Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21101) VIPowER válasza Repsol600 (#21100) üzenetére


VIPowER
senior tag

Igen.

(#21102) Repsol600 válasza VIPowER (#21101) üzenetére


Repsol600
addikt

Sikerült. :C
De nem ez volt a hibás, 2x átnéztem, de mégis egy régebben kicserélt kondi forrasztása engedett el, ami pár éve cserélve lett.

(#21103) VIPowER válasza Repsol600 (#21102) üzenetére


VIPowER
senior tag

Remek. Ugye hogy csak jobban kell figyelni. :)

(#21104) mr_Zé


mr_Zé
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Corsair RM1000x 1000W-os tápegységgel kapcsolatban. A tápot újonnan vásároltam, azonban beszerelve nem indult el a gépem. Mivel még csak a vetik sem moccantak meg így meg akartam próbálni azt, hogy legalább a tápról tudjam, hogy működik-e. A corsair oldalán megtaláltam, hogy hogyan lehet a elvileg a tápot olyan szinten letesztelni, hogy legalább arról meggyőződjek, hogy annak semmi baja: https://help.corsair.com/hc/en-us/articles/360025085372-How-to-Test-a-power-supply-unit

Ezeket a lépéseket elvégezve a táp "ciccent" egyet, majd távozott belőle egy kevés füst...
Én voltam a tök hülye, hogy meg mertem ezzel próbálkozni vagy esetleg a tápnak már korábban baja lett / hibásan érkezhetett?

(#21105) Repsol600 válasza mr_Zé (#21104) üzenetére


Repsol600
addikt

Ha jó szálat kötöttél össze, semmi baja nem lehet. Színes vezetékeknél 1 db zöld van azt kell összekötni egy feketével és akkor indulnia kell a tápnak. Valószínű hibás volt a táp azért nem is indult el.

(#21106) normen82


normen82
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék egy Fsp Hyper 600-as táppal kapcsolatban.Zotac amp edition Rtx 3060 -at és 11gen i5-ös konfigot hajt,semmi extra nincs a gépre kötve,egy darab 1Tb nvme ssd-t leszámítva.
Hibátlanul teszi a dolgát,aztán egyszer gondol egyet és nem bootol be.Kihúzom áram alól a gépet,visszadugom és minden megy tovább mintha misem történt volna.Tíz esetből 2-3 szor eljátsza ezt.
Menet közben sosincs fagyás,terhelés alatt is teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#21107) dale74 válasza normen82 (#21106) üzenetére


dale74
tag

(#21108) normen82 válasza dale74 (#21107) üzenetére


normen82
tag

Nem is kellet volna sokat visszatekernem a válaszért.Köszönöm szépen!
Szétszedtem de "sajnos" nincs púpos kondi.

[ Szerkesztve ]

(#21109) dale74 válasza normen82 (#21108) üzenetére


dale74
tag

Capxon kondik vannak benne? Azokat mindenképp cserélném.

(#21110) normen82 válasza dale74 (#21109) üzenetére


normen82
tag

Sajnos igen,azok vannak benne.
Pedig látszólag hibátlanok,se nyilás se folyás.

(#21111) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Helló,, olyan kérdésem lenne, hogy a táp okozhathatja-e az alábbi ,hibát":

Vettem egy gtx titan x pascalt, 6+8 pines, tesztek szerint kb 280W fogyasztású vga. Észrevettem h a tdp limit miatt nem pörgi ki magát, hosszabb futtatás alatt kb 50-60 mhz a boost órajele mint az alap órajele. Gondoltam, rádobok afterburnerbe a powerlimitre +20%-ot és csinálok mellé custom ventiprofilt is, hogy leteszteljem így bírja e a turbót. Bírta is, kb 15%-al több lett a teljesítménye ha nem többel, kezdtem örülni,, mikor kb a 2. játéktesztnél elsötétült a képernyő s újraindult a gép. Kérdés az, hogy lehetséges az a verzió miszerint a magasabb turbó miatt már a táp nem bírta kiszolgálni a vga-t? Tápomat nem tudom fejből,, 500W-os, egész korrekt darab, 16k volt 2 éve boltba. A vga mellett 3 hdd, 2 ram, b450es lap s egy ryzen 2700-as van.
Remélem érthetően fogalmaztam s köszönöm előre is a segítséget :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#21112) PROTRON válasza Hannibhál (#21111) üzenetére


PROTRON
addikt

Tudom nem vagy kezdő, de azért csak megkérdem, a 6+8 pint ugye nem 1 db 8 pines kábelről ágaztattad ketté?
Még azt is érdemes kipróbálni (pontos tápegység típus hiján) hogy felcseréled a 2 VGA tápkábelt, mivel szerintem benne van a pakliban hogy a 12V ágak közül pont arra kerül a VGA megosztott terheléséből a nagyobbik falat, amelyiken a proci is lóg és így a kettő együtt már sok a túláramvédelemnek.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21113) GAbre


GAbre
veterán

Érdemes simán mérni értéket tápteszterrel 1 olyan tápon,ami csak lehet nem jó?Nem tudom küldjem-e garba így?
Bánya alatt beesik a fogyasztás,és teljesítmény,néha-néha.
Játékok alatt 99%ban jó.
Max 1-2 helyen állandó az alacsony fps.Talán nem is táp miatt.
De volt már,hogy megfagyott a gép,illetve többször újraindult a gép.Mondjuk nem játékok alatt.
Illetve,volt olyan játék,ami meghalt eleddig alacsony fesz miatt.
Most az a játék gyári értékeken is ugyanígy meghalt.Kb 1 napig relatíve folyamatosan.

Avatar

(#21114) Hannibhál válasza PROTRON (#21112) üzenetére


Hannibhál
őstag

köszi a tippet majd kipróbálom, haverom meg utánna hoz át egy 700as tápot, azzal is megpróbáljuk :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#21115) Hannibhál válasza PROTRON (#21112) üzenetére


Hannibhál
őstag

na sikerült eljutnom a gépszétszedésig, s a tápom egy Keepout FX800B 800w-os kis táp, aktív pfc-vel meg 62A terhelhetőséggel 12v-s ágon. Szóval valószínűleg nem azzal lesz a baj :/

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#21116) konci79 válasza Hannibhál (#21115) üzenetére


konci79
őstag

Megvárnám a szakértőket, mielőtt biztosra mondanád hogy jó az a táp :)

(#21117) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Bányászgépet két Evga 850GQ hajt meg 1-2 hónaposak, a szoba felől ahol lakik a gép hangos pukkanást hallottam, azonnal leállítottam az egészet, megszaglásztam, de semmi (nagyon enyhe amperszag volt, de az lehet a tápnak a természetes szaga is) elindul és hibátlanul mennek, ha a tápban eldurrant volna valami akkor nem kéne hogy működjön, nem 100, hogy a tápból jött a hang, de mást nem tudok elképzelni.
Mit nézzek meg rajta? Vagy ha elszállt akkor úgyis leáll egyszer
Köszi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#21118) prmcsk válasza Hannibhál (#21115) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de nem kizárt, hogy a Keepout tápod,a nagyobb terhelés hatására beroggyan és ezért vannak random problémái. Volt ebből kisebbem és messze nem tudta azt a teljesítményt, amit rákarcoltak. Azért a 12V/62Amperért meg kell ám szuszogni és ebben az árfekvésben majdnem kizárt...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21119) Hannibhál válasza prmcsk (#21118) üzenetére


Hannibhál
őstag

Hát már mikor megvettem is tudtam, h azt nem fogja tudni viszont újrapasztáztam a vga-t s kicsit mókoltam a feszültségekkel így nagyobbra turbózik mint valaha(~1800-1850 mhz környékére) s közben nem throttlingol s a táp lekopogom(kop-kop-kop) bírja rendesen.
A tippeket viszont köszönöm, hosszabb távon meg majd egy be quiet! táp befigyel :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#21120) Truthless


Truthless
csendes tag

Heló! Tápegység hibára gyanakszom a gépem kapcsán. Egy jó ideje már ez volt a bekapcsolás rituáléja: indító gomb, a gép elindul, kikapcsol, 2-3 másodperc magától elindul, bejön vmi hogy állítsam be az időt, hagyom a fenébe és F2-t nyomok hogy folytatás módosítás nélkül, a gép kikapcsol megint, 2-3 másodperc és újra elindul. Innentől ok minden. Előfordult, hogy hangosan zörögni kezd, és egy idő után elhallgat. 2012es minden benne Ma reggelre már nem kapcsol be. A kikapcsolások miatt gondolom, hogy a táp az.

(#21121) PROTRON válasza Truthless (#21120) üzenetére


PROTRON
addikt

Első kérdés: teljesen le szoktad áramtalanítani a hosszabbító főkapcsolóval? Csak mert vannak típusok amiknél ez természetes működés, tehát ha áramtalanítás után először visszakapcsolod, először feltölti az alaplap összes kondiját, hogy utána fullon tudja indítani a rendszert és ne legyenek ingadozások. Az én EVGA platinum 1000-esem is ilyen.
Ha tehát tényleg nem ezzel a résszel van gond, akkor viszont az alaplapi gomb elem a következő, mivel ugye attól függ megtartja-e az idő beállítást, aminek a megadása után természetes egy restart.
A hangos "zörgés" már tényleg gond, de ezt így leírás alapján nem lehet tutira mondani.
A "zörgés" kifejezés lehet attól is hogy indításkor mindig fel kell hogy pörgesse a ventit, az is lehet hogy valami belelóg és a magasabb fordulatszám miatt ekkor hallod, később nem. Ugyanannyi az esélye annak is hogy annyi én alatt a venti csapágyazásával van valami gond.
De lehet amit zörgésként titulálsz valójában más fajta zaj, bizonyos hangerő felett az meghaló kondi is kiadhat ciripelés helyett "zörgést".

DE hogy most épp miért nem indul, az is lehet egyaránt táp vagy alaplap gond is szerintem.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21122) ubiii


ubiii
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, ha nem ebbe a topikba való kérlek irányítsatok at :R
Szóval csak akkor kapcsol be a gép ha kiveszem a gombelemet, hagyom pár percet, vissza berakom és indul. Felismeri. CMOS resetel, beterel BIOS-ba és irány a Windows. Ekkor már ismét nem reagál a kikapcs gombra, reset működik :F
Mielőtt jelentkezett volna a probléma, volt egy Win update és felszereltem egy új hűtőt a procira :))
Akinek lenne ötlete, kérem ne tartsa magában :DD köszönöm :)

(#21123) LK


LK
addikt

A gépem elkezdett újraindulni. Először pár percenként, majd most már folyamatosan. Ha sikerült a Biosba belépve is újraindul. Mindennek megy a ventilátora. Semmi nincsen túlmelegedve. Én alaplapra, memóriára gondolok és talán tápegységre. Memókat felváltva betettem egyes és a kettes slotba is, és úgy is újraindulgat más egérrel billentyűzettel is, tehát nem zárlatos periféria miatt indul újra. A gépem:
INTEL Core i3-9100F 3.6GHz 1151 300 BOX
Zalman ZM500-LXII 500W tápegység
16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB) (F4-3200C16D-16GIS)
ASROCK B365M Pro4-F
Sapphire RX570 ITX
Lehet ez táp probléma?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#21124) Hogen


Hogen
tag

sziasztok!
Van egy Pc-m
Egy éve nyúzom
Kitaláltam, hogy kicsit újítom
Így hát raktam bele egy új CPU és GPU -t
i5-10400f-ről cseréltem i5-11400f-re
illetve egy sima asus dual rtx 3070-ről egy GIGABYTE Aorus RTX 3070 Ti MASTER 8G újítottam.

Össze raktam minden penge de pl New World vagy PUBG van hogy 2-3 perc, de van hogy 30 perc után újraindul a gép mintha elvágták volna.
Mi lehet a gond ? Esetleg a táp ? Pedig puccos :/
A jelenlegi config:
Asus Alaplap - Intel TUF GAMING H470-PRO s1200
GIGABYTE Aorus RTX 3070 Ti MASTER 8G 2026.-ig garanciás.
MSI MPG A750GF 750W 80+ GOLD moduláris tápgység
Intel Core i5 - 11400F 11.gen 2021
Kingston HyperX Predator RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3AK2/16
Artic Freezer 34 eSports DUO
Sasmung 970 EVO Plus 500gb NVMe M.2

(#21125) PROTRON válasza Hogen (#21124) üzenetére


PROTRON
addikt

Lehet csak én érzem az iróniát, de bejelentkeztél egy kifejezetten tápegység alkatrészekkel foglalkozó topicba úgy beírni, hogy 2 egész bekezdésből egyikbe se írtad be a tápegység konkrét típusát? :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21126) PHM válasza PROTRON (#21125) üzenetére


PHM
addikt

Ott van az, csak elsőre nem feltűnő.
"MSI MPG A750GF 750W 80+ GOLD moduláris tápgység"

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#21127) PROTRON válasza PHM (#21126) üzenetére


PROTRON
addikt

Oké, mea culpa, tényleg nem tűnt fel, azt hittem az is valami egyéb alkatrész az MPG jelölés miatt.

A 470-es csipsetnek már elég erős VRM-nek kéne lennie.
Nálam mondjuk a win10 produkál érdekes leállásokat, de az teljesen random, van hogy idle-ben.

A 750W-os példánynak már tényleg illene elégnek lennie a 3070-es bármelyik változatához egy ilyen procival. Ettől függetlenül lehet mégis a tápegység 12V ágával van valami méretezési probléma vagy garanciális. Érdemes lenne a gyártóra is ráírni egyet hogy a pontos típus alapján ezekkel a hardverekkel full terhelésen mit tapasztalnak, mert egyébként a hirtelen leállásokat a 3000-es kártyák kilengései miatt a túláramvédelmek lekapcsolása szokta produkálni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21128) Hogen válasza PROTRON (#21127) üzenetére


Hogen
tag

Sajnos attól hogy írok a gyártónak még nem oldódik meg a probélma..
Rendeltem egy nagyobb Tápot "Seasonic FOCUS-PX-850 Focus PX 850W"
Remélem ezzel már jó leszek ..
Nagyobb is és ez már platinum jelölésű
Köszi a segítséget azért :R

(#21129) PROTRON válasza Hogen (#21128) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze csak arra kapnál választ, hogy nekik gond nélkül elbírja-e, tehát tervezési oldalról jónak kéne lennie, azaz vagy elöregedett valami alkatrész---->tehát garanciális probléma, vagy másol van a probléma.
Vagy a másik eshetőség hogy eleve nem arra tervezték ami igénybevételt a 3000-esek ingadozása okoz, tehát hogy ha tervezési oldalról teljesíti a méretezett igénybevételt, akkor gond nélkül eladhatod hisz nem hibás, csak felhívod a vásárlód figyelmét hogy 3070-essel ne akarja használni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21130) Hogen válasza PROTRON (#21129) üzenetére


Hogen
tag

Lecseréltem az alaplapot és minden helyreállt..
Intel TUF GAMING H470-PRO-ból lett egy ASRock Steel Legend H570
Azóta nem fagy ...
Már megrendeltem egy Seasonic FOCUS-PX-850 Focus PX 850W -ot
Azért kicserélem hogy a későbbiekben ne legyen gond .. Ez már 850W és Platina.. :R
De hogy az alaplap volt a ludas.. Lehet a 470-es chipset karcsú volt neki..
A Sima 3070 Lazán elment benne előtte csak ez a TI Master ette meg .. Érdekes :F

(#21131) PROTRON válasza Hogen (#21130) üzenetére


PROTRON
addikt

Itt valami eléggé sántít:
Az hogy a VGA változott teljességgel hidegen kéne hogy hagyja, hisz a power nagy részét amúgy is a külső tápcsatin keresztül kapja, a PCIe slot powerjén keresztül fix mennyiségnek kéne terhelődnie mind a két esetben még akkor is ha egyébként szignifikáns lenne az eltérés.

Azt elfelejted a mostni eszmefuttatásod során hogy procit is cseréltél. No de igazából kb azonos erejű procikról írtál, csak tulajdonképpen vérfrissítést jött...ennek sem szabadna megennie egyik 470-es alaplap áramköreit, hisz az egyel erősebb, vagyis a xx6xx szériás procikhoz ajánlott.

Valami csillagholdnapbolygó együtt állás itt nálad nem kóser...jó lenne kideríteni hogy hol a kaki a palacsintában.

Nálunk amúgy cégnél szintén seggszikla h570-es alaplap van CAD-es munkaállomásban 10600k proci alatt, eddig lekopogom de tettszik, igaz az mini-itx. Abban a méretben nem volt nagyon más választás ár-értékben és a fentiek alapján a tuf széria sem megbízhatóbb. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21132) Hogen válasza PROTRON (#21131) üzenetére


Hogen
tag

Értem mit akarsz mondani, de mégis jó lett..
És a lap csere oldotta meg végül...
Lehet a TUF lap nem volt még rendesen optimalizálva a 11.gen-re pedig a legfrissebb BIOS volt fent..
Na mindegy jó lett + a Seasonic táp is bent.. legalább 1 évig ki nem bontom a gépet !! :DD

(#21133) Maksabali


Maksabali
kezdő

Be quiet!System Power 9 CM 400-as tápegység a számítógép indulásakor egyre tovább pörög 100 százalékon, van amikor 30 percig is! Amikor még új volt , (1 éve) akkor csak 1 max. 2 percig pörgött 100 százalékon, és utána visszaállt kb. 20 százalékra.
Lehet vele valami gond?
Sajnos így már elég hangos.

(#21134) Maksabali


Maksabali
kezdő

Közben rájöttem hogy a hőmérséklettel volt összefüggésbe hogy egyre tovább pörgött bekapcsoláskor a tápegység ventije!
Alsó tápos a számítógépház, és a szoba padlóján van a gép ahól a hőmérséklet kicsit hűvösebbbb.( 17 fok volt)
Ma kipróbáltam hogy ventilátoros melegitővel odafújtam meleg levegőt a számitógéphez, felment 24 fokig a hőmérséklet.
Utánna kapcsoltam csak be a gépet, és láss csodát, csak kb 20 másodpercig pörgette a ventilátort és aztán le is vette a a sebbességet teljesen!
Tehát úgy látszik hogy ez a táp nem szereti a "hideginditást"
Ezt csak azért írtam le hogy hátha esetleg másnak is van ilyen problémája .

(#21135) tammmy


tammmy
tag

Sziasztok!
A számítógépem a kikapcsolás után nem lehet bekapcsolni. A bekapcsoló gomb megnyomása után kattan egyet (talán a táp), de nem indul. Ha a táp főkapcsolóját kikapcsolom ~10 percre, utána gond nélkül indul a gép.
A tápegységre gyanakszom. A táp típusa Cooler Master 550W MPY-5501.
Jó helyen keresgélek?

(#21136) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Üdv.
Az egyik gépben a tápban (zalman zm600-lx) elszállt a venti, nagyon zúg, kattog, recseg. Szerencsére volt ugyanolyan 0,3A-es változat másik fajtából és rászereltem azt. Működik és stabil a dolog csak hangos, mert ezt is szintén hasonló problémák miatt szedtem ki valamiből régebben. Szerencsére játék közben tűrhető és nem hallani, de mikor csak netezek ez is zavar.
Hol tudnék újat rendelni hozzá? 2 pines(ilyen nagyon pici) 0,3A-es venti kéne.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#21137) Inad11


Inad11
újonc

Sziasztok, van egy ocz modXstream-pro 700W-os tápegységem, valamiért nem indul vele a gép, de a ventilátorok forognak, az usb-ken is megvan az 5V-t, szerintetek mi lehet a baja?

(#21138) wolfm87


wolfm87
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég arra lettem figyelmes, hogy valami forgó búgás ki-be kapcsol a gépemben. Kiderült ,hogy a vinyó lemezei kapcsoltak ki-be, amit az alaplap, kis HDD leddel jelzett, egy hangosan hallható kattanással. Ez kb. 10 mp működés és utána 1 mp leállás-visszaindulás volt. Szerintetek ez táp hiba? Esetleg vinyó probléma, ami fél éves?
Tápegység: Rampage 700 W
Alaplap: MSI Z170A Gaming M7
Problémás vinyó: WD, 2 TB, Blue
(OS: WIN10 - Samsung EVO 256 GB-on van)

Másik:
Vettem egy új egeret, ami rádiófrekvenciás.
Az egér mozgatása közben halk cicergés hallatszik a gépből, nem tudom ezzel hova forduljak. :( Ez lehet inkább alaplapi gond? Esetleg minden rádiós egér gerjeszt valami zajt? Amúgy ez a mobo tök jól felszerelt ilyen fém takarásokkal zajok ellen... szóval nem értem.

(#21139) Adzo82


Adzo82
tag

Üdv!

Egy olyan problémával találkoztam pár hónappal ezelőtt, hogy egy régi Gigabyte ga-P55-usb3 alaplapra épült i7 880, 500 gb samsung ssd, 16gb ddr3-s ram, Nvidia 1070-s konfig Evga 750 G2-vel üzemeltetve egy hosszabb kihagyás, szünet után elindításkor folyamatosan újraindult. A biosig sem jutott el. Na most a proci húzva volt 3000-ről 3800-ra. Hűtés meg volt oldva de csak vízhűtéssel. Akkor kizárásos alapon történő alaplap cseréje után minden működött tovább. Egy ga-p55-ud3 -ra tettem át a konfigot. Ezt követően megint egy 2-3 hónapig nem kapcsoltam be a gépet. Amikor ismét bekapcsoltam fekete képernyő. Biosig sem jutott. Magától nem kapcsolt ki, nekem kellett áramtalanítani a táp kapcsolójával. Ezt 3x-4x meg kellett ismételnem, mert csak azután töltötte be a gép a dolgokat, de akkor már minden rendben ment. Úgy tűnt mint amikor a régi simsonokat rugdostuk percekig mire beindult. A következő, hogy a hosszabb kihagyás utána windows ugye frissít ezerrel és újra indít. Újraindítást követően megint fekete képernyő és megint nekem kell kikapcsolni, bekapcsolni ("rugdosni" mint a simsont). Mikor sikerült beindítani a telepítés be is fejeződött, szóval nem mondanám, hogy teljesen összeomlott volna a gép. (nem mintha ez fontos info lenne). A "berúgást" mindig ismételnem kellett amikor bekapcsoltam a gépet. A működő gép terhelés közben nem csinált hibát, ill nem viselkedett furcsán. Ami még fontos, lehet, hogy a régi alaplapnál ugye írtam, hogy húzva volt a proci. Az újnál már nincs, gyanakodva a túlterheltségre és az esetleges túlmelegedésre, mint a hiba okozójára. Lecseréltem egy Noktua levegős hűtőre a vízhűtést ebben az "új" konfigban. Az előző gép sajnos végig rá volt kötve a 220-ra, most az újnál mindig kihúzom a tápkábelt, a perifériákat, a netkábelt, mindent ami csak csatlakozik kívülről az alaplapra. Alaplapi elem 3-4 hónapos amióta összeraktam az új buildet.

Nem tudom, hogy mindent leírtam e, de így megkérdeznélek benneteket, hogy mi lehet az oka, hogy minden esetben amikor újra indul a gép illetve szimplán bekapcsolom először a nap folyamán ezt a fekete "képernyős, nem csinálok semmit sem" állapotot le kell küzdenem több kikapcsolással, bekapcsolással míg hajlandó rendesen működni? Ja! A reset gombra magasról ejt a gép! Volt bios gyári visszaállítás is és minden alapon megy e közben. Én erősen a tápra gyanakszom, mert az előző alaplapnál lehet, hogy egy "kis" áramellátási probléma akadt és azért murdelt meg. A tápnál pedig ott maradt valami végleg.

Köszi a türelmet és a választ is előre, hogy, ha kapok :))

[ Szerkesztve ]

(#21140) PROTRON válasza Adzo82 (#21139) üzenetére


PROTRON
addikt

Üdv,

Nem tudom hogy hány topicban érdeklődtél eddig válasz után.
Én nem vagyok megmondó ember, csak a saját tapasztalatomat írom le.
Nálam hasonló tüneteket produkál egy olyan alaplap, aminél a PCIe slotnál lévő kondik púposak. 15 éves az alaplap. Nálam asszem egyébként a ki-be kapcsoló gombra reagál.
Tudom írod hogy frissen raktad össze a gépet, de az alaplapot az árukereső 11 éve listázta utoljára.
De mégegyszer írom, nem vagyok mindent tudó, én kipróbálnám egyesével minden mást másik gépben, majd az alaplapot is másik alkatrészekkel.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21141) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van egy AMD A8 3850-es gép ...
Az a problémája, hogy időnként kikapcsol.
Távolról ránézve az volt a furcsa, hogy a cpu alapon 50-60-os fél perces terhelésre pedig felmegy 89-90-re egyszer itt ki is kapcsolt a gép egyszer. (egy újrapasztázás biztos kell, 10éves a gép s azóta nem volt hozzányúlva csak porszívózva)
A másik dolog az ami miatt ide írok, hogy:
a 12V-os ág az aida szerint alapból 12,8 terhelésre 13,1-re is felugrik,
az 5V-os ág 4,2-n dolgozik,
a 3,3V-os az okés.

Ezek a 12 és 5V-os értékek a táp miatt lehetnek vagy inkább az alaplap?
A tulajnak jeleztem, hogy egy géptakarításkor fotózza már le a lapot, hogy lássam milyenek a kondik.

Előre is köszönöm a hozásszólásotokat :R

(#21142) PROTRON válasza detroitrw (#21141) üzenetére


PROTRON
addikt

Azok a feszültség értékekkel nem stimmel valami, mivel a +5V és a +12V ágakon maximum +/- 5% a hivatalosan megengedett, nem minimum. A -12V esetén már 10% lenne.

Lehet alaplap is de lehet táp is, ha alaplap azt mondjuk lehet hogy a biosban lehet kicsit mókolni, pl vannak alaplapok amik szándékosan több feszt küldenek a procinak és nem érdekli őket hogy ezzel árthatnak a procinak, ez van alapból beállítva.
Hogy hol lehet azt én nem tudom pontosan, függ az alaplaptól is.
Ki kéne próbálni a tápegységet másik gépben is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21143) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Ez nem éppen a szokásos mi baj lehet poszt, mivel a tápom a backup PC-ben már eldurrant, így inkább az érdekelne, hogy a fix információkból mit gondoltok számíthatok e még más komponens halálásra is miután vettem új tápot, vagy vajon túlélhette a többi alkatrész?

A hunyó egy Chieftec GPS-550AB, tehét a Smart Series nem a legjobb minőségű darab, de ez volt a félkonfighoz amit kaptam majd összeépítettem.

Ma feltettem a Windows frissítéseket jó sok kihúzva állást követően (hónapok), majd kikapcsoltam, áramtalanítottam, back I/O-ból kihúztam mindent, és bele tettem egy másik SSD-t, hogy arra települhessen egy Linux.
Ezután visszakötöttem a hátába mindent, áram alá helyeztem, majd bekapcsoltam. Ventik pörögtek hangosabban mint szoktak, és nincs post, nincs kép.

Kikapcs bekapcs 2-3x mert azt hittem az SSD miatt csinálja... majd egyszer csak DURR villanással karöltve...

Ártamtalanítottam azonnal, majd kis idő után tápot kivettem, burkolatot levettem megnézni mi ment szét. Jól látom/gondolom, akkor egy mosfet konkrétan ketté durrant (kiesett belőle a teteje). Más baj nem tudom van e, de nyilván igen.

konfig:
- i5-3470
- valamilyen Intel lap
- 8GB RAM
- 1050Ti (nincs külön tápcsati)

Csatolok képet, hátha tudtok valamit mondani, számítsak e további károkra?

Pirossal körbe van jelölve mi ment szét benne. Remélem a többi cucc túlélte. Nyilván ennyiből nehéz mondani bármit is, de hátha tapasztalat mondat a mesterekkel valamit. :R

(#21144) TA68 válasza czanga (#21143) üzenetére


TA68
senior tag

Ami felrobbant, az a készenléti kör TNY177PN ípusú IC-je. A meghibásodását (kevés kivételtől eltekintve) a primer puffer kapacitásvesztése okozza.

(#21145) czanga válasza TA68 (#21144) üzenetére


czanga
őstag

Akkor jól gondoltam (amennyit értek hozzá), utólag néztem (a poszt után) az elkót és púposodik szépen. Nem vitt magával semmit, rendeltem egy erőteljesen ajénlott tápot, ebben pedig ha javíthatónak mondjátok cserélem a két alkatrészt, meg amit kell és jó lesz backup-nak, de szívem szerint eladnám mert ezen kívül baja nem volt, de hát ugye javított tápot gondolom nehézkes..

(#21146) Diego72


Diego72
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, hogy táp hiba-e.
Ma este lehalt a számítógép minden előjel nélkül és újraindítani sem tudtam, ezért kikapcsoltam a tápot, majd kis várakozás után vissza. A gép bekapcsolása után egy nagy durranás jött, ami a biztosítékot is levágta a lakásban. Füstöt, égett szagot nem éreztem, de ezután már nem indult el a gép (az alaplapi design fény viszont világított).
A tápegység egy BeQuiet Straight Power 850 Gold.

A tápegység okozhatta?

(#21147) Zamery


Zamery
senior tag

Sziasztok!

Egy Seasonic X-460-as (nem mai darab, kb. 10 éves) ventilátor nélküli tápegység pár napja, egy halk pukkanás kíséretében megadta magát. Van itt esetleg olyan szaki aki meg tudná nézni? Vagy esetleg tudnátok szervízt ajánlani?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#21148) olivera88


olivera88
veterán

Az mennyire esélyes ha kis ütés éri gépházat hogy bedögöljön a táp tőle?
Egész gépet darabokra szedtem a semmiért, :W mert power gomb megnyomáskor semmit se reagált, most megprobáltam az elöző Cfieftech CTG 500 és semmi baj.
Két napja szereltem be a Seasonic Focus GX 650 et, első inditás oké volt, majd leszedtem újra gép oldalát h megigazitsak a egy kábelt, aztán észrevettem h poros és kissé pöszmetes táp alatt a ventilátor szellözőnyilása, na majd megtörölöm, megemeltem kissé a gépet úgy h két lába az asztalon volt a másik kettő meg levegőbe, lecsuszot tenyeremből, és kb 3 cm magasról visszazuhant az asztalra a két lába.
És ezután nem tudtam többet bekapcsolni a gépet. :(
Ezután kiszedtem a tápot és megnéztem a dobozban mellékelt psu testerrel, így működik, a gépben viszont semmi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21149) olivera88 válasza olivera88 (#21148) üzenetére


olivera88
veterán

Másik gépbe működik a táp. Most ismét megnéztem az enyémbe. És megint nem jó. :W Az alaplapi elemet is kivettem. Persze nem segített ez se. Hát ezt már nem értem

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21150) yrkalla1


yrkalla1
csendes tag

Sziasztok, tanácsot kérek. Elöljáróban, nem biztos, hogy táp hiba okozza az alábbiakat, de már majdnem minden mást kiszűrtem.
Hibajelenség: a windows teljesen random időközönként kékhalálozik és újraindul a gép. Friss install után is bármikor, de nem túl gyakran, van, amikor 2 hónapig semmi, van, amikor egy óra alatt 2-3X csinálja. Win 11 alatt is. Arra gondoltam, hogy esetleg túl kevés a táp? Alkatrészek közül a ház, az alaplap, proci, vga, ram is cserélve volt időközben, csak a sdd/hdd maradt meg a tápegység a régi alkatrészek közül.
500W-os chieftec táp van benne, ehhez van 4 ventis ház, BF450-es alaplap, Ryzen 5 1600-as proci, 2*8Gb ram, NVidia GTX 1660 Super Vga és van hozzá 1 SSD, 2 HDD és 3 külső HDD USB-n, valamint egér + billenyűzet. Lehet, hogy ennyit nem bír el az 500W és ez okozza a random kék halálokat? Vírus, malware nem valószínű, volt, amikor win 11 telepítés után fél órával csinálta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.