíték. A varisztor túlfeszültségre saját zárlatával avatkozik be, ami a biztosítékot megszakítja, így a tápot a további hatásoktól megvédi. A zárlat rendszerint fennmarad, így a biztosíték cseréje nem elegendő és a megbízható működés miatt az esetleg át nem égett varisztort is cserélni kell.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21444) RafaelEKH válasza didyman (#21443) üzenetére


RafaelEKH
tag

Ez nekem túl magas már, de köszönöm. Majd ki lesz cserélve egy újra aztán lehet valaki aki ért hozzá egyszer ránéz erre is. Köszönöm a segítséget :R

(#21445) creation


creation
senior tag

Szervusztok,

Hatalmas kérdés az itt "lakókhoz"...

Van e valaki aki kifejezetten tápegységek javítására van szakosodva köztetek?
A kérdés amiért ezt fel teszem egyszerű. Úgy fest hogy az Enermax Triathlor ECO 1kW tápom az oka a random fekete géphalálomnak. Nem feltétlenül szeretném kidobni ezt a tápot, így vadászom azt a vállalkozó szemléletű, tápegységek hibakeresésében jártas kollégát, aki szívesen foglalkozna vele.

Gondolkodok, hogy a kondenzátorok cseréjét elvégzem magam (megtörtént idő közben), hátha az is megoldja a gondot (nem oldotta meg), de nem feltétlen szeretném ennyivel letudni a hibakeresést.

Köszönöm a válaszokat előre is (meg hátra is) :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#21446) tranceplanet válasza creation (#21445) üzenetére


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Kaptam egy OEM HP WS gépet: Z440. Egy Quadro kártya volt benne. Most egy RX6600 XT kártyát szeretnék beszerelni a helyére, a kártya 1x8 pin tápot kér. A benne levő táp egy HP OEM és nincs rajta más infó, annyi 700W. A processzor egy Xeon és 140W TDP, gondolom a maradék kraft a tápon megy az egyéb eszközöknek és esetleg videokártyának. Két kanóc maradt szabadon 2x6 pin a tápkivezetésen, egyikre G1 másikra G2 van írva. Egyébként tápoknál a VGA csatiknál én PCI-E felirathoz vagyok szokva. Jól gondolom, hogy ez két VGA tápcsatlakozó? :F

ui.: bocs, nem válasz akart lenni :B

Közben megtaláltam: [link]
Ott írja a két G1 és G2:
V12-G1 18A
V12-G2 18A

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#21447) tranceplanet válasza tranceplanet (#21446) üzenetére


tranceplanet
addikt

[kép] - azt hiszem ez lesz az

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#21448) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!
Adott egy aktív, jobb fajta, moduláris tápegység, ami két, UGYANOLYAN GYÁRTMÁNYÚ ÉS TÍPUS IS EGYEZŐ alaplapban nézve egyikben működik (MSI 2A9Ch) másikban nem és rá nem tudok jönni mi lehet a gond. (Természetesen azzal nem működik amiben eredetileg kellene).
Amelyikben működik annál a power gomb megnyomás után minden további csinnadratta nélkül elindul és teszi a dolgát a gép.
Amelyikben nem működik abban a power gomb megnyomása után egy kattanás hallatszik, egy kicsit megmozdulnak a ventillátorok és ennyi, leáll, 10-ből 10-szer.
azaz érdekes hogy ennél az utóbbi alaplapnál egy eredeti 300 Wattos minimál táp (nincs rajta pl külön pcie tápcsati) tökéletesen megy, azzal működik.
Mi lehet a gond???

(#21449) PROTRON válasza F1DO (#21448) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem EVGA a tápegység?
Mert annál ugye tudod hogy áramtalanítás és kondik lemerülését követően első alkalommal csinál egy öntesztet.
Tehát az önteszt után valamiért nem akarja rendesen bekapcsolni a gépet?
Próbáltad úgy is hogy a restart pinekre dugod a bekapcsoló gombot?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21450) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, hátha valaki tudja. A Corsair RMX és Bequiet! System Power tápok moduláris kábelei kompatibilisek?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.