Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) ::Trunks:: válasza 04ahgy (#11850) üzenetére


::Trunks::
senior tag

pedig a torrentboltba vettem akciósan :K :DDD :DDD
Már úton az új lap,kiderül. Igazából elviszik a gépet,ha végre összeáll,én notizok :K

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#11852) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy MSI G31M3 alaplapos gép produkálta a napokban azt a hibát, hogy felpörgette és leállította az összes ventit, aztán egyszer amikor úgy gondolta, elindult rendesen a gép. Egy ideig még jó volt ezt leszámítva, de újabban már semmi életjelet nem ad ki (a szokásos hiba, nincs video jel). A tápcsere nem oldott meg semmit, teszt szerint az egyik DDR2 ram is rossz lehet (másik gépben teszteltem).
Szerintem kuka az alaplap, a kérdésem, hogy a táp okozhatta ezeket a meghibásodásokat? Merjem használni még?

[ Szerkesztve ]

(#11853) 04ahgy válasza Panthera (#11852) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Attól függ, milyen táp volt az állítólagos elkövető. Várjuk a pontos típusát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11854) Panthera válasza 04ahgy (#11853) üzenetére


Panthera
őstag

Mercury AP-2400 :)

(#11855) 04ahgy válasza Panthera (#11854) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, az okozhatta más komponensek meghibásodását. Nem ajánlott táp.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11856) Panthera válasza 04ahgy (#11855) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! Sajnos sok gépben van ilyen a cégnél (egy széria), de szerencsére eddig nem volt gond velük.

(#11857) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#11851) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Megjött az új lap,kipróbáltam,lefagy :O :O :O :O Most akkor mivan? Proci? :F
IPON gondolom már nem veszi vissza! Éljen!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#11858) 04ahgy válasza ::Trunks:: (#11857) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos lehet CPU is, RAM-ot tesztelted már?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11859) ::Trunks:: válasza 04ahgy (#11858) üzenetére


::Trunks::
senior tag

memtest végig futott :K :(( ipon nem valószínű,hogy becseréli mi? Mert nem veszik fel a telót..

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#11860) agressiv válasza Panthera (#11852) üzenetére


agressiv
addikt

Ez gyakori MSI betegség. :DD

Hát még a borz.....

(#11861) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#11859) üzenetére


::Trunks::
senior tag

ipon visszaveszi,levásárolhatom. Mit mondtok,hozzak egy CPU-t?

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#11862) 04ahgy válasza ::Trunks:: (#11861) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szűrd ki a hibát, lehetőleg kölcsönkért alkatrészekkel, mert mi van, ha a CPU csere sem oldja meg? :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11863) ::Trunks:: válasza 04ahgy (#11862) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Akkor a futár elviszi az összes vagyonom,az ipon meg hülyének fog nézni. :D Megpróbálok egy cpu-t kölcsönkérni

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#11864) agressiv válasza 04ahgy (#11862) üzenetére


agressiv
addikt

Most én kérnék egy kis segítséget. KB. 2 órája egyszer csak lekapcsolt a gép és áramtalanítás után csak rövid időre kapcsol be, majd leáll. Egy FSP250HEN-ről van szó.

PS223-at kicseréltem, kondenzátork már előtte voltak cserélve most mind jók, az egész át lett mérve és elvileg minden jó, mégis ugyanezt csinálja, ha terhelem, ha nem.

No ilyenkor mi a é? :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11865) 04ahgy válasza agressiv (#11864) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kérdésedre kérdéssel válaszolok.

- honnan szereztél PS223-at? :D
- a PS223 nem megy tiltásba? Tehát visszakacsolható-e a Power ON signal földre húzásával a táp, az 5VSB táplálás megszüntetése nélkül?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11866) agressiv válasza 04ahgy (#11865) üzenetére


agressiv
addikt

A ps223-at egy trafóhibás, de működő (nagyon zenélt) ugyanolyan 250-esből bontottam. És nem kapcsolható vissza, csak áramtalanítás után.

Hát még a borz.....

(#11867) 04ahgy válasza agressiv (#11866) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor pedig valamelyik védelem aktiválódik. UVP vagy OVP...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11868) agressiv válasza 04ahgy (#11867) üzenetére


agressiv
addikt

A oszcilloszkóp szerint minden fesz rendben van és a gépet sem nyírta ki. :DDD

Hát még a borz.....

(#11869) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kb. minden 10 bekapcsolás után egyszer a gép nem postol; felpörög minden de nincs beep és a monitor is standby. Ha nyomok egy resetet utána a gép áramtalanítja magát, majd 1mp mulva magától bekapcsol és az eseten 90%-ban a gép postol rendesen a maradékban kell nyomnom még egy resetet.
Ez táp hiba lehet? Jelenleg egy kb. 6 éves FSP 350PNF dolgozik még mindig a gépben.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11870) agressiv válasza Dr. Romano (#11869) üzenetére


agressiv
addikt

Ha 6 éves akkor éppen itt az idelye a kondenzátor cserének.

04ahgy Majd nekiugrok mégegyszer nagyon este volt már és semmi kedvem nem volt vele tovább babrálni. Mindenesetre érdekes jelenség volt.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11871) 04ahgy válasza agressiv (#11870) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az is lehet, hogy a PWM IC-vel van gond a primerkörben, ha a PS223 cserétől nem javult. Vagy optocsatoló.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11872) Dr. Romano válasza agressiv (#11870) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ok, holnap belenézek mi a helyzet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11873) agressiv válasza 04ahgy (#11871) üzenetére


agressiv
addikt

Össze tudtam rakni egy 400-as GLN-t ugyhogy hagyom is a fenébe az egészet. Azért kösz tippet.

A GLN-ben amikor először belenéztem nem tűnt fel a hegyesre puposodott primer puffer... :W :DDD

Amúgy a PFC nem hűlyülhet meg a nagyobb puffertől? 270 helyett 330-ast kapott.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11874) 04ahgy válasza agressiv (#11873) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Márkája CapXon LP, vagy Teapo? Mindkettővel láttam 400-60GLN-t, de az információ érdekel... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11875) agressiv válasza 04ahgy (#11874) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor egy kis infó.

Hát még a borz.....

(#11876) 04ahgy válasza agressiv (#11875) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sejtettem. Szét is szeded azt a kondit? A kivezetések és a fólia kapcsolata érdekel főleg. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11877) agressiv válasza 04ahgy (#11876) üzenetére


agressiv
addikt

Nem terveztem szétszedni, de nagyon meleg van és unalom, szóval kérnék tippet arra, hogy szedjem szét anélkül, hogy elbarmolnám a lényeget. :DDD

Amúgy terheletlenül ment vele a táp, de picit "brummos" volt ezért is nem foglalkoztam tovább a táppal annó (óccsóért dolgozok) :DDD .

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11878) 04ahgy válasza agressiv (#11877) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahol a két lába van, felfeszegeted valamivel (csavarhúzó) az alumínium peremet, és aztán gumistól kihúzod a belsejét a hengerből. Aztán meg széthajtogatod a tekercselt részeket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11879) agressiv válasza 04ahgy (#11878) üzenetére


agressiv
addikt

Amelyik leszakadt, ahoz szinte hozzá sem értem.

Hát még a borz.....

(#11880) 04ahgy válasza agressiv (#11879) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jaja, mert az már eleve el volt rohadva. Ezt olvastad már: [link]?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11881) agressiv válasza 04ahgy (#11880) üzenetére


agressiv
addikt

Régebben, de igen. Viszont mégegyszer áttanulmányozom. :DD

Hát még a borz.....

(#11882) agressiv válasza 04ahgy (#11880) üzenetére


agressiv
addikt

Érdekelne, hogy van e valami tapasztalatod a Samwha HC kondenzátoraival? Én egyszer raktam az erősítőmbe 2db 10000uf 63V-ost 3 hónap alatt majdnem felrobbantak (az igaz, hogy átlagban 65-67V-on mentek), viszont a G-luxon-ok a mai napig mennek ami kb. 3 évet jelent.

Hát még a borz.....

(#11883) 04ahgy válasza agressiv (#11882) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, én EPCOS, Rubycon, Nippon Chemi-Con párti vagyok. Nichicon és a Yageo is jó még.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11884) agressiv válasza 04ahgy (#11883) üzenetére


agressiv
addikt

A Rubycon-al én is szimpatizálok. Csak általában samwha-t vagy télapót lehet kapni.

Hát még a borz.....

(#11885) mr_ricsi válasza agressiv (#11882) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Pedig a Samwha jó gyártónak számít. Annyira, hogy még hamisítják is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11886) Teaway válasza agressiv (#11882) üzenetére


Teaway
veterán

Nem 100V-os kellett volna oda?

Nincs itthon csokid??

(#11887) mr_ricsi válasza agressiv (#11884) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Teapo és a G-Luxon ugyanaz, mert egyesültek, a Yageo és a Teapo pedig ezer szállal kapcsolódik egymáshoz, mert az egész felsővezetés közös a két cégnél.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11888) agressiv válasza Teaway (#11886) üzenetére


agressiv
addikt

80V-os inkább, de a 63-as g-luxonok elmennek akár 70V-ig is.

Hát még a borz.....

(#11889) mr_ricsi válasza ::Trunks:: (#11857) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Megjött az új lap,kipróbáltam,lefagy"
Most mondjam azt, hogy én megmondtam? [link]

"Most akkor mivan? Proci?"
A procihibának úgy a lottó ötöshöz hasonló az esélye, ezért nem ölnék bele felesleges energiákat.
A hozzászólásom utolsó mondatára valami?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11890) mr_ricsi válasza agressiv (#11888) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az nem érdekes, a specifikáció számít. Ha a felirata szerint 63V-os kondinak 64V-ot adsz, és az tönkremegy, akkor te hibádból történt, nem a kondiéból.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11891) agressiv válasza mr_ricsi (#11890) üzenetére


agressiv
addikt

Mindenki így használja ezeket még a gyári cuccokban is! Van valami régi BEAG erősítő amiben 70V van a 63-as kondikon.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11892) 04ahgy válasza mr_ricsi (#11889) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Többen mondtunk ott neki többfélét, ami jó lett volna megfogadni. Nagy Bandó András megmondta: "A német ülve gondolkozik, a francia állva, az amerikai járkálva, a magyar meg utána. :DDD"

(#11891) agressiv: azért a régi BEAG erősítőkben −≡MM≡− kondik voltak, azok kb. olyan szinten voltak elnyűhetetlenek egy "nyugatihoz" képest, mint a Tungsram / MEV 2N3055 a Philips 2N3055-höz képest.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11893) ::Trunks:: válasza mr_ricsi (#11889) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nincs kekhalom sem hibauzi. Sima egyszeru fagyas. Kapok memoriat is azzal is megprobalom/hozzateszem a memtest lefutott/

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#11894) Panthera válasza agressiv (#11860) üzenetére


Panthera
őstag

Magyarán nem biztos, hogy a táp volt a hibás?

(#11895) Panthera válasza 04ahgy (#11880) üzenetére


Panthera
őstag

"Örülök ennek a cikknek!" :(( Direkt azért vettem FSP-t mert azt hittem, ezzel minőségibb tápot kapok. Na, meg is nézem majd azt a kondit. Most 4,5 éves, eddig nem volt gond vele.

Remélem azért a többi alkatrész nem ilyen hulladék benne...

[ Szerkesztve ]

(#11896) 04ahgy válasza Panthera (#11895) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha megy a tápod, akkor 100% nincs baja a kondinak, ha meg nem megy, és a kondi a baja, akkor csere, és megint jó lesz.

Ez a kondis gond kizárólag a 350-400-450W teljesítményű, és bizonyos gyártási idejű GLN tápokat érinti. Ha neked nem GLN van, vagy nagyobb, akkor tárgytalan számodra a probléma.

Megjegyezném, hogy az FSP sem tudhatta, hogy hosszú távon gond lesz ezekkel a kondikkal (korábban nem voltak a CapXon nagyfeszültségű szériáival gondok), és át is tértek a Teapo-ra. Így szidd őket...

Persze feltételezem a cikket értő olvasással már nem tudtad olvasni, értelmezni, mert akkor ezt most nem kellene leírnom.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11897) agressiv válasza 04ahgy (#11896) üzenetére


agressiv
addikt

Ezt adom. :DDD :C

Hát még a borz.....

(#11898) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Sziasztok

Nekem csak annyi kérdésem lenne hogy lenne egy Thermaltake tr2 500w w0094re tápom.
És ha ki kapcsolom a gépet, akkor nem leáll hanem újra bekapcsolja magát.
Ez mitől lehet?
És csak akkor kapcsol ki, ha tejesen la kapcsolom hátul is.
Púpos kondi nincs benne.
Előre is köszönöm a segítséget.

:R

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#11899) agressiv válasza Panthera (#11894) üzenetére


agressiv
addikt

Te magad írtad, hogy "a tápcsere nem oldott meg semmit". ezek után nyílván nem a táp volt a rossz. :U

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11900) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#11893) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Hát most épp az aszaliról írok,kb 1órája üzemel.
Proci cserével keztünk,nem volt jó,majd memória, nem volt jó,majd táp, szintén nem.
Most másik VGA van benne ,és tökéletesen üzemel.
Az életbe nem gondoltam volna erre!

Hál' isten a GTX garis még :C

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.